Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 μέρες την έχω επάνω.

3+h sot μου βγάζει σε 17-18 ώρες αναμονής. (8π.μ.-1π.μ.)

Φωτεινότητα 80-100% (όχι auto), το βραδυ(9 μέχρι 1) παίζω στο 30-50%.

Κάποιες μέρες είμαι μόνο με wifi, άλλες 50-50 wifi-3g.

(Τις μέρες που είμαι μόνο με wifi, μπαίνει στο φορτιστή με 30% περίπου υπόλοιπο, τις άλλες με γύρω στο 15%)

Μόνιμα επάνω το sbh54.

Συγχρονισμοί πάντα ενεργοί, 3 λογαριασμοί στο gmail, μόνιμα ανοιχτά messenger/viber/whats app.

1-1.30 ώρα κλήσεις.

 

Δεν ξέρω πόσο βοηθητικά είναι τα παραπάνω.

Όταν είσαι σε battery saving κάνει sync?

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια να σας ρωτησω κατι... τελικα μπορουμε ολοι να βαλουμε την Uk εκδοση 6 χειροκινητα απο το sammobile;
...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σε battery saving κάνει sync?

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Tι εννοείς battery saving?

Εξοικονόμηση την έχω κλειστή.

Στη Βελτιστοποίηση έχω βάλει όσες εφαρμογές δεν θέλω να τρέχουν να είναι πάντα σε εξοικονόμηση ενέργειας & όσες θέλω να τρέχουν (π.χ. viber, whats app κλπ) τις έχω εξαιρέσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια να σας ρωτησω κατι... τελικα μπορουμε ολοι να βαλουμε την Uk εκδοση 6 χειροκινητα απο το sammobile;

 

Υποθέτω έχεις ένα εκ των F/FY.

Mπορείς να περάσεις οποιαδήποτε ρομ, από sammobile, που προορίζεται για τα παραπάνω.

Υπάρχουν αναλυτικά τα βήματα στο sammobile.

Eπίσης, τσέκαρε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412549 , τα έχει γράψει πολύ αναλύτικά truckman.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω έχεις ένα εκ των F/FY.

Mπορείς να περάσεις οποιαδήποτε ρομ, από sammobile, που προορίζεται για τα παραπάνω.

Υπάρχουν αναλυτικά τα βήματα στο sammobile.

Eπίσης, τσέκαρε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412549 , τα έχει γράψει πολύ αναλύτικά truckman.

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση και κατατοπιστικη απαντηση!

Ενημερωτικα, η συσκευη μου ειναι Ουγγρικής προελευσης. Οποτε διαβαζοντας τον οδηγο που μου στειλες, θα σκεφτω αν το δοκιμασω . Ισως πειμενω μεχρι να βγει εκδοση για τη χωρα του.

...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση και κατατοπιστικη απαντηση!

Ενημερωτικα, η συσκευη μου ειναι Ουγγρικής προελευσης. Οποτε διαβαζοντας τον οδηγο που μου στειλες, θα σκεφτω αν το δοκιμασω . Ισως πειμενω μεχρι να βγει εκδοση για τη χωρα του.

 

H απόφαση είναι δική σου.

Σαφέστατα και κάποια στιγμή θα δωθεί και για τα ουγγρικά. :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω...πως μπορω πχ να κανω σε Marshmallow να μην μου ανοιγει πχ στο facebook η εφαρμογη του youtube τα βιντεο εκει αλλα να εχω επιλογη να επιλεξω οποια εφαρμογη θελω εγω ? (οπως ηταν σε λόλιποπ...)

ειναι το μονο που με εχει σπασει τα νευρα μιλαμε ..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω...πως μπορω πχ να κανω σε Marshmallow να μην μου ανοιγει πχ στο facebook η εφαρμογη του youtube τα βιντεο εκει αλλα να εχω επιλογη να επιλεξω οποια εφαρμογη θελω εγω ? (οπως ηταν σε λόλιποπ...)

ειναι το μονο που με εχει σπασει τα νευρα μιλαμε ..

 

Καταρχάς, δεν έχω προσωπική άποψη καθώς fb μπαίνω από browser, όπου εκεί φορτώνει τα βίντεο απευθείας.

Κάνε για αρχή διαγραφή προεπιλογών στην εφαρμογή του youtube & fb, και ξαναμπες να δεις αν σου δίνει την επιλογή.

Επίσης, έχεις τις ίδιες εφαρμογές για βίντεο όπως και σε lollipop?(Ρωτάω γιατί μπορεί να βρίσκει μόνο αυτή την εφαρμογή για να απαραγωγή βίντεο, ενώ σε lollipop να είχες και άλλες που τώρα δεν τις έχεις περάσει)

 

Πιθανότατα επίσης, να είναι έτσι ρυθμισμένο πλέον. Ρώτησε και στο νήμα των εφραμογών, αν δεν βρεις λύση με τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια καλημερα ..εμενα ειναι το μοναδικο πραγμα που με εχει ξενερωσει στην marshmallow και δεν ξερω πως να το διορθώσω ..!

αν πανω απο 3 η 4 φορες επιλεξεις ενα πρόγραμμα να κάνεις την δουλειά σου (πχ σερφαρισμα μεσω link απο facebook η ανοιγμα λινκ απο τον chrome με tapatalk) το κινητο το κανει μονιμη επιλογη ...και η μονη λυση ειναι να πας εφαρμγες κτλ και να διαγραψεις χειροκίνητα την επιλογη! πραγμα παρα πολυ κουραστικο για μενα!

δεν ξερω ειναι το μονο που με εχει ξενερωσει μεχρι τωρα ..σε ολα τα αλλα το κινητο πυραυλος .

Link to comment
Share on other sites

επειδη το εχω στην κουτα του,ας μου πει καποιος εαν εχει βγει η 6.0.1 για ελληνικο edge

 

Δεν έχει βγει ακόμα. :)

 

@freddaras έτσι είναι δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει ακόμα. :)

 

@freddaras έτσι είναι δυστυχώς.

Κρίμα το μόνο μείον για μένα αυτό.. Παιδιά Xposed όσοι είστε ρουτ καταφέρατε να περάσετε; εγώ με τίποτα..

 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα το μόνο μείον για μένα αυτό.. Παιδιά Xposed όσοι είστε ρουτ καταφέρατε να περάσετε; εγώ με τίποτα..

 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τσέκαρε στο τελευταίο σχόλιο: http://forum.xda-developers.com/note-edge/development/n915f-n915fxxu1dpc7-stock-deodex-binh24-t3356324/page5 .

 

Προσωπικά δεν έχω ρουτάρει καν, προπονούμε μάλλον για να δω αν αντέχω χωρίς :p (ενόψει note 6)

Σ'αυτό συμβάλλει και η πενιχρή υποστήριξη από xda. Αν είχε βγει π.χ. rom με themes θα την είχα περάσει ήδη. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

αλλαζω αρκετα συχνα συσκευη και αν και εχω παρει και νοτε 4f και c δεν εχω παρει edge και θα ηθελα να το παρω για το δω απο περιεργια. Ψαχνω και στα μαγαζια την μια εχει 490 την αλλη 590 μεχρι και 750ε. υπαρχει καπου που να μπορω να το παρω σε λογικη τιμη κοντα στα 490ε ή εστω και μεταχειρισμενο ωστε να το βρω ακομα φθηνοτερα. Καθε πληροφορια σεβαστη ακομα και σε πμ.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Η συσκευή μου έχει πάρει ένα update εδώ και μια εβδομάδα και από τότε η αυτονομία της συσκευής έχει μειωθεί δραματικά.

Έχω κάνει επαναφορά συστήματος και στήσιμο της συσκευής από την αρχή αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Πριν την ενημέρωση η συσκευή μου έβγαζε μια μέρα ανετοτατα με WiFi και 4g μόνιμα και με οθόνη περίπου στις 3μιση ώρες.

Τώρα έχω οθόνη 2 ώρες με το ζόρι και η μπαταρία είναι στο 30%.

Αντιμετωπιζει κάνεις άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Έχετε κάποια ιδέα πως μπορώ να συνεφέρω την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε στο τελευταίο σχόλιο: http://forum.xda-developers.com/note-edge/development/n915f-n915fxxu1dpc7-stock-deodex-binh24-t3356324/page5 .

 

Προσωπικά δεν έχω ρουτάρει καν, προπονούμε μάλλον για να δω αν αντέχω χωρίς :p (ενόψει note 6)

Σ'αυτό συμβάλλει και η πενιχρή υποστήριξη από xda. Αν είχε βγει π.χ. rom με themes θα την είχα περάσει ήδη. :wacko:

 

 

ναι δουλεψε αψογα τωρα ...αχχχχ αλλη αίσθηση το xposed παιδια ..πραγματικα ολοκληρώνει την συσκευη μας ...:)

(πχ το να παιζει το youtube απο "πισω" να διαλεγω οταν τραβαω μια photo να βλεπω την photo με το πρόγραμμα συλλογης που θελω και διαφορα αλλα τετοια καλούδια δεν τα αλλαζω με τιποτα ...)

Link to comment
Share on other sites

ναι δουλεψε αψογα τωρα ...αχχχχ αλλη αίσθηση το xposed παιδια ..πραγματικα ολοκληρώνει την συσκευη μας ...:)

(πχ το να παιζει το youtube απο "πισω" να διαλεγω οταν τραβαω μια photo να βλεπω την photo με το πρόγραμμα συλλογης που θελω και διαφορα αλλα τετοια καλούδια δεν τα αλλαζω με τιποτα ...)

Θέλει ρουτ για να μπει αυτό?

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στην M δεν υπάρχει το wanam, αλλά το XTouchWiz.

Επίσης, υπάρχει κάποιες τρόπος να πειράξω το dpi? (Τόσο στο launcher, όσο και σε εκάστοτε apps)

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στην M δεν υπάρχει το wanam, αλλά το XTouchWiz.

Επίσης, υπάρχει κάποιες τρόπος να πειράξω το dpi? (Τόσο στο launcher, όσο και σε εκάστοτε apps)

Παιδιά έχει κάνει κανείς ρουτ με marshmallow? Ο Knox τι κάνει? Χάνουμε εγγύηση?

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάνει κανείς ρουτ με marshmallow? Ο Knox τι κάνει? Χάνουμε εγγύηση?

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Έχει κάνει ο freddaras & από χθες έκανε και γω.

Αμφότεροι είχαμε κάνει και παλιότερα και είμαστε με γραμμένο knox, από πριν.

Δεν έχω δει πουθενά όμως να έχει βγει ρουτ χωρίς να γράφει ο knox, τόσο στην Μ, όσο και στις προηγούμενες εκδόσεις. :( , οπότε ναι χάνεις εγγύηση. (Τουλάχιστον με τα όσα ξέρω εγώ).

 

Από την άλλη, κατά τη γνώμη μου, η έκδοση Μ, το ρουτ το χρειάζεται λιγότερο από ποτέ, ειδικά η εν λόγω συσκευή που έχει και πενιχρή υποστήριξη(από rom), από πλευράς xda.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει ο freddaras & από χθες έκανε και γω.

Αμφότεροι είχαμε κάνει και παλιότερα και είμαστε με γραμμένο knox, από πριν.

Δεν έχω δει πουθενά όμως να έχει βγει ρουτ χωρίς να γράφει ο knox, τόσο στην Μ, όσο και στις προηγούμενες εκδόσεις. :( , οπότε ναι χάνεις εγγύηση. (Τουλάχιστον με τα όσα ξέρω εγώ).

 

Από την άλλη, κατά τη γνώμη μου, η έκδοση Μ, το ρουτ το χρειάζεται λιγότερο από ποτέ, ειδικά η εν λόγω συσκευή που έχει και πενιχρή υποστήριξη(από rom), από πλευράς xda.

Μεγάλη αλήθεια... Εγώ το σκέφτηκα μπας και βάλω Xposed όχι τίποτα άλλο και βάλουμε κάνα titanium και greenify

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη αλήθεια... Εγώ το σκέφτηκα μπας και βάλω Xposed όχι τίποτα άλλο και βάλουμε κάνα titanium και greenify

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Tη δουλειά του:

-greenify την κάνει το doze.

-titanium (για backup εφαρμογών) μπορείς να την κάνεις με το helium(αλλά θέλει pc)

-titanium (για διαγραφή εφαρμογών) μπορείς να την κάνεις με το package disable pro, με το οποίο απενεργοποίεις(δεν διαγράφεις) ότι θέλεις. Αλλά με 32gb εσωτερική, δεν νομίζω ότι είναι θέμα να έχεις απενργοποιημένο, & όχι διεγραμμένο, ότι προεγκατεστημένο δεν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημερα ..εντελως ξαφνικά απο σημερα σταμάτησε να δουλευει το rotation ...

και το ειχα τοσο ωραια στρωμένο το κινητο :mad:..γνωριζει κανεις αν το προκαλει καποια εφαρμογη αυτο ? γιατι δεν θελω να κάνω φορματ με τίποτα ...

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις απ την καινούργια αναβάθμιση σε marshmallow ;;;

 

Oι καλύτερες. :)

Θα έπρεπε να είχε δώσει και τα θέματα/νέο tw να μην υπάρχει κανένα παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...