Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δώστε λίγο λινκ από την φλιπ που προτείνετε παίδες; με πείσατε να την δοκιμάσω..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω τελικα το πηγα για αντικατασταση πισω στο καταστημα vodafone και αντιμετωπισα αυτο που φοβόμουν. Ενα γολγοθα.. Εν συντομια δεν δεχοντουσαν αντικατασταση doa παρα μονο αν το έστελναν arvato και να παρουν το οκ(ολο αυτο θα κρατουσε βδομαδες). Εγω ομως μετα απο πολυωρη εντονη συζήτηση με τον υπαλληλο το πηρα κ πηγα smartek χαιδαρι οπου και επιβεβαίωσαν βλαβη στην οθονη . πηρα τηλ το καταστημα κ τους ειπα οτι το κινητο το εφερα στην smartek και επιβεβαιωσαν το προβλημα και πως αν δεν με εξυπηρετησουν αμεσα θα κινηθω νομικα. Τελικα δεχτηκανε κ τωρα αναμενω να φερουν το κινητό μιας και δεν εχουν αλλα στο καταστημα. Οσοι το πηρατε απο Vodafone και σας παρουσιαζει προβλημα η συσκευη να ξερετε οτι θα ταλαιπωρηθειτε τρελα. Εγω δεν προκειται να τους ξανατιμησω παντως.. Ααα η smartek στο χαιδαρι by far το καλυτερο service που υπάρχει τσακαλια τεχνικοι αριστη εξυπηρέτηση και γρηγοροι
Link to comment
Share on other sites

Για δώστε λίγο λινκ από την φλιπ που προτείνετε παίδες; με πείσατε να την δοκιμάσω..

 

https://www.skroutz.gr/s/6505903/Samsung-Flip-Wallet-Black-N915F-Galaxy-Note-Edge.html

 

Ebay βγαίνει πιο φθηνά (~20) αν μπορείς να παραγγείλει απέξω

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Από θήκες τι έχετε να προτείνετε παίδες;

 

εγω του εχω βαλει screen protector που εφαρμοζει σε ολη την οθονη αψογα(και στην κουρμπαριστη)και εχω παρει την uag από plusmobi και είναι διαστημικο.εχω το λευκο

Link to comment
Share on other sites

Πηρα την original flip case.. πολυ καλη ποιοτητα, και δινει μια αισθηση (παραπανω) πολυτελειας στο κινητο. Σιγουρα το προτιμω χωρις θηκη, αλλα για να μην το κλαιω απο πτωση ή γρατσουνιες αναγκαστικά θηκη.
Link to comment
Share on other sites

εγω του εχω βαλει screen protector που εφαρμοζει σε ολη την οθονη αψογα(και στην κουρμπαριστη)και εχω παρει την uag από plusmobi και είναι διαστημικο.εχω το λευκο

Δώσε μας link αν έχεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας link αν έχεις.

 

παντως αυτη εδω

την εβαλε απο οτι ειπε και ενα παιδι και ηταν ευχαριστημενος... εγω την ειχα βαλει στο note 4 και ηταν πολυ καλη για screen protector...

Την παρηγγειλα απο εδω http://www.cellphones.gr/p/5750/%CE%BC%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-samsung-galaxy-note-edge-sm-n915-anticrash-antishock-x-one-ultimate-upgrade-v2

μαζι με την flip θηκη....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτη εδω
την εβαλε απο οτι ειπε και ενα παιδι και ηταν ευχαριστημενος... εγω την ειχα βαλει στο note 4 και ηταν πολυ καλη για screen protector...

Την παρηγγειλα απο εδω http://www.cellphones.gr/p/5750/%CE%BC%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-samsung-galaxy-note-edge-sm-n915-anticrash-antishock-x-one-ultimate-upgrade-v2

μαζι με την flip θηκη....

Τους ξέρω τους έχω δοκιμάσει παλιότερα σε άλλη συσκευή. Μου φαίνεται όμως λίγο δύσκολη η τοποθέτηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τους ξέρω τους έχω δοκιμάσει παλιότερα σε άλλη συσκευή. Μου φαίνεται όμως λίγο δύσκολη η τοποθέτηση.

 

παιδια χθες μου επεσε το κινητο (με θήκη αλλα κλασσική που πιανει το πισω μερος) απο πρωτο οροφο στο πατρικο μου ...! χτύπησε σκαλα πλάγια και μετα έπιασε εδαφος μπρούμυτα ...

κοντεψα να παθω εγκεφαλικο ..λεεω παει το κινητακι ακομη δεν το πηρα ...

κατεβαινω τις σκαλες έντρομος ..και δεν ειχε ουτε γκρατζουνια ..τιποτα ..! μιλαμε για δυνατό σκαρί !

οποτε νομιζω screen protector ισως ειναι υπερβολή ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες μου επεσε το κινητο (με θήκη αλλα κλασσική που πιανει το πισω μερος) απο πρωτο οροφο στο πατρικο μου ...! χτύπησε σκαλα πλάγια και μετα έπιασε εδαφος μπρούμυτα ...

κοντεψα να παθω εγκεφαλικο ..λεεω παει το κινητακι ακομη δεν το πηρα ...

κατεβαινω τις σκαλες έντρομος ..και δεν ειχε ουτε γκρατζουνια ..τιποτα ..! μιλαμε για δυνατό σκαρί !

οποτε νομιζω screen protector ισως ειναι υπερβολή ..

Έχω πει ότι η οθόνη μου είναι άθικτη.

Όπως πάει το πράγμα μάλλον η Samsung θα καταργήσει τα Note. Οπότε το edge μου δεν θα πουληθεί.

Έχω σαν αρχή να κρατάω τις καλές συσκευές για πάντα.

Έχω το HTC HD2 από το 2009, Το Nexus S από το 2010 σε πλήρη λειτουργία, το Nexus 4 με προβλήματα και το HTC M8 που δεν πούλησα. Προς το παρών το έχει η σύζυγος (με θήκη :) ) και σε κανα χρόνο θα μπει κι αυτό στο συρτάρι με τα άλλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας link αν έχεις.

 

http://plusmobi.net/%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%89%CE%BD/%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%CF%82-samsung-galaxy/%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B5%CF%82-Samsung-Galaxy-Note-Edge/Maverick-%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B7-thiki-theke-case-UAG-Composite-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Samsung-Galaxy-Note-Edge-UAG-GLXNEDGE-ICE-VP αυτη ειναι η θηκη και απο μεμβρανη αυτη που εχει βαλει ο φιλος λιγο πιο κατω απο το cellphones. μου την τοποθετησαν εκει.

Link to comment
Share on other sites

Α την ξέρω αυτή την θήκη. Απλά όταν την έψαχνα πριν από μήνες δεν την έβρισκα πουθενά με λιγότερο από ένα μήνα παράδοση στην Ελλάδα .

Καλή για δύσκολες καταστάσεις που χρειάζεσαι προστασία. Ίσως μοναδική θα έλεγα.

Thanks.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η αυθεντική αξίζει....και ΧΩΡΙΣ θήκη ειναι ακόμα ποιο ΤΕΛΕΙΟ αλλά......πηρα και αυτην την ultra thin 0.3mm αλλα και πάλι δεν του πάει....το ΦΘΗΝΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ!!!

 

την Ultra thin την δοκιμασα σημερα ...:)

ειναι καλη παντως ...δεν δινει βαρος στην συσκευη και την προστατευει απο πισω ..!

εμενα μου αρεσε !

Link to comment
Share on other sites

την έχω και εγώ είναι που τέλεια. βρήκα γυαλί από το eshop 6 ευρώ και το παράγγειλα ελπίζω ένα αξιζει

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

την έχω κ εγώ είναι που τέλεια. βρήκα γυαλί από τ eshop 6 ευρώ κ τ παράγγειλα ελπίζω ένα αξιζει

 

αυτο πηρες φιλε http://www.e-shop.gr/4smarts-second-glass-03mm-9h-for-samsung-galaxy-note-edge-n915-p-TEL.022865

 

οταν το παρεις για πες εντυπωσεις...γιατι πολυ φτηνο το βρισκω.....

 

αλλα το πιο πιθανο θα ειναι να μην πιανει την κουρμπα....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το βρήκα αυτό το θέμα μετά από λίγο ψάξιμο... Δεν θα έπρεπε να είναι στην ίδια ομάδα συζητήσεων με το note 4? Οπότε μεταφέρω εδώ την ερώτηση που έκανα στα αξεσουάρ του 4:

 

Γνωρίζει κάνεις εάν η θήκη flip της samsung προσφέρει ασύρματη φόρτιση; Ρωτάω γιατί στο πίσω μέρος της θήκης που αντικαθιστά το καπάκι έχει δύο επαφές.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το βρήκα αυτό το θέμα μετά από λίγο ψάξιμο... Δεν θα έπρεπε να είναι στην ίδια ομάδα συζητήσεων με το note 4? Οπότε μεταφέρω εδώ την ερώτηση που έκανα στα αξεσουάρ του 4:

 

Γνωρίζει κάνεις εάν η θήκη flip της samsung προσφέρει ασύρματη φόρτιση; Ρωτάω γιατί στο πίσω μέρος της θήκης που αντικαθιστά το καπάκι έχει δύο επαφές.

 

Ευχαριστώ.

Όχι δεν προσφέρει ασύρματη φόρτιση αυτές οι επαφές είναι για το nfc.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με την προσθήκη αυτου του reciever http://www.ebay.com/itm/251988916953?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT και ενος πολυ μικρου mod (το ειχα κανει και στο note 4) μπορει να εχει καποιος ασυρματη φορτιση και με την flip....

Μολις παραλαβω ...θα ποσταρω το αποτελεσμα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει και εγώ στο note II που είχα αυτό. Ίσως το ξαναπροσπαθήσω... Πάντως έστω και λίγο είχε ένα μικρό πάχος και πίεζε λίγο το πίσω κάλυμμα...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 συσκευες με ασυρματη φορτιση (note 3,4 s6) ,προσωπικα με εχει βολεψει.

Οντως προσθετει λιιιγο ογκο , αλλα αν ειναι γενικα λεπτο το reciever γινεται δουλεια..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαλλον σε θηκη "ανοικτου τυπου" για εναλλακτικη της flip κατεληξα σε αυτη...

 

http://www.ebay.com/itm/BODY-GLOVE-9471101-Samsung-Galaxy-Note-Edge-SATIN-Case-Anti-Microbial-Protection-/361319596538?hash=item54205381fa

 

 

την εχει παρει κανεις?

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα, κάτοχος του note4 c , και πρώην κάτοχος του note edge. Σκέφτομαι να κάνω την άλλαγη πάλι, το note edge το είχα στην κατοχή μου για κανένα μήνα, ωραίο κινητό άψογη και λειτουργική η όθονη Edge άλλα αρκετό lag (στο broswing,facebook και γενικά ένα κλικ πιο κάτω σε smoothing και φυσικά και η μπαταρία κραταγε 30% λιγοτερο από το note4 c που έχω)τουλάχιστον όσο το είχα (με την έκοδοση 4.4.4). Θα ήθελα να ρώτησω τους κατόχους τώρα με την Lollipop υπάρχουν διαφορές προς το καλύτερο? από θεμα μπαταρίας πως πάει? Η camera υποθέτω είναι η ίδια ? . Πιστεύω ότι το note4 edge και ύστερα από την παρουσίαση του Note 5 θα πάρει τα πάνω του και σε τιμή αλλά και σε προτίμιση στο αγοραστικό κοινό. Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

Από θέματα lag βελτιώθηκε καθόλου? Γιατί ένας λόγος που το έδωσα ήταν και αυτός
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα, κάτοχος του note4 c , και πρώην κάτοχος του note edge. Σκέφτομαι να κάνω την άλλαγη πάλι, το note edge το είχα στην κατοχή μου για κανένα μήνα, ωραίο κινητό άψογη και λειτουργική η όθονη Edge άλλα αρκετό lag (στο broswing,facebook και γενικά ένα κλικ πιο κάτω σε smoothing και φυσικά και η μπαταρία κραταγε 30% λιγοτερο από το note4 c που έχω)τουλάχιστον όσο το είχα (με την έκοδοση 4.4.4). Θα ήθελα να ρώτησω τους κατόχους τώρα με την Lollipop υπάρχουν διαφορές προς το καλύτερο? από θεμα μπαταρίας πως πάει? Η camera υποθέτω είναι η ίδια ? . Πιστεύω ότι το note4 edge και ύστερα από την παρουσίαση του Note 5 θα πάρει τα πάνω του και σε τιμή αλλά και σε προτίμιση στο αγοραστικό κοινό.

 

Lag δεν υπάρχει εκεί που αναφέρεις.

Παρά μόνο στα γνωστά recent apps και γρήγορη σημείωση.

Από το Note F είναι πιο smooth και γενικά συμπεριφερεται καλύτερα.

 

Η μπαταρία με την δική μου χρήση μου βγάζει σε 17 ώρες χρήσης, 4 ώρες οθόνη με H+.

Με σκέτο wifi πιάνει 5.

Έχω όλους τους συγχρονισμούς ανοικτούς γενικά το μόνο που κλείνω είναι την τοποθεσία.

Η χρήση μου είναι νορμάλ εκτός games που δεν παίζω.

Η φωτεινότητα είναι στο auto και το δουλεύω επί το πλείστον σε εσωτερικούς χώρους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...