Jump to content

ADSL in a box by Forthnet: Σχόλια - Εντυπώσεις


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης
Και μια τελευταία ερώτηση πριν πάω για ύπνο. Στο browsing παρατήρησες διαφορά? Ανοίγουν σε χρόνο dt οι σελίδες? Άντε καληνύχτα από μένα και καλό ξενύχτι!!!

 

Down πάλι... Μας το δίνουν λίγο λίγο μην πάθουμε overdose!

Μου είπαν ότι κάνουν κάτι τελευταίες διορθώσεις...

Θα δούμε το βράδυ οταν επιστρεψω σπίτι! :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 558
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ .ΕΧΩ ΔΩΡΕΑΝ PANAFONET ΜΕΣΩ ΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΜΟΝΟ 25Ε ΔΙΜΉΝΟ ΣΕ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΤΕ .ΤΑΧΥΤΗΤΑ 44-45KPPS .ΑΠΟ ΜΥΚΟΝΟ. ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΚΕΤΑΚΙ -ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ .ΕΧΩ PSTN.OTAN ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ Η ΤΗΛ ΓΡΑΜΜΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ-ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΣΥΡΜΑΤΟ WI-FI ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ-ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ-ΕΧΕΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ .ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΞΙΖΟΥΝ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Όχι δεν αξίζει με μόνο 25 ευρά το δίμηνο λογαριασμό ΟΤΕ. Με adsl θα πληρώνεις 50 το μήνα. :wacko:

Οταν συνδέεσαι η τηλ γραμμή είναι free για να κάνεις και να δεχθείς κλήσεις.

Μπορείς να βάλεις ασύρματο για να καλύψεις όλο το σπίτι και όταν τελείωσει το τρίμηνο ανανεώνεις στη forthnet είτε με σύνδεση αορίστου είτε με 3μηνες 6μηνες κλπ συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθές το μεσημέρι, έστειλα τελικά την αίτηση πλήρης. Οπότε, μπήκα και εγω σε αντίστροφη μέτρηση.

 

Συνδέθηκααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

Απιστευτοοοο!!! Μετο που αναψα το pc συγχρονίστηκε αμέσως, τα έχω παίξει και σε 20 λεπτά φεύγω για δουλειά γμτ :X :X :X :X

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Συνδέθηκααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

Απιστευτοοοο!!! Μετο που αναψα το pc συγχρονίστηκε αμέσως, τα έχω παίξει και σε 20 λεπτά φεύγω για δουλειά γμτ :X :X :X :X

 

Κανόνισε να πάω σπίτι και να μην έχω εγώ σήμερα ADSL!!! :X :p

Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

Απιστευτοοοο!!! Μετο που αναψα το pc συγχρονίστηκε αμέσως, τα έχω παίξει και σε 20 λεπτά φεύγω για δουλειά γμτ :X :X :X :X

Eγω αντιθέτως ενω τώρα ειμαι "άνεργος", σε 1 μήνα που ξεκινάω δουλειά, τότε περίπου θα αποκτήσω ADSL. :(

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Post σε άλλο Topic και δεν μπορώ να το διαγράψω, για να γράψω μόνο εδώ. Τέλοσπάντων θα το ξαναεπαναλάβω.

Έκανα αίτηση 19/1 στην Forthnet για το Box. 21/1 όπως μου είπαν πήγε στον ΟΤΕ. Σήμερα μετά από 6 εργάσιμες είδε τελικά την αίτηση στην γραμμή μου το 134. Και μάλιστα μου είπαν ότι είμαι στο πρώτο στάδιο ενεργοποίησης. Γνωρίζω ότι είναι 3 τα στάδια, τώρα πόσο θα κάνει τελικά δεν το ξέρω. Αν γνωρίζει κανείς πόσο χρόνο χρειάζεται, ας μου πει. Πληροφοριακά είμαι σε Ηλιούπολη/DSLAM Intracom και αρκετές πόρτες ελεύθερες για ISDN.

Έχω καταλάβει πάντως και από άλλους που αγόρασαν το DSL in a Box ότι ο ΟΤΕ βλέπει την αίτηση τουλάχιστον μετά από 5 αργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Θα πω και κάτι που ίσως είναι χαζό αλλά θα το πω! Το Crypto αν κάνω restart sto pc θέλει κάνα 15λεπτο να συγχρονιστεί! Παρατήρησα όμως (και ίσως είναι τυχαίο) ότι αν οσο το παλεύει μιλάω στο τηλέφωνο ή είμαι συνδεδεμένος με το dial up modem, ο χρόνος που κάνει για να συγχρονιστεί μειώνεται στο μισό σχεδόν... Αφού συγχρονιστεί, μετά δεν καταλαβαίνει Χριστό! :rolleyes:

Ti ennoeis? Oti diladi ka8e fora pou anoigeis ton ypologisth xreiazetai na perimeneis 15-20 lepta gia na synde8eis? Auto psilokoufo mou fainetai.. mipws ftaiei kati allo? Mporei na to epibebaiosei kanenas allos auto? Skeftomai na balw sto grafeio "ADSL in a box", mhn exw trexamata meta kai psaxnw na agorasw kai allo modem....

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ti ennoeis? Oti diladi ka8e fora pou anoigeis ton ypologisth xreiazetai na perimeneis 15-20 lepta gia na synde8eis? Auto psilokoufo mou fainetai.. mipws ftaiei kati allo? Mporei na to epibebaiosei kanenas allos auto? Skeftomai na balw sto grafeio "ADSL in a box", mhn exw trexamata meta kai psaxnw na agorasw kai allo modem....

 

Opws eipa kai meta auto ofeilotan ston agaphmeno mas OTE pou skalize to dslam! Thn epomenh htan ola OK! Kleidwnei mesa se 3-5 sec sta 448Kbps kai katevazei apo ftp apo 42-45K!

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε τι έγινε και με εμένα... :wacko:

 

Η αίτηση μου εστάλη στον ΟΤΕ στις 14-1-2005.Στις 27-1-2005 με παίρνει τηλέφωνο κάποιος από την Forthnet και με ενημερώνει ότι η σύνδεση μου ενεργοποιήθηκε...Ετρεξα και εγώ στον υπολογιστή θέλοντας να κατεβασω ένα σωρό πράγματα...και τι να δω...Ενώ συγχρονιζόταν το μόντεμ(Crypto F200-αλλά θα πάρω το 9106)δεν μπορούσα να συνδεθώ("Σφάλμα 721")...Από προχθές(27-1-2005) έχω μιλήσει με 6 τεχνικούς της Forthnet και 2 του ΟΤΕ...Την Παρασκευή το πρωί δεν μπορουσε καν να συγχρονιστει το μοντεμ...μήπως ξέρει κανείς τι συμβαινει;;;;

Link to comment
Share on other sites

pedes hi exo sobarotato problhma exasa to cd toy koytioy as moy steilei kapoios ena e-mail i meso mesenger na moy toys steilei plz!!!!!! basilis_geo@hotmail.com

greenglish???? pote ksana!!! iPHONE?????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/13106basilis.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πορεία ακόμη. Εμένα μου είπανε πως γύρω στις 10 του μηνός πρώτα ο θεός και βλέπουμε. Ταυτόχρονα και ενα τάμα στην Παναγιά της Τήνου, δεν βλάπτει.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα με αριθμό από 210723..... να μου πει πόσο διάστημα πήρε η ενεργοποίηση; Έστειλα την αίτηση στην Forthnet στις 22/01.
Link to comment
Share on other sites

hello ksana!

 

simera to proi simiosa proodo... to kokkino lampaki anapse monima kai ksafnika connection established! pira sto 134 kai o ote mou eipe oti eimai sto stadio tis energopoihshs! epomeno vima eitan na paro sto xeirotero pagkosmios kentro tilefonikis eksipiretisis tis Forthnet kai ystera apo poli kopo kai kamia 415424 tilefona pira to demo kodiko mou..

 

dokimasa na sindetho alla mou bgazei sinexos error 721 the other comuter don't respond..kserei kaneis giati simvenei ayto??

 

ta nevraaaaaaaaaaa mou!!!!!!1 :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...