Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Βασικές εφαρμογές που χρειάζομαι:

 

Dropbox, Skype, κάτι σε maps, κομπιουτεράκι scientific, vlc (για mp3 player), έναν φακό (μη γελάτε... είναι χρήσιμος), κάτι σε office (word, excel, power point) (εντάξει... δεν περιμένω να τρέχει LaTeX), κάτι σε pdf viewer, λεξικό, viber, (facebook, instagram, tweeter ΔΕΝ έχω)

 

FM radio (με το ποδήλατο είναι σούπερ).

 

Τα παραπάνω τα βασικά τα υποστηρίζει?

Πολλα απο αυτα τα εχει απο μονο του, οπως για παραδειγμα ο φακος που ζητας. Δεν τον εχει σαν εφαρμογη αλλα στο συστημα.

Ραδιο εχει.

Το viber ειναι λιγο μπερδεμα γιατι ειναι android port και μαλιστα παλια εκδοση. Η πιο προσφατη εκδοση του απο play store εμενα δεν μου ανοιγει και κλεινει μονη της. Σε αλλους μπορει να εχει αλλη συμπεριφορα.

Dropbox εχει προεγκατεστημενο οπως και box.

Skype εννοειται πως υπαρχει στο bb world.

Για office (ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος μιας και δεν το δουλευω), εχει προεγκατεστημενο το "docs to go" αλλα δε ξερω αν κανει την ιδια δουλεια! Σιγουρα ομως θα υπαρχει κατι και σε αυτο το κομματι στο bb world.

Λεξικα σιγουρα θα βρεις.

Απο χαρτες εχει τους δικους του αλλα δε ξερω αν θα σε βολεψουν. Σιγουρα θα βρεις κατι ειτε σε android εφαρμογη ειτε στο bb world.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολλα απο αυτα τα εχει απο μονο του, οπως για παραδειγμα ο φακος που ζητας. Δεν τον εχει σαν εφαρμογη αλλα στο συστημα.

Ραδιο εχει.

Το viber ειναι λιγο μπερδεμα γιατι ειναι android port και μαλιστα παλια εκδοση. Η πιο προσφατη εκδοση του απο play store εμενα δεν μου ανοιγει και κλεινει μονη της. Σε αλλους μπορει να εχει αλλη συμπεριφορα.

Dropbox εχει προεγκατεστημενο οπως και box.

Skype εννοειται πως υπαρχει στο bb world.

Για office (ας με διορθωσει καποιος αν κανω λαθος μιας και δεν το δουλευω), εχει προεγκατεστημενο το "docs to go" αλλα δε ξερω αν κανει την ιδια δουλεια! Σιγουρα ομως θα υπαρχει κατι και σε αυτο το κομματι στο bb world.

Λεξικα σιγουρα θα βρεις.

Απο χαρτες εχει τους δικους του αλλα δε ξερω αν θα σε βολεψουν. Σιγουρα θα βρεις κατι ειτε σε android εφαρμογη ειτε στο bb world.

 

Εγώ ράδιο δεν έχω πάντως. Το Viber ούτε σε μένα παίζει. Για μένα τον περασμένο Σεπτέμβρη που έκανα ανταλλαγή με Note 4 άξιζε, τώρα όχι. Αν έκανα τώρα την αλλαγή θα πήγαινα σε iphone. Επίσης λογικά θα αναγκαστείς να δώσεις κάποια χρήματα σε εφαρμογές. Εμένα δεν με πείραξε τόσο αυτό αλλά το γεγονός πως στην τελική αρκετές από αυτές δεν τα άξιζαν.

 

Sent from my HTC One_E8 using Tapatalk

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου το λες...? Πριν 2 ώρες το παρήγγειλα. Από εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου. Είδωμεν. Το πήρα μαζί με τις 2 θήκες, αυτήν με το stand και την κλασσική δερμάτινη flip.

 

Θα σας πω την άποψή μου, μόλις το πάρω στα χέρια μου. Τουλάχιστον το πήρα σε καλή τιμή (πιστεύω), στα 410 ευρώ.

 

Πάντως, από διάφορα (πάρα πολλά) video που είδα στο youtube, πείστηκα για τη χρηστικότητά του.

 

Παρόλο που έχω macbook (και δεν το αλλάζω για ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ), δεν πολυσυμπαθώ τα μηλο-τηλέφωνα. Ελπίζω η λειτουργία του PP να είναι έτσι στρωτή και εύκολη όπως το mac.

 

Σας ευχαρτιστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και θα κάνω τη μετάβαση (παρήγγειλα το PP, SE) μια ερώτηση παρακαλώ:

 

(θα το δοκιμάσω και και ας χάσω το πενάκι του Note 4, με έχει κουράσει το android και τα κολήματα της SAMSUNG)

 

Θέλω λοιπόν να μεταφέρω τις επαφές μου. Ποιός είναι ο πιο έυκολος τρόπος (χωρίς google αν γίνεται) ?

Μπορώ άραγε να τις κάνω export σε ένα αρχείο VCF και μετά να τις περάσω ?

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Αρχειο vcf κ τις διαβαζει ολες κανονικα!να σου πω κ εγω απο note 4 σε pp se πραγματικα αξιζει η μεταβαση ειδικα αν ασχολεισαι με mail κτλ!κατα διαστηματα μκνο λειπει το πενακι αλλα η οργανωση του passport απλα δεν υπαρχει!
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

@Georgios 308

 

Καλή σου μέρα, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Mε ποιό λογισμικό τις έκανες export σε vcf αρχείο?

 

Από διάφορα video που είδα στο youtube είναι ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ στη φιλοσοφια της η συσκευή. Είναι επίσης και σαν "κόσμημα".

 

Τι εμπειρία έχεις εσύ? Είσαι ευχχαριστημένος? Έχει όντως αυτή την απίστευτη ποιότητα? Και την αίσθηση ότι κρατάς κάτι ποιοτικό?

Η οθόνη του είναι καθαρή, ζωντανή, με καλά χρώματα, ευκρινής όπως του Note 4? Τελικά το πληκτρολόγιο είναι τόσο εύχρηστο?

Ειδικά, το "trackpad" λειτουργεί τόσο καλά? Εγώ ας πούμε στο mac που έχω... το trackpad απλώς ΔΕΝ υπάρχει.....είναι όλα τα λεφτά...

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έκανα export τις εοαφές μου (μέσω του Note 4) σε ένα αρχειο vcf και το έχω στο dropbox.

Είναι εύκολο να τις "φορτώσω" τώρα στο passport ?

Link to comment
Share on other sites

Fouskmech καλησπερα!εκανα εξαγωγη επαφων απο το τηλ στην καρτα μνημης κ μολις την εβαλα στο passport εκανα εισαγωγη αρχειου!πιλυ ευκολο κ απλο!δε θα κουραστεις να το μαθεις οντως ειναι απλο!μην ξεχναμε οτι ολα ειναι μια συνηθεια!το πληκτρολογιο ειναι απλα τελειο,πολυ γρηγορο...θελει λιγο εκμαθηση στην αρχη κ μετα ολα πανε αυτοματα...θα το δεις κ εσυ!το τηλεφωνο ειναι πραγματικο κοσμημα αλλα θελει οπωσδηποτε 2 χερια...για blaclberry εχει πολυ καλη καμερα συγκρητικα με αλλα αν κ πιστευω οτι η βραδινες τουnote ειναι λιγο καλυτερες!το hub απλα τελειο κ το trackpad αψογο!ειναι απο τα μονα τηλ που δε θα εδινα!το τηλεφωνο δεν κολλαει πουθενα κ δεν εχει λαγκ!απλα θελει να του αφιερωσεις λιγο χρονο μεχρι να το μαθεις!απο θεμα ποιοτητας απλα κορυφη!το μονο αρνητικο ειναι οτι καποιες εφαρμογες που ηθελα τις εβαλα απο google paly αλλα τρεχουν αψογα!μεγαλυτερη αυτονομια απο το note κ πολυ καλυτερη διαχειρηση εφαρμογων!για μενα ειναι απο τα κορυφαια τηλεφωνα! Edited by georgios308
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις tap στην οθόνη και να κλειδώσει?

 

Για να μην πατάμε συνέχεια το power button.

 

Αν το τηλέφωνο μείνει για κάποια ώρα... κλειδώνει από μόνο του?

 

Ψάχνω, αλλά δε βρίσκω κάτι. Εντάξει, υπάρχει το swipe προς τα πάνω για το UNLOCK .... για το lock υπάρχει κάτι γρήγορο?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα και εγω μιας και ήθελα ενα κινητο με καλή μπαταρία και για χρησιμοποιηση αρχείων word και excel. αλλά και αποστολή πολλών mai εν κινήσει
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να περιμένω... ανυπομονώ να το κρατήσω......

 

πήρα το SE, εσύ @diagnovet ? Από Ελλάδα, εξωτερικό?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις tap στην οθόνη και να κλειδώσει?

 

Για να μην πατάμε συνέχεια το power button.

 

Αν το τηλέφωνο μείνει για κάποια ώρα... κλειδώνει από μόνο του?

 

Ψάχνω, αλλά δε βρίσκω κάτι. Εντάξει, υπάρχει το swipe προς τα πάνω για το UNLOCK .... για το lock υπάρχει κάτι γρήγορο?

 

αν θυμαμαι το Κ η το L κι επειτα το ENTER πληκτρο....η παρατεταμενο πατημα το Κ....

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

μόλις σέταρα το SE.

 

Τι να πω... ποιότητα από άλλο πλανήτη.... πολύ καλή συσκευή με ΑΨΟΓΗ οθόνη. Συγκρίσημη ποιότητα με του Note 4 αν και όχι τόσο "φωτεινή". άψογη όμως ανάλυση και λεπτομέρεια.

 

Μόλις το μάθω λιγάκι θα σας πω λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια παρακαλώ. Δεν δουλεύει με τίποτα το viber .έχετε αντιμετώπισει πρόβλημα; δούλευε μέχρι την προσπάθεια για αναβάθμιση σε 6 και τέλος. Έχω δοκιμάσει τα πάντα

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν τρέχει καν εδώ και μήνες οπότε το ξέχασα και ησύχασα. Δεν το χρησιμοποιούσα εξάλλου καθόλου όπως διαπίστωσα μετά το σουτ που έφαγε.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την λύση. Με την τελευταία αναβάθμιση υπήρχε γενικό bug στο Android runtime από την BlackBerry. Υπάρχει αναβάθμιση που λέγεται BlackBerry runtime στο appstore της BlackBerry.

Μετά από αυτό όλα ρολόι. Αυτό να ξέρεις διορθώνει και ένα γενικότερο πρόβλημα που ενώ έκανες απεγκατασταση σε μια εφαρμογή στην ουσία αυτή παρέμενε μέσα. Πολύ χρήσιμο

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη έκδοση VIber που δουλεύει τέλεια στο 10.3.2 είναι η : 5.6.5

Ψάξτε στο google viber 5.6.5 κατεβάστε το apk και κάντε το εγκατάσταση.

Καμία άλλη δεν δουλεύει σωστά, του amazon store δεν ανοίγει καν, ούτε με το runtime.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...