Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για το pc να κατεβάσω έτσι ώστε να συνδέω το note 4 κ να βάζω εκεί φωτο μουσική επαφές κ αλλά και αν χρειαστεί να γίνει χτυπάω ξύλο κάποιο factory reset να τα ξαναπερασω πάλι μέσα κ να μην τα ψάχνω πάλι από την αρχή?

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για το pc να κατεβάσω έτσι ώστε να συνδέω το note 4 κ να βάζω εκεί φωτο μουσική επαφές κ αλλά και αν χρειαστεί να γίνει χτυπάω ξύλο κάποιο factory reset να τα ξαναπερασω πάλι μέσα κ να μην τα ψάχνω πάλι από την αρχή?

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το KIES της Samsung.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και λιγες μερες μου πεταγονται στην οθονη διαφημισεις απο το πουθενα, προφανως εχω αρπαξει καποιο addware. Εχω κατεβασει 3 με 4 antivirus και antimallware και κανενα δεν εινια σε θεση να απομακρινει το λογισμικο. Τι μπορω να κανω ? Οι διαφημισεις πεταγονται στην αρχικη οθονη ακομα και οταν εχω κλειστο τον browser.

Έβαλες κάποια καινούρια εφαρμογή όταν ξεκίνησε να στο κάνει;

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω εάν καποιος γνωριζει εάν το SMART WAKE https://blog.chinavasion.c...how-to-use-it/
υπαρχει στο note 4 η εάν με καποιο τροπο μπορούμε να το εγκαταστήσουμε !!!! Πιστευω ότι εμενα θα μου ηταν η πιο τελεια λυση !!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελληνικα δεν ξερετε;γιατι data και οχι δεδομενα ?γιατι anyway και οχι τελος παντων γιατι update και οχι αναβαθμιση ;τιμηστε την γλωσσα σας.

Με συγχωρειτε για τα εκτος λογου μιλαω με"καλη προθεση οχι ειρωνικα.

 

Φιλε μου την τιμαμε γι αυτο και γραφουμε ελληνικα. Ευτυχως η δυστυχως εχουμε ενταξει την αγγλικη γλωσσα στην καθημερινοτητα μας! Δεκτον το σχολιο σου αλλα κι εσυ γιατι γραφεις top phones και οχι κορυφαια τηλεφωνα ;?

Παντα φιλικα και χωρις παρεξηγηση εννοειται! ;););)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελληνικα δεν ξερετε;γιατι data και οχι δεδομενα ?γιατι anyway και οχι τελος παντων γιατι update και οχι αναβαθμιση ;τιμηστε την γλωσσα σας.

Με συγχωρειτε για τα εκτος λογου μιλαω με"καλη προθεση οχι ειρωνικα.

 

Και η χρήση τόνων δεν δείχνει σεβασμό στη γλώσσα μας;

 

Και, τελικά, το κάνουμε, όπως και οι ξένοι χρησιμοποιούν τις λέξεις opthalmologist, logistics, economy, χωρίς να σκέφτονται ότι με αυτόν τον τρόπο ατιμάζουν την γλώσσα τους. Αλλά ξέρεις γιατί δεν νοιώθουν κάτι τέτοιο; Γιατί δεν έχουν κόμπλεξ, πήραν αυτές τις λέξεις και τις επιστήμες και τις πήγαν ένα βήμα παραπέρα. Εμείς με τις λέξεις μείναμε.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Και η χρήση τόνων δεν δείχνει σεβασμό στη γλώσσα μας;

 

Και, τελικά, το κάνουμε, όπως και οι ξένοι χρησιμοποιούν τις λέξεις opthalmologist, logistics, economy, χωρίς να σκέφτονται ότι με αυτόν τον τρόπο ατιμάζουν την γλώσσα τους. Αλλά ξέρεις γιατί δεν νοιώθουν κάτι τέτοιο; Γιατί δεν έχουν κόμπλεξ, πήραν αυτές τις λέξεις και τις επιστήμες και τις πήγαν ένα βήμα παραπέρα. Εμείς με τις λέξεις μείναμε.

 

Σου διαφευγει οτι οι λεξεις τους εχουν ελληνικες ριζες γιαυτο και ολες οι φαρμακευτικες ουσιες οποτε ανακαλυφθουν εχουν ελληνικη ονομασια και επισης ολες οι γλωσσες σχεδον του κοσμου εχουν ελληνικες λεξεις η λεξη πχ χαος η παρακεταμολη η συμπαθητικος πχ και αλλες πολλες δεν υπαρχουν σε αγγλικα γιαυτο εχουν αυτοι ενσωματωσει τα ελληνικα για να μπορουν να συνενοηθουν.

Τελος και σας ζηταω συγγνώμη για το συντασόμενο άρθρο πού εiναι εκτός θέματος.:)

Edited by komias2
Ορθογραφία
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι να πρώτο πω? Έχει ξεσκιστεί να μου κάνει επανεκκινήσεις οπότε απλά γουστάρει. Την μια πάτησα το Shazam, την άλλη με 18% πήγα να ανοίξω την κάμερα και επανεκκίνηση (αλλά και με περισσότερο ποσοστό μπαταρίας μου το έχει κάνει) άλλες φορές όχι απλά κάνει, αλλά κολλάει και σε loop επανεκκίνησης έως ότου το συνδέσω στο ρεύμα.

Εν το μεταξύ το έκανα και επαναφορά, βάζοντας άλλη ROM, γιατί είχα και το θέμα με το χαμήλωμα του ήχου κλήσης, αλλά τίποτα. Samsung τα σκάτωσες για τα καλά με το Marshmallow

Link to comment
Share on other sites

Τι να πρώτο πω? Έχει ξεσκιστεί να μου κάνει επανεκκινήσεις οπότε απλά γουστάρει. Την μια πάτησα το Shazam, την άλλη με 18% πήγα να ανοίξω την κάμερα και επανεκκίνηση (αλλά και με περισσότερο ποσοστό μπαταρίας μου το έχει κάνει) άλλες φορές όχι απλά κάνει, αλλά κολλάει και σε loop επανεκκίνησης έως ότου το συνδέσω στο ρεύμα.

Εν το μεταξύ το έκανα και επαναφορά, βάζοντας άλλη ROM, γιατί είχα και το θέμα με το χαμήλωμα του ήχου κλήσης, αλλά τίποτα. Samsung τα σκάτωσες για τα καλά με το Marshmallow

 

Οι επανεκινήσεις μπορεί να είναι και θέμα εφαρμογών φίλε… Πρόσπαθησε να τις περνάς λίγες λίγες και παρακολούθησε το… Κανονικά δεν θα πρέπε να στα κάνει όλα αυτά που λες… Όσον αφορά την μπαταρία δοκίμασε και καμία άλλη -αν δεν το έχεις κάνει- όπως σου πρότεινε και ο φίλος…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δεν έχω δοκιμάσει να πω την αλήθεια, με την λογική ότι στις αρχές του χρόνου λογικά θα πάω σε νέα συσκευή. Θα το δω πάντως.

Τώρα όσον αφορά τις εφαρμογές, αφού μου έκανε την επανεκκίνηση και στην κάμερα δεν το βλέπω να είναι θέμα εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και με νέα μπαταρία έχω τα προβλήματα που λέει ο συμφορουμίτης παραπάνω...

Απο όταν έβαλα μαρσμέλοου (αναγκαστικά μπήκε μετά απο επαναφορά γιατι εγώ καλά ήμουν με κιτ κατ) και μένα όλο άκυρες επανεκκινήσεις.

Σήμερα εκεί που ήμουν ωραία και καλά μου σκάει μια επανεκκίνηση και όταν ανοίγει έχει αλλάξει φόντα, την ώρα μου την γύρισε σε ΜΜ και ΠΜ, μου άλλαξε την σειρά στα εικονίδια όταν κατεβάζεις τις γρήγορες ρυθμίσεις, μου άλλαξε την ανταπόκριση δόνησης και ένας θεός ξέρει τι άλλο που δεν έχω προσέξει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εκεί που ήμουν ωραία και καλά μου σκάει μια επανεκκίνηση και όταν ανοίγει έχει αλλάξει φόντα, την ώρα μου την γύρισε σε ΜΜ και ΠΜ, μου άλλαξε την σειρά στα εικονίδια όταν κατεβάζεις τις γρήγορες ρυθμίσεις, μου άλλαξε την ανταπόκριση δόνησης και ένας θεός ξέρει τι άλλο που δεν έχω προσέξει ακόμα.

Αυτο που σου εκανε δεν εχει σχεση με τις επανεκκινησεις του παιδιου παραπανω, ειναι κατι σοβαροτερο. Στη θεση σου θα ρωταγα καποιο επισημο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο τις απλές επανεκκινήσεις δεν μου το έχει ξανακάνει αυτό...Η αλήθεια είναι οτι τις ενημερώσεις που έχει βγάλει μετά τον Ιούνιο δεν τις έχω περάσει. Θα κάνω σήμερα ενημέρωση και επαναφορά σε όλα και θα το ξαναστήσω απο την αρχή....αν το ξανακάνει θα πάω σερβις (το έχω απο τα χριστούγεννα του 14 λογικά είμαι ακόμα με εγγύηση) Edited by DaiMoS
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το 1ο update της 6 είμαι ακόμα και δεν έχω τίποτα προβλήματα ούτε επανεκινήσεις…Όλα λειτουργούν μια χαρά… Με την μπαταρία επίσης όλα καλά απλά κάνω αλλαγή την κύρια με την 2η που έχω από το battery kit συχνά πυκνά για καλύτερη εξοικονόμηση ενέργειας…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μια απο τα ιδια,ειμαι με γερμανικη ρομ μαμα και ολες τις αναβαθμισεις που εχει βγαλει(3 η 4) και δεν ειχα κανενα θεμα ποτε,ολα υποδειγματικα δουλευουν:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προβλημα αν χρησιμοποιω εναν παλιο φορτιστη απο S3 για να φορτιζω το note 4?Ειναι απο αυτους τους μαυρους με το λεπτο καλωδιο.Ειναι 5volt.
Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα θα κανει καποιες ωρες να φορτισει

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

 

Οντως αργει αρκετα λογω τον πολυ χαμηλων αμπερ λογικα.Γενικα δεν ειναι καλυτερα να φορτιζει η μπαταρια με αργοτερο ρυθμο?Η προηγουμενη που ειχα παρεδωσε πνευμα νωρις επειδη φορτιζα συνεχεια με quick charge.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έχει γίνει γιούχου λέμε...

Τελικά αυτό με την εγγύηση μέσω IMEI γνωρίζει κανείς αν παίζει ή πρέπει να βρω την απόδειξη ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ενα νοτε2 και ενα ταμπλετ (και τα 2 εντος εγγυησης) που ειχα παει για επισκευη στη σμαρτεκ, δεν μου ζητηθηκε αποδειξη. Τελευταια φορα πηγα βεβαια πριν 8 μηνες, οποτε καλου κακου κανε κι ενα τηλεφωνημα πριν ξεκινησεις, μηπως εχουν αλλαξει πολιτικη.
Link to comment
Share on other sites

Οντως αργει αρκετα λογω τον πολυ χαμηλων αμπερ λογικα.Γενικα δεν ειναι καλυτερα να φορτιζει η μπαταρια με αργοτερο ρυθμο?Η προηγουμενη που ειχα παρεδωσε πνευμα νωρις επειδη φορτιζα συνεχεια με quick charge.

 

θεωρητικα παντα, οσο πιο αργα (με λιγοτερα ampere) φορτιζεις μια μπαταρια, τοσο το καλυτερο. Εγω παντως δεν θα τη παλευα να φορτιζω 3-4 ωρες, αν εσυ μπορεις τοτε κανενα προβλημα.

 

Παιδιά το κινητό έχει γίνει γιούχου λέμε...

 

γιουχου = ?

Link to comment
Share on other sites

Ομοιως κι εμενα.. Απίστευτες επανεκκινησεις και battery drain με δυο καινουργιες μπαταρίες παρακαλω τις οποιες φορτιζω μεσω battery kit... Και στο σερβις να το παω τι θα μου κάνουν? Τιποτα.. Πραγματικά κριμα.. Θα αναγκαστω να γυρισω στο διαολεμενο ios αν συνεχιστει αυτο..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...