Jump to content

[Ρολόι] Motorola 360


blade_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το νέο Update είναι γεγονός! Ενεργοποιεί και το WiFi δέκτη πλέον! Δεν ήξερα καν ότι έχει wifi αλλά ανενεργό! Θα μπορω να αφήνω το κινητό πχ στο σπίτι ή στα αποδυτήρια του γυμναστήριου με data plan και να παίρνω όλες τις ειδοποιήσεις μου Απλα με μια σύνδεση wifi στο ρολόι!

 

Απίστευτο gadget! Όσο το δουλεύω τόσο μαρεσει! Πήρε λίγο χρόνο να το μάθω αλλά το σεταρα Καλα με τον mini wear launcher , με το mini Wear messenger πλέον έχω πληκτρολόγιο και απαντάω κανονικα στα μηνύματα. Θα ήθελα και Gmail πρόγραμμα και Facebook... Instagram έχει και ειναι πολυ καλο

.. Θέλει λίγο δουλίτσα το android wear αλλά δεν είναι άσχημο. Δε κολλάει καθόλου.

http://techcrunch.com/2015/04/20/android-wears-second-big-update-is-coming-gestures-wifi-and-better-ui-coming-in-the-next-few-weeks/#.ojkmth:aLx3

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 647
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έλαβε κανείς άλλος το update;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

το update δεν έχει βγει ακομα που να ενεργοποιεί το wifi της συσκευής. το περιμένουμε μέσα στις επόμενες εβδομάδες.

 

τελικά στην περίπτωσή μου, που το πίσω καπάκι άρχισε να έχει τις κλασσικές ρωγμές, επικοινώνησα με τη μοτορολα (επισημο αντιπρόσωπο CELLCOM ΕΠΕ στην αργυρούπολη Αττικής.) σε τηλεφωνική πρώτα επικοινωνία, απλά μου ειπανε να το στείλω περιγράφοντας το πρόβλημα, και αν δεν έχει προκληθεί από εμένα να μου το επισκευάσουν....

 

ύστερα απο αναζήτηση στο ίντερνετ, στο εξωτερικό, δεν στο φτιάχνουν αλλα σου στέλνουν άλλο...... επίσης είναι αναγνωρισμένο κατασκευαστικό πρόβλημα απο την ιδια τη μοτορόλα. τώρα τι σόι αντιπρόσωπος ειναι η cellcom, είναι ένα θέμα.....:wacko:

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το περιμένω αγωνιωδώς, για μένα είναι σημαντικό update.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα στειλει στην Cellcom και εμεινα ευχαριστημενος! αντικατασταση χωρις πολλα πολλα! Το moto360 εχει wifi?

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα στειλει στην Cellcom και εμεινα ευχαριστημενος! αντικατασταση χωρις πολλα πολλα! Το moto360 εχει wifi?

 

Ναι έχει! Αλλά είναι ανενεργό. Στο επόμενο Update θα ενεργοποιηθεί και πλέον θα παίρνεις ειδοποιήσεις όσο μακριά και αν είσαι από το κινητό σου αρκεί να έχει data το κινητό σου και εισαι συνδεδεμένος με WiFi με το ρολόι για να πάρει τα δεδομένα.

 

Περιμένω αντικατάσταση λογικά από τη Cellcom. Δεν νομίζω απλά να σου αλλάζουν το πλαστικο από πίσω. Τουλάχιστον δεν άκουσα κάπου να τα φτιάχνουν τα ραγισμενα....

 

Πάντως ο συνδυασμός με το note μου ( note4+moto360+bluetooth beadset) είναι όλα τα λεφτά.... Το βασικότερο είναι που είναι όμορφο και όχι τη γκουμουτσα το Gear s που είχα. (λες και έμπαινα στο ίντερνετ ποτέ από εκεί σε τόσο μικρή οθόνη...)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Στο επόμενο Update θα ενεργοποιηθεί και πλέον θα παίρνεις ειδοποιήσεις όσο μακριά και αν είσαι από το κινητό σου αρκεί να έχει data το κινητό σου και εισαι συνδεδεμένος με WiFi με το ρολόι για να πάρει τα δεδομένα

 

Κατι δεν κολλαει στην παραπανω πρόταση.

Να εισαι συνδεδεμενος μεσω wifi κινητο με ρολοι και να παιρνεις ειδοποιησεις οσο μακρια κι αν εισαι; :blink:

Μου θυμιζεις εναν πελατη που ειχε κανει συνδεση dsl στην Αθηνα. Πηγε διακοπες στην Ροδο και μας παιρνει τηλεφωνο να μας πει οτι δεν πιανει το wifi απο το router του και δεν μπορει να συνδεθει με το κινητο του :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν κολλαει στην παραπανω πρόταση.

Να εισαι συνδεδεμενος μεσω wifi κινητο με ρολοι και να παιρνεις ειδοποιησεις οσο μακρια κι αν εισαι; :blink:

Μου θυμιζεις εναν πελατη που ειχε κανει συνδεση dsl στην Αθηνα. Πηγε διακοπες στην Ροδο και μας παιρνει τηλεφωνο να μας πει οτι δεν πιανει το wifi απο το router του και δεν μπορει να συνδεθει με το κινητο του :lol:

Οχι wifi κινητο με ρολοι, wifi μόνο στο ρολόι.

Ουφφφ εννοώ το ρολόι να συνδεθει με ένα ρουτερ οπουδήποτε και το κινητό να έχει ενεργή σύνδεση data για να μπορεί να στέλνει τις ειδοποιησεις! :wacko:

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει! Αλλά είναι ανενεργό. Στο επόμενο Update θα ενεργοποιηθεί και πλέον θα παίρνεις ειδοποιήσεις όσο μακριά και αν είσαι από το κινητό σου αρκεί να έχει data το κινητό σου και εισαι συνδεδεμένος με WiFi με το ρολόι για να πάρει τα δεδομένα.

 

Περιμένω αντικατάσταση λογικά από τη Cellcom. Δεν νομίζω απλά να σου αλλάζουν το πλαστικο από πίσω. Τουλάχιστον δεν άκουσα κάπου να τα φτιάχνουν τα ραγισμενα....

 

Πάντως ο συνδυασμός με το note μου ( note4+moto360+bluetooth beadset) είναι όλα τα λεφτά.... Το βασικότερο είναι που είναι όμορφο και όχι τη γκουμουτσα το Gear s που είχα. (λες και έμπαινα στο ίντερνετ ποτέ από εκεί σε τόσο μικρή οθόνη...)

 

Τον ίδιο συνδυασμό έχω και εγώ και μου έχει λύσει τα χέρια.

 

Κατι δεν κολλαει στην παραπανω πρόταση.

Να εισαι συνδεδεμενος μεσω wifi κινητο με ρολοι και να παιρνεις ειδοποιησεις οσο μακρια κι αν εισαι; :blink:

Μου θυμιζεις εναν πελατη που ειχε κανει συνδεση dsl στην Αθηνα. Πηγε διακοπες στην Ροδο και μας παιρνει τηλεφωνο να μας πει οτι δεν πιανει το wifi απο το router του και δεν μπορει να συνδεθει με το κινητο του :lol:

:p :D

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς συνδέεται με το account και γίνεται συγχρονισμός.. Δεν είναι τόσο περίεργο.
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής μπορούμε να δούμε πως ακριβώς θα λειτουργεί το wifi.

κάνοντας enable το cloud sync θα κάνει sync όλα τα wifi passwords που είναι αποθηκευμένα στο smartphone με το smartwatch.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίεργος να δω την εμβέλεια του wifi

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην εχει εμβελεια bluetooth! Γιατι διαφορετικα δεν βλεπω και τοσο μεγαλη χρησιμοτητα! Απο μερους μου τουλαχιστον!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο Παναγιώτη. Δεν έχει κανένα νόημα η δυνατότητα αν κοιτάμε συνέχεια μην τυχόν έκανε αποσύνδεση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε το moto360 σήμερα. μου έστειλαν καινούργια συσκευή. και καινούργιο κουτί με σφραγισμένα τα παρελκόμενα. οπότε όποιος έχει ραγισμένο πίσω καπάκι ας το στείλει πισω.

εμένα μου το αντικατέστησαν κατευθείαν! μπράβο στη μοτορόλα!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται γιατί το πουλάς;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται γιατί το πουλάς;

 

γιατί λόγω αθλήματος θα το χτυπήσω σίγουρα πουθενα και τζάμπα τα λεφτά που έδωσα. δεν ειμαι για ρολόι εγώ:X

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ποσο κρατά η μπαταρία του με φυσιολογική χρήση;
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποσο κρατά η μπαταρία του με φυσιολογική χρήση;

ΜΕ την τελευταία αναβάθμιση 1 μερα ανετα.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ την τελευταία αναβάθμιση 1 μερα ανετα.

Άνετα όντως .Και με ambient mode on και ένα σωρό ειδοποιήσεις σε εμένα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Άνετα όντως .Και με ambient mode on και ένα σωρό ειδοποιήσεις σε εμένα.

Αν βγάζει την μέρα με άνεση είναι εντάξει αφού έχει και ασύρματη φόρτιση.

Το ατού είναι ότι δουλεύει με όλες τις Android συσκευές σε αντίθεση με το Gear S.

Από την άλλη το Gear είναι υπερπλήρες για κάποιον που έχει smartphone μεγάλου μεγέθους.

Συν ότι η μπαταρία του μου βγάζει 2.5 μέρες με πολύ ομιλία (στο αυτοκίνητο μιλώ μόνο μέσω gear), ενεργοποιημενο τον βηματομετρητή και φυσικά πολλές ειδοποιήσεις και mails που επίσης τα διαβάζω απ αυτό όταν δεν έχω το τηλέφωνο στα χέρια μου.

 

Η γνώμη μου είναι ότι αν κάποιος θέλει μόνο ειδοποιήσεις, το pebble είναι η κορυφή.

Από εκεί και πέρα εξαρτάται από τις απαιτήσεις καθενός.

Το Moto είναι κορυφαίο σε design αλλά μου τα χαλάει το πλαστικό καπάκι. Επρεπε να είναι κι αυτό μεταλλικό.

Ο ένας λόγος που δεν το προτίμησα ήταν αυτός και ο άλλος ότι δεν μπορούσα να διαβάσω τα Mail μου με άνεση. Συν η μπαταρία που φοβόμουν ότι σε δύσκολες μέρες αν αργήσω το βράδυ ίσως ξεμείνει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάζει την μέρα με άνεση είναι εντάξει αφού έχει και ασύρματη φόρτιση.

Το ατού είναι ότι δουλεύει με όλες τις Android συσκευές σε αντίθεση με το Gear S.

Από την άλλη το Gear είναι υπερπλήρες για κάποιον που έχει smartphone μεγάλου μεγέθους.

Συν ότι η μπαταρία του μου βγάζει 2.5 μέρες με πολύ ομιλία (στο αυτοκίνητο μιλώ μόνο μέσω gear), ενεργοποιημενο τον βηματομετρητή και φυσικά πολλές ειδοποιήσεις και mails που επίσης τα διαβάζω απ αυτό όταν δεν έχω το τηλέφωνο στα χέρια μου.

 

Η γνώμη μου είναι ότι αν κάποιος θέλει μόνο ειδοποιήσεις, το pebble είναι η κορυφή.

Από εκεί και πέρα εξαρτάται από τις απαιτήσεις καθενός.

Το Moto είναι κορυφαίο σε design αλλά μου τα χαλάει το πλαστικό καπάκι. Επρεπε να είναι κι αυτό μεταλλικό.

Ο ένας λόγος που δεν το προτίμησα ήταν αυτός και ο άλλος ότι δεν μπορούσα να διαβάσω τα Mail μου με άνεση. Συν η μπαταρία που φοβόμουν ότι σε δύσκολες μέρες αν αργήσω το βράδυ ίσως ξεμείνει.

Εγώ δεν μιλάω με ανοικτή ακρόαση γιατί είμαι γιατρός και όπως καταλαβαίνετε το privacy έχει σημασία.

Mιλάω πάντα με bluetooth και βέβαι και το αυτοκίνητο έχει δικό του bluetooth οπότε είμαι καλυμενος σε αυτό.

Έχω και δυο ΜΟΤΟ 360 οπότε δεν ξεμένω ποτέ:D;):ninja:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Λαμβανω τουλαχιστον καμια 70ρια email την ημερα που καποια τα τσεκαρω και απο το ρολοι καμια 10ρια τηλεφωνηματα και αλλες ειδοποιησεις γενικα. Το βραδυ κατα τις 12 το ρολοι εχει ακομα 56%! που μαλλον θα αντεχε και την δευτερη μερα.

Εχω βαλει σιγαση στο τηλεφωνο και δεν βαραει στο γραφειο, δεν βαραει στο σπιτι και παρ'ολαυτα δεν χανω καμια ειδοποιηση με την δονηση στο ρολοι. Το μονο, μπορει να ψαχνω το τηλεφωνο λιγο περισσοτερο για που το παρατησα :lost:

 

Βεβαια χωρις ambient και χωρις να λειτουργω περισσοτερες εφαρμογες στο ρολοι. Δεν ξερω ποσο πιο γρηγορα θα πεφτει η μπαταρια λοιπον.

 

Απο το μακρινο 1997 που πηρα το Nokia 6110 και αφησα τα ρολογια ειναι το πρωτο που πραγματικα με εκανε να γυρισω.

Για μενα παιζει ρολο και η εμφανιση. Και το pebble δεν συγκρινεται με το 360. Και ας το χρησιμοποιω για ειδοποιησεις μονο το 360.

 

GL

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδες σε κανεναν επεσε η αναβαθμιση; Το ZenWatch την πηρε εκτος απο το Urbane που το ειχε out of the box! Απο τις 14 νομιζω του μηνα ελεγε στο blog της Moto οτι θα ξεκινησουν! Ειδωμεν!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εχει ερθει αναβαθμιση android wear ver. 1.1.1.1901499

δεν την εχω βαλει γιατι ολοι κραζουν οτι ιδιως στο moto360 σκιζει την μπαταρια.

 

εχει κανεις βαλει ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...