Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια εταιρία έχεις;

Έκανες επανεκκίνηση;

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Αν είναι κοσμοτε γενικά έχει πρόβλημα και πριν μερικές μέρες πάρα πολλοί δεν έπιαναν καθόλου δεδομένα λόγο προβλημάτων ή αναβαθμίσεις από όσο είπαν έδωσαν 1 giga δώρο

 

COSMOTE έχω. Έχω το πακέτο με το 1gb το 8ωρο και μέχρι χθες δούλευε μια χαρά.

Επίσης έκανε επανεκκινησεις έβγαλα και την μπαταρία αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

COSMOTE έχω. Έχω το πακέτο με το 1gb το 8ωρο και μέχρι χθες δούλευε μια χαρά.

Επίσης έκανε επανεκκινησεις έβγαλα και την μπαταρία αλλά τίποτα.

Παρακολούθησε το λίγο ακόμα. Και μένα χθες δεν έμπαινε για κάποιες ώρες.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθησε το λίγο ακόμα. Και μένα χθες δεν έμπαινε για κάποιες ώρες.

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Σε ευχαριστώ, θα το παρακολουθώ το θέμα.

Ελπίζω μόνο να μην έχεις πάθει καποια ζημιά το τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Ξαφνικά δεν δουλεύουν τα δεδομένα τηλεφωνίας, πατάω να ανοίξουν και τίποτα, ούτε εμφανίζεται πάνω το 4g κ.τ.λ. Τί μπορεί να συμβαίνει; έχει συμβεί σε κάποιον;

 

Δοκίμασε φίλε και με άλλη κάρτα sim από άλλο πάροχο…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε φίλε και με άλλη κάρτα sim από άλλο πάροχο…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την κάρτα sim την συγκεκριμένη την έβαλα σε άλλο τηλέφωνο αλλά πάλι δεν δούλευαν τα δεδομένα. Πάντως κλήσεις κάνει κανονικά.

Όσον αφορά να βάλω κάρτα από άλλον πάροχο δυστυχώς δεν γίνεται γιατί δεν έχω και ούτε κάποιος κοντινός μου.

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα sim την συγκεκριμένη την έβαλα σε άλλο τηλέφωνο αλλά πάλι δεν δούλευαν τα δεδομένα. Πάντως κλήσεις κάνει κανονικά.

Όσον αφορά να βάλω κάρτα από άλλον πάροχο δυστυχώς δεν γίνεται γιατί δεν έχω και ούτε κάποιος κοντινός μου.

 

Σου απάντησα ποιο πάνω έχει πρόβλημα ο παροχής εδώ και μέρες! Το έχει ανακοινώσει !

Link to comment
Share on other sites

Έχει διορθωθεί το πρόβλημα . παρουσιάστηκε 5-6 το απόγευμα. Το ίδιο βράδυ-ξημερώματα διορθώθηκε σχεδόν σε όλους και το επόμενο μεσημέρι σε όλους. Μήπως να κοιτάξει κάτι άλλο, για αυτό το λέω.
Link to comment
Share on other sites

Και οι συνδέσεις οτε είχαν πρόβλημα σε μερικές περιοχές, οπότε μάλλον ήταν γενικό θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχως σημερα ειχα μια πτωση στη θαλασσα κατα το ψάρεμα και μαζι μου επεσε και το τηλέφωνο..εσβησε μονο με το που το έβγαλα απο την τσέπη..το στεγνωσα αλλα δε ανοιγει με τιποτα..υπαρχει περιπτωση να φτιαχτεί η τσαμπακοπος να το παω??δυστυχως καταστραφηκε και η καρτα μνήμης και ειχα απειρες φωτογραφιες της κορης μου.την αναγνωριζουν αλλες συσκευες αλλα τη βλεπουν αδεια..υπαρχει τροπος να ανακτησω τα αρχεια της?ξερω οτι ειναι λιγο off topic αλλα?πιστευω με καταλαβαίνετε σε τικατασταση ειμαι και περιμενω τις απαντησεις σας ..Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχως σημερα ειχα μια πτωση στη θαλασσα κατα το ψάρεμα και μαζι μου επεσε και το τηλέφωνο..εσβησε μονο με το που το έβγαλα απο την τσέπη..το στεγνωσα αλλα δε ανοιγει με τιποτα..υπαρχει περιπτωση να φτιαχτεί η τσαμπακοπος να το παω??δυστυχως καταστραφηκε και η καρτα μνήμης και ειχα απειρες φωτογραφιες της κορης μου.την αναγνωριζουν αλλες συσκευες αλλα τη βλεπουν αδεια..υπαρχει τροπος να ανακτησω τα αρχεια της?ξερω οτι ειναι λιγο off topic αλλα?πιστευω με καταλαβαίνετε σε τικατασταση ειμαι και περιμενω τις απαντησεις σας ..Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βαλτο ολη νυχτα μεχρι το μρσημερι μη σου πω μεσα σε ρυζι με την μπαταρια χωρια.και μετα δοκιμασε παλι

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Βαλτο ολη νυχτα μεχρι το μρσημερι μη σου πω μεσα σε ρυζι με την μπαταρια χωρια.και μετα δοκιμασε παλι

Ευχαριστω για την απαντηση το γνωριζα αλλα τιποτα δεν εγινε.Ευτυχωςαπο την καρτα μνημης εσωσα τα περισσοτερα αρχεία.Τωρα θελω να ρωτησω κατι αλλο αν μπορειτε να βοηθησετε.Ξερετε που βρίσκεται ο δεικτης υγρασιας στο note 4 κια ποιο ειναι το χρωμα που παιρνει μετα την υγρασια?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ορισμένοι δεν ξέρω πως πετυχαίνετε sot 4 ωρες και πάνω....εγώ από τότε που ήταν καινούργιο το κινητό πάνω από 3 ώρες με τεράστια δυσκολία...ούτε όταν είχα κάνει clean install στη λολιποπ είχα δει διαφορά...για να μαι ειλικρινής η μπαταρία ήταν ένας από τους λόγους που έφυγα από τα iphone και συγκρίνω πλέον με το iphone 6 plus του κουμπάρου μου και είναι η μέρα με τη νύχτα ιδίως σε συνθήκες αναμονής...εγώ με το που ανοίγω το κινητό πάει σε μισή ώρα στο 98% και σε αυτον δεν ξεκολλάει από το 100%.....και τώρα με τη marshmallow πιανω περιπου 3 ωρες με την παλιά μπαταρία και 3 ώρες και κάτι με την καινούργια..εσείς με τις 4 και πάνω μήπως έχετε απενεργοποιημένους συγχρονισμούς push notifications κτλ??

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ορισμένοι δεν ξέρω πως πετυχαίνετε sot 4 ωρες και πάνω....εγώ από τότε που ήταν καινούργιο το κινητό πάνω από 3 ώρες με τεράστια δυσκολία...ούτε όταν είχα κάνει clean install στη λολιποπ είχα δει διαφορά...για να μαι ειλικρινής η μπαταρία ήταν ένας από τους λόγους που έφυγα από τα iphone και συγκρίνω πλέον με το iphone 6 plus του κουμπάρου μου και είναι η μέρα με τη νύχτα ιδίως σε συνθήκες αναμονής...εγώ με το που ανοίγω το κινητό πάει σε μισή ώρα στο 98% και σε αυτον δεν ξεκολλάει από το 100%.....και τώρα με τη marshmallow πιανω περιπου 3 ωρες με την παλιά μπαταρία και 3 ώρες και κάτι με την καινούργια..εσείς με τις 4 και πάνω μήπως έχετε απενεργοποιημένους συγχρονισμούς push notifications κτλ??

Εγώ για να πιάσω sot 4 ώρες έπρεπε να το χω τα 2/3 της ημέρας με wifi στη μέση φωτεινότητα και αυτόματο μεσα σε μία μέρα. Δυστυχώς η μπαταρία του είναι το μεγάλο του ελάττωμα και όσο και αν μου λείπει το πενάκι θα επιστρέψω στο επόμενο Note μόνο αν βγάζει χρόνους 6,5 sot μικτά.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να μαι ειλικρινής η μπαταρία ήταν ένας από τους λόγους που έφυγα από τα iphone

 

Αν πηρες το νοτε4 για την μπαταρια του, εχεις κανει πολυ λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ορισμένοι δεν ξέρω πως πετυχαίνετε sot 4 ωρες και πάνω....εγώ από τότε που ήταν καινούργιο το κινητό πάνω από 3 ώρες με τεράστια δυσκολία...ούτε όταν είχα κάνει clean install στη λολιποπ είχα δει διαφορά...για να μαι ειλικρινής η μπαταρία ήταν ένας από τους λόγους που έφυγα από τα iphone και συγκρίνω πλέον με το iphone 6 plus του κουμπάρου μου και είναι η μέρα με τη νύχτα ιδίως σε συνθήκες αναμονής...εγώ με το που ανοίγω το κινητό πάει σε μισή ώρα στο 98% και σε αυτον δεν ξεκολλάει από το 100%.....και τώρα με τη marshmallow πιανω περιπου 3 ωρες με την παλιά μπαταρία και 3 ώρες και κάτι με την καινούργια..εσείς με τις 4 και πάνω μήπως έχετε απενεργοποιημένους συγχρονισμούς push notifications κτλ??

 

Και εγώ έβλεπα κάτι τύπους στο xda με 5-6 ώρες sot και τρελαινόμουν που εγώ είχα 2.5-3, μέχρι που κατάλαβα ότι για αυτούς είναι κάτι σαν σπορ, κάνουν κόντρες με κλειστά δεδομένα/wifi/φωτεινότητα κτλ.

Στην πράξη, ακόμη και όταν είχα χαλασμένη μπαταρία, ποτέ δεν έμεινα από ενέργεια μέσα στην ημέρα, ενώ τώρα με την καινούργια πλησιάζω τις δύο ημέρες. Αλλά άλλη χρήση κάνει ο καθένας. Και πάντοτε έχω μαζί μου και μία αναπληρωματική, οπότε το θέμα μπαταρία δεν με απασχόλησε ποτέ στο Note 4.

Link to comment
Share on other sites

Note 4c DN5 S7 port Note5 apps talexop kernel.

Ολα ανοιχτα εκτος απο Bluetooth. Φωτινοτητα 50 αυτοματο. Wifi.

Εξοικονομιση ενεργειας ανοιχτη χωρις καθολου lags στη συγκεκριμενη Rom... καινουργια μπαταρια!

Screenshot_2016_08_11_03_35_18.jpg

 

Screenshot_2016_08_11_03_35_36.jpg

 

Screenshot_2016_08_11_03_35_04.jpg

Χρηση μονο Internet και λιγο Fb.

7ωρες και 10 λεπτα εκλεισε. Τα οποια 10 θα εβγαζαν μια μερα αναμονης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Note 4c DN5 S7 port Note5 apps talexop kernel.

Ολα ανοιχτα εκτος απο Bluetooth. Φωτινοτητα 50 αυτοματο. Wifi.

Εξοικονομιση ενεργειας ανοιχτη χωρις καθολου lags στη συγκεκριμενη Rom... καινουργια μπαταρια!

Screenshot_2016_08_11_03_35_18.jpg

 

Screenshot_2016_08_11_03_35_36.jpg

 

Screenshot_2016_08_11_03_35_04.jpg

Χρηση μονο Internet και λιγο Fb.

7ωρες και 10 λεπτα εκλεισε. Τα οποια 10 θα εβγαζαν μια μερα αναμονης.

 

7 ωρες οθονη το note4?

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν πηρες το νοτε4 για την μπαταρια του, εχεις κανει πολυ λαθος.

 

http://www.trustedreviews.com/samsung-galaxy-note-4-review-battery-life-call-quality-sound-page-4

Οταν διαβάζεις τετοια reviews που λενε οτι ξεπερναει το iphone 6 plus τοτε παρασυρεσαι ευκολα.. Και δεν ειναι το μονο review.. Και το gsmarena ξεπερναεξ το iphone 6 και σας διαβεβαιω οτι δεν ισχύει

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

http://www.trustedreviews.com/samsung-galaxy-note-4-review-battery-life-call-quality-sound-page-4

Οταν διαβάζεις τετοια reviews που λενε οτι ξεπερναει το iphone 6 plus τοτε παρασυρεσαι ευκολα.. Και δεν ειναι το μονο review.. Και το gsmarena ξεπερναεξ το iphone 6 και σας διαβεβαιω οτι δεν ισχύει

Το Gsmarena δεν είναι και το πιο αντικειμενικό site. ;)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Gsmarena δεν είναι και το πιο αντικειμενικό site. ;)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

 

Μα δεν ειναι μονο το gsmarena.. Απλα δε μπορω να δεχτω οτι ενα iphone 6 με δυο χρονων μπαταρια εχει κλασεις ανωτερη διαρκεια απο το δικο μου με μπαταρία μιας βδομαδας.. Οκ ειναι η qhd οθονη αλλα και παλι... Με τη mm εχει γονατισει εντελως.. Σημερα με μετρια χρηση σε δυο ωρες μεσα μου εκανε δυο επανεκινησεις, δεν αναγνωριζε τη sim και πηγε απ το 80 στο 56%..για ενα κινητο που αγοραστηκε 830 ευρω εχεις απαιτήσεις...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι που κάνει σε όλους. Εγώ πχ restart και θέματα με την sim δεν έχω(και δεν έχω διαβάσει πως είναι γενικό θέμα) . Στην θέση σου θα πήγαινα service.

 

Όσο για την μπαταρία λόγω καλοκαιριού η κατανάλωση μεγαλώνει σε σχέση με χειμώνα. Πολλοί το ξεχνάμε αυτό.

Το καλό με την συσκευή είναι πως, αν χρειαστεί, βάζεις μια δεύτερη μπαταρία και κάνεις την δουλειά σου.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι που κάνει σε όλους. Εγώ πχ restart και θέματα με την sim δεν έχω(και δεν έχω διαβάσει πως είναι γενικό θέμα) . Στην θέση σου θα πήγαινα service.

 

Όσο για την μπαταρία λόγω καλοκαιριού η κατανάλωση μεγαλώνει σε σχέση με χειμώνα. Πολλοί το ξεχνάμε αυτό.

Το καλό με την συσκευή είναι πως, αν χρειαστεί, βάζεις μια δεύτερη μπαταρία και κάνεις την δουλειά σου.

 

Tapatalked

Με το τελευταίο θα συμφωνήσω απόλυτα . Battery kit και ξεχνάς το θέμα τελείως. Είναι τόσο βολικό που με φοβίζει πολυ πλέον το να πάω σε κινητό με ενσωματωμένη μπαταρία , όσο καλή και να είναι ...

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έχω το εξής πρόβλημα με το πενάκι... Μέχρι χθες δούλευε κανονικά αλλά σήμερα ενώ το βγάζω από την θήκη του δεν μού εμφανίζει τις επιλογές στην οθόνη αλλά ούτε πατώντας το κουμπάκι του. Έκανα επανεκκίνηση στο τηλέφωνο έβγαλα επίσης μπαταρία αλλά το πρόβλημα παραμένει. Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό το θέμα; Είναι θέμα τηλεφώνου ή έχει πρόβλημα το πενάκι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...