Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ιδοο θεμα εχω κ εγω γιατι ακουγεται πολυ δυνατα ο ηχοσ αλλα δε γινεται δυατυχως!μονο αθορυβο πριν κανεις κληση!

 

Υπάρχει λύση, δοκιμασμένη. Την παραθέτω στα αγγλικά, όπως την βρήκα:

 

1

Tap "Settings," scroll down to the bottom of the screen and select "Language & Keyboard." Select "Touch Input" below Keyboard Settings and select "Text Input." Tap the green check mark next to "Sound Feedback" to turn off the keyboard.

 

 

2

When you dial a number on a Blackberry OS 10 device like the Classic or the Z30, you hear the typcal "dialling" sound, also called DTMF. Unfortunately, there is no switch to turn that off.

 

The only way to do this is to switch your sound profile to "Silent" or "Vibrate", but that mutes any other notifications as well.

 

Here are the instructions to turn the dial pad tone off but still hearing other notifications:

 

Settings > Notifications

 

Make sure, the active profile is "Normal"

 

Under the Profiles heading, tap on "Normal"

 

On the "Normal" profile, toggle "Sound" off

 

Tap on "Customize App Notifications"

 

Tap on "Phone" and toggle "Sound" on

 

With that, you will hear the ring tone, but you will not hear the dial pad.

 

If you have other apps that should do sound notifications, e.g. Calendar, you have to go to "Customize App Notifications" > "Calendar" and set the Sound to on as well.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα...

Μετά από εγκατάσταση κι απεγκατασταση του viber και ενώ πάω να περάσω μια ποιο παλιά έκδοση μου λεει ότι υπάρχει μια ποιο καινούργια έκδοση πρέπει να την απεγκαταστησετε για να προχωρήσει η εγκατάσταση της παλαιοτερης εφαρμογής...

Η εφαρμογή μου δήθεν έχω εγκαταστήσει δεν την βλέπω πουθενά....

Κάποιος μια βοήθεια παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

Μετά από εγκατάσταση κι απεγκατασταση του viber και ενώ πάω να περάσω μια ποιο παλιά έκδοση μου λεει ότι υπάρχει μια ποιο καινούργια έκδοση πρέπει να την απεγκαταστησετε για να προχωρήσει η εγκατάσταση της παλαιοτερης εφαρμογής...

Η εφαρμογή μου δήθεν έχω εγκαταστήσει δεν την βλέπω πουθενά....

Κάποιος μια βοήθεια παιδιά...

 

Κανε απενεργοποιηση του viber στην συσκευη σου.Πηγαινε απο την καινουργια εκδοση του viber πηγαινε ρυθμισεις και πατα απενεργοποιηση μετα κανεις κανονικα απεγκατασταση και περνας την παλαιοτερη εκδοση viber.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν η λύση του dalton λειτουργεί γιατί δεν την έχω δοκιμάσει, πάντως το πρόβλημα αυτό με τη λανθασμένη απεγκατάσταση εφαρμογών ήταν θέμα του android runtime και λύθηκε με ένα update που έβγαλε η blackberry πριν κάποιο καιρό. Για να εγκατασταθεί, κάνε ένα search στο google από τον browser του κινητού για blackberry android runtime update και θα βρεις εύκολα το link που πρέπει να ακολουθήσεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν η λύση του dalton λειτουργεί γιατί δεν την έχω δοκιμάσει, πάντως το πρόβλημα αυτό με τη λανθασμένη απεγκατάσταση εφαρμογών ήταν θέμα του android runtime και λύθηκε με ένα update που έβγαλε η blackberry πριν κάποιο καιρό. Για να εγκατασταθεί, κάνε ένα search στο google από τον browser του κινητού για blackberry android runtime update και θα βρεις εύκολα το link που πρέπει να ακολουθήσεις.

 

Η λυση που αναφερω εχει να κανει με την ιδιαιτεροτητα της εφαρμογης viber δηλ για να χειρωκινητη εγκατασταση/απεγκαταστηση πρεπει να γινει απενεργοποιηση της εφαρμογης.

 

Η λυση που αναφερει ο thief εχει να κανει με bug του λειτουργικου το οποιο διορθωθηκε.

 

Και οι δυο ειναι σωστες αναλογα την αιτια.Δοκιμασε και τις 2 ετσι και αλλιως σε 15 λεπτα θα λυθει το θεμα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σαε..Κάτοχος Blackberry Passport από παρότρυνση του φίλου Captainchris..Κινητό απίστευτο..Γρήγορο σε αυτάσ που χρειάζομαι..Δεν έχω βάλει viber...Το βαρέθηκααπό το note που είχα...Πλέον BBM..Φοβερό...Είναι διαθέσιμο και σε adroid...Μια ερώτηση θέλω να υποβάλλω..Ξέρει κάποιος αν μπορώ να γράφω μαθηματικά σύμβολα στο DOc on the go?Επίσης κατεβάζω αρχείο doc και το αποθηκεύει ως php με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το ανοίξω..Καμιά ιδέα?Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα ειμαστε εν αναμονη της 10.3.3 μεχρι τα χριστουγεννα

 

Γνωρίζουμε τι το παραπάνω θα έχει η 10.3.3?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε τι το παραπάνω θα έχει η 10.3.3?

 

Το βασικό είναι security patch και μια μικρή ενημέρωση για τον browser.

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σαε..Κάτοχος Blackberry Passport από παρότρυνση του φίλου Captainchris..Κινητό απίστευτο..Γρήγορο σε αυτάσ που χρειάζομαι..Δεν έχω βάλει viber...Το βαρέθηκααπό το note που είχα...Πλέον BBM..Φοβερό...Είναι διαθέσιμο και σε adroid...Μια ερώτηση θέλω να υποβάλλω..Ξέρει κάποιος αν μπορώ να γράφω μαθηματικά σύμβολα στο DOc on the go?Επίσης κατεβάζω αρχείο doc και το αποθηκεύει ως php με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το ανοίξω..Καμιά ιδέα?Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Καλησπέρα σας.... Τελικά το παραπάνω πρόβλημα λύθηκε με χρήση αλλού browser...... Το θέμα είναι άλλο...... Είχα εγκαταστήσει το opera mini αλλά το διέγραψα από το επιφάνεια εργασίας.......Παω στο appstore να τ ξανακατεβασ και μου λέει open.... Δενμπορω να το εμφανισω ξανά στην επιφανεια.....Αν θέλετε δώστε μια βοήθεια........ Ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

το aapstore δουλευει....??? κανει ποση ωρα να μπει....:wacko:

Σε μένα μια χαρά δουλεύει..Λύθηκε το πρόβλημα αφού κατέβασα το Ghost commander..

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μια χαρά δουλεύει..Λύθηκε το πρόβλημα αφού κατέβασα το Ghost commander..

 

Τωρα είμαι ενταξει....μια ερωτηση ακομα,εχεις πειραξει τα χρωματα θερμο-ψυχρο,και εντονο...η εχεις αφησει εργοστασιακες ρυθμισεις...???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τωρα είμαι ενταξει....μια ερωτηση ακομα,εχεις πειραξει τα χρωματα θερμο-ψυχρο,και εντονο...η εχεις αφησει εργοστασιακες ρυθμισεις...???

Δεν ασχολιέμαι με τέτοια...Δεν με ενδιαφέρει να σου πω την αλήθεια...Τώρα ψάχνω αν μπορώ στο Docs To Go να προσθέσω εικόνα..μάλλον δεν γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω έχει κανείς βάλει Snapchat κ να δουλεύει; εάν ναι πώς;
Link to comment
Share on other sites

Coballt Google playstore

 

Snapchat Den doyleyei nomizo

 

Mapsme gia navigation

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα μου κάνει πολλά κοληματα το instagram από android

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω έχει κανείς βάλει Snapchat κ να δουλεύει; εάν ναι πώς;

 

Από playstore δεν έπαιζε. Ένα casper που είχα βρει δεν έπαιζε σωστά και έπαιρνα και μέιλ ότι θα μου κλείσουν τον λογαριασμό για παραβίαση των όρων (απαγορεύουν clients 3ων).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Από playstore δεν έπαιζε. Ένα casper που είχα βρει δεν έπαιζε σωστά και έπαιρνα και μέιλ ότι θα μου κλείσουν τον λογαριασμό για παραβίαση των όρων (απαγορεύουν clients 3ων).

The Last of the Mohicans έχουμε καταντήσει...Εκτός από το αφεντικό μου που είναι Blackeberrakias όλοι οι άλλοι με ρωτάνε...Πρώτη φορά ακούω αυτή την εταιρεία... Η το κλασσικό : Αυτή δεν έκλεισε έτσι διάβασα στο iternet...Κρίμα γιατί τα κινητά αξίζουν και έχουν ποιότητα..

Link to comment
Share on other sites

The Last of the Mohicans έχουμε καταντήσει...Εκτός από το αφεντικό μου που είναι Blackeberrakias όλοι οι άλλοι με ρωτάνε...Πρώτη φορά ακούω αυτή την εταιρεία... Η το κλασσικό : Αυτή δεν έκλεισε έτσι διάβασα στο iternet...Κρίμα γιατί τα κινητά αξίζουν και έχουν ποιότητα..

 

Είχα την συσκευή 1 χρόνο και κάτι. Με βαριά καρδιά την έβαλα στην άκρη αλλά μετά από 1+ μήνα με το 7 Plus, δεν θέλω να το ξαναδώ το blackberry χωρίς σοβαρό store. Θα χαρώ πολύ αν δοθεί ανεπίσημη έκδοση android. Για μένα προσωπικά θα αναστήσει το κινητό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο το ψάχνω. Μ αρέσει τόσο οπτικά να το βρω να το πάρω να το δοκιμάσω σα δεύτερη συσκευή . Τόσο χάλια στορ έχει ώστε να μη δουλεύεται η συσκευή ευχάριστα να μην το πάρω δλδ ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα την συσκευή 1 χρόνο και κάτι. Με βαριά καρδιά την έβαλα στην άκρη αλλά μετά από 1+ μήνα με το 7 Plus, δεν θέλω να το ξαναδώ το blackberry χωρίς σοβαρό store. Θα χαρώ πολύ αν δοθεί ανεπίσημη έκδοση android. Για μένα προσωπικά θα αναστήσει το κινητό.

 

και εγω ειμαι πλεον της ιδιας αποψης.το λατρευω το os10,εχω λευκο z30 .μαυρο z30 ,μπλε classic αλλα τωρα μετα απο Android ,που το σιχαθηκα.

παω 7plus και τελος.

Δεν ειναι συμπεριφορα της εταιριας να αναγγελει εδω και τοσο καιρο το 10.3.3 και να μας το δινει τωρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...