Jump to content

Lenovo A916


samis2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά gravity box να υποθέσω παίζει έτσι;Πλοήγηση με GPS χρησιμοποιεί κανείς;Θα το παράγγειλω αύριο μάλλον σε μαύρο από vickmall.Δεν έχω βρει και κανένα review στο web γιατί μάλλον ή συσκευή είναι "ειδικών" απαιτήσεων για αυτό και δεν παίζουν πολλές Ρομ αλλά αφού αυτή που έχει δουλεύει όπως πρέπει no harm.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 448
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά gravity box να υποθέσω παίζει έτσι;Πλοήγηση με GPS χρησιμοποιεί κανείς;Θα το παράγγειλω αύριο μάλλον σε μαύρο από vickmall.Δεν έχω βρει και κανένα review στο web γιατί μάλλον ή συσκευή είναι "ειδικών" απαιτήσεων για αυτό και δεν παίζουν πολλές Ρομ αλλά αφού αυτή που έχει δουλεύει όπως πρέπει no harm.

εγω το δοκιμασα αλλα δε δουλεψε τουλάχιστον δεν κρασαρε το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά gravity box να υποθέσω παίζει έτσι;Πλοήγηση με GPS χρησιμοποιεί κανείς;Θα το παράγγειλω αύριο μάλλον σε μαύρο από vickmall.Δεν έχω βρει και κανένα review στο web γιατί μάλλον ή συσκευή είναι "ειδικών" απαιτήσεων για αυτό και δεν παίζουν πολλές Ρομ αλλά αφού αυτή που έχει δουλεύει όπως πρέπει no harm.

 

GPS ακριβεστατο με ,here maps, sygic, Google maps.

Μόνο ίσως θέμα το καλοκαίρι η αύξηση της θερμοκρασίας.

Gravity box να είσαι προσεκτικος.

 

Στο ,web έχει πολλά reviews

ROM S206, από needrom.

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις Celtic.Στο ξαδερφακι του το α850 τα περισσότερα tweaks του gravity δούλευαν οπότε είμαι αισιόδοξος.

Την rom την έχω τσεκαρει ήδη thanks.Καλά για μπαταρία να φανταστώ ή οθόνη είναι ή βασική ρουφήχτρα.Θα πειραξουμε τα auto brightness levels,greenify,amplify κ.λ.π. για το stand by και θα τα βολεψουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις Celtic.Στο ξαδερφακι του το α850 τα περισσότερα tweaks του gravity δούλευαν οπότε είμαι αισιόδοξος.

Την rom την έχω τσεκαρει ήδη thanks.Καλά για μπαταρία να φανταστώ ή οθόνη είναι ή βασική ρουφήχτρα.Θα πειραξουμε τα auto brightness levels,greenify,amplify κ.λ.π. για το stand by και θα τα βολεψουμε.

 

εμενα το δουλευει η γυναικα

με 4G, ανοικτο+wifi+1ωρα κλησεις bgazei mera ANETA

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ,τέλειο το κινητό καλύτερο από ότι το περίμενα χωρίς κινεζιες με ζελατινα ,θηκη ,καλοδιω και ανταπτορα για φορτιστη ρευματος ολα καλα..google o.k youtoube o.k skype o.k play store o.k
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ,τέλειο το κινητό καλύτερο από ότι το περίμενα χωρίς κινεζιες με ζελατινα ,θηκη ,καλοδιω και ανταπτορα για φορτιστη ρευματος ολα καλα..google o.k youtoube o.k skype o.k play store o.k

 

ποια εκδοση skype φορας?

και ποια ρομ?

αν σου κανει updates ta GAAPSθα εχεις θεματα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

TO ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΦΗΝΕΙ 'ΙΧΝΟΣ' ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ (ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΘΡΟ-ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ )

 

ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ Π.Χ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΑΙΤ!

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

 

ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΕΔΩΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ?(ΟΤΙ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΙΝΑΙ...΄΄ΧΑΧΑΧΑ΄΄ ΣΑΝ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ!) Ε? ΤΙ?ΠΩΣ?

 

ΖΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ?

 

ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ...ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ......ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ....ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΛΟΙΟ ΕΦΕΥΡΗΜΑ!

 

ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΑΝΙΚΑΝΟΣ....ΘΑ ΕΠΙΧΕΙΡΟΥΣΕ!

 

(ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ......ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ....ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ!!!)

 

ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ.................ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΕΔΩΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ?(ΟΤΙ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΙΝΑΙ...΄΄ΧΑΧΑΧΑ΄΄ ΣΑΝ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ!) Ε? ΤΙ?ΠΩΣ?

 

ΖΕΙΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ?

 

ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ...ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ......ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ....ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΛΟΙΟ ΕΦΕΥΡΗΜΑ!

 

ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΑΝΙΚΑΝΟΣ....ΘΑ ΕΠΙΧΕΙΡΟΥΣΕ!

 

(ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ......ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ....ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ!!!)

 

ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ.................ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ!

 

ΥΓ. ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΕΡΕΥΝΑ....Η ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ....ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ !

Link to comment
Share on other sites

εμενα το δουλευει η γυναικα

με 4G, ανοικτο+wifi+1ωρα κλησεις bgazei mera ANETA

Άμα μαμά πάει έτσι μια χαρά είναι. Ενημερωτικά αν δεν της κάνει κόπο να τσεκαρει και ώρες οθόνης θα ήταν καλά.

Εντάξει και λίγο σκάλισμα ακόμα δεν έβλαψε κανένα.

Τεσπα το βόλι μου το εριξα τώρα στην αναμονη.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για πρώτη φορά πλοήγηση αθηνα Καλαμπάκα με here maps offline συνεχώς χωρίς στιγμή απώλειας στιγματος μάλιστα για περίπου 3.5 ώρες το είχα εκτός φόρτισης και με μερικές κλήσεις στο ενδιάμεσο η μπαταρία απο 90 πήγε στο 45 εννοείται με οθόνη ανοιχτή Bluetooth όχι όμως δεδομένα Edited by niroda
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για πρώτη φορά πλοήγηση αθηνα Καλαμπάκα με here maps offline συνεχώς χωρίς στιγμή απώλειας στιγματος μάλιστα για περίπου 3.5 ώρες το είχα εκτός φόρτισης και με μερικές κλήσεις στο ενδιάμεσο η μπαταρία απο 90 πήγε στο 45 εννοείται με οθόνη ανοιχτή Bluetooth όχι όμως δεδομένα

 

Καλή είδηση

Δεν σου υπερθέρμανθηκε;;

Εμένα ζεσταίνεται αρκετα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όντως για τόση ώρα ή κατανάλωση παρά πολύ καλή.Το GPS όταν οδηγείς σε στενούς δρόμους δείχνει τα δόντια του αλλά και για τόση διαδρομή μια χαρά.

Τον εσωτερικό χώρο τον έχει όλο διαθέσιμο για εφαρμογές ή είναι χωρισμένος;

Link to comment
Share on other sites

Τον εσωτερικό χώρο τον έχει όλο διαθέσιμο για εφαρμογές ή είναι χωρισμένος;

 

5 GB Ενιαίος....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλή είδηση

Δεν σου υπερθέρμανθηκε;;

Εμένα ζεσταίνεται αρκετα

 

Λοιπόν παρατήρησα ότι με το here maps όπως είπα πριν με κλειστά data δεν ζεστάθηκε μεGoogle Map με ανοιχτά data για πολύ λιγότερο χρόνο ζεστάθηκε παράξενο κι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρατήρησα ότι με το here maps όπως είπα πριν με κλειστά data δεν ζεστάθηκε μεGoogle Map με ανοιχτά data για πολύ λιγότερο χρόνο ζεστάθηκε παράξενο κι αυτό

 

kαι εμενα με google maps αναψε στο 20λεπτο

με τα αλλα δε δοκιμασα πολύ, αλλα ειχα το sygic μιση ωρα και ηταν κομπλε....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τροπο να παιξει η νεοτερη εκδοση του YouTube.

 

Root, μετα build prop twicker απο play store,

Μετα κλικαρουμε το tweeks, μετα android version on phone, και απο 4.4.2 το τροποποιουμε σε 5.0.2

 

Reboot και μετα κατεβαζουμε νεοτερη εκδοση YouTube, και ολα ΚΑΛΑ-ΠΑΙΖΕΙ.

 

Τωρα ψαχνω τροπο να παιξει και η νεοτερη εκδοση Skype.....

 

Να το κανουν μονο οσοι γνωριζουν και με ευθυνη τους!!!!

 

Παιδιά, με τον ίδιο τρόπο μου δούλεψε και το Skype, έκδοση 18/06/15, η τελευταία έκδοση δηλαδή.

 

Δοκιμαστε κ εσεις φιλοι, και αν έχει επιτύχει και σε εσάς, να μπει θα παρακαλούσα τους MOD και αυτό στην αρχική σελίδα, ως χρήσιμο στη λύση των οποίων bugs του κινητου!

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση skype φορας?

και ποια ρομ?

αν σου κανει updates ta GAAPSθα εχεις θεματα

skype εκδοση 5.4.05191 sygic car navigation εκ.15.0.0(δοκιμαστικη εκδοση για 7 ημερες) το δοκιμασα για 1ωρα χαλκιδικη-θεσσαλονικη χωρις κανενα προβλημα. (αν εχετε να προτινεται καλιτερα apps και εκδοσης ειμαι ολος αυτια )

:)και αρ,εκδο.s1205_.......η ρομ

Edited by jasem
Link to comment
Share on other sites

skype εκδοση 5.4.05191 sygic car navigation εκ.15.0.0(δοκιμαστικη εκδοση για 7 ημερες) το δοκιμασα για 1ωρα χαλκιδικη-θεσσαλονικη χωρις κανενα προβλημα. (αν εχετε να προτινεται καλιτερα apps και εκδοσης ειμαι ολος αυτια )

:)

 

Oσοι ειχαμε περασει τη ΡΟΜ S206, ειχαμε προβλημα στην εγκατασταση νεοτερων εκδοσεων youtube/skype.

Με λιγο πειραγμα οπως περιγραφω παραπανω, οσοι εχουν περασμενη την S206 περνουν τις νεοτερες εκδοσεις των εφαρμογων youtube/skype.

 

Λογικά την πειραγμενη S205, αν το εχεις απο Vickmall, υποθετω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα δοκιμή GPS Sygic, NoData.Εξαιρετικό!

 

Δεν υπερθέρμανθηκε .

Με Google maps ζεσταθηκε όμως.

Με here maps ,δε ζεσταθηκε επίσης.

 

Όσοι έχετε την s206, διορθωθηκε το κρασαρισμα μετά την εγκατασταση της νεοερης εκδοσης του skype, με το κολπακι στο παραπάνω ποστ??;;

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την s206, διορθωθηκε το κρασαρισμα μετά την εγκατασταση της νεοερης εκδοσης του skype, με το κολπακι στο παραπάνω ποστ??;;

 

Δοκίμασα skype και παίζει κομπλέ στην s206 ... δηλαδή τώρα είμαστε Lollipop φάση και έτσι? :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα skype και παίζει κομπλέ στην s206 ... δηλαδή τώρα είμαστε Lollipop φάση και έτσι? :p :lol:

Απ'εξω φαινομαστε LoliPop, απο μεσα καρδια KitKat.

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

εχω αφαιρεσει τις ζελατινες απο το κινητο και το χρησιμοποιουσα για μια εβδομαδα.ειδα τεραστια διαφορα στο touch της οθονης.σημερα τοποθετησα tempered glass και μπορω να πω οτι η οθονη δεν ανταποκρινεται σωστα στα αγγιγματα.ισως να ειναι και χειροτερα τα πραγματα απο οτι ηταν προηγουμενως με την εργοστασιακη ζελατινη .τοποθετησα το κινητο σε τραπεζακι και δοκιμασα το touch απο καποια γωνια διχως να το κρατο στο χερι μου.σχεδον καμια ανταποκριση της οθονης.τα μονα θετικα ειναι οτι το tempered glass δινει πιθανον καλυτερη προστασια στην οθονη και ειναι πιο καλο πιστευω απο πλευρας αισθητικης.
Link to comment
Share on other sites

εχω αφαιρεσει τις ζελατινες απο το κινητο και το χρησιμοποιουσα για μια εβδομαδα.ειδα τεραστια διαφορα στο touch της οθονης.σημερα τοποθετησα tempered glass και μπορω να πω οτι η οθονη δεν ανταποκρινεται σωστα στα αγγιγματα.ισως να ειναι και χειροτερα τα πραγματα απο οτι ηταν προηγουμενως με την εργοστασιακη ζελατινη .τοποθετησα το κινητο σε τραπεζακι και δοκιμασα το touch απο καποια γωνια διχως να το κρατο στο χερι μου.σχεδον καμια ανταποκριση της οθονης.τα μονα θετικα ειναι οτι το tempered glass δινει πιθανον καλυτερη προστασια στην οθονη και ειναι πιο καλο πιστευω απο πλευρας αισθητικης.

 

παιδιά

Περί οθόνης τα είπαμε...

Όχι ζελατινες κτλ......

Αλλιως χάνει σε αισθηση

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...