Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@KonKart σε ευχαριστώ. Δεν αμφισβητώ την πείρα σου, εξάλλου έχεις βοηθήσει αρκετό κόσμο. Απλά δεν ξέρω τι συμβαίνει... και μια δουλεύει και μια όχι. Και δεν είναι ότι τραβάω συνέχεια φωτό, αλλά πότε πότε θέλω να φωτογραφίσω κάτι, μια πινακίδα, ένα έγγραφο... οπότε καταλαβαίνεις, είναι σπαστικό να μην μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Τώρα για το bluetooth είναι και αυτό σημαντικό για μένα. Εϊναι εργαλείο, οπότε δεν μπορώ να δεχτώ ότι ΔΕ θα χρησιμοποιώ τα αξεσουάρ μου. Οπότε - δυστυχώς - με βλέπω για αλλαγή. Αυτό που θα μου λείψει περισσότερο είναι το HUB..........

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμένα δεν παίζει το play store μετά την αναβάθμιση! Ανοίγει και βλέπεις εφαρμογές αλλά μόλις πας να κατεβάσεις τότε κλείνει και σε πετάει εξω.

 

Το Blackberry Hub μπορείς να το έχεις σε android συσκευες

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το έχεις και σε android αλλά πίστεψε με δεν έχει καμία σχέση με το original. Mα ΚΑΜΜΙΑ λέμε......
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό έγραψα δεν δουλεύει σωστά, όχι δεν δουλεύει καθόλου.

 

Έχω αλλάξει περίπου 23 passport από εδώ και από insomnia από την ημερομηνία κυκλοφορίας μέχρι τώρα, όλα μα όλα είχαν το ίδιο θέμα. Σε μερικά από αυτά, τα άνοιξα και άλλαξα και την κάμερα μάλιστα για δοκιμή, και το πρόβλημα συνεχιζόταν, (άρα ίσως θέμα κυκλωμάτων μητρικής ή καλωδίωσης παρά φακού, δεν ξέρω) μην το αναλύουμε περισσότερο έχω πλήρη άποψη.

 

Για το bluetooth δεν ξέρω να σου πω, ποτέ δεν χρησιμοποιούσα.

 

Ελπίζω να μην ακούστηκα επιθετικός, :lol: είναι η απόγνωση που πραγματικά με είχε φέρει ουκ ολίγες φορές αυτό το καταπληκτικό τηλέφωνο, όταν μάλιστα χρειάστηκε και σε στιγμή επείγουσα να φωτογραφίσω πινακίδα ύποπτου οχήματος και να μην μπορεί να εστιάσει καθόλου ούτε από απόσταση, λόγω και της αντανάκλασης του φωτός πάνω της.. Μεγάλη πίκρα ενώ έβγαζε απίστευτες φωτογραφίες για τα κυβικά του.

 

Εσωτερικά, μάλιστα δεν έχω ξαναδεί τόσο στιβαρή σχεδίαση, που αν τα συγκρίνεις με κάτι iphone κλπ, αρχίζεις να αναρωτιέσαι ποιο θα έπρεπε να κοστίζει τόσο υπερτιμημένα..

 

Το Hub επαυξάνω στο keyone μου, παρότι έχω την μαύρη έκδοση, με περισσότερη ram, κολλάει και δεν σβήνει τις ήδη προβληθείσες ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, ΔΕΝ υπάρχει θέμα παρεξήγησης. Αλλά όταν δεν μπορώ να κάνω τα βασικά, τη δουλειά μου, ε... τότε θα το παραμερίσω.

 

Είμαι μεταξύ LG V20 και XIAOMI MI MAX 2

Link to comment
Share on other sites

Στενοχωριεμαι που μια τόσο ποιοτική συσκευή δεν την υποστηρίζει πλέον η εταιρεία όπως και το λειτουργικό σύστημα που το εγκαταλείπουν στην τύχη του, ενώ είναι πολύ ανώτερο από τα άλλα και ήταν πολύ μπροστά από την εποχή του. Κρίμα!
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις... ολα τα gestures που έχει το bb10 τα βάζουν τώρα και τα λένε innovation. Ακόμα και το force touch που έχει το iphone, το έχει το passport ως long press.

 

Αλλά και οι παπάρες της ΒΒ, έχουν ένα διαμάντι OS και το άφησαν στην τύχη του. Αυτό το HUB .......... ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ. Κάνει πρώτα γκλίν το κινητό μου και μετά σκάει το notification στο macbook.

 

Μιλάνε να on-screen notifications, όταν στο passport το έχει ήδη, που με μισό swipe βλέπεις τι παίζει, και με tap ανοίγεις τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

Αλλά δεν μπορώ να δεχτώ να μην μπορώ να φωτογραφήσω μια σελίδα χαρτί ή να μη δουλέυουν τα αξεσουάρ μου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλε fouskmech, ως αναφορά το bluetooth είχα και εγώ προβλημα και μάλιστα σκέφτηκα πολύ σοβαρά να δώσω το κινητό καθώς το χρησιμοποιώ σαν επαγγελματικό και όπως και εσένα μετά την αναβάθμιση δε συνδέονταν με το bluetooth του αυτοκινήτου μου (toyota Auris) και δυστυχώς στη δουλειά μου είναι πολύ σημαντικό εργαλείο.

 

1-2, 5, 10 κάποια στιγμή στο άσχετο συνδέθηκε και μία βδομάδα τώρα είναι ΟΚ.

Πάντως σε ένα plantronics και σε ένα blackberry bluetooth handfree συνδεθηκε με τη μία, στο αυτοκίνητο είχε μουλαρώσει και δεν έβγαζε τον κωδικό επιβεβαίωσης.

Link to comment
Share on other sites

το Bluetooth λειτουργει σε 2 διαφορετικα Ακουστικα.

 

:mad:

Σε εμένα δεν παίζει το play store μετά την αναβάθμιση! Ανοίγει και βλέπεις εφαρμογές αλλά μόλις πας να κατεβάσεις τότε κλείνει και σε πετάει εξω.

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

παρότι τις πρώτες μέρες το κινητό λειτούργησε σε 4g κανονικά, πολύ γρήγορα εξαφανίστηκε η σχετική λειτουργία

 

στην επιλογή Settings/Networks and Connections/Mobile Network/Network Mode εμφανίζονται ως επιλογές μόνο οι εξής:

3G & 2G

2G

3G

 

έχω στείλει ερώτημα στη BLACKBERRY χωρίς αποτέλεσμα

έχω παρακολουθήσει απαντήσεις σε αγγλόγλωσσα φόρουμ χωρίς πάλι αποτέλεσμα

η τελευταία αναβάθμιση σε 10.3.3.1435 δεν άλλαξε τίποτα

 

μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

η κάρτα SIM στην αρχή δούλεψε σε 4g

ωστόσο, επειδή ήταν η πρώτη μου σκέψη, ζήτησα καινούρια, η οποία ποτέ δεν δουλεψε σε 4g

τις ίδιες επιλογές βγάζει και σε επιλογές δικτύων στο εξωτερικό

πάροχο δεν έχω αλλάξει. σε παλαιότερο τηλέφωνο η ίδια κάρτα του ίδιου παρόχου δούλευε κανονικα σε 4g

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στα blackberry δεν παίζει το 4G στη Wind (πράγμα παράξενο ομολογουμένως).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο γίνεται να στέλνονται τα sms μου με κεφαλαία γράμματα και όχι με μικρά, όπως γινόταν και στο Q10 μου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα έκανα αναβάθμιση από 10.3.2.2386 σε 10.3.3.1345 και όλα πάνε κατά διαόλου. Ούτε κλήσεις δεν μπορώ να κάνω.

 

Υπάρχει εύκολος τρόπος να γυρίσω πίσω στην 23.86 ?

Link to comment
Share on other sites

Advanced settings στις ρυθμίσεις μηνυμάτων

 

Μπαίνω εκεί που μου λες, αλλά τι πρέπει να αλλάξω ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω εκεί που μου λες, αλλά τι πρέπει να αλλάξω ακριβώς;

Disable "allow special characters "

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, πρόσφατα έκανα αναβάθμιση από 10.3.2.2386 σε 10.3.3.1345 και όλα πάνε κατά διαόλου. Ούτε κλήσεις δεν μπορώ να κάνω.

 

Υπάρχει εύκολος τρόπος να γυρίσω πίσω στην 23.86 ?

 

Δεν μπορείς να πας πίσω σε 10.3.2

Κάνε ένα hard reset και αν δεν στρώσει τότε ξαναπερνα το λογισμικό

Link to comment
Share on other sites

Hard reset πως κάνω? Αν χρειάζεται backup πως το κάνω? Υπάρχει κάποιο λινκ με οδηγίες?

 

Θα είναι η τελευταία προσπάθεια..... μετά θα φάει τοιχο...

Link to comment
Share on other sites

Hard reset πως κάνω? Αν χρειάζεται backup πως το κάνω? Υπάρχει κάποιο λινκ με οδηγίες?

 

Θα είναι η τελευταία προσπάθεια..... μετά θα φάει τοιχο...

 

Κράτα πατημενα μαζί τα κουμπιά ήχου μέχρι να κάνει επανεκκίνηση

Για να επαναεγκαταστησεις το λογισμικό χρησιμοποίησε το BlackBerry link και μην ρίξεις μετά προηγούμενο backup και θα είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω επανεκκίνηση με τα πλήκτρα ήχου πατημενα θα χάσω τις επαφές μου? Πρέπει πρώτα να κάνω backup?
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα, αλλά τίποτα. Η κάμερα ΔΕΝ.... το bluetooth...ΔΕΝ.... οι κλήσεις.... ΔΕΝ.

 

Μήπως όμως το έκανα λάθος?

 

Έχω πατημένα τα +/- του ήχου, και πατάω το power στην κορυφή μια φορά? Ή κρατάω πατημένα τα volume +/- όση ώρα κρατάω πατημένο το power προκημένου να σβήσει?

 

Στο google ως hard reset, βρήκα πρακτικά το security wipe που τα σβήνει όλα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) υπάρχουν νεοτερα στο αν θα συνεχίσουν να δουλεύουν τα συγκεκριμένα τηλ το 2018;;;Θα Μ ενδιέφερε πολύ ν αγοράσω ένα και θα θελα να ξέρω για να μην το πάρω τζάμπα :/... Μ ενδιαφέρει κυρίως για χρήση messenger fb και internet έχω καμία ελπίδα;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...