Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως πριν 3 ημερες (την Τεταρτη συγκεκριμενα) που πηρα τηλ στο mr Mobi και ρωτησα για passport ....δεν υπηρχε σαλιο....

Τωρα ξαφνικα πως βρεθηκαν 3-4 μεταχειρισμενα ....

Τι να πω ....ισως ολα να εσκασαν μυτη πριν 2-3 ημερες.....:blink:

Τωρα ειναι αργα ....αγορασα το Classic ,το οποιο το περιμενω πρωτα Θεος μεσα στην εβδομαδα

 

Άψογα θα περιμένω τις πρώτες εντυπώσεις σου μιας και είμαι έτοιμος κι εγώ να κάνω κίνηση αλλά από το Expansys;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άψογα θα περιμένω τις πρώτες εντυπώσεις σου μιας και είμαι έτοιμος κι εγώ να κάνω κίνηση αλλά από το Expansys;)

 

Απο expansys το αγορασα και εγω

Blackberry πλεον , μονο απο επίσημους resellers , η απο 1-2 αξιοπιστα μαγαζακια που θεωρω εγω Αριστα..

Δεν το ρισκαρω .....

Αν μιλαγαμε για αλλη εταιρια ,ναι τοτε οκ

Αλλα μιας και μιλαμε για Blackberry .....πολυ προσοχη

Μολις παραλαβω, θα αναφερω εννοειται :lol:

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Όλοι φέρνουν ότι μυρίζει χρήμα.. και ο mobi εμένα, 3 φορές που του έχω πάει blackberry για ανταλλαγή, μου έλεγε: εμείς δεν αγοράζουμε Blackberry.

Ξαφνικά έχει μεταχειρισμένα Passport που είναι και πανάκριβα..;;;

 

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω μαζί σου σχετικά με το ότι μυρίζει χρήμα τα σκρουτζομαγαζα τρέχουν να το φέρουν απλά γιατί από τον Οκτώβριο που έψαχνα το passport ουδείς οπότε τότε κινηθηκα προς expansys Νοέμβριο για έναν φίλο πάλι ουδείς και ξαφνικά τον Δεκέμβριο μόνο ο Mobi είχε 3new. Μέχρι και σήμερα στην εκεί περιοχή κανένας δεν έχει φέρει ούτε και πρόκειται απ ότι λένε. Οπότε το ότι μυρίζει κέρδος για το μούρο μάλλον δεν παίζει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλοι φέρνουν ότι μυρίζει χρήμα.. και ο mobi εμένα, 3 φορές που του έχω πάει blackberry για ανταλλαγή, μου έλεγε: εμείς δεν αγοράζουμε Blackberry.

Ξαφνικά έχει μεταχειρισμένα Passport που είναι και πανάκριβα..;;;

 

Καί άσχετο αλλά και το πανάκριβο πώς το εννοείς?? Για τα 400 που ζητάει σαν μεταχειρισμενο που σημαίνει ότι σαν ανταλλαγή το έχει πάρει κάτω από 340 (καλύτερα να το χαρίσω) ή αναφέρεσαι στην αρχική τιμή σαν τηλέφωνο??

Δηλαδή εάν προκύψει ένα μαγαζί να αγοράσει μέσα σε μία μέρα το note4 (3-4-5) κομμάτια το βλέπεις δύσκολο?? Και για να ξέρεις όταν έδωσα το 2ο passport o Mobi το πήρε ανταλλαγή και μάλιστα με περίμενε μέσα στο μαγαζί ο επόμενος αγοραστης του!!! Ούτε καν το ράφι δεν ακούμπησε το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά και εννοώ την αρχική του τιμή. Και φυσικά η αγορά ενός passport μυρίζει χρήμα. Γιατί τον συμφέρει να αγοράσει ένα μοντέλο της blackberry που ξέρει ότι υπάρχει τρελή ζήτηση ενώ όταν του είχα πάει εγώ Z10/Q10 μέχρι και Ζ30 για ανταλλαγή, η απάντηση ήταν : εμείς δεν αγοράζουμε blackberry. Δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέμματα, το ίδιο ισχύει για όλα τα παραπλήσια σκρουτζομαγαζα της Ομόνοιας.

Εννοείται πως ο καθένας θα κοιτάξει το κέρδος του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά και εννοώ την αρχική του τιμή. Και φυσικά η αγορά ενός passport μυρίζει χρήμα. Γιατί τον συμφέρει να αγοράσει ένα μοντέλο της blackberry που ξέρει ότι υπάρχει τρελή ζήτηση ενώ όταν του είχα πάει εγώ Z10/Q10 μέχρι και Ζ30 για ανταλλαγή, η απάντηση ήταν : εμείς δεν αγοράζουμε blackberry. Δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέμματα, το ίδιο ισχύει για όλα τα παραπλήσια σκρουτζομαγαζα της Ομόνοιας.

Εννοείται πως ο καθένας θα κοιτάξει το κέρδος του.

 

Καλημέρα προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν εννοούσα ότι σε κάτι είπες ψεματα και όντως για low cost συσκευές πολλοί δεν θα ενδιαφεροντουσαν. Αλλά σε διαβεβαιώ ότι καί για το passport ακόμα και τώρα πολλά από τα σκρουτζομαγαζα δεν ανταλλασουν. Όχι ότι το δίνω αλλά για να δούμε τι παίζει. Εμείς είπαμε BlackBerry passport δαγκωτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

 

Χρήστης του Ζ30 και πολυ ευχαριστημένος μάλιστα, σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή σε passport.. Εχει κάνει κάποιος την μετάβαση να μας πει εάν πράγματι αξίζει η εμπειρία ή θεωρείτε οτι η πτώση στις 4.5 ίντσες θα ειναι δυσάρεστη ;

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

 

Χρήστης του Ζ30 και πολυ ευχαριστημένος μάλιστα, σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή σε passport.. Εχει κάνει κάποιος την μετάβαση να μας πει εάν πράγματι αξίζει η εμπειρία ή θεωρείτε οτι η πτώση στις 4.5 ίντσες θα ειναι δυσάρεστη ;

:rolleyes:

 

Κοίτα όλα είναι ανάλογα την χρήση σου. Εγώ από note4 / g3 πήγα σε passport εννοείται ότι ταινίες δεν το φόρτε του αλλά είναι κάτι που το ξέρεις. Το passport είναι είτε λόγο σχήματος το αγαπάς και παραχωρεις κάποια πράγματα (λίγα) είτε δεν το αγοράζεις πότε.

Η επιλογή δική σού.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεσαι από iPhone η συσκευή με android θα σου φανεί ''παράξενη'' κυρίως λόγω του ΒΒ ΟS και μετά σαν συσκευή.

Είναι από αυτές που η σου αρέσουν τρελά η δεν τις δίνεις πολύ χρόνο.

 

ps

Έχω πάθει πλάκα και ίσως είναι η πιο γρήγορη συσκευή που υπάρχει αυτή την στιγμή.

Για browsing και email, δεν το συζητώ καν, βάζει όλες τις άλλες στην άκρη.

Είμαι με iPhone αυτό τον καιρό και θα την χρησιμοποιώ για δεύτερη.

Λέτε κάποια στιγμή να περάσει μπροστά η ίσως να γίνει και η μοναδική μου συσκευή;! Για να δούμε

 

ΒΒ Passport :respect:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μετά το note πως σου φάνηκε;εννοώ από άποψη μεγέθους.

 

Απλά πιο φαρδιά. Και το note4 βασικά δεν το λές μικρό είναι όμως αυτό που περιγράφω το είδα το κτυπησα το γουστάρω τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεσαι από iPhone η συσκευή με android θα σου φανεί ''παράξενη'' κυρίως λόγω του ΒΒ ΟS και μετά σαν συσκευή.

Είναι από αυτές που η σου αρέσουν τρελά η δεν τις δίνεις πολύ χρόνο.

 

ps

Έχω πάθει πλάκα και ίσως είναι η πιο γρήγορη συσκευή που υπάρχει αυτή την στιγμή.

Για browsing και email, δεν το συζητώ καν, βάζει όλες τις άλλες στην άκρη.

Είμαι με iPhone αυτό τον καιρό και θα την χρησιμοποιώ για δεύτερη.

Λέτε κάποια στιγμή να περάσει μπροστά η ίσως να γίνει και η μοναδική μου συσκευή;! Για να δούμε

 

ΒΒ Passport :respect:

 

Πήρες passport και θα τοχεις για δεύτερη συσκευή μπροστά στο iphone;;;

Ιεροσυλία :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πήρες passport και θα τοχεις για δεύτερη συσκευή μπροστά στο iphone;;;

 

Ιεροσυλία :ninja:

 

 

Μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα από αυτά που έγραψα :wink:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με iPhone αυτό τον καιρό και θα την χρησιμοποιώ για δεύτερη.

Λέτε κάποια στιγμή να περάσει μπροστά η ίσως να γίνει και η μοναδική μου συσκευή;! Για να δούμε

 

ΒΒ Passport :respect:

 

Τί ακριβώς δεν κατάλαβα; ρωτάς αν θα περάσει μπροστά ή αν θα γίνει η μοναδική σου συσκευή για αντικατάσταση του iphone 6 σου.

Και ξαναλέω πως δεν υπάρχει επαφή ανάμεσα στα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω πως δεν υπάρχει επαφή ανάμεσα στα δύο.

Να σαι καλά, εσένα περιμέναμε να μας το πεις.

Αντί να καλωσορίσεις και να βοηθήσεις τους καινούργιους στο ΒΒ OS 10, έρχεσαι να την πεις, μάλιστα.

 

 

ps

Eπί της ευκαιρίας να πω ότι έχουμε καλά νέα.

Το Service της Βlackberry στην Ελλάδα αναλαμβάνει σε λίγες εβδομάδες η Procordia

Edited by Jig
ps
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όλοι φέρνουν ότι μυρίζει χρήμα.. και ο mobi εμένα, 3 φορές που του έχω πάει blackberry για ανταλλαγή, μου έλεγε: εμείς δεν αγοράζουμε Blackberry.

Ξαφνικά έχει μεταχειρισμένα Passport που είναι και πανάκριβα..;;;

 

Εμένα πάντως όταν του πήγα το z30 για ανταλλαγή δεν μου είπε ότι δεν αγοράζουν BlackBerry, αν είχα τα χαρτιά του θα έκανε ανταλλαγή.

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

και λογικο ηταν :)

Τωρα που η samsung επιασε κατηφορα .....

Μπα δεν σφαξανε ....

Πιστευω μια συνεργασια στο μελλον ισως γινει αλλα για αγορα της blackberry , ουτε μια στο εκατομυυριο

Η blacky εχει παρει πλεον φορα και υποσχεται πολλα...

Υ.Γ το passport στο skroutz επεσα αρκετα η τιμουλα του, οποτε ειναι ευκαιρια τωρα για το καλυτερο κατ εμε smartphone της αγορας

Την καλημερα μου :)

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά, εσένα περιμέναμε να μας το πεις.

Αντί να καλωσορίσεις και να βοηθήσεις τους καινούργιους στο ΒΒ OS 10, έρχεσαι να την πεις, μάλιστα.

 

Δεν την είπα σε κανέναν, ξεκίνησα κάνοντας σαφώς έναν φιλικό και διασκεδαστικό εμπαιγμό χωρίς ίχνος ειρωνείας για τη σύγκριση ανάμεσα στα δύο, η οποία σαφώς επίσης δεν στόχευε εσένα προσωπικά, αλλά τις δύο συσκευές και εσύ ξεκίνησες μια δόση επίθεσης. Άρα λοιπόν μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι έγραψα και έπεσες και σε αντίφαση με αυτά που γράφεις, συν του ότι με την τελευταία φράση σου, δείχνεις ότι μόνο καινούριος δεν είσαι, άρα έχεις ήδη κατανοήσει τις δυνατότητες του passport και του λειτουργικού του.

 

Εμένα πάντως όταν του πήγα το z30 για ανταλλαγή δεν μου είπε ότι δεν αγοράζουν BlackBerry, αν είχα τα χαρτιά του θα έκανε ανταλλαγή.

 

Been there, done it. Συνολικά έφαγα απόρριψη με 4 Ζ30 και άλλα τόσα Q από όλα στη σειρά της σταδίου και μη, σε κατάσταση σφραγισμένων με απόδειξη και τις εργοστασιακές ζελατίνες επάνω, τα οποία θα μπορούσε να πουλήσει για πραγματικά κλειστές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

 

Been there, done it. Συνολικά έφαγα απόρριψη με 4 Ζ30 και άλλα τόσα Q από όλα στη σειρά της σταδίου και μη, σε κατάσταση σφραγισμένων με απόδειξη και τις εργοστασιακές ζελατίνες επάνω, τα οποία θα μπορούσε να πουλήσει για πραγματικά κλειστές συσκευές.

 

Τι να σου πω, δεν ξέρω. Αφού δεν παίρνουν τότε που τα βρίσκουν; Ο mobi χτες που πήγα είχε ένα q5 και ένα q10(το οποίο και αγόρασα).

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, δεν ξέρω. Αφού δεν παίρνουν τότε που τα βρίσκουν; Ο mobi χτες που πήγα είχε ένα q5 και ένα q10(το οποίο και αγόρασα).

 

Παιδιά το κάθε ένα από τα μαγαζιά της Πανεπιστημίου έχει τους δικούς του πελάτες. Κάποιοι αγοράζουν από εκεί BlackBerry οπότε καί εύκολα το δίνουν για ανταλλαγή. Τώρα εάν από το πουθενά εμφανίζεται κάποιος για πώληση ή και ανταλλαγή ακόμα είναι στην κρίση / ζήτηση που υπάρχει εκείνη την στιγμή για να στο πάρει. Και βασικό μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για BlackBerry οπότε μικρή ζήτηση συγκεκριμένοι πελάτες!!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά, εσένα περιμέναμε να μας το πεις.

Αντί να καλωσορίσεις και να βοηθήσεις τους καινούργιους στο ΒΒ OS 10, έρχεσαι να την πεις, μάλιστα.

 

 

ps

Eπί της ευκαιρίας να πω ότι έχουμε καλά νέα.

Το Service της Βlackberry στην Ελλάδα αναλαμβάνει σε λίγες εβδομάδες η Procordia

καιρος ηταν ...επειδη ειχα προβληματα και με ζ10 και με q10 επιτελους service!!!επιτελους να ξαναγυρισω!!!!ξερουμε μονο το ποτε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κάθε ένα από τα μαγαζιά της Πανεπιστημίου έχει τους δικούς του πελάτες. Κάποιοι αγοράζουν από εκεί BlackBerry οπότε καί εύκολα το δίνουν για ανταλλαγή. Τώρα εάν από το πουθενά εμφανίζεται κάποιος για πώληση ή και ανταλλαγή ακόμα είναι στην κρίση / ζήτηση που υπάρχει εκείνη την στιγμή για να στο πάρει. Και βασικό μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για BlackBerry οπότε μικρή ζήτηση συγκεκριμένοι πελάτες!!

 

Πάρα πολύ σωστά!

Έχω φίλο που γνωρίζει προσωπικά τον ιδιοκτήτη του Mr Mobi και του κάνει τρελές εκπτώσεις και χάρες. Είναι λογικό ένας απλός πελάτης να μην έχει την ίδια αντιμετώπιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...