Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως με την τελευταία αναβάθμιση που έδωσε, την δική μου συσκευή την έσκισε. Ψιλοκολλάει και δεν ξεκλειδώνει , τράβαει παγώματα και πολλές φορές κλείνει και δεν ανοίγει. Πρέπει να το αφήσω χωρίς μπαταρία για κανά 10΄ τουλάχιστον και άμα ανοίξει. Το αχρήστεψε :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως με την τελευταία αναβάθμιση που έδωσε, την δική μου συσκευή την έσκισε. Ψιλοκολλάει και δεν ξεκλειδώνει , τράβαει παγώματα και πολλές φορές κλείνει και δεν ανοίγει. Πρέπει να το αφήσω χωρίς μπαταρία για κανά 10΄ τουλάχιστον και άμα ανοίξει. Το αχρήστεψε :mad:

Συμφωνώ κι εγω.Εμένα μου κολάει στο fb,στο youtube,ακόμα και όταν γράφω μνμ.Κακώς έκανα.την αναβάθμιση.Βέβαια για 2,5 χρόνια που το εχω,δεν έχω παράπονο.Σκυλί βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Factory Reset κάνατε;

 

Ναι έκανα κανονικά.

 

Το ότι επίσης 2.5 χρόνια δούλευε μια χαρά δεν μου λέει κάτι εμένα. Δηλαδή όταν το αγόρασα μου είπε πχ η Samsung, ξέρεις; Η συσκευή σου θα αντέξει 2 χρόνια και κάτι, οκ;

Παράλογο δεν είναι; Μιλάμε για μια από τις καλύτερες συσκευές της Σαμσουνγκ και είναι απαράδεκτο αυτό που γίνεται. Δεν είναι δυνατόν να έχει ένα Σονυ σολε η γυναίκα μου και να δουλεύει αυτό εδώ και πόσα χρόνια και το Note να μου βγάζει το λάδι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

giannis12a άσε και το δικό μου τα ίδια. Samsung μας ξενέρωσες. Περιμένω να δω S9 και αν δεν αξίζει τόσο και έχει και τιμή στον θεό, πάω S8 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα κανονικά.

 

Το ότι επίσης 2.5 χρόνια δούλευε μια χαρά δεν μου λέει κάτι εμένα. Δηλαδή όταν το αγόρασα μου είπε πχ η Samsung, ξέρεις; Η συσκευή σου θα αντέξει 2 χρόνια και κάτι, οκ;

Παράλογο δεν είναι; Μιλάμε για μια από τις καλύτερες συσκευές της Σαμσουνγκ και είναι απαράδεκτο αυτό που γίνεται. Δεν είναι δυνατόν να έχει ένα Σονυ σολε η γυναίκα μου και να δουλεύει αυτό εδώ και πόσα χρόνια και το Note να μου βγάζει το λάδι...

Την ίδια σκέψη είχα και εγώ!

Απογοητεύτηκα πάρα πολύ που μετά το update του Απριλίου, χτύπησαν μητρική πολλά 4άρια.

Για μένα χάθηκε η εμπιστοσύνη, την οποία έχω δείξει απλόχερα έχοντας αγοράσει Note 2, Note 3, A3 2016, A3 2017, A5 2015 και πάει λέγοντας! Ήμουν έτοιμος να πάρω το Note 8 αλλά δεν το έκανα!

Πήγα στο απέναντι μαγαζί και ελπίζω να μην το μετανιώσω και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια σκέψη είχα και εγώ!

Απογοητεύτηκα πάρα πολύ που μετά το update του Απριλίου, χτύπησαν μητρική πολλά 4άρια.

Για μένα χάθηκε η εμπιστοσύνη, την οποία έχω δείξει απλόχερα έχοντας αγοράσει Note 2, Note 3, A3 2016, A3 2017, A5 2015 και πάει λέγοντας! Ήμουν έτοιμος να πάρω το Note 8 αλλά δεν το έκανα!

Πήγα στο απέναντι μαγαζί και ελπίζω να μην το μετανιώσω και εκεί.

 

Έχω την εντύπωση πως εκεί τέτοια χάλια δεν παίζουν. Έχει άλλα κουσούρια, αλλά δεν πεθαίνει τις συσκευές με τα update με το έτσι θέλω. Το έχει κάνει σε πολλές συσκευές δεν είναι η πρώτη, εξ ου και εξοργιζομαι διότι είμαι βέβαιος ότι τα προβλήματα είναι εσκεμμένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως εκεί τέτοια χάλια δεν παίζουν. Έχει άλλα κουσούρια, αλλά δεν πεθαίνει τις συσκευές με τα update με το έτσι θέλω. Το έχει κάνει σε πολλές συσκευές δεν είναι η πρώτη, εξ ου και εξοργιζομαι διότι είμαι βέβαιος ότι τα προβλήματα είναι εσκεμμένα.

 

 

 

Και η ειρωνεία στη δίκη μου περίπτωση είναι ότι το δικό μου χάλασε μια εβδομάδα μετά την λήξη της εγγύησης και η Smartec μου ζήτησε 370€ για αλλαγή πλακέτας.

Τα μισά να ζητούσε, στην χειρότερη, θα το σκεφτόμουν πολύ θετικά να τα δώσω. Αλλά μάλλον δεν μας θέλουν στην παρέα τους!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά λεφτά ρε συ, δεν αξίζει το ρίσκο αν θα στο φτιάξουν σωστά. Και αν δεν δώσει εκ νέου καμιά αναβάθμιση η Σαμσουνγκ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι εγώ πιστεύω ότι δεν φταίει η συσκευή μας σε όλα αυτά… Θεωρώ ότι είναι θέμα καθαρά δυνατοτήτων και χαρακτηριστικών της συσκευής μας! Το βίωσα έντονα αυτό όταν έιχα την παλιά ναυαρχίδα s2 για 3-4 χρόνια όπου χρόνο με τον χρόνο όσο εξελισόντουσαν οι συσκευές με νέους και γρηγορότερους επεξεργαστές, μεγαλύτερες μνήμες κ.λ.π. ζοριζόταν απίστευτα και μόλις έκανα την μετάβαση στο note 4 είδα τον ουρανό με τα άστρα! Λογικό είναι λοιπόν με την παρόδο του χρόνου η συσκευή μας να μένει πίσω… Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε και για μια συσκευή 3 χρόνων! Τα update που μας κάνανε μέχρι πριν λίγο καιρό δεν ήταν τίποτα σπουδαία… ενημερώσεις ασφαλείας και τίποτα περισσότερο! Αντίθετα έχετε υπόψη σας ότι όλες οι εφαρμογές που βγαίνουν πλέον όλο και θα έχουνε περισσότερες απαιτήσεις με αποτέλεσμα να "γονατίζουν" την δική μας συσκευή… Και αυτό φυσικά δεν γίνεται τυχαία… είναι ένα μέτρο πίεσης για να αντικαταστήσουμε την υπάρχουσα συσκευή μας με μια νεότερη… Προσωπικά μένω με το note 4 όσο αντέξει…Είναι για μένα από τις καλύτερες και ποιο ολοκληρωμένες σειρές note που έβγαλε ποτέ η Samsung!Σε 1 μήνα κλείνω 3 χρόνια και συνεχίζω ακάθεκτος… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι εγώ πιστεύω ότι δεν φταίει η συσκευή μας σε όλα αυτά… Θεωρώ ότι είναι θέμα καθαρά δυνατοτήτων και χαρακτηριστικών της συσκευής μας! Το βίωσα έντονα αυτό όταν έιχα την παλιά ναυαρχίδα s2 για 3-4 χρόνια όπου χρόνο με τον χρόνο όσο εξελισόντουσαν οι συσκευές με νέους και γρηγορότερους επεξεργαστές, μεγαλύτερες μνήμες κ.λ.π. ζοριζόταν απίστευτα και μόλις έκανα την μετάβαση στο note 4 είδα τον ουρανό με τα άστρα! Λογικό είναι λοιπόν με την παρόδο του χρόνου η συσκευή μας να μένει πίσω… Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε και για μια συσκευή 3 χρόνων! Τα update που μας κάνανε μέχρι πριν λίγο καιρό δεν ήταν τίποτα σπουδαία… ενημερώσεις ασφαλείας και τίποτα περισσότερο! Αντίθετα έχετε υπόψη σας ότι όλες οι εφαρμογές που βγαίνουν πλέον όλο και θα έχουνε περισσότερες απαιτήσεις με αποτέλεσμα να "γονατίζουν" την δική μας συσκευή… Και αυτό φυσικά δεν γίνεται τυχαία… είναι ένα μέτρο πίεσης για να αντικαταστήσουμε την υπάρχουσα συσκευή μας με μια νεότερη… Προσωπικά μένω με το note 4 όσο αντέξει…Είναι για μένα από τις καλύτερες και ποιο ολοκληρωμένες σειρές note που έβγαλε ποτέ η Samsung!Σε 1 μήνα κλείνω 3 χρόνια και συνεχίζω ακάθεκτος… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν διαφωνώ σε αυτό που λες, αλλά εδώ το θέμα μου δεν είναι ότι ζορίζεται ας πούμε σε κάποια απαιτητική εφαρμογή, αλλά κλείνει η συσκευή και δεν ανοίγει αν δεν την αφήσω χωρίς μπαταρία κάνα 3ωρο.

Χθες δούλευε μια χαρά και το βράδυ το βάζω στην φόρτιση, ξυπνάω κάποια στιγμή και το βγάζω από την πρίζα (έμεινε δηλαδή κάνα 3ωρο περίπου στην αργή φόρτιση) και ήταν κλειστό. Του έβγαλα την μπαταρία και το πρωί που την κουμπωσα άνοιξε κανονικά. Άνοιξε νέο 92% μπαταρία, πράγμα που δείχνει πώς μάλλον έκλεισε πριν κάνει πλήρη φόρτιση. Η μπαταρία είναι αγορασμένη γνήσια πριν κάνα 8μηνο περίπου αν θυμάμαι καλά.

Αυτό είναι το πρόβλημά μου, ότι δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω σαν κυρία συσκευή πλέον γιατί φοβάμαι μήπως με κρεμάσει ανά πάσα στιγμή και το θέμα είναι ότι κάνω επαγγελματικά ταξίδια. Όπως αντιλαμβανεσαι είναι θέμα να μην μπορώ να επικοινωνήσω με κανέναν. Κι Ν δεν ανοίξει καθόλου;

Θα μου πεις γιατί σκας και δεν το πετάς; Δεν το πετάω γιατί το πλήρωσα πολύ ακριβά για να αντέξει 2.5 χρόνια και γιατί μου αρέσει πάρα πολύ σαν συσκευή και γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι γι να πετάμε έτσι λεφτά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι εγώ πιστεύω ότι δεν φταίει η συσκευή μας σε όλα αυτά… Θεωρώ ότι είναι θέμα καθαρά δυνατοτήτων και χαρακτηριστικών της συσκευής μας! Το βίωσα έντονα αυτό όταν έιχα την παλιά ναυαρχίδα s2 για 3-4 χρόνια όπου χρόνο με τον χρόνο όσο εξελισόντουσαν οι συσκευές με νέους και γρηγορότερους επεξεργαστές, μεγαλύτερες μνήμες κ.λ.π. ζοριζόταν απίστευτα και μόλις έκανα την μετάβαση στο note 4 είδα τον ουρανό με τα άστρα! Λογικό είναι λοιπόν με την παρόδο του χρόνου η συσκευή μας να μένει πίσω… Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε και για μια συσκευή 3 χρόνων! Τα update που μας κάνανε μέχρι πριν λίγο καιρό δεν ήταν τίποτα σπουδαία… ενημερώσεις ασφαλείας και τίποτα περισσότερο! Αντίθετα έχετε υπόψη σας ότι όλες οι εφαρμογές που βγαίνουν πλέον όλο και θα έχουνε περισσότερες απαιτήσεις με αποτέλεσμα να "γονατίζουν" την δική μας συσκευή… Και αυτό φυσικά δεν γίνεται τυχαία… είναι ένα μέτρο πίεσης για να αντικαταστήσουμε την υπάρχουσα συσκευή μας με μια νεότερη… Προσωπικά μένω με το note 4 όσο αντέξει…Είναι για μένα από τις καλύτερες και ποιο ολοκληρωμένες σειρές note που έβγαλε ποτέ η Samsung!Σε 1 μήνα κλείνω 3 χρόνια και συνεχίζω ακάθεκτος… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω παλι διαφωνω καθετα οριζόντια και διαγωνια :lol:, αποδεδειγμενα κιολας..

Αν και σπάνια μπαίνω εδω πλεον να διαβασω, ετυχε να διαβαζω τωρα.

Με resurrection remix, που είναι 7.1.2 το κινητο ΠΕΤΑΕΙ. Σε βαθμό που αν δεν το δεις, δεν το πιστευεις. Πρακτικά η συσκευή δεν εχει να ζηλεψει τίποτα απο ολοκαίνουριες ναυαρχιδες. Οπότε αυτα που γραφεις οτι ειναι παλαιο Hardaware δε σηκωνει τα τελευταία λογισμικά κλπ απλα δεν ισχυουν στην καμια περίπτωση.

Αλλα βλεπεις είναι ρομ 400 mb και οχι 1600 της σαμσουνγκ.

Επίσης λείπουν οτι σχετικό με πενακι της σαμσουνγκ (το πενακι δουλευει κανονικά φυσικά). Οχι οτι αν τα ειχε δεν θα πέταγε, αλλα δυστυχώς δεν μπορείς να τα εχεις.

Πρακτικά εχει τετοιο smoothness το κινητο, που δεν ειχε ποτε με καμια σαμσουνγκ ρομ. Εχει και ένα bug ομως, στο σενσορα δαχτυλου που αμα δεν κανεις Reboot καθε μερα, δουλευει 90 στις 100 φορες.. Βασικα το μονο μειον, ολα τα αλλα αψογα.

Απλα η σαμσουνγκ και η καθε σαμσουνγκ χαλαει την εμπειρία χρησης με τα κακιστα Update που βγαζει για να σε παει στα επόμενα μοντέλα.. Και απο εμπορική αποψη καλα κανει.. Κερδιζει απο αυτο. Βασικά ολες οι εταιρείες τα ιδια κάνουν ειδικα μετα τα 2 χρονια.

Η ρομ ομως, για να τη βαλεις σωστα θελει πολυ εμπειρία, ειδικά να ρυθμίσεις τα παντα να δουλεύουν στο βελτιστο τροπο. Επισης βαζεις substratum και ντυνεις με θεματα οχι μονο το ui, αλλα και εφαρμογές, πχ fb, Instagram, Google κλπ. Με ενα nova και Galaxy icons, zooper widget , το κάνεις οτι θες, νοτε 8 κλπ εμφανισιακα..

Εχω δοκιμάσει ολες τις Custom. Και στο νοτε 4, και στο galaxy tab s, τρεχω την ιδια, resurrection..

Δεν υπάρχει ταχυτερη.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι διαφωνω καθετα οριζόντια και διαγωνια :lol:, αποδεδειγμενα κιολας..

Αν και σπάνια μπαίνω εδω πλεον να διαβασω, ετυχε να διαβαζω τωρα.

Με resurrection remix, που είναι 7.1.2 το κινητο ΠΕΤΑΕΙ. Σε βαθμό που αν δεν το δεις, δεν το πιστευεις. Πρακτικά η συσκευή δεν εχει να ζηλεψει τίποτα απο ολοκαίνουριες ναυαρχιδες. Οπότε αυτα που γραφεις οτι ειναι παλαιο Hardaware δε σηκωνει τα τελευταία λογισμικά κλπ απλα δεν ισχυουν στην καμια περίπτωση.

Αλλα βλεπεις είναι ρομ 400 mb και οχι 1600 της σαμσουνγκ.

Επίσης λείπουν οτι σχετικό με πενακι της σαμσουνγκ (το πενακι δουλευει κανονικά φυσικά). Οχι οτι αν τα ειχε δεν θα πέταγε, αλλα δυστυχώς δεν μπορείς να τα εχεις.

Πρακτικά εχει τετοιο smoothness το κινητο, που δεν ειχε ποτε με καμια σαμσουνγκ ρομ. Εχει και ένα bug ομως, στο σενσορα δαχτυλου που αμα δεν κανεις Reboot καθε μερα, δουλευει 90 στις 100 φορες.. Βασικα το μονο μειον, ολα τα αλλα αψογα.

Απλα η σαμσουνγκ και η καθε σαμσουνγκ χαλαει την εμπειρία χρησης με τα κακιστα Update που βγαζει για να σε παει στα επόμενα μοντέλα.. Και απο εμπορική αποψη καλα κανει.. Κερδιζει απο αυτο. Βασικά ολες οι εταιρείες τα ιδια κάνουν ειδικα μετα τα 2 χρονια.

Η ρομ ομως, για να τη βαλεις σωστα θελει πολυ εμπειρία, ειδικά να ρυθμίσεις τα παντα να δουλεύουν στο βελτιστο τροπο. Επισης βαζεις substratum και ντυνεις με θεματα οχι μονο το ui, αλλα και εφαρμογές, πχ fb, Instagram, Google κλπ. Με ενα nova και Galaxy icons, zooper widget , το κάνεις οτι θες, νοτε 8 κλπ εμφανισιακα..

Εχω δοκιμάσει ολες τις Custom. Και στο νοτε 4, και στο galaxy tab s, τρεχω την ιδια, resurrection..

Δεν υπάρχει ταχυτερη.

 

Φίλε sosimple2 και ομοιδεάτη δεν νομίζω ότι διαφωνούμε κάπου! :D Μάλον λέμε τα ίδια πράγματα αλλά με διαφορετικό τρόπο-οπτική καταλήγοντας στο τέλος στον ίδιο δρόμο… Η αλήθεια θεωρώ ότι βρίσκεται κάπου στην μέση… ;) Καταρχάς θα συμφωνήσω απόλυτα ότι ένα note 4 με custom rom και rootaρισμένο σίγουρα θα κάνει παπάδες και θα συναγωνίζεται για πλάκα τις περσινές-φετινές ναυαρχίδες!Δεδομένου της αποσπώμενης μπαταρίας που έχει που για μένα αυτό είναι άκρως θετικό το κάνουν δυνατό και περιζήτητο ακόμα και 3 χρόνια μετά την κυκλοφορία του! Του κάνεις εσύ ότι θες…Κάνοντας πάρα πολλές παραμετροποιήσεις… βγάζεις άχρηστες εφαρμογές… κερδίζεις μνήμη… γενικά φτιάχνεις μια συσκευή κομμένη και ραμμένη στα μέτρα σου! Σίγουρα κάποιες roms μπορεί να μην δουλεύουν και τέλια αλλά καταφέρνουν και απογειώνουν την συσκευή και το να χάσεις και κάτι δεν σε πειράζει και πολύ!Προσωπικά δεν έχω κάνει root ακόμα και δεν έχω βάλει καμία custom rom και ούτε με βλέπω να κάνω...;) Είμαι απόλυτα ευχαριστήμενος και από την στιγμή που κάνω αυτά που θέλω δεν βλέπω τον λόγο να ψάχνομαι για κάτι διαφορετικό! Παρόλο που η εγγύηση που είχα έχει λήξη πλέον εδώ και καιρό είχα μπει στο τρυπάκι να αρχίσω να κάνω "πείραματα" αλλά τελικά απόφασισα να παραμείνω όπως ήμουν... Με το s2 που είχα παλιά το είχα λιώσει! Βδομάδα παρά βδομάδα άλλαζα 2 και 3 roms μέχρι να βρω την καλύτερη και να την setαρω όπως πραγματικά θέλω!Τώρα αυτό το "sport" για μένα θέλει πολύ χρόνο και με την δουλειά δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ και πολύ ενώ όπως είπες πάρα πολύ σωστά θέλει να έχεις και μια ανάλογη εμπειρία για να ασχοληθείς με το αντίκειμενο αλλιώς μπορεί να χάσεις την μπάλα…Ωστόσο οι εφαρμογές-games χρόνο με τον χρόνο θα γίνονται ποιο "βαριές"… Αν δούμε την πορεία του Android από όταν ξεκίνησε οι απαίτησεις τους είναι λιγότερες… Κατανάλωναν λίγοτερη χωρητικότητα στην συσκευή, λιγοτέρη μνήμη κ.λ.π.… Τώρα υπάρχουν εφαρμογές που μπορεί να σου πιάνουν και 100mb… Οσο εξελίσεται η τεχνολογία εξελίσονται και οι συσκευές με ταχύτερους επεξεργαστές, μεγαλύτερες μνήμες κ.λ.π.… Με το S2 είχα μείνει πολλά χρόνια γιατί είχα βάλει custom rom και είχα φτιάξει το κινητό όπως ήθελα εγώ… Λίγο όμως τα χρόνια που πέρασαν… λίγο ο "βομβαρδισμός" από νέες συσκευές που δεχόμαστε κάθε χρόνο αλλά και η αίσθηση ότι το S2 μου δεν το ένιωθα όπως ήταν στην αρχή και ότι κάπου άρχισα να μένω πίσω και να μην εξυπηρετούμε σε αυτά που θέλω αναγκάστηκα να αλλάξω συσκευή μετά από πολλά χρόνια κ να πάω στο note… Ξαφνικά είδα τεράστια διαφορά… μπήκα στο τρυπάκι από την πρώτη στιγμή να το rootαρω αλλά αφού έβλεπα ότι πήγαινε σφαίρα το κινητό δεν μπήκα στον πειρασμό για να μην χάσω και την εγγυήση… Δεν είμαι της άποψης κάθε χρόνο να παίρνουμε την τούμπανο ναυαρχίδα… έχουνε ξεφύγει άλλωστε οι τιμές και έχουνε φτάσει το 1000ρικο… Από την στιγμή που κάνουμε αυτά που θέλουμε όλα ok! Αλλά το ότι μένουμε πίσω τεχνολογικά αυτό είναι γεγονός… και πάλι όμως με βάση τις ανάγκες του καθένος αλλά και με την ανάλογη παραμετροποίση της(custom roms) η συσκευή μας αποκτά χρόνια ζωής και γίνεται ξανά ανταγωνιστική… ;)

 

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

είχα καιρό να δω το θέμα και έχω ξαφνιαστεί με το πρόβλημα της mmc στο Note 4F ....

Το έχω και εγώ πάνω από 2,5 χρόνια..... με stock rom 6.0.1 και root....

Δεν έχω παρατηρήσει κανένα μα κανένα πρόβλημα, κόλλημα κτλ...

Πρέπει να αρχίζω να ανησυχώ???? Βέβαια εδώ και 1 βδομάδα έχω ένα S8 και το

Note 4F το έχω σαν δεύτερο....

:confused:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Να μην το μελετάς πρέπει βασικά.

Κι εγώ δεν είχα κανένα θέμα κι έτσι ξαφνικά μια μέρα άρχισε τα κουλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

είχα καιρό να δω το θέμα και έχω ξαφνιαστεί με το πρόβλημα της mmc στο Note 4F ....

Το έχω και εγώ πάνω από 2,5 χρόνια..... με stock rom 6.0.1 και root....

Δεν έχω παρατηρήσει κανένα μα κανένα πρόβλημα, κόλλημα κτλ...

Πρέπει να αρχίζω να ανησυχώ???? Βέβαια εδώ και 1 βδομάδα έχω ένα S8 και το

Note 4F το έχω σαν δεύτερο....

:confused:

 

To Note4 έχει πουλήσει σαν τρελό και το έχει αγοράσει πάρα πολύς κόσμος. Είναι φυσικό σε κάποιους που βγήκε πρόβλημα να βγαινουν στα φόρουμ και να κάνουν γενικεύσεις, του στιλ "όλα χαλάνε" και τέτοια παρόμοια. Όσοι γνωστοί μου ή γνωστοί γνωστών πήραν το 910F, σε κανέναν δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα. Και μερικοί κακομεταχείριση στο φουλ, μέχρι αλλαγές rom ότι έβρισκαν στο net.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι το ποσοστο βλαβων ειναι μικρο (αν και σ εμενα ειναι 33%, δηλ. 1/3), αλλα ειναι πολυ υψηλοτερο απο τα νοτε3 & νοτε2 & νοτε5. Και σχεδον ολες οι μητρικες καηκαν λιγο μετα τη ληξη της διετους εγγυησης. Τελος, οι πιο πολλες περιπτωσεις αφορουν το F μοντελο, γι αυτο και το C ειναι πλεον περιζητητο, δυσευρετο και πιο ακριβο.
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι το ποσοστο βλαβων ειναι μικρο (αν και σ εμενα ειναι 33%, δηλ. 1/3), αλλα ειναι πολυ υψηλοτερο απο τα νοτε3 & νοτε2 & νοτε5. Και σχεδον ολες οι μητρικες καηκαν λιγο μετα τη ληξη της διετους εγγυησης. Τελος, οι πιο πολλες περιπτωσεις αφορουν το F μοντελο, γι αυτο και το C ειναι πλεον περιζητητο, δυσευρετο και πιο ακριβο.

 

Δε βγαίνουν έτσι τα στατιστικά φίλε.

Μόνο σε μεγάλο αριθμό.

Δηλαδή όποιος πήρε και του χάλασε, θα λέει χαλάνε στο 100%;

Αν είμαστε 2 μας και φάω 2 πίτσες, στατιστικά φάγαμε από μία, μόνο που είσαι νηστικός εσύ :p

 

To Note4 έχει πουλήσει σαν τρελό και το έχει αγοράσει πάρα πολύς κόσμος. Είναι φυσικό σε κάποιους που βγήκε πρόβλημα να βγαινουν στα φόρουμ και να κάνουν γενικεύσεις, του στιλ "όλα χαλάνε" και τέτοια παρόμοια. Όσοι γνωστοί μου ή γνωστοί γνωστών πήραν το 910F, σε κανέναν δεν παρουσιάστηκε πρόβλημα. Και μερικοί κακομεταχείριση στο φουλ, μέχρι αλλαγές rom ότι έβρισκαν στο net.

 

Κι εγώ δε τα πάω καλά με τις γενικεύσεις.

Συμφωνώ.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Δε βγαίνουν έτσι τα στατιστικά φίλε.

Μόνο σε μεγάλο αριθμό.

Δηλαδή όποιος πήρε και του χάλασε, θα λέει χαλάνε στο 100%;

Αν είμαστε 2 μας και φάω 2 πίτσες, στατιστικά φάγαμε από μία, μόνο που είσαι νηστικός εσύ :p

Κι εγώ δε τα πάω καλά με τις γενικεύσεις.

 

Αν διαβασες τι γραφω στην αρχη του ποστ, ΠΡΙΝ παραθεσω τα προσωπικα μου στατιστικα, και παρολα αυτα εγραψες αυτο, τοτε οντως με κατι δεν πας καλα.

Τα φορουμ και τα ελληνικα και στο xda, αλλα και οι αγγελιες πωλησης εχουν πολλα νεκρα note4, κατι που δεν συνεβη (τουλαχιστον οχι σε τοσο μεγαλο αριθμο) με τα αλλα μοντελα νοτε. Συμφωνοι, ο αριθμος ειναι απειροελαχιστο μερος της συνολικης παραγωγης νοτε4 (το αναφερω αλλωστε στην πρωτη προταση του ποστ). Δεν παυει παντως να ειναι ως αριθμος πολυ μεγαλος σε συγκριση με τα υπολοιπα μοντελα της σειρας note.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασες τι γραφω στην αρχη του ποστ, ΠΡΙΝ παραθεσω τα προσωπικα μου στατιστικα, και παρολα αυτα εγραψες αυτο, τοτε οντως με κατι δεν πας καλα.

Τα φορουμ και τα ελληνικα και στο xda, αλλα και οι αγγελιες πωλησης εχουν πολλα νεκρα note4, κατι που δεν συνεβη (τουλαχιστον οχι σε τοσο μεγαλο αριθμο) με τα αλλα μοντελα νοτε. Συμφωνοι, ο αριθμος ειναι απειροελαχιστο μερος της συνολικης παραγωγης νοτε4 (το αναφερω αλλωστε στην πρωτη προταση του ποστ). Δεν παυει παντως να ειναι ως αριθμος πολυ μεγαλος σε συγκριση με τα υπολοιπα μοντελα της σειρας note.

 

Επίθεση άνευ λόγου.

Λέω ότι δεν έχει νόημα να λέμε για μένα είναι 30, 40, 50.

Οι περισσότεροι έχουμε ένα.

Ε να γεμίσουμε ποστ "για μένα έχει 0% βλάβης" και ο άλλος να λέει 100% που του χάλασε.

Δεν διαφωνώ με τα υπόλοιπα.

Μόνο γι αυτό το σημείο το έγραψα και τσάμπα το επιθετικό σου ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Επίθεση άνευ λόγου.

Λέω ότι δεν έχει νόημα να λέμε για μένα είναι 30, 40, 50.

Οι περισσότεροι έχουμε ένα.

Ε να γεμίσουμε ποστ "για μένα έχει 0% βλάβης" και ο άλλος να λέει 100% που του χάλασε.

Δεν διαφωνώ με τα υπόλοιπα.

Μόνο γι αυτό το σημείο το έγραψα και τσάμπα το επιθετικό σου ποστ.

 

Συνεχιζεις να απομονωνεις μια φραση του ποστ μου, την οποια βαζω και σε παρενθεση, ως προσωπικη μου εμπειρια, οχι για να αυξησω το ποσοστο νεκρων μητρικων αλλα για να πω οτι εχω ασχοληθει με το θεμα αφου μου ετυχε κι εμενα. Τονιζω μαλιστα το ΜΙΚΡΟ ποσοστο των βλαβων, αλλα σημαντικα μεγαλυτερο απο τις υπολοιπες συσκευες νοτε. Ξανατονιζω, δεν εβγαλα το συμπερασμα οτι επειδη στα προσωπικα μου στατιστικα το ποσοστο βλαβων ειναι 33%, ετσι ειναι παγκοσμιως....

Εσυ παρολα αυτα πιανεσαι απο αυτη την παρενθεση και αρχικα μου κανεις (χοντροκομμενα) μαθηματα στατιστικης ενω συνεχιζεις θιγομενος για επιθεση (!!??), οταν το μονο που εκανα ηταν να επαναλαβω μια δικη σου φραση (αρα αν σου επιτεθηκα εγω, αλλο τοσο μου ειχες επιτεθει προηγουμενως), και κλεινεις με το οτι δεν εχει νοημα να αναφερουμε τις περιπτωσεις νεκρων μητρικων (αν καταλαβα σωστα). Δηλαδη καποιος που του πεθανει η συσκευη τι πρεπει να γραψει?

Link to comment
Share on other sites

Απομόνωσα κάτι γιατί σε αυτό είχα παρατήρηση. Σου είπα ότι γενικώς συμφωνώ.

Αν την όποια διαφωνία-παρατήρηση την βλέπεις επίθεση οκ.

Από την άλλη όταν μου λες ότι δεν πάω καλά και απορείς στο αν ήσουν επιθετικός βαζοντας θαυμαστικά κιόλας ,πάλι οκ.

Ο καθένας κρίνεται.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που παρεμβαίνω αλλά γιατί δεν κανονίζετε ένα ραντεβού για ξύλο; τί φλωριές είναι αυτές να μαλώνετε μόνο λεκτικά. για ποιο λόγο να δεχτείς ότι υπάρχει διαφορετική γνώμη από τη δικιά σου και να μη σπάς στο ξύλο κάποιον που έχει λάθος εφόσον διαφωνεί με σένα;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι το ποσοστο βλαβων ειναι μικρο (αν και σ εμενα ειναι 33%, δηλ. 1/3), αλλα ειναι πολυ υψηλοτερο απο τα νοτε3 & νοτε2 & νοτε5. Και σχεδον ολες οι μητρικες καηκαν λιγο μετα τη ληξη της διετους εγγυησης. Τελος, οι πιο πολλες περιπτωσεις αφορουν το F μοντελο, γι αυτο και το C ειναι πλεον περιζητητο, δυσευρετο και πιο ακριβο.

 

Τέσσερα στον περίγυρό μου, συμπεριλαμβανομένου και του δικού μου) δεν έχουν παρουσιάσει πρόβλημα. Τα περισσότερα αγοράστηκαν γύρω στον ένα χρόνο μετά τη κυκλοφορία του μοντέλου, ίσως οι πρώτες παρτίδες να είχαν πρόβλημα. Έχουν ήδη καβαλήσει τη διετία όλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...