Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα, αλλά τίποτα. Η κάμερα ΔΕΝ.... το bluetooth...ΔΕΝ.... οι κλήσεις.... ΔΕΝ.

 

Μήπως όμως το έκανα λάθος?

 

Έχω πατημένα τα +/- του ήχου, και πατάω το power στην κορυφή μια φορά? Ή κρατάω πατημένα τα volume +/- όση ώρα κρατάω πατημένο το power προκημένου να σβήσει?

 

Στο google ως hard reset, βρήκα πρακτικά το security wipe που τα σβήνει όλα.....

Κράτα πατημενα +/- μαζί μέχρι να εμφανιστεί σε μαύρη οθόνη "BlackBerry "

To πλήκτρο power δεν το πατάς!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δούλεψε, έκανε restart.. αλλά τίποτα δεν έγινε... ούτε η κάμερα έστρωσε ούτε το bluetooth έκανε pair. Σε ευχαριστώ πάντως
Link to comment
Share on other sites

Κάνε backup και ξαναπερνα το λογισμικό. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα hardware (αφού πριν την αναβάθμιση δούλευε τότε δεν υπαρχει) το τηλ θα είναι σαν καινούργιο. SOS από το backup ξαναβαλε μόνο επαφές και όχι άλλες ρυθμίσεις!
Link to comment
Share on other sites

Κάνε backup και ξαναπερνα το λογισμικό. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα hardware (αφού πριν την αναβάθμιση δούλευε τότε δεν υπαρχει) το τηλ θα είναι σαν καινούργιο. SOS από το backup ξαναβαλε μόνο επαφές και όχι άλλες ρυθμίσεις!

 

και η ερώτηση που σκοτώνει: Πως κάνουμε backup και πως περνάμε από πάνω το λογισμικό (10.3.2.2386 ή 10.3.3.1435) ?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το link στο windows λαπτοπ μου, Γιατί στο macbook μου δεν έπαιξε ποτέ. Η αλήθεια είναι ότι σήμερα παρήγγειλα το Xiaomi Mi MAX 2. Δεν μπορούσα άλλο, τα νεύρα μου. Όμως, μόλις μεταφέρω επαφές και τα διάφορα στο νέο τηλ, θα το δοκιμάσω.

 

Παιδιά, καλό, χρυσό, άγιο, με ένα HUB που απλά ΔΕΝ υπάρχει.... αλλά με κούρασε. Και δεν είμαι σε ηλικία "για να βάζω τα χέρια μου στα γράσα"...

 

Όπως συχτίρησα τα windows και βρήκα την υγειά μου και την ηρεμία μου στο macbook μου, έτσι και τώρα βαρέθηκα και δεν άντεξα. Θα έχω όμως πάντα μια γλυκιά ανάμνηση, από το πιο fluid λειτουργικό. Που ήταν 10 χρόνια μπρόστα από την εποχή του, αλλά το έφαγε η μαρμάγκα λόγω των ανίκανων της ΒΒ.

 

Και μόλις είχα πάρει μια φοβερή δερμάτινη θήκη vaja, ολοκαίνουργια....

 

https://row.vajacases.com/collections/blackberry-passport-leather-cases/products/blackberry-passport-leather-cases-agenda

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι και εγώ το γύρισα σε android, για ένα μήνα..τόσο άντεξα και μετά πάλι passport, τώρα θα δοκιμάσω το keyone, μήπως καταφέρω και ξεκολλήσω γιατί έχει γίνει ταλαιπωρία χωρίς λόγο με τα apps. Εμένα με χάλασε πολύ και η αλλαγή απο την τετράγωνη οθόνη! την εχω βολευτεί παρα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και στα δικά μου χέρια το passport με τρία χρόνια καθυστέρηση. Μου φαίνεται αρκετά δύσκολη η μετάβαση από το xz premium κυρίως σε θέμα ταχύτητας και ευκολίας. Ψάχνομαι κυρίως για το viber. Είναι περίεργο πάντως το πόσο διαφορετικό μου φαίνεται μετά το ζ10 το 2013! Και σίγουρα έκανα τριπλάσιο χρόνο να γράψω αυτό το μήνυμα. Ελπίζω να τα πάω καλύτερα, σύντομα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 θήκες που μπορώ να τις πουλήσω (για το ΜΑΥΡΟ passport). Όλες είναι σε άψογη κατάσταση:

 

1) Original BlackBerry Hard Shell Case for the Passport (την αγόρασα 20 ευρώ, την δίνω 10)

 

2) Ένα δερμάτινο πουγγί που ζήτημα να το χρησιμοποίησα 10 μέρες (40 ευρώ κόστισε, το δίνω 20)

https://www.ebay.com/itm/201600453070?euid=e5debe57488c4691a0fe16ec2c18f885&bu=44539199333&cp=1&sojTags=bu=bu

Βασικά είναι για το silver edition, αλλά ταιριάζει τέλεια και το μαύρο αφού η μόνη διαφορά με το SE είναι ότι το SE είναι λίγο (2-3 mm) πιο ψηλό.

 

3) Και μια flip case, VAJA δεμάτινη χειροποίητη (κόστισε 100 ευρώ, τη δίνω 40) (είναι η κοκκινο-μωβ-μπορτνό που δείχνει το site)

https://row.vajacases.com/collections/blackberry-passport-leather-cases/products/blackberry-passport-leather-cases-agenda

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να χάνω γύρω στο 10% από την μπαταρία μου, σε λειτουργία πτήσης, σε διάστημα 8-10 ωρών;

 

Τι μπορεί να φταίει;

 

Η συσκευή μου δεν έχει ούτε μήνα που έχει αγοραστεί καινούρια.

 

Οι υπηρεσίες θέσεις έχουν καταναλώσει το 9,8% απ' ότι βλέπω στην παρακολούθηση συσκευής.

 

Τι χρησιμοποιεί τις θέσεις σε λειτουργία πτήσης;

Edited by Katath
Link to comment
Share on other sites

ειναι ανοιχτο το gps ή απλα λεει οτι οι υπηρεσιες θεσεις καταναλωνουν μπαταρια?
Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

ειναι ανοιχτο το gps ή απλα λεει οτι οι υπηρεσιες θεσεις καταναλωνουν μπαταρια?

 

Όλες οι καρτέλες είναι κλειστές, αν εννοείς αυτό. Απλά στην παρακολούθηση της συσκευής μου γράφει ότι οι υπηρεσίες θέσεις καταναλώνουν σχεδόν 10% από την τελευταία φόρτιση.

 

Πώς ελέγχω αν είναι ανοιχτό το gps μου;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα. Σκεφτομαι να αγορασω το Passport??αξιζει??
Τωρα οχι, εκτός αν θες συνεχώς μειουμενες λειτουργίες...

 

Στάλθηκε από το Mi Mix μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

τελικα απο σημερα το πρωι το εχω στα χερια μου..πολυ ομορφο κινητο του εχω βαλει facebook και messanger lite και mozila για browser
Link to comment
Share on other sites

Β παιδιά μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση σε 10.3.3.1435, έχω διαβάσει ότι δημιουργούνται πρόβληματα μετά από αυτή την αναβάθμιση, ισχύει κάτι τέτοιο; να μην την κάνω; η είναι όλα οκ τι λέτε εσείς πού την έχετε κάνει;
Link to comment
Share on other sites

τελικα απο σημερα το πρωι το εχω στα χερια μου..πολυ ομορφο κινητο του εχω βαλει facebook και messanger lite και mozila για browser

 

Και οι πρώτες εντυπώσεις; Πως σου φαίνεται σε σύγκριση με android;

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Β παιδιά μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση σε 10.3.3.1435, έχω διαβάσει ότι δημιουργούνται πρόβληματα μετά από αυτή την αναβάθμιση, ισχύει κάτι τέτοιο; να μην την κάνω; η είναι όλα οκ τι λέτε εσείς πού την έχετε κάνει;

 

Εγώ αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με το bluetooth στην αρχή αλλά μετά από μόνο του (και πολλές προσπάθειες) συνδέθηκε με το αυτοκίνητο.

με handfree, και 2 μάλιστα που δοκίμαζα συνδέονταν.

 

κατά τα άλλα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις περασει παρα πολυ καιρο με android τηλεφωνο φαινεται αρκετα η αλλαγη σε αλλο λειτουργικο μεχρι να το συνηθισεις. το blackberry os ειναι παρα πολυ καλο και σε συνδυασμο με το αρκετα δυνατο passport παει μια χαρα εχω καταφερει να βαλω και πολλες εφαργμογες απο android οποτε ειναι μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...