Jump to content

Moto X (έκδοση 2014)


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν να έχεις δίκιο φίλε. Μάλλον θα πάρω και γω μια θήκη πάρολο που αρχικά ούτε το σκεφτόμουν. Για πείτε μου κάτι άλλο έχετε παρατηρήσει σε καταστα ση idle τι κατανάλωση μπαταρίας υπάρχει και κατά ποσί δουλεύει το doze?
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά σε όλους. Αγόρασα κι εγώ το motorola moto x καθώς κι ένα tempered glass. Διαπίστωσα όμως ότι λόγω της καμπυλοτητας της οθόνης δεν εφαρμόζει καλά στις άκρες και φαίνεται άσχημο. Όσο κι αν δοκίμασα με μια κάρτα τίποτα. Σκέφτομαι να πάω σε απλό screen protector μήπως εφαρμόσει καλύτερα. Έκτος αν έχετε εσείς να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο tempered glass που να εφαρμόζει πένα στο κινητό?

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους. Αγόρασα κι εγώ το motorola moto x καθώς κι ένα tempered glass. Διαπίστωσα όμως ότι λόγω της καμπυλοτητας της οθόνης δεν εφαρμόζει καλά στις άκρες και φαίνεται άσχημο. Όσο κι αν δοκίμασα με μια κάρτα τίποτα. Σκέφτομαι να πάω σε απλό screen protector μήπως εφαρμόσει καλύτερα. Έκτος αν έχετε εσείς να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο tempered glass που να εφαρμόζει πένα στο κινητό?

Η ζελατίνα είναι χειρότερη να ξέρεις, δοκιμασμένο.

Μετά από αρκετό ψάξιμο πήρα ένα γυαλί από Αμερική. Το έχω παραθέσει πιο πάνω. Δες το, ίσως σε πείσει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσέκαρα, κομπλέ φαίνεται όντως. Υπέθεσα μήπως με τα απλά screen protector επειδή είναι πιο λεπτά μπορεί να κατσουν πιο καλά στην καμπυλοτητα στα άκρα του τηλεφώνου. Ίσως πάρω από eBay κανα πακέτο 5-10 ζελατίνων οθόνης με πολύ φθηνό κόστος να δοκιμάσω κι εγώ. Όσον αφορά το τηλέφωνο αν και βγήκε Σεπτεμβρίος του 2014 φυσάει απίστευτα, γρήγορο πολύ πήρε και android 6 υπερευχαρηστιμενος

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η απουσία προστατευτικής θήκης, πληρώθηκε μετα απο πτώση του κινητού, με μια "θαυμάσια" σπασμένη οθόνη.

Σε μια γρήγορη αναζήτηση για επισκευαστικά κέντρα καταλήγω μεταξύ cellcom και easyservice.

Υπάρχει καμμιά εισήγηση, εμπειρία για αυτά ή κάτι άλλο για την επισκευή του κινητού μου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η απουσία προστατευτικής θήκης, πληρώθηκε μετα απο πτώση του κινητού, με μια "θαυμάσια" σπασμένη οθόνη.

Σε μια γρήγορη αναζήτηση για επισκευαστικά κέντρα καταλήγω μεταξύ cellcom και easyservice.

Υπάρχει καμμιά εισήγηση, εμπειρία για αυτά ή κάτι άλλο για την επισκευή του κινητού μου.

 

Κρίμα φίλε μου που διαβάζω κάτι τέτοιο :(

Και gorilla glass οθόνη να έχουν τα κινητά αμα γίνει πτώση με την οθόνη είναι συνήθως αναπόφευκτο. Εγώ αν δεν βρω άλλο tempered glass που να κάθεται καλύτερα πάνω στην οθόνη δεν το βγάζω αυτό που έχω κι ας μην δείχνει ωραίο. Είναι μια εξτρα προστασία. Όπως επίσης και μια καλή θήκη.

 

Όσον άφορα αυτά που ανέφερες, σου παραθέτω εδω αλλο post μήπως δεν το είδες. Αναφέρεται μόνο στην cellcom βεβαία

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρει κανένας κανένα bumper; Είδα αυτό εδώ http://tinyurl.com/hgdogfg και με έχει ψήσει πολύ αλλά δεν νομίζω ότι μπορώ να το βρω. Έχει κανείς υπόψιν κάτι άλλο παρεμφερές;
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρει κανένας κανένα bumper; Είδα αυτό εδώ http://tinyurl.com/hgdogfg και με έχει ψήσει πολύ αλλά δεν νομίζω ότι μπορώ να το βρω. Έχει κανείς υπόψιν κάτι άλλο παρεμφερές;

 

Δεν έχω βρει κι εγω κάτι εδώ Ελλάδα φίλε μου δυστυχώς. Κυριως απο ebay αν ασχολεισαι απο Κινα με φθηνο κοστος. Δες εδώ κι εδώ μια αλουμινίου

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το γυαλί. Ανάμεικτα συναισθήματα. Το γυαλί είναι ότι πιο ποιοτικό έχω δει, αλλά... δεν εφάπτεται 100%στην οθόνη του κινητού μας.

Άσε που δεν πιάνει και όλη την επιφάνεια. Είναι πιο μικρή σε έκταση από την οθόνη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το γυαλί. Ανάμεικτα συναισθήματα. Το γυαλί είναι ότι πιο ποιοτικό έχω δει, αλλά... δεν εφάπτεται 100%στην οθόνη του κινητού μας.

Άσε που δεν πιάνει και όλη την επιφάνεια. Είναι πιο μικρή σε έκταση από την οθόνη του κινητού.

 

Είχα δει οτι κάποιοι επίτηδες το κάνουν πιο μικρο το tempered glass λόγω καμπυλότητας στα άκρα της συσκευής. Είχα πετύχει στο ebay κάποιους πωλητές που το ανέφεραν έτσι.

Edited by filipsyros

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα το γυαλί. Ανάμεικτα συναισθήματα. Το γυαλί είναι ότι πιο ποιοτικό έχω δει, αλλά... δεν εφάπτεται 100%στην οθόνη του κινητού μας.

Άσε που δεν πιάνει και όλη την επιφάνεια. Είναι πιο μικρή σε έκταση από την οθόνη του κινητού.

Ωραία οπότε το περιμένω και γω από μέρα σε μέρα. Νομίζω ότι δεν δημιουργεί ιδιαίτερο πρόβλημα αν έχει λίγο κενό περιμετρικά. Ή αφή τι λέει με το τζαμακι;

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Είχα δει οτι κάποιοι επίτηδες το κάνουν πιο μικρο το tempered glass λόγω καμπυλότητας στα άκρα της συσκευής. Είχα πετύχει στο ebay κάποιους πωλητές που το ανέφεραν έτσι.

Δες λίγο πιο πάνω. Έχω σχετικό λινκ.

Ωραία οπότε το περιμένω και γω από μέρα σε μέρα. Νομίζω ότι δεν δημιουργεί ιδιαίτερο πρόβλημα αν έχει λίγο κενό περιμετρικά. Ή αφή τι λέει με το τζαμακι;

Η αφή είναι κορυφαία. Λες και αγγίζεις το γυαλί της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα το τζαμακι σε ο,τι αφορα στην οθόνη καλύπτει μόνο το φωτεινο της μέρος το μπεζελ είναι τελείως ακάλυπτο όντως. Ή αφή είναι όντως τρομερή όμως φαίνεται πολύ καλό ποιοτικά.
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα και εγώ τη συσκευη...κορυφη! Ξέρετε μήπως πως βλέπω το ποσοστο μπαταρίας στην οθόνη δεξια? Γιατί ψάχνω αλλά τίποτα...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα και εγώ τη συσκευη...κορυφη! Ξέρετε μήπως πως βλέπω το ποσοστο μπαταρίας στην οθόνη δεξια? Γιατί ψάχνω αλλά τίποτα...ευχαριστώ

 

 

Εδω θες το κρυφο μενου της google.

Κατεβασε τη μπαρα. Πατα παραταιταμενα το γραναζι για να ξεκλειδωσεις το system ui tuner και δες τι επιλογες εχεις.

Link to comment
Share on other sites

3 αποριες παιδια σαν νεος κατοχος της συσκευης.

 

1)πως ενεργοποιω να βλεπω το ποσοστο μπαταριας στην οθονη με νουμερο.

2)εαν σε καθε μηνυμα η κληση που δεν τα βλεπω υπαρχει led που αναβοσβηνει-(εχω ακουσει οτι μαλλον αναβοσβηνει η οθονη?)

3)πως θα κλεισω ολα τα παραθυρα εφαρμογες που εχω ανοιξει με μια κινηση-γιατι τα σβηνω ενα ενα-υπαρχει τετοια επιλογη?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

3 αποριες παιδια σαν νεος κατοχος της συσκευης.

 

 

 

1)πως ενεργοποιω να βλεπω το ποσοστο μπαταριας στην οθονη με νουμερο.

 

2)εαν σε καθε μηνυμα η κληση που δεν τα βλεπω υπαρχει led που αναβοσβηνει-(εχω ακουσει οτι μαλλον αναβοσβηνει η οθονη?)

 

3)πως θα κλεισω ολα τα παραθυρα εφαρμογες που εχω ανοιξει με μια κινηση-γιατι τα σβηνω ενα ενα-υπαρχει τετοια επιλογη?

 

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

3)στο καθαρό android δεν υπάρχει ι η επιλογή όλων μαζί μόνο μια μια.

2) ναι έχει τό Μότο display που ειναι απλα άπαιχτο και σου δείχνει ενημερώσεις

1) κανεις τη διαδικασία που ανέφερε προηγούμενα ο left_ace

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

3)στο καθαρό android δεν υπάρχει ι η επιλογή όλων μαζί μόνο μια μια.

2) ναι έχει τό Μότο display που ειναι απλα άπαιχτο και σου δείχνει ενημερώσεις

1) κανεις τη διαδικασία που ανέφερε προηγούμενα ο left_ace

 

την εκανα φιλε αλλα δεν βγαζει καποια επιλογη για να φαινεται το ποσοστο μπαταριας....σε εσας φαινεται με αριθμο?δηλαδη 63% μπαταρια?μπορειτε να με βοηθησετε να το βρω?να στε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Σε android 6 πάντα ενεργοποιεις το system ui tuner μετά πας στις ρυθμίσεις τέρμα κάτω και το βρίσκεις μια Απ τις επιλογές του ειναι να εμφανίζεται το ποσοστό της μπαταρίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φαίνεται αριθμός επάνω στο σύμβολο της μπαταρίας πάνω δεξιά στην οθόνη

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

την εκανα φιλε αλλα δεν βγαζει καποια επιλογη για να φαινεται το ποσοστο μπαταριας....σε εσας φαινεται με αριθμο?δηλαδη 63% μπαταρια?μπορειτε να με βοηθησετε να το βρω?να στε καλα!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160203/a4dd502f4ea5902571b177b6cbb477f1.jpg

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα τη συσκευη απο σκρουτζομαγαζο.android 5 εχω,...ποτε λετε θα μου δωσει android 6?εκανα ενημερωση αλλα μου εγκατεστησε μια εκδοση μονο..οχι android 6..αρα μονο στην 6 θα εχει το ποσοστο μπαταριας φανταζομαι..
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να έχεις την 6 δεν νομίζω να σού αργήσει έτσι και αλλιως. Εναλλακτικά play store εχει πολλα apps
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.

Αγορασα την Δευτερα απο σκρουτζομαγαζο το παραπανω κινητο και αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την οθονη του. Συγκεκριμενα μου εμφανιζει ενα στιγμα (σαν δαχτυλια εσωτερικη) που φαινεται σε ασπρο φοντο και σε γκρι αλλα δεν κολλαω εκει το προβλημα ειναι πως οταν κανω scrolling σε διαφορες σελιδες με αυτα τα δυο χρωματα μου αποσπα την προσοχη :wacko:

Ξερετε τι μπορω να κανω και αν δικαιουμαι αμεση αντικατασταση της συσκευης; Δεν θα ηθελα να μεινω κανα μηνα διχως κινητο ή να το γρατζουνησουν κλπ και ποσο μαλλον να μην εχει αποτελεσμα.

 

Για την εγγυηση πρεπει να μιλησω με το καταστημα ή καπου αλλου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.

Αγορασα την Δευτερα απο σκρουτζομαγαζο το παραπανω κινητο και αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την οθονη του. Συγκεκριμενα μου εμφανιζει ενα στιγμα (σαν δαχτυλια εσωτερικη) που φαινεται σε ασπρο φοντο και σε γκρι αλλα δεν κολλαω εκει το προβλημα ειναι πως οταν κανω scrolling σε διαφορες σελιδες με αυτα τα δυο χρωματα μου αποσπα την προσοχη :wacko:

Ξερετε τι μπορω να κανω και αν δικαιουμαι αμεση αντικατασταση της συσκευης; Δεν θα ηθελα να μεινω κανα μηνα διχως κινητο ή να το γρατζουνησουν κλπ και ποσο μαλλον να μην εχει αποτελεσμα.

 

Για την εγγυηση πρεπει να μιλησω με το καταστημα ή καπου αλλου;

 

Είσαι ακόμα σε DOA (7μερες). Πίσω κατευθείαν και αντικατασταση συσκευής αμμεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto X (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...