Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι root και δεν λαμβάνω ενημερώσεις. Αξίζει τον κόπο να μπω στην διαδικασία να το κάνω?

Και κάτι ακόμα τα modules στο xposed σας λειτουργούν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα δε βλέπω καμία σοβαρή διαφορά. Εγώ πάντως αρχίζω να εκνευρίζομαι αρκετά με τη samsung και γενικά με το android. Το note edge αρχίζει να μου κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις όπως έκανε και note II πριν χαλάσει η πλακέτα. Αυτό μου δημιουργεί τεράστια προβλήματα διότι δέχομαι σημαντικά επαγγελματικά τηλεφωνήματα τα βράδια όταν κοιμάμαι και εάν συμβεί κάποια επανεκκίνηση χωρίς να το καταλάβω και δεν βάλω τον κωδικό της sim τότε μπορεί να χάσω κάποια πολύ σημαντική κλήση.

Σκέφτομαι να πάρω το blackberry passport που αν και είναι παλιό κινητό και έχει σταματήσει να αναπτύσσεται το λειτουργικό, τουλάχιστον είναι σταθερό και αξιόπιστο από ότι διαβάζω. Επιτέλους καταλαβαίνω γιατί τόσος κόσμος πάει στο iphone. Έχει η γυναίκα μου και τέτοιου είδους προβλήματα δεν αντιμετώπισε ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε βλέπω καμία σοβαρή διαφορά. Εγώ πάντως αρχίζω να εκνευρίζομαι αρκετά με τη samsung και γενικά με το android. Το note edge αρχίζει να μου κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις όπως έκανε και note II πριν χαλάσει η πλακέτα. Αυτό μου δημιουργεί τεράστια προβλήματα διότι δέχομαι σημαντικά επαγγελματικά τηλεφωνήματα τα βράδια όταν κοιμάμαι και εάν συμβεί κάποια επανεκκίνηση χωρίς να το καταλάβω και δεν βάλω τον κωδικό της sim τότε μπορεί να χάσω κάποια πολύ σημαντική κλήση.

Σκέφτομαι να πάρω το blackberry passport που αν και είναι παλιό κινητό και έχει σταματήσει να αναπτύσσεται το λειτουργικό, τουλάχιστον είναι σταθερό και αξιόπιστο από ότι διαβάζω. Επιτέλους καταλαβαίνω γιατί τόσος κόσμος πάει στο iphone. Έχει η γυναίκα μου και τέτοιου είδους προβλήματα δεν αντιμετώπισε ποτέ...

 

πες μου λιγο ρε φιλε τι σου επαθε το note 2 ..γιατι μου φαινεται το ιδιο τωρα παει να παθει το δικο μου edge ...(τα γραφω παραπανω ...)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφω παραπάνω. ..συνεχείς επανεκκινήσεις χωρίς λόγο. Επίσης μερικές φορές δεν ανταποκρινεται. (Πχ με καλούν και κολλάει και δεν μπορώ να απαντήσω στις κλήσεις)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό, μου έκανε συχνές επανεκκινησεις μέχρι που απενεργοποιησα τον αισθητήρα δαχτυλικών

αποτυπωμάτων και από τότε όλα οκ.

Edited by ANGELOM
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απενεργοποιησα το κλείδωμα οθόνης και έβαλα Pin, από τις ρυθμίσεις ~σάρωση δαχτύλου.

Από τότε κανένα πρόβλημα, μου το είπε ένας φίλος που είχε το ίδιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το δοκίμασα και δεν έχει καμία διαφορά. Θα του κάνω τώρα format (ελπίζω το sams ung cloud να δουλέψει και να μην χάσω τα δεδομένα μου).
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοια περιεργα μου εκανε και το δικο μου και τελικα ανακαλυψα οτι ειχε καει η καρτα μνημης που του ειχα επανω.

Την αφαιρεσα και εστρωσε η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Τι φταίει και δεν βλέπω διαθέσιμα updates OTA από τη συσκευή, ενώ στο smart switch του pc μολις τη συνδέω τα παίρνει;

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοια περιεργα μου εκανε και το δικο μου και τελικα ανακαλυψα οτι ειχε καει η καρτα μνημης που του ειχα επανω.

Την αφαιρεσα και εστρωσε η συσκευη.

μάλλον κάτι τέτοιο συμβαίνει και σε εμένα. Αγόρασα μία καινούργια και θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα.

Ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε γνησια μπαταρια για το κινητο μας;

Ψάξε στο skroutz φίλε μου, έχει αρκετά μαγαζιά!

 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.skroutz.gr/s/6456976/Samsung-EB-BN915-Galaxy-Note-Edge.html?from=catspan&keyphrase=Note+edge

 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Σκρουτζομαγαζα και γνησια μπαταρια (οποιαδηποτε) δεν πανε παντα μαζι. Γι αυτο προφανως το παιδι ρωτησε για γνησια μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια μπαταρία από γνωστό σκρουτζομαγαζο και αποδείχτηκε ότι είναι ιμιτασιόν παρόλο που τον ρώτησα τον πωλητή και τηλεφωνικώς.

Η μπαταρία είναι για τα σκουπίδια.

Δεν έχει διάρκεια (βγάζει δεν βγάζει 1 ώρα οθόνη )και σβήνει την συσκευή με το που θα αγγίξει το 60% περίπου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλο, να σβήνει η συσκευή κοντά στο 20κάτι % υπόλοιπο μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα σβήνει όταν φτάσει στο 7% περίπου. Σίγουρα πρέπει να φταίει η μπαταρία οπότε θα αγοράσω μια καινούργια. Σκέφτομαι τη mugen 3100 αλλά είναι ακριβή. Επειδή μου έπεσε και έφυγε λίγο το πλαστικό που είναι γύρω γύρω ακριβώς κάτω από το μεταλλικό πλαίσιο/χρώμα ξέρει κανείς αν αλλάζει εύκολα η πρόσοψη και πόσο κοστίζει;

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλο, να σβήνει η συσκευή κοντά στο 20κάτι % υπόλοιπο μπαταρίας;

Βαλε στο πρόγραμμα σου την αγορά καινούριας μπαταρίας ;)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε από smartec η κάποιο άλλο εξουσιοδοτημένο service της samsung.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

70€ δυστυχώς....Η αλλαγή που ρώτησε πιο πάνω ο φίλος, όχι το τηλέφωνο βέβαια!

:)

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά εμένα ξεκίνησε να κλείνει στο 20 με 30% ...το άφησα και από χθες δεν κάνει τίποτα... Αμα του βάλω fast φορτιστή ξεκινάει από 0% φτάνει 100% και μόλις το ανοίγω με το καλώδιο επάνω εννοείται δείχνει 80% μόλις βγάζω το καλώδιο σβήνει. Δοκίμασα να την άδειαδω τελειως με ένα λαμπάκι και να την ξανάφορτίσω αλλά τίποτα. ..Μέχρι να βρω μπαταρία γύρισα στο notelli (note II)...δεν είναι άσχημο! !!καλά κρατάει ακόμα. ..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...