Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Viber ψάξε και βάλε έκδοση 5.65 η νεώτερα που δουλεύει κανονικά. Καλορίζικο θα το χαρείς είναι τέλειο! Εάν δεν έχεις τρελλα με apps καινούργια, τότε δεν υπάρχει σαν αυτό άλλο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει επίσημο service της Blackberry στην Ελλάδα. Ξαφνικά το passport έπαψε να πιάνει σήμα κινητής τηλεφωνίας
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει επίσημο service της Blackberry στην Ελλάδα. Ξαφνικά το passport έπαψε να πιάνει σήμα κινητής τηλεφωνίας

 

Εάν είναι Ελληνικό δηλαδή Vodafone πας καρφί στην ts (arvato) αλλιώς μιλάς με procordia και αν είσαι τυχερός. Αλλιώς στην χώρα αγοράς του.

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι Ελληνικό δηλαδή Vodafone πας καρφί στην ts (arvato) αλλιώς μιλάς με procordia και αν είσαι τυχερός. Αλλιώς στην χώρα αγοράς του.

Από skroutz το είχα πάρει. Ευχαριστώ πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Viber ψάξε και βάλε έκδοση 5.65 η νεώτερα που δουλεύει κανονικά. Καλορίζικο θα το χαρείς είναι τέλειο! Εάν δεν έχεις τρελλα με apps καινούργια, τότε δεν υπάρχει σαν αυτό άλλο!

 

είσαι βασιλιάς!

παρομοίως βρήκα και apk για fb messenger, whatsapp,

 

 

κατά τα άλλα λειτουργικό το εργαλειάκι. Απόλαυση η απάντηση με το πληκτρολόγιο.

 

Έβαλα και firefox και πια ήρθαν ΟΛΑ στα ίσια τους.

 

μικρο lag σχέση με το g4 μου σε κάποια android apps είχα,

 

αλλα έριξα και greenify και ισιώσανε οι περισσότερες ενεργοβόρες ανδροειδοεφαρμογές!

 

σαν λύση το πασπορτ ξεπέρασε το νεξους 5χ μου που το έβαλα συρτάρι.!!!!!!!!

 

Αυτό για να βλέπουν όσοι ρωτάνε αν αξίζει το πάσπορτ πια!!!!!!

 

Α και έχω αλλάξει 100αδες συσκευές, μια καθε μήνα, το πασπορτ έχει απλά την καλύτερη λήψη σήματος!! ΕΠΟΣ το κινητάκι!

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το παρήγγειλες; Μπορείς να μου στείλεις ένα link σε προσωπικό μήνυμα; Με ενδιαφέρει.

 

για οποιον ενδιαφερεται το amazon de το εχει τωρα στα 149

Link to comment
Share on other sites

Αναμένω το 1ο μου BlackBerry Passport σε 1-2 μέρες και έχω μερικές απορίες.

 

1. Απ' όσο έχω ψάξει η BlackBerry δεν βγάζει πλέον το holster το οποίο συνήθως είχε μέσα στην συσκευασία σε κάθε αγορά BlackBerry Bold, σωστά; Η συσκευασία περιέχει μέσα κάποια θήκη; Παραπάνω αναφέρομαι σε κάτι τέτοιο: https://i.ebayimg.com/thumbs/images/g/foEAAOSwEK9UHkNd/s-l225.jpg

 

2. Σκέφτομαι να πάρω είτε αυτή http://plusmobi.net/%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Blackberry-%CE%94%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B7-Flex-shell-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%B7-Blackberry-Passport-ACC-60721-001-CASE-THEKE-THIKI?ref=bestprice.gr, είτε αυτή την θήκη http://plusmobi.net/ACC-59523-001-black-mayro-%CE%9C%CE%91%CE%A5%CE%A1%CE%9F-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Blackberry-hard-shell-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Blackberry-Passport-case-thiki-theke?ref=bestprice.gr, ή να κοιτάξω σε κάποια της Pdair, σε τέτοιο στυλhttps://www.pdair.com/image/cache/catalog/covers/leather-vertical-pouch-case-for-blackberry-passport-in-slim-case-cover-3bbbptvx2_1-1000x1000.jpg

 

Εσείς τι χρησιμοποιείτε για την προστασία της οθόνης και της συσκευής σας;

 

3. Η χρήση tempered glass κρίνεται ως απαραίτητη; Και αν ναι, ποιο σας έχει αφήσει περισσότερο ικανοποιημένους με την εφαρμογή του κτλ;

 

Πολλές ερωτήσεις, το ξέρω, απλά θέλω αύριο να παραγγείλω σιγά σιγά σίγουρα μία θήκη, ή 2 και να δω τι θα κάνω με την προστασία της οθόνης της νέας μου συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την αυθεντική θήκη τής blackberry πού προστατεύει πλήρως τη συσκευή και που κάνει οικονομία στη μπαταρία κλεινη τ συσκευή σου επιτρέπει να μιλάς στο τηλέφωνο με τη θήκη κλειστή και άλλα... flip cover for blackberry passport εάν δεν πάρει το silver edition πρόσεξε η θήκη να είναι για αυτό γιατί δεν ταιριάζει με τα άλλα χρώματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις πάρει το silver edition μη του βάλεις θηκη δεν του χρειάζεται και θα το χαλάσεις αυτό είναι σαν κοσμικά και με την αναγλυφη πλάτη που διαθέτει δεν θέλει θήκη!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το πρωί το BlackBerry Passport και ο φορτιστής από το Q10 δεν λέει να το φορτίσει. Αυτός που είχε στην συσκευασία η συσκευή μου είναι ο αγγλικός και έτσι δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω χωρίς αντάπτορα.

 

Τι φορτιστή θα πρέπει να αγοράσω, ώστε να φορτίζει κανονικά η συσκευή μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Πρώτες μέρες με το Passport και είμαι πραγματικά ενθουσιασμένος με την συσκευή. Το πόσο υπέροχο είναι το BB os 10 το γνώριζα, αλλά πραγματικά η συσκευή είναι καταπληκτική.

 

Μερικές απορίες έχω και θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

 

1. Ακόμα και με το usb που είχε μέσα η συσκευασία μου φαίνεται πως αργεί πάρα πολύ να φορτίσει η συσκευή μου, όταν την συνδέω με τον υπολογιστή. Σε σύγκριση πάντα με το Q10 που είχα μέχρι πριν από λίγες μέρες. Παίζει ρόλο το μέγεθος της μπαταρίας; Σε πόση ώρα είναι φυσιολογικό να ανεβαίνει 10% το ποσοστό της μπαταρίας, όταν το έχω συνδεδεμένο με το usb στον υπολογιστή και απλά είναι συνδεδεμένο στο Wifi και λαμβάνω απλά μερικά mails, χωρίς να τα απαντώ;

 

2. Η έκδοση λογισμικού που έχει η συσκευή μου αυτή την στιγμή είναι η 10.3.2.2836

Όταν το συνδέω με το BB link μου βγάζει ότι έχω την τελευταία έκδοση, αλλά στην συσκευή μου έρχεται κάθε μέρα ειδοποίηση ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση, η οποία είναι αυτή που έχω ήδη, με μέγεθος 470 MB. Τι γίνεται εδώ;

 

3. Αν έχω ενεργοποιημένη τη θέση μου όλο το 24ωρο επηρεάζεται η αυτονομία της συσκευής μου; Αν ναι, μιλάμε για απειροελάχιστη μεταβολή;

 

4. Δεν ξέρω αν φταίει ο πολύ μεγάλος αριθμός φωτογραφιών που έχω στην κάρτα μνήμης της συσκευής, αλλά όταν κάνω scroll down και τις βλέπω, πάρα πολλές φορές με ανεβάζει τέρμα πάνω και πρέπει να κατέβω πάλι αρκετά, ώστε να συνεχίσω από εκεί που ήμουν. Το ίδιο πρόβλημα είχα και στο Q10. Μήπως πατάω κάτι λάθος και συμβαίνει αυτό;

 

5. Κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση στην συσκευή μου και ενώ έχω σβήσει από τις επαφές μέσω της συσκευής μου επαφές όπως 11831, 11888, beat box, calling tunes και cosmote info, οι επαφές βρίσκονται πάλι πάνω πάνω. Τις διαγράφω ξανά και πάλι αφού σβήσω την συσκευή μου, αυτές βρίσκονται πάλι στην λίστα των επαφών μου. Πώς μπορώ να τις σβήσω και να μην ξαναεμφανιστούν;

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο, 1 όταν το έχεις συνδεμενο με τον υπολογιστή αργή να φορτηση γιατί είναι αδύναμο το ρεύμα του υπολογιστή, από μπριζα φορτίζει πολύ γρήγορα είναι και μεγάλη η μπαταρία. 2 είναι μια μικρή ενημέρωση κάνε την, υπαρχη και 10.3.3 ενημέρωση αλλά δε ξέρω πότε θα ερθη. 3 πολύ ελάχιστα έχεις μεγάλη μπαταρία μην ανγχωνεσε. 4 κ κάνεις εσύ μήπως το αγγιζεις κατά λάθος; 5 γιατί κανείς συνέχεια επανεκκίνηση; όχι θα εμφανίζονται γιατί υπάρχουν στη κάρτα σιμ της κοσμοτε δεν μπορείς να κάνεις τίποτε, και γιατί σε πειράζουν τοσο;
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο, 1 όταν το έχεις συνδεμενο με τον υπολογιστή αργή να φορτηση γιατί είναι αδύναμο το ρεύμα του υπολογιστή, από μπριζα φορτίζει πολύ γρήγορα είναι και μεγάλη η μπαταρία. 2 είναι μια μικρή ενημέρωση κάνε την, υπαρχη και 10.3.3 ενημέρωση αλλά δε ξέρω πότε θα ερθη. 3 πολύ ελάχιστα έχεις μεγάλη μπαταρία μην ανγχωνεσε. 4 κ κάνεις εσύ μήπως το αγγιζεις κατά λάθος; 5 γιατί κανείς συνέχεια επανεκκίνηση; όχι θα εμφανίζονται γιατί υπάρχουν στη κάρτα σιμ της κοσμοτε δεν μπορείς να κάνεις τίποτε, και γιατί σε πειράζουν τοσο;

 

Επανεκκίνηση εννοώ όταν το ανοίγω το πρωί που ξεκινάει η μέρα μου. Το βράδυ συνήθως το έχω κλειστό.

 

1,6 GB είναι η αναβάθμιση. Μόλις ξεκίνησα να την κάνω, μέσω wifi. Είναι η 10.3.3.1435.

 

Είναι φυσιολογικό με flight mode μέσα σε ένα 8ωρο να έχω χάσει 5% μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

@KATATH

 

πως στο καλό σου έρχεται η ενημέρωση? Εγώ ψάχνω απο το software update και μου λέει ότι έχω την τελευταία (3.2.2836) ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι ήθελα και το είπα?????????? μόλις τώρα το ξανακοίταξα και κατεβάζω την 10.3.3.1435

 

Ελπίζω να λύσει και ένα θέμα που έχω με το focus της κάμερας, ποθ πότε εστιάζει και πότε όχι.....

Link to comment
Share on other sites

Αν το πουλαει κανεις θα με ενδιεφερε μια αξιοπρεπη αγορα!

sorry για το off topic!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

παιδιά, μόλις χθες κατέβασα την 10.3.3.1435 η οποία κατέβηκε και εγκαταστάθηκε χωρίς πρόβλημα.

 

Όμως, δυστυχώς τώρα δε βλέπει το bluetooth μου. Έχω ένα plantronics voyager 5200 και δεν......

 

Ενώ βλέπει και συνδέεται με τα plantronics BB FIT ... το voyager με τίποτα.... καμμιά ιδέα ???? Ευχαριστώ.

 

Επίσης, έχω ένα θέμα μα το focus της κάμερας, μια δουλεύει και μια όχι. Αυτό το έκανε και πριν την αναβάθμιση. Καμμιά ιδέα ???

Link to comment
Share on other sites

καλά.... και γω δεν έχω δει κάποια ουσιαστική διαφορά, αλλά αυτό με το handsfree μου έχει σπάσει τα νεύρα.... είναι σοβαρός λόγος, μαζί με το ότι η κάμερα εστιάζει όποτε θέλει αυτή, να πάρει πόδι...........

 

Γαμώτο... το HUB δε θα το ξαναβρω...........

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα passport δεν εστιάζει η κάμερα σωστά. Δεν φταίνε οι αναβαθμίσεις και ούτε πρόκειται να φτιάξει. Απλά πας το τηλέφωνο πίσω-μπρος και ελπίζεις να εστιάσει. Και είναι κρίμα γιατί βγάζει καταπληκτικές φωτογραφίες όταν το καταφέρνει.
Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα passport δεν εστιάζει η κάμερα σωστά. Δεν φταίνε οι αναβαθμίσεις και ούτε πρόκειται να φτιάξει. Απλά πας το τηλέφωνο πίσω-μπρος και ελπίζεις να εστιάσει. Και είναι κρίμα γιατί βγάζει καταπληκτικές φωτογραφίες όταν το καταφέρνει.

 

Καλημέρα, να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ΚΑΘΕΤΑ. Το πρώτο που είχα, ένα silver edition, καθυστερούσε να εστιάσει, 1-2 sec, αλλά εστίαζε ΠΑΝΤΑ. σε αντίθεση με το note 4 που εστίαζε ακαριαία.

 

Και το μαύρο passport που πήρα μετά, είχε ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια συμπεριφορά, απλά αργούσε να εστιάσει. Απλά κάποια στιγμή, του μπήκε η μύγα και ΔΕΝ εστιάζει καθόλου. Κάποιες φορές εστιάζει και κάποιες όχι.

 

Και άντε .... δε με νοιάζει για την κάμερα, τι θα κάνω με το handsfree ? Δε βλέπει με τίποτα το voyager 5200 και είναι σοβαρός λόγος να το στείλω..... Καμμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω για το bluetooth ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχοντας διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες, θέλω να ρωτήσω τί ισχύει αυτή τη στιγμη:

 

1. θέλω απο social εφαρμογές FB messenger & Viper, ανταποκρίνεται απο ΒΒstore?

(χωρίς να ενδιαφέρει η έκδοση, απλά με νοιάζει το άμεσο notification, γίνεται;)

 

2. Έχετε κάποιο άλλο πρόβλημα π.χ. απο google maps ή κατι άλλο που επηρεάζει τη ζωή μας την καθημερινή;

(π.χ κάποιο web banking Πειραιώς, AlphaBank......)

sirparis is always here.
Link to comment
Share on other sites

1. και 2. σταματαει η οποια υποστηριξη για bb10 απο 1.1.2018 και για εφαρμογες

 

οποτε θεμα χρονου ειναι να μην δουλευει ο browser για τα ebanking ποσο μαλλον τα apps

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω το Passport Silver Edition και δεν έχω πρόβλημα με την κάμερα εστιάζει αναλόγως περίπτωσης σε 1 έως 3 δεύτερα και βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες. Όσο για τής εφαρμογές μια χαρά δουλεύουν και θα συνεχίσουν να δουλεύουν και αφού σταματήσει η υποστήριξη. Όσο για τον browser που όλο και ποιο πολλές σελίδες δεν ανοίγει, όταν χειροτερεψει θα βάλω Firefox κ θα είμαι οκ. Για το bluetooth μάλλον έχει πρόβλημα συντονισμού, εάν δοκιμαζες με άλλο πχ της Blackberry; Η συσκευή είναι τόσο καλή και ιδιαίτερη που δεν την παρατας έτσι εύκολα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ΚΑΘΕΤΑ. Το πρώτο που είχα, ένα silver edition, καθυστερούσε να εστιάσει, 1-2 sec, αλλά εστίαζε ΠΑΝΤΑ. σε αντίθεση με το note 4 που εστίαζε ακαριαία.

 

Και το μαύρο passport που πήρα μετά, είχε ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια συμπεριφορά, απλά αργούσε να εστιάσει. Απλά κάποια στιγμή, του μπήκε η μύγα και ΔΕΝ εστιάζει καθόλου. Κάποιες φορές εστιάζει και κάποιες όχι.

 

Και άντε .... δε με νοιάζει για την κάμερα, τι θα κάνω με το handsfree ? Δε βλέπει με τίποτα το voyager 5200 και είναι σοβαρός λόγος να το στείλω..... Καμμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω για το bluetooth ?

 

Γι' αυτό έγραψα δεν δουλεύει σωστά, όχι δεν δουλεύει καθόλου.

 

Έχω αλλάξει περίπου 23 passport από εδώ και από insomnia από την ημερομηνία κυκλοφορίας μέχρι τώρα, όλα μα όλα είχαν το ίδιο θέμα. Σε μερικά από αυτά, τα άνοιξα και άλλαξα και την κάμερα μάλιστα για δοκιμή, και το πρόβλημα συνεχιζόταν, (άρα ίσως θέμα κυκλωμάτων μητρικής ή καλωδίωσης παρά φακού, δεν ξέρω) μην το αναλύουμε περισσότερο έχω πλήρη άποψη.

 

Για το bluetooth δεν ξέρω να σου πω, ποτέ δεν χρησιμοποιούσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...