Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

....... το δεδομένο ότι δεν έχει δικαρτα μοντέλα που είναι απαραίτητα για κάποιον που ταξιδεύει πολύ ενοχλητικό.

Κάποιος που ταξιδεύει συχνά και ειδικά για δουλειές δεν του χρειάζεται δεύτερη SIM :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιος που ταξιδεύει συχνά και ειδικά για δουλειές δεν του χρειάζεται δεύτερη SIM :p

 

Εμένα ναι εκτός Ελλάδος: 1 greek, 1 international roaming mysims2go, και 1 local visiting country(για data να λειτουργεί το voip και το tethering) ... εντός Ελλάδος: 1 greek, 1 international roaming mysims2go, και 1 data με πολλά gb για tethering τώρα μόνο το acer e700 μου κάνει την δουλειά με τις 3 καρτούλες του (αν έτρεχε και στα 42mbps θα ήταν όνειρο) :p

 

Μακάρι η BB να βγάλει ένα τέτοιο μοντέλο passport μόνο για μένα με 3 sim :lol::lol::lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ναι εκτός Ελλάδος: 1 greek, 1 international roaming mysims2go, και 1 local visiting country(για data να λειτουργεί το voip και το tethering) ... εντός Ελλάδος: 1 greek, 1 international roaming mysims2go, και 1 data με πολλά gb για tethering τώρα μόνο το acer e700 μου κάνει την δουλειά με τις 3 καρτούλες του (αν έτρεχε και στα 42mbps θα ήταν όνειρο) :p

 

Μακάρι η BB να βγάλει ένα τέτοιο μοντέλο passport μόνο για μένα με 3 sim :lol::lol::lol:

χαχαχαχαχα, ok τότε

Θα χρειαστείς όμως και External Battery Pack 10000mAh :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα, ok τότε

Θα χρειαστείς όμως και External Battery Pack 10000mAh :p

 

Δεν θα χρειαστεί ή έκδοση για εμένα θα έχει 25000mAh μπαταρία εσωτερική :lol:

 

(πάντως πλάκα πλάκα με το tri sim acer με την 3500mAh βγάζω χαλαρά 2,5 - 3 ημέρες με την τελευταία κάρτα 3g data always on δυστυχώς στα 21mbps και πάντα τρέχοντας zoiper για την voip γραμμή μου, viber, gmail).

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

(DIY)

Πολλοί από εδώ μπορεί να μην έχουν δει ποτέ, μια ταπεινή πια, κασέτα μουσικής :p

Με το κουτάκι της μπορούμε να κάνουμε για το Passport μας και όχι μόνο ένα πολύ ωραίο vintage stand :D

Όποιος θέλει μπορεί να το ντύσει και με αυτοκόλλητο για να κάνει την διαφορά.

 

BlackBerry Label / Sticker

Edited by Jig
(DIY)
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει πάρα πολλές συσκευές.

Την οθόνη του Passport που δεν αφήνει καθόλου δαχτυλιές δεν την έχω συναντήσει σε καμία άλλη.-

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει πάρα πολλές συσκευές.

Την οθόνη του Passport που δεν αφήνει καθόλου δαχτυλιές δεν την έχω συναντήσει σε καμία άλλη.-

 

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα. Η οθόνη του passport απλά δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν από τα χέρια μου διάφορες συσκευές android και ios, ώσπου τον περασμένο Δεκέμβριο αγόρασα από το expansys το Passport. Τα συμπεράσματά μου μέχρι σήμερα:

1) Λειτουργικό σύστημα: έξυπνο, γρήγορο, ασφαλές, πλήρες.

2) Αυτονομία συσκευής: εκπληκτική.

3) Σήμα: σε χώρους που με άλλες συσκευές δε με άκουγαν, έχω 4G.

4) Ποιότητα κατασκευής: εξαιρετική.

5) Μέγεθος: ιδανική οθόνη για office, browsing αλλά και κάποια παιχνίδια. Έξοχο πληκτρολόγιο.

6) Εφαρμογές: δεν εγκατέστησα καν το Snap. Από τον browser της συσκευής μπαίνω στο apps.evozi.com και μετατρέπω σε apk το link της εφαρμογής που έχω αντιγράψει από το google play store. No muss, no fuss.

Πιστεύω πως είναι μια συσκευή για χρήστες που τα έχουν δει όλα και τα έχουν ζήσει όλα. Για δυνατές συγκινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Tα είπες όλα φίλε petya!!!

Nα προσθέσω στο θέμα της μπαταρίας, για να καταλάβουν και όσοι παρακολουθούν το νήμα, ότι καλύτερη του Passport είναι μόνο του iPhone Plus και στα ίδια επίπεδα με το Note 4

 

 

ps

και κάτι πολύ σημαντικό

Αν κατεβάσετε μια εφαρμογή από android store και δεν ''κάθισε'' καλά (αλλάζει η ανάλυση) ...

.. την ανοίγουμε, κατεβάζουμε την μπάρα από το πάνω μέρος της οθόνης και πατάμε Σμίκρυνση (screen shot)

Δείτε την διάφορα ανάλυσης του screen shot 1(μεγέθυνση) απο του 2(σμίκρυνση)

Edited by Jig
ps
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

EπιτΡέλους!!!

Spotify @ Passport

 

Ανοίγουμε τον browser στο ΒΒ

πληκτρολογούμε http://apps.evozi.com/apk-downloader/

στην σελιδα που θα μας ανοίξει βάζουμε το link του Spotify απο το Google Play που στην προκειμένη είναι το

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spotify.music&hl=en

Πατάμε Generate Download Link και ..... το κάνουμε εγκατάσταση

 

 

ps

Nα σαι καλά petya που είπες πιο πάνω για το apps.evozi ... thanks!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον άρθρο για την Blackberry στο Linkedin, για ποιους λόγους είναι ξανά στην επικαιρότητα:

https://www.linkedin.com/pulse/why-blackberry-suddenly-so-hot-again-chris-rafter

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον άρθρο για την Blackberry στο Linkedin, για ποιους λόγους είναι ξανά στην επικαιρότητα:

https://www.linkedin.com/pulse/why-blackberry-suddenly-so-hot-again-chris-rafter

 

Για όποιον ενδιαφέρεται για την νέα στρατηγική της BlackBerry μπορεί επίσης να διαβάσει κάποια άρθρα μου σε αυτό το Blog:)

http://blog.amadalia.co.uk/2014/09/blackberry-bbry-1.html

Μόλις έβαλα τον ξάδερφο (που φεύγει για την Αμερική σήμερα) να μου φέρει το Passport σε κόκκινο χρώμα από Amazon. Με το που το παραλάβω θα ποστάρω και φωτογραφίες.:D

Link to comment
Share on other sites

Tα είπες όλα φίλε petya!!!

Nα προσθέσω στο θέμα της μπαταρίας, για να καταλάβουν και όσοι παρακολουθούν το νήμα, ότι καλύτερη του Passport είναι μόνο του iPhone Plus και στα ίδια επίπεδα με το Note 4

 

 

ps

και κάτι πολύ σημαντικό

Αν κατεβάσετε μια εφαρμογή από android store και δεν ''κάθισε'' καλά (αλλάζει η ανάλυση) ...

.. την ανοίγουμε, κατεβάζουμε την μπάρα από το πάνω μέρος της οθόνης και πατάμε Σμίκρυνση (screen shot)

Δείτε την διάφορα ανάλυσης του screen shot 1(μεγέθυνση) απο του 2(σμίκρυνση)

 

Συμφωνώ για τις συσκευές αλλά σε αυτονομία το note4 δεν είναι στην ίδια κατηγορία. Σαν το passport με τόσο καλή μπαταρία είναι το 6+ / το lumia 1520. Σχετικά με το spotify καλώς ήλθε.

Link to comment
Share on other sites

....

Nα προσθέσω στο θέμα της μπαταρίας, για να καταλάβουν και όσοι παρακολουθούν το νήμα, ότι καλύτερη του Passport είναι μόνο του iPhone Plus και στα ίδια επίπεδα με το Note 4 ......

 

Συμφωνώ για τις συσκευές αλλά σε αυτονομία το note4 δεν είναι στην ίδια κατηγορία. Σαν το passport με τόσο καλή μπαταρία είναι το 6+ / το lumia 1520. Σχετικά με το spotify καλώς ήλθε.

Δεν χρειάζεται να συμφωνούμε σε όλα :wink:

Και για τις δυο συσκευές που έγραψα τις είχα, οπότε με τα δικά μου κριτήρια το Note 4 είναι στα ίδια επίπεδα και τώρα που το ξανασκέφτηκα του δίνω ένα μικρο προβάδισμα λόγω της γρήγορης φόρτισης(50% σε μισή ώρα)

Windows phone δεν είχα ποτέ οπότε δεν γνωρίζω.

 

Spotify .... YESS

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Eδώ και πολλά χρόνια χρησιμοποιώ bluetooth και αγοράζω σχεδόν κάθε χρόνο ότι καινούριο, ειδικά της Plantronics, κυκλοφορεί.

Αυτή την στιγμή έχω το PLT Edge το οποίο πραγματικά είναι ότι καλύτερο!!

 

Είπα να δοκιμάσω και ένα της ΒΒ που μου άρεσε οπτικά και έτσι αγόρασα το in-ear HS-300 (4h ομιλίας)

Δεν το περίμενα τόσο καλό για το κόστος του.

Σε αυτά που υστερεί από ένα ακριβό είναι ότι, έχει τεχνολογία Bluetooth v2.1, δεν έχει A2DP και στο noise cancellation.

Επίσης φορτίζει σε 15' για 2h ομιλίας, κάθεται πολύ καλά στο αυτί και η επανασύνδεση, αν απομακρυνθείς από την εμβέλεια της συσκευής, γίνεται αυτόματα και χωρίς πρόβλημα.

 

To συνιστώ λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται για ένα φτηνό αλλά καλό ΒΤ.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να συμφωνούμε σε όλα :wink:

Και για τις δυο συσκευές που έγραψα τις είχα, οπότε με τα δικά μου κριτήρια το Note 4 είναι στα ίδια επίπεδα και τώρα που το ξανασκέφτηκα του δίνω ένα μικρο προβάδισμα λόγω της γρήγορης φόρτισης(50% σε μισή ώρα)

Windows phone δεν είχα ποτέ οπότε δεν γνωρίζω.

 

Spotify .... YESS

 

Άλλο πράγμα η γρηγορη φόρτιση άλλο η αυτονομία. Στα δικά μου χέρια και πάντα με ίδια χρήση με το note4 ήθελα 2 μπαταρίες την ημέρα / ενώ με το passport με έβγαζε στο 10% μπαταρία περίπου στις 22.00 βέβαια δεν είχα spotify που λογικά θα με έριχνε και άλλο σε αυτονομία. Το lumia στην κυριολεξία κτήνος σε αυτονομία ότι και αν του έκανα με είχε.

Τώρα για m8/s5/ και καμία δεκαριά ακόμα συσκευές μεγάλο μειονέκτημα η μπαταρία τους.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα η γρηγορη φόρτιση άλλο η αυτονομία. Στα δικά μου χέρια και πάντα με ίδια χρήση με το note4 ήθελα 2 μπαταρίες την ημέρα / ενώ με το passport με έβγαζε στο 10% μπαταρία περίπου στις 22.00 βέβαια δεν είχα spotify που λογικά θα με έριχνε και άλλο σε αυτονομία. Το lumia στην κυριολεξία κτήνος σε αυτονομία ότι και αν του έκανα με είχε.

Τώρα για m8/s5/ και καμία δεκαριά ακόμα συσκευές μεγάλο μειονέκτημα η μπαταρία τους.

 

Το σίγουρο είναι ότι το Passport έχει μια πάρα πολύ καλή μπαταρία και τo software κάνει πολύ καλή διαχείριση.

 

Από εκεί και πέρα επειδή είχα όλες αυτές τις συσκευές που αναφέρεις δεν έχουν καθόλου μειονέκτημα αντιθέτως μάλιστα έχουν πάρα πολύ καλή αυτονομία + ότι έχουν στα extra το Ultra Power saving mode.

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί... από ότι είδα υπάρχει πλέον διαθέσιμο στο online shop της Voda :)

 

αλλά από τιμή... :cry::cry: 699€

O μόνος που έχει ετοιμοπαράδοτο είναι ο mr. Mobi και με τιμή 590€

Δεν υπάρχει λόγος αγοράς από Voda.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

EπιτΡέλους!!!

Spotify @ Passport

 

Ανοίγουμε τον browser στο ΒΒ

πληκτρολογούμε http://apps.evozi.com/apk-downloader/

στην σελιδα που θα μας ανοίξει βάζουμε το link του Spotify απο το Google Play που στην προκειμένη είναι το

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spotify.music&hl=en

Πατάμε Generate Download Link και ..... το κάνουμε εγκατάσταση

 

 

ps

Nα σαι καλά petya που είπες πιο πάνω για το apps.evozi ... thanks!

 

You are welcome.

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι το Passport έχει μια πάρα πολύ καλή μπαταρία και τo software κάνει πολύ καλή διαχείριση.

 

Από εκεί και πέρα επειδή είχα όλες αυτές τις συσκευές που αναφέρεις δεν έχουν καθόλου μειονέκτημα αντιθέτως μάλιστα έχουν πάρα πολύ καλή αυτονομία + ότι έχουν στα extra το Ultra Power saving mode.

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

 

Όπως λες για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα συσκευές όπως το m8 / s5 / 1+ δεν γίνεται να τις βάλουμε στην ίδια κατηγορία αυτονομίας με το passport ή το note ή το 6+. Απ την άλλη μπορεί να υπάρχει το save power αλλά συγνώμη όταν χώνω λεφτά θέλω και πλήρεις λειτουργίες όχι save power απο της 18.00.

Βέβαια ο καθένας έχει και διαφορετική χρήση σε μια συσκευή. Σε προσωπικό επίπεδο ολες τις συσκευές που έχω αλλάξει τις τεστάρω με ακριβώς τα ίδια δεδομένα / εφαρμογές γιαυτο και έχω πλήρη άποψη για τους χρόνους τις κάθε μιας συσκευής. Αυτός είναι και ο λόγος που εδώ και πολύ καιρό παίρνω συσκευές με μπαταρίες άνω των 3000mbr.

 

 

 

O μόνος που έχει ετοιμοπαράδοτο είναι ο mr. Mobi και με τιμή 590€

Δεν υπάρχει λόγος αγοράς από Voda.

 

Για τον mobi μια λέξη μόνο εγγύηση!!

Link to comment
Share on other sites

Tελικά για πλοήγηση στο Passport χρησιμοποιώ το Navfree

Αν θέλετε να προσθέσετε Ελληνική φωνή:

Settings / Upgrades / Voices / Greek - Agatha

 

 

 

@skatzivas

Σε περιμένουμε ... μην αργείς γιατί χάνεις :)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα έναν φίλο μου καθαρά από περιέργεια μιας κ διαβάζω το τοπικ ο οποίος έχει κ τα δύο κινητά -note 4 k passport -περί αυτονομίας των δύο συσκευών κ μου είπε ότι έχουν την ίδια με ίσως ένα κλικ καλύτερη αυτή του note 4 :)
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...