Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πως εξαφανίζεται σε κάθε επανεκκίνηση το μήνυμα για την micro sd που εμφανίζεται πάνω δεξιά μετά την αναβάθμιση ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έκανα αλλά συνεχίζει να το βγάζει, οπότε δεν ήταν αυτό..

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

Δεν είναι από το "έξυπνη διαχείριση" , "ασφάλεια συσκευής"; Έχεις ενεργοποιήσει το προστασία από κακόβουλο λογισμικό λογικά; Δεν το έχω ενεργό γιατι δεν νομίζω πως είναι χρήσιμο (...γνώμη μου) . Δες από εκεί αν βγαίνει ή αλλιώς δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις αν θες.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως εξαφανίζεται σε κάθε επανεκκίνηση το μήνυμα για την micro sd που εμφανίζεται πάνω δεξιά μετά την αναβάθμιση ;

 

Αυτό ήταν ένα θέμα που προέκυψε μετά την μεγάλη αναβάθμιση σε 6.01. Με το που βγήκε το πρώτο update πάνω στην 6.01, εξαφανίστηκε. Οπότε να υποθέσω πως δεν έχεις πάρει τα επόμενα updates. Αν το κάνεις τώρα, μάλλον θα εξαφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν ένα θέμα που προέκυψε μετά την μεγάλη αναβάθμιση σε 6.01. Με το που βγήκε το πρώτο update πάνω στην 6.01, εξαφανίστηκε. Οπότε να υποθέσω πως δεν έχεις πάρει τα επόμενα updates. Αν το κάνεις τώρα, μάλλον θα εξαφανιστεί.

Εγώ τα έχω πάρει όλα τα updates ( 3 αν θυμάμαι καλά) και συνεχίζει να την εμφανίζει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν ένα θέμα που προέκυψε μετά την μεγάλη αναβάθμιση σε 6.01. Με το που βγήκε το πρώτο update πάνω στην 6.01, εξαφανίστηκε. Οπότε να υποθέσω πως δεν έχεις πάρει τα επόμενα updates. Αν το κάνεις τώρα, μάλλον θα εξαφανιστεί.

Συνεχίζει ακόμα δυστυχώς....

Καμιά ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν φευγει μονο του μετα απο καθε reset,εχω παρει και εγω τα 3 update,μονο χειροκινητα το σβηνουμε μεχρι το επομενο reset
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά, δεν ξέρω. Μου φαίνεται πολύ κουλό να υπάρχει ακόμη το μήνυμα της SD.

Εδώ πρέπει να πω πως το δικό μου είναι το C και όχι το F, αλλά απ όσο ξέρω το λογισμικό είναι ίδιο 99%.

 

Και στο δικό μου, (όπως και σε άλλων με C), έφυγε μετά το πρώτο update. Το ίδιο είχα διαβάσει και για το F. Εξαφανίστηκε και σε αυτό το μοντέλο, μετά την αναβάθμιση. Για να πουν και άλλοι κάτοχοι του F. Παραμένει και σε αυτούς το μήνυμα της SD;

 

Αν ναι μάλλον bug είναι και ίσως διορθωθεί με επόμενο update. Αλλιώς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μυρίζομαι. Μεγάλος μπελάς δηλαδή :(

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ok δεν ειναι και κατι σοβαρο να το βγαζεις με μια κινηση,ας δουλευουν ολα τα αλλα σωστα και αυτο ειναι το λιγοτερο
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σοβαρό θέμα αυτό. Ένα swipe και τέλος.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι στο F μου, μετά από 3-4 updates εξακολουθεί και μου βγάζει την SD σε κάθε επανεκκίνηση:mad:

Επίσης πάλι σήμερα μου έκανε το πρόβλημα με το χαμήλωμα του ήχου κλήσης:mad: , μάλλον η EUR ROM έχει θέμα τελικά!!! Ποια προτείνετε να βάλω, χωρίς να εχω όλες αυτές τις μαλ@κιες? Τώρα εχω την PDA N910FXXU1DPB1 CSC N910FEUR1DPE1, αλλά στο Sammobile έχει την PDA N910FXXS1DPE6 CSC N910FEUR1DPE1, που υποθέτω ότι είναι ποιο καινούργια, σωστά? Να βάλω αυτήν?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να αγοράσω την συσκευή από εδώ αλλά δεν ξέρω τι παίζει από αναβαθμίσεις και από rom γιατί από ότι κατάλαβα είναι έκδοση που βγήκε μόνο στην Κίνα;;; Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

αντι να αγορασεις ενα καλο μεταχειρισμενο απο ελλαδα θα το παρεις απο το εν λογο site?

 

πραγματικα ωρες ωρες μερικοι δεν νιωθουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να αγοράσω την συσκευή από εδώ αλλά δεν ξέρω τι παίζει από αναβαθμίσεις και από rom γιατί από ότι κατάλαβα είναι έκδοση που βγήκε μόνο στην Κίνα;;; Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Παίζει να είναι και κλώνος του Note 4, να μην είναι γνήσιο δηλαδή. Είναι φτηνό δε λέω, αλλά το ρισκάρεις; Θες περίπου 100€ παραπάνω για μεταχειρισμένο, γνήσιο και άριστο. Η επιλογή δική σου.

 

Συνεχίζω να εκπλήσσομαι με το θέμα της ειδοποίησης της κάρτας SD στο F. Ήμουν σίγουρος ότι μετά τις αναβαθμίσεις είχε εξαφανιστεί. Ίσως το μπέρδεψα με το C τελικά. Δεν υπάρχει ούτε ένας με F δηλαδή που μετά τα updates να έφυγε;

Link to comment
Share on other sites

Και στο C που και που "πεταει εξω" την sd σε ασχετες φασεις. Τωρα εχει αρκετο βεβαια καιρο να μου το κανει. Συνηθως οταν το εκανε ταυτοχρονα απο πισω ειχε αρκετα μεγαλη θερμοκρασια. Το εχει κανει με 2 διαφορετικες.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι και κλώνος του Note 4, να μην είναι γνήσιο δηλαδή. Είναι φτηνό δε λέω, αλλά το ρισκάρεις; Θες περίπου 100€ παραπάνω για μεταχειρισμένο, γνήσιο και άριστο. Η επιλογή δική σου.

 

Συνεχίζω να εκπλήσσομαι με το θέμα της ειδοποίησης της κάρτας SD στο F. Ήμουν σίγουρος ότι μετά τις αναβαθμίσεις είχε εξαφανιστεί. Ίσως το μπέρδεψα με το C τελικά. Δεν υπάρχει ούτε ένας με F δηλαδή που μετά τα updates να έφυγε;

Όχι δεν ανησυχώ για αυτό,έχω πάρει άλλες 2 φορές από αυτό το μαγαζί και είναι μια χαρά.....το nexus 6 που έχω τώρα το αγόρασα 220 ευρώ.Απλά ηθελα αν γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει για αυτην την εκδοση του note 4 αν παίρνει αναβαθμισεις που εχουν βγει στα αλλα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρείαζομαι την βοήθεια όποιου ξέρει κάτι....

Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων στην συσκευή μου (2 φορές) σήμερα, και για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να βρω με τίποτα, μου βγάζει το μήνυμα "Screen overlay detected...To change this permission setting, you first have to turn off the screen overlay from Seetings>Apps".

 

Το μήνυμα αυτό μου το βγάζει σε διάφορα...πχ αν ανοίξω την Gallery, την Google photos, το Screen write του SPen...κτλ.

Αν επιλέξω το Settings που βγάζει κάτω απο το μήνυμα, με πάει σε μια οθόνη "Apps that can appear on top" και επιλέγεις όποια εφαρμογή θες.

Ότι και να κάνω σε αυτές τις ρυθμίσεις, συνεχίζει να μου βγάζει το ίδιο παράθυρο και μήνυμα και δεν με αφήνει τίποτα άλλο.

 

Ξέρει κανείς τι συγκεκριμένο μπορεί να φταίει;

 

:(

 

Edit: Τελικά βρέθηκε n αιτία. Έπρεπε να απενεργοποιήσω το Side key panel.

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

 

Συνεχίζω να εκπλήσσομαι με το θέμα της ειδοποίησης της κάρτας SD στο F. Ήμουν σίγουρος ότι μετά τις αναβαθμίσεις είχε εξαφανιστεί. Ίσως το μπέρδεψα με το C τελικά. Δεν υπάρχει ούτε ένας με F δηλαδή που μετά τα updates να έφυγε;

 

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι στο F μου, μετά από 3-4 updates εξακολουθεί και μου βγάζει την SD σε κάθε επανεκκίνηση:mad:

Γιατί σας ενοχλεί τόσο αυτό; Μια απλή ειδοποίηση είναι που την βγάζει μόνο μετά από επανεκκίνηση την οποία μπορείς να την διαγράψεις. Σιγά στο πράμα!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ωραία παρέα έχω παρατηρήσει τελευταία στο άνοιγμα των επαφών και στα SMS μια μικρή καθυστέρηση εμφανίζεται λευκή οθόνη και μετά 2-3 δεύτερα έρχονται οι επαφές και τα μηνύματα αντίστοιχα το έκανα επαναφορά έστρωσε και μετά από μερικές μέρες το ξανακάνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Ξαφνικά δεν δουλεύουν τα δεδομένα τηλεφωνίας, πατάω να ανοίξουν και τίποτα, ούτε εμφανίζεται πάνω το 4g κ.τ.λ. Τί μπορεί να συμβαίνει; έχει συμβεί σε κάποιον;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Ξαφνικά δεν δουλεύουν τα δεδομένα τηλεφωνίας, πατάω να ανοίξουν και τίποτα, ούτε εμφανίζεται πάνω το 4g κ.τ.λ. Τί μπορεί να συμβαίνει; έχει συμβεί σε κάποιον;

Ποια εταιρία έχεις;

Έκανες επανεκκίνηση;

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Ξαφνικά δεν δουλεύουν τα δεδομένα τηλεφωνίας, πατάω να ανοίξουν και τίποτα, ούτε εμφανίζεται πάνω το 4g κ.τ.λ. Τί μπορεί να συμβαίνει; έχει συμβεί σε κάποιον;

 

Αν είναι κοσμοτε γενικά έχει πρόβλημα και πριν μερικές μέρες πάρα πολλοί δεν έπιαναν καθόλου δεδομένα λόγο προβλημάτων ή αναβαθμίσεις από όσο είπαν έδωσαν 1 giga δώρο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...