Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

Μου ηρθε αλλη μια ενημερωση πριν μια ωρα στο κινητο.Το ιδιο ειχε γινει κ πριν καποιες μερες.Φανταζομαι ειναι μονο για ασφαλεια κ τιποτα παραπανω...:-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εμένα το ίδιο, στο ίδιο πάντα μεγεθος. Δε ξέρω τι γίνεται, μου φαινεται πως πέφτει δούλεμα. .

 

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μου ηρθε αλλη μια ενημερωση πριν μια ωρα στο κινητο.Το ιδιο ειχε γινει κ πριν καποιες μερες.Φανταζομαι ειναι μονο για ασφαλεια κ τιποτα παραπανω...:-)

 

Και σε μένα ήρθε αυτή η ενημέρωση πριν 3 ημέρες. Παρατήρησα οτι όταν ανοίγεις το bluetooth δεν μου βγάζει πλέον αυτόματα το παράθυρο με τις συνδεδεμένες συσκευές. Στό κάνει και εσένα ή είναι bug;;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε αυτή η ενημέρωση πριν 3 ημέρες. Παρατήρησα οτι όταν ανοίγεις το bluetooth δεν μου βγάζει πλέον αυτόματα το παράθυρο με τις συνδεδεμένες συσκευές. Στό κάνει και εσένα ή είναι bug;;

 

 

Καλησπερα,

 

Οχι σε μενα δεν εχει τετοιο θεμα καθολου.:)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε αυτή η ενημέρωση πριν 3 ημέρες. Παρατήρησα οτι όταν ανοίγεις το bluetooth δεν μου βγάζει πλέον αυτόματα το παράθυρο με τις συνδεδεμένες συσκευές. Στό κάνει και εσένα ή είναι bug;;

 

Εμένα το κάνει. Πρέπει να πατήσω παρατεταμένα το εικονίδιο για να μπει στις συσκευές :confused:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 χρόνια με το Note2, το πούλησα και πήρα Note4. Πάρα πολύ ευχαριστημένος.

 

Ένα προβληματάκι που έχω, και δεν βρίσκω λύση, είναι πως όταν συνδέσω ακουστικά/handsfree και δεχτώ κλήση, ο ήχος κλησης δεν ακούγεται από το ηχείο του κινητού, αλλά μόνο στα ακουστικά, οπότε χάνω πολλές κλήσεις (δεν έχω τα ακουστικά μόνιμα στα αυτιά μου).

Με το note2, δεν συνέβαινε αυτό. Όταν με καλούσαν, είτε είχα συνδεμένο handsfree, είτε όχι, ο ήχος κλήσης ακουγόταν από το ηχείο.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ,

Δημήτρης

Ταξίδια στο μυαλό ενός ... μεσήλικα

http://www.midlife.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καμια εφαρμογη που να απενεργοποιηει οριστικα τα ΟΤΑ UPdates εχουμε ; Βαρεθηκα να βαζω την εκδοση Lollipop 5.1.1 καθε τρεις και λιγο που μ εμφανιζει την ενημερωση για την marshmallow@

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Aμα εισαι εκτος εγγυησης, root και freeze ή delete οτι σχετιζεται (knox,updates κλπ).

 

Δες μηπως μπορεις και ετσι να απενεργοποιησεις την συγκεκριμενη εφαρμογη συστηματος (δεν θυμαμαι αν γινετε)

Link to comment
Share on other sites

Aμα εισαι εκτος εγγυησης, root και freeze ή delete οτι σχετιζεται (knox,updates κλπ).

 

Δες μηπως μπορεις και ετσι να απενεργοποιησεις την συγκεκριμενη εφαρμογη συστηματος (δεν θυμαμαι αν γινετε)

Καλημερα η εγγκυηση μου ληγει το καλοκαιρι 2016 εχω ακομα 5 μηνες.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά τον τελευταίο καιρό ολο προβλήματα με την 6.Την τελευταία εβδομάδα,εκεί που το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής,το ανοίγω και δεν έχει σήμα ούτε δεδομένα.Επανέρχεται μόνο με restart και όχι από το κεντρικό κουμπί.Να τονίσω οτι είμαι μαμά και σ

δεν το έχω πειράξει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα ίδια φίλε, το κινητό έχει γίνει πιο αργό και προβληματικό από ποτέ.

Περιμένω S8 και να πάει στο ράφι το Note 4, γιατί και για Root + Custom ROM, από ότι βλέπω, δεν υπάρχει κάποια στην οποία λειτουργούν τα πάντα, εκτός αν κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Στο C όλα είναι ομαλά και άριστα σε εσάς τι έγινε :/ όσο για το update έχει το κινητό επιλογή να σταματάει να σταματάει να ψάχνει μόνο του ενημερώσεις δεν νομίζω να μην υπήρχε στην 5.1.1 .....
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν έχουμε το ίδιο τηλέφωνο... Δεν μπορώ να καταλάβω πως προκύπτουν όλα αυτά τα προβλήματα στο F σε ορισμένους... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το C είναι με τον Exynos και μάλλον το προσέχει περισσότερο η μαμά Samsung :)

Μιλάμε για "αργά τα ζα" το κινητό, πατάω να ανοίξω κάμερα μερικές φορές και "η κλήση σας είναι σε αναμονή"

Τελικά παίζει καμία ROM που να της λειτουργούν τα πάντα? Δοκιμασμένη? Έτσι και αλλιώς εγγύηση δεν εχω πλέον :(

Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες η απαντηση βρισκεται σε ολα αυτα που φορτωνουμε την συσκευη μας.

 

Εγω εχω τηλεφωνο σχεδον καινουργιο αρουταριστο και με αρκετες εφαρμογες αλλα ολα δουλευουν ρολοι και σφαιρα.

 

Τα προβληματα που αναφερονται δεν τα εχω συναντησει ποτε μου. Ολα τα hardware βεβαια δοκιμαζονται με αυτα που εχουν να διαχειριστουν ή με πτωσεις και χτυπηματα με τον καιρο χρησης.

 

Ομως πραγματικα καλυτερη συσκευη για τα χρηματα της (αγορα μτχ ) δεν θα μπορουσα να εχω βρει αυτην την εποχη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν έχουμε το ίδιο τηλέφωνο... Δεν μπορώ να καταλάβω πως προκύπτουν όλα αυτά τα προβλήματα στο F σε ορισμένους... :lol:

 

Εδω αναρωτιεμαι εγω αν εχω το F τελικα με αυτα που διαβαζω :D

Link to comment
Share on other sites

Πτώσεις δεν έχει καμία η συσκευή, ήταν από την αρχή μέσα σε μια Spigen Neo Hybrid θήκη με ζελατίνα. Του εχω μια 64GB Samsung Evo MicroSD και αρκετές μάλλον θα έλεγα φωτογραφίες 1900 με 2000 και γύρω στις 150-160 εφαρμογές, αλλά κυρίως καθημερινά εκτός από τα κλασσικά τηλεφωνήματα τρέχω κυρίως Viber, email, φωτογραφίες, Chrome, Youtube, Facebook, Shazam-Soundhound.

Δεν νομίζω οτι δικαιολογεί τα τόσα κολλήματα-σκαλώματα που τρώει, αν αναλογιστούμε κιόλας ότι είχα σκάσει 700 ευρώ για να το πάρω.

Γενικά παρόλο που πήρε αρκετές αναβαθμίσεις (καμία 6-7 περίπου) κάπου στράβωσε το όλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Του έχεις κάνει ποτέ καμιά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Με τόσες αναβαθμίσεις που έχει πάρει σίγουρα θα βοηθήσει. Εγώ έκανα μια φορά γιατί μετά από αναβάθμιση (στην 6 μάλλον) έτρωγε πολύ μπαταρία. Μετά έστρωσε. Κατά τα άλλα την άλλη εβδομάδα κλείνω 2 ευτυχισμένα και απροβλημάτιστα χρόνια. Ούτε κολλήματα (1-2 φορές ίσως κάτι ψιλά), ούτε επανεκκινήσεις κτλ! Να πω ότι έχω το c, αλλά δεν νομίζω ότι έχει και καμιά ιδιαίτερη σημασία.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ki εμένα τις τελευταίες μέρες τρώει πολύ μπαταρία.Δεν ξέρω αν οφείλεται στην τελευταία αναβάθμιση.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά του έχω κάνει στις μεγάλες αναβαθμίσεις. Στην τελευταία που ήταν μικρή, όχι. Αλλά σαν τελευταία λύση το είχα στα σχέδια να του κάνω μπας και στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω κ σε μενα μετα την τελευταια μικρη αναβαθμιση χανει η μπαταρια.Αλλα λιγο βαριεμαι να κανω επαναφορ κ να τα φτιαχνω ολα απο την αρχη:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...μια γρήγορη ερώτηση!

Τι υπολειπομενος χρόνος σας δείχνει η μπαταρία στο 100% (ρυθμίσεις-μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στον καθένα είναι διαφορετικός ο χρόνος. Ανάλογα με την χρήση που κάνεις συνήθως .

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ένα κινητό παιδιού έβγαλε πρόβλημα η mmc λέει mmc failed. Βρήκα από aliexpress στα 62 ευρώ καινούργια μητρική. Να τη παραγγείλω πως το βλέπετε θα κάνουμε δουλειά?

 

f421422d16412141661868b76f28a41b.jpg

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ένα κινητό παιδιού έβγαλε πρόβλημα η mmc λέει mmc failed. Βρήκα από aliexpress στα 62 ευρώ καινούργια μητρική. Να τη παραγγείλω πως το βλέπετε θα κάνουμε δουλειά?

 

f421422d16412141661868b76f28a41b.jpg

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Και στο δικό μου προχθές έβγαλε mmc failed και απο το service λαρισας μου είπανε για αντικατάσταση πλακέτας.

Είχε κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Είναι εύκολο να την αντικαταστήσω μόνος μου;

Υπαρχει κάποιος αξιόπιστος πωλητής πλακέτας;

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου προχθές έβγαλε mmc failed και απο το service λαρισας μου είπανε για αντικατάσταση πλακέτας.

Είχε κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Είναι εύκολο να την αντικαταστήσω μόνος μου;

Υπαρχει κάποιος αξιόπιστος πωλητής πλακέτας;

300 ευρώ του είπαν από το επίσημο service. Στο aliexpress έχει αρκετές από 61 μέχρι 100 ευρώ. Λογικά θα κάνει ίσως την παραγγείλω να δούμε αν θα δουλεψει. Η μητρική αλλάζει εύκολα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...