Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,

 

 

 

Σημερα το πρωι μου ηρθε νεα μικρη ενημερωση για μπαταρια κλπ:)

 

Μην ψαρώνεις. Κάθε φορά το ίδιο γράφει :lol:

Αν έχεις cosmote rom, η αναβάθμιση ήταν διαθέσιμη από χτες.

Link to comment
Share on other sites

Μην ψαρώνεις. Κάθε φορά το ίδιο γράφει :lol:

Αν έχεις cosmote rom, η αναβάθμιση ήταν διαθέσιμη από χτες.

 

Ναι καταλαβαινω οτι δεν ειναι κατι ιδιαιτερα:) Αλλα το παλευει τουλαχιστον παρα τα χρονια του:)

Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα πεθαινουν τα Note 4 παιδια δωστε ενα 1029ευρω και παρτε το Note 8 εκει να δειτε διαρκεραση κλπ αλλα μαλλον θα περιμενετε να πεσει η τιμη του να γινει 799ευρω οσο ειχε τοτε το Note 4 σωστα ;

 

16711887_1214415332013554_5213099308254558549_n.jpg

 

16730212_1214416622013425_8444189749615606713_n.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι κινητάρα (ακομη και τώρα θεωρώ) για πολλους λόγους.

Εύκολο root, κάμερα 16MP 16:9 φακός με 4K, ir, αναλυση οθόνης κτλ, όχι γυαλί (για κάποιους είναι στα +), removable battery, εύκολο disassembly.

Μου έπεσε στην θάλασσα όμως και δεν ξανάνοιξε.. Τώρα ειμαι με ενα Α5 2016, είχα ξενερώσει αρκετά ομολογώ αλλά νομίζω είναι πιο γρήγορο και για κάποιο λόγο έχει καλύτερη αυτονομία απο το υπερφορτωμένο μου όμως Note 4. Ακόμη όμως το λιγουρεύομαι το 4αρι αλλά να δώσω 200ευρώ+ για μεταχείρα και να μου βγεί σε 5 μήνες off λόγω emmc είναι πρόβλημα :ninja::(

 

Τι λετε; Αξίζει σήμερα η αγορά του;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τη βοηθειά σας. Έχω το N910F ιταλικό.Όταν το πήρα με την 5αρα ήταν όλα κομπλε.Στις αρχικές αναβαθμίσεις της 6.0.1 παλι κομπλε. Μετα απο καποια αναβάθμιση μου παρουσίασε τα εξής προβλήματα. Χαμήλωνε η ενταση του ήχου κλήσης στο 10% από μόνο του και στα bluetooth δεν μπορώ να βρω συσκευές με τίποτα ή πολύ δύσκολα.Εχω δοκιμάσει τα πάντα έβαλα άλλης χωρας έκδοση πάλι τίποτα. Τι να κάνω άλλο?
Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Είναι κινητάρα (ακομη και τώρα θεωρώ) για πολλους λόγους.

Εύκολο root, κάμερα 16MP 16:9 φακός με 4K, ir, αναλυση οθόνης κτλ, όχι γυαλί (για κάποιους είναι στα +), removable battery, εύκολο disassembly.

Μου έπεσε στην θάλασσα όμως και δεν ξανάνοιξε.. Τώρα ειμαι με ενα Α5 2016, είχα ξενερώσει αρκετά ομολογώ αλλά νομίζω είναι πιο γρήγορο και για κάποιο λόγο έχει καλύτερη αυτονομία απο το υπερφορτωμένο μου όμως Note 4. Ακόμη όμως το λιγουρεύομαι το 4αρι αλλά να δώσω 200ευρώ+ για μεταχείρα και να μου βγεί σε 5 μήνες off λόγω emmc είναι πρόβλημα :ninja::(

 

Τι λετε; Αξίζει σήμερα η αγορά του;

 

Εγώ φίλε αν μου πάθει κάτι -χτύπα ξύλο- θα κινούσα Γη-Ουρανό-Θάλασσα για να ξανά έπαιρνα το C με κλειστά τα μάτια…Οπότε ναι θεωρώ αν έβρισκες ένα μετ/νο C σε καλή τιμή θα ήταν πολύ καλή ευκαιρία! Για τα F έχουν ακουστεί τα προβλήματα με τις πλακέτες… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόνο C παιδιά. Μακρια από F.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Γιατί τι πρόβλημα έχουν τα F;:confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι πρόβλημα έχουν τα F;:confused:

 

Μόλις μερικά post πιο πίσω αναφέρεται.

Φαίνεται πως αρκετές παρτίδες F βγάζουν πρόβλημα στη μητρική (mmc fail) . Κάτι το οποίο δεν έχει παρατηρηθεί στα C ίδιας ηλικίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τη βοηθειά σας. Έχω το N910F ιταλικό.Όταν το πήρα με την 5αρα ήταν όλα κομπλε.Στις αρχικές αναβαθμίσεις της 6.0.1 παλι κομπλε. Μετα απο καποια αναβάθμιση μου παρουσίασε τα εξής προβλήματα. Χαμήλωνε η ενταση του ήχου κλήσης στο 10% από μόνο του και στα bluetooth δεν μπορώ να βρω συσκευές με τίποτα ή πολύ δύσκολα.Εχω δοκιμάσει τα πάντα έβαλα άλλης χωρας έκδοση πάλι τίποτα. Τι να κάνω άλλο?

 

Μου το ειχε κάνει κι εμένα. Είχα βάλει μια εφαρμογή για να κλειδώνει ο ήχος κλήσης https://play.google.com/store/apps/details?id=com.loadlynx_jp.vollynx.free .

 

Κάποια στιγμή σταμάτησε να το κάνει. Ειχα όμως την εφαρμογή και δεν κατάλαβα τι μεσολάβησε. Ίσως μετά από ενημέρωση λογισμικού γιατι επαναφορά βαρέθηκα να κανω τότε.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εκνευριστικό γιατί εκεί που είμαι έξω δεν το ακούω.Δοκίμασα και γω μια εφαρμογή αλλα κάνει πολλά κολλήματα και την εσβησα. Περισσότερο με ενοχλεί το θέμα του bluetooth. Δεν μπορώ να βρω συσκευή για να στείλω φωτογραφίες.Πρέπει να τα βάλω το ένα δίπλα στο άλλο για να το βρει.
Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εκνευριστικό γιατί εκεί που είμαι έξω δεν το ακούω.Δοκίμασα και γω μια εφαρμογή αλλα κάνει πολλά κολλήματα και την εσβησα. Περισσότερο με ενοχλεί το θέμα του bluetooth. Δεν μπορώ να βρω συσκευή για να στείλω φωτογραφίες.Πρέπει να τα βάλω το ένα δίπλα στο άλλο για να το βρει.

 

Δεν ξερω για αποστολή φωτογραφιών. Βλέπει πάντως το bt που έχω για κλήσεις γρήγορα και από απόσταση.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για αποστολή φωτογραφιών. Βλέπει πάντως το bt που έχω για κλήσεις γρήγορα και από απόσταση.

 

kostas21pgr@ Εγω δεν εχω προβλημα εχω στειλει πανω απο 40 φωτο ...μηπως κανεις κατι λαθος ?

Mε οτι συσκευη ηχου το εχω συνδεση δουλευει τελεια

Edited by xagios
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Σημερα το πρωι μου ηρθε νεα μικρη ενημερωση για μπαταρια κλπ:)

 

Μόλις πέρασα την τελευταία "αναβάθμιση", άρχισε το battery drain. Κάποια system routine πρέπει να το προκαλεί, οπότε πάω για factory reset (το πρώτο μετά την 6 ομολογουμένως). Καμιά συμβουλή πριν το μοιραίο; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να περιμενεις πρωτα για 2-3 πληρεις κυκλους φορτισης. Συμβαινει συχνα και συνηθως φτιαχνει.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και εμενα μετα απο 2 βδομαδες στο service, τελικα αλλαγη μητρικης, παλι καλα ηταν στην εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και εμενα μετα απο 2 βδομαδες στο service, τελικα αλλαγη μητρικης, παλι καλα ηταν στην εγγυηση.

 

Τυχαιρούλη :lol: Με τι συμπτώματα πήγε στο σέρβις;

Link to comment
Share on other sites

Να περιμενεις πρωτα για 2-3 πληρεις κυκλους φορτισης. Συμβαινει συχνα και συνηθως φτιαχνει.

 

Πρέπει να είχε ήδη κάνει 2 κύκλους και δεν άντεξα. Τώρα πάει σφαίρα, σαφή βελτίωση σε απόκριση και ταχύτητα. Η μπαταρία ξανά στα ίσια της.

Link to comment
Share on other sites

Τυχαιρούλη :lol: Με τι συμπτώματα πήγε στο σέρβις;

 

Απο τον ιουνιο οτι update μου εβγαζει ηταν το ιδιο, εκει αμεσως καταλαβα οτι παει για service , το αφησα ομως μεχρι που μετα απο 2 μηνες παρεδωσε πνευμα, emmc fail και εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας με mmc fail (2.5 χρόνων). Σήμερα ξεκίνησε από το πουθενά.

Το τραγικό είναι που δεν είχα πάρει χαμπάρι για το πρόβλημα, και τώρα ψαχνωντας στα sites ειδα το χαμό που γίνεται.

 

Να τη χαίρομαι την ετιμοθανατη ναυαρχίδα μου με την ημερομηνία λήξης και τα όλα της.

Με το ζόρι να μη ξαναπάρω Samsung, φαγώθηκε η Samsung να με πείσει

Link to comment
Share on other sites

συνεχίζει το θέμα με τα f. για c ακόμα δεν έχω ακούσει περιστατικό. όσο πίκρα και να είναι για όποιον του τυχαίνει και τον καταλαβαίνω απόλυτα, αν το δούμε ψύχραιμα μακάρι όλα τα κινητά να μας βγάζουν μια απολαυστική 3ετία. νομίζω είναι αρκετή

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συνεχίζει το θέμα με τα f. για c ακόμα δεν έχω ακούσει περιστατικό. όσο πίκρα και να είναι για όποιον του τυχαίνει και τον καταλαβαίνω απόλυτα, αν το δούμε ψύχραιμα μακάρι όλα τα κινητά να μας βγάζουν μια απολαυστική 3ετία. νομίζω είναι αρκετή

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Δεν είναι έτσι φίλε μου. Τα κινητά πρέπει να είναι αξιόπιστα. Αυτό με το Note 4 έχει καταντήσει ανέκδοτο θα έπρεπε να τα ανακαλέσει όλα η Samsung. Εγώ είμαι στα 3.5 χρόνια με το Note 3 και θα το κρατήσω σίγουρα 1 2 ακόμα. Γιατί να μην έχει και αυτός με το εξαιρετικό note 4 αυτή τη δυνατότητα? Έχει βουηξει όλο το Internet με τα 910f αλλά καμία ευθύνη από Samsung.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αλλάξω συσκευή του χρόνου τέτοιο καιρό. Άνετα κρατούσα το Note. Τώρα, από δικό τους κατασκευαστικο λάθος, αλλάζουν τα σχέδια μου και αναγκάζομαι να δώσω ένα αξιοσεβαστο πόσο, εκτός προγραμματισμου, για άλλη συσκευή.

 

Πρέπει να μας σκάσουν στα μούτρα για να παραδεχτούν το λάθος τους δηλαδή; Απαράδεκτο.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...