Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιωνω το οτι απο τη στιγμη που εβγαλα το ξεκλειδωμα με δαχτυλικο αποτυπωμα, δεν μου ξαναεκανε restart...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιωνω το οτι απο τη στιγμη που εβγαλα το ξεκλειδωμα με δαχτυλικο αποτυπωμα, δεν μου ξαναεκανε restart...

 

Εμένα πάντως χθες μετά απο 7 μήνες χρήσης (χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα) και χωρίς κλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα, το βρήκα ξαφνικά στην εισαγωγή pin. Είχε κάνει restart ενώ ήταν ακίνητο για 2 ώρες περίπου........ Θλίψη :(

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αν μιλάμε για μεμονωμένο περιστατικό μπορεί απλά να έτυχε.

 

Note 4 & Tapatlk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω το οτι απο τη στιγμη που εβγαλα το ξεκλειδωμα με δαχτυλικο αποτυπωμα, δεν μου ξαναεκανε restart...

Ενδιαφέρον γιατί έχω φάει ήδη δύο ενώ το εχω 2 ημερών φρεσκοστημενο.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει, αν μιλάμε για μεμονωμένο περιστατικό μπορεί απλά να έτυχε.

 

Note 4 & Tapatlk

Δεν είναι δυστυχώς. Με θλίψη βλέπω ότι υπάρχουν θέματα. Τελικά Κώστα κιτκατ;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα,

κάτοχος του Note 4 (σχεδόν απο τότε που βγήκε )

Όλα καλά αρκετά ευχαριστημένος όπως οι περισσότεροι, μέχρι πρόσφατα...

μετά την τελευταία αναβάμιση σε 6.0.1 και αφού για καμιά 20αριά μέρες δούλευε μια χαρά,

ξαφνικά ένα βράδυ άρχισε να κολλάει-παγώνει και ενω έκανα αρκετά restart και βάλε βγάλε μπαταρία ακομα και sim και sd card δυστυχώς την επόμενη μέρα και μάλιστα κατά τη διάρκεια κλήσης, κόλλησε ξανά το έκλεισα, και δεν άνοιξε ποτέ ξανά...:worry:

Έκανα όλες τις γνωστές ενέργειες ( recovery, Odin, Kiess) αλλά δυστυχώς τίποτα,

Να σημειώσω πως δεν είχε γίνει ποτέ root και δεν πρόσθεσα καμία νέα εφαρμογή πολλύ πριν την αναβάθμιση (η οποία έγινε clean)

Το έστειλα στο service λοιπόν και μιας και δεν είχα συσκευή για πάνω απο 3 μέρες, αγόρασα το S7 edge και προσπάθησα να κάνω restore το backup που είχα απο το Note 4, αλλά όχι μόνο μου βρήκε πως το τελευταίο ήταν μήνες πριν (δεν παίζει γιατί όπως σας είπα και πριν έκανα clean install και restore απο backup :blink:) αλλά και στο Pc που είχα κάνει μου αναγνωρίζει μόνο τις επαφές....

Πως μπορώ λοιπόν να πάρω κυρίως τις σημειώσεις και το "βιβλίο αποκομμάτων" απο το Note 4?

Τί παίζει να έπαθε το Noteλι ??? (φυσικά ούτε χτύπημα ούτε υγρασία ούτε root όπως είπαμε...)

τέλος πάντων συγνώμη για το Big ποστ κι ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυστυχώς. Με θλίψη βλέπω ότι υπάρχουν θέματα. Τελικά Κώστα κιτκατ;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, έχω κάτσει με την MM. Έχει τα bugάκια της αλλά τουλάχιστον η μπαταρία φαίνεται να είναι στα ίδια περίπου επίπεδα με την ΚΚ οπότε δεν υπάρχει λόγος να γυρίσω πίσω και να ξαναστήνω από την αρχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σχετικά με το πρόβλημα που είχα πιο πάνω με την θυρα για φόρτιση πιστεύω οτι λύθηκε αφου απο την ώρα που εβγαλα μπαταρια σιμ καρτα μνημης και ενα καλό καθάρισμα της θύρας με οινόπνευμα δεν το ξανάκανε. Αν έχετε παρόμοιο θέμα τοτε δοκιμάστε αυτό.
From N9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα,

κάτοχος του Note 4 (σχεδόν απο τότε που βγήκε )

Όλα καλά αρκετά ευχαριστημένος όπως οι περισσότεροι, μέχρι πρόσφατα...

μετά την τελευταία αναβάμιση σε 6.0.1 και αφού για καμιά 20αριά μέρες δούλευε μια χαρά,

ξαφνικά ένα βράδυ άρχισε να κολλάει-παγώνει και ενω έκανα αρκετά restart και βάλε βγάλε μπαταρία ακομα και sim και sd card δυστυχώς την επόμενη μέρα και μάλιστα κατά τη διάρκεια κλήσης, κόλλησε ξανά το έκλεισα, και δεν άνοιξε ποτέ ξανά...

Έκανα όλες τις γνωστές ενέργειες ( recovery, Odin, Kiess) αλλά δυστυχώς τίποτα,

Να σημειώσω πως δεν είχε γίνει ποτέ root και δεν πρόσθεσα καμία νέα εφαρμογή πολλύ πριν την αναβάθμιση (η οποία έγινε clean)

Το έστειλα στο service λοιπόν και μιας και δεν είχα συσκευή για πάνω απο 3 μέρες, αγόρασα το S7 edge και προσπάθησα να κάνω restore το backup που είχα απο το Note 4, αλλά όχι μόνο μου βρήκε πως το τελευταίο ήταν μήνες πριν (δεν παίζει γιατί όπως σας είπα και πριν έκανα clean install και restore απο backup ) αλλά και στο Pc που είχα κάνει μου αναγνωρίζει μόνο τις επαφές....

Πως μπορώ λοιπόν να πάρω κυρίως τις σημειώσεις και το "βιβλίο αποκομμάτων" απο το Note 4?

Τί παίζει να έπαθε το Noteλι ??? (φυσικά ούτε χτύπημα ούτε υγρασία ούτε root όπως είπαμε...)

τέλος πάντων συγνώμη για το Big ποστ κι ευχαριστώ εκ των προτέρων....

 

(τελικά πήρα την συσκευή πίσω με αντικατάσταση πλακέτας και οθόνης με το αρχεία όμως τι γίνεται ? )

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160712/85784e44ce655b15678df735cfc0c858.jpg

 

Έσκασε και η 3η ενημέρωση (μετά την πρώτη αναβάθμιση σε ΜΜ). Εντυπώσεις αργότερα!

 

Είμαι με Γερμανική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα/μέρα σας (ανάλογα τι ώρα θα το δει ο καθένας)...

έχω δει ένα θεματάκι στο κιν απο χτες το μεσημέρι στα ξαφνικα...εκεί που όλα ήταν ωραία και καλά άρχισε ξαφνικά στην δεξιά πλευρα να τρωει κατι φρίκες του στυλ οταν προσπαθώ να κάνω σκρολ μερικες φορες να το καταλαβαινει σαν tap (ή double tap καμια φορα) και να μου ανοιγει πχ μια φωτο η μια εφαρμογη....η στο πληκτρολόγιο πχ παλι δεξια αν πατήσω κανενα Κ η Λ μπορεί να μην τα παρει καμια φορα καθολου η να τα παρει διπλα πχ ΚΚ και ΛΛ κ κατι τετοια....έχει πετύχει κανείς τπτ παρόμοιο? παιζει να εφαγε σκαλώματα λογω ζέστης κ χρήσης του 4G σχεδον συνέχεια εδω και 5-6 μερες?

ΥΓ: έκδοση είμαι ακόμα σε λόλιποπ καθαρο και δν έχω αλλάξει κατι!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το πιανει με τις φρικες του...το εβγαλα το πενακι κ δεν εκανε...οταν το ξαναεβαλα συνεχισε να μην κανει...μετα απο ωρες το ξαναεκανε κ συνεχιζε ακομα και οταν δεν ειχα το πενακι...δεν ξερω τι σκαλωματα εχει φαει... :(
Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα μια νεα μπαταρια που ηθελα και με την ευκαιρια ειπα να του κανω ενα factory reset...δεν θελω να περασω ΜΜ με τοσα προβληματα που ακουω γενικα ηθελα να μεινω στην Λολιποπ μου που ημουν οκ...οποτε κανω το φακτορυ ρεσετ...δν ανοιγω WIFI κλπ και το πρωτο πραγμα που κανω ειναι να απενεργοποιω τον ελεγχο για νεα εκδοση...βεβαια αυτο αποφασισε τελικα απο μονο του να κανει ελεγχο...οποτε τωρα κανει ληψη ενημερωσεων και ξερω οτι μετα θα μ σπασει τα νευρα με το να κανω αναβαθμιση...υπαρχει καποιος τροπος να το σβησω και να μην κανω? δεν ειναι ρουταρισμενο το κινητο κ ουτε θελω να ρουταρω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Το τελευταίο διάστημα βασικά μετα την 6 Ελληνική ο ηχος κλήσης παει απο μόνος του στο χαμηλο, ενα σκαλί πιο πανω απο το αθόρυβο. Πρόσεξα οτι το κάνει μετα απο κάθε κλήση. Το βάζω στο μαξ με παίρνουν και είναι δυνατός αλλά τη δευτερη κλήση δεν την ακουο. Έχει κανείς κατι παρόμοιο. Το έκανα γκουκολ αλλα είναι για τα S4 . Είπα να ρωτήσω πριν κανω reset. Ευχαριστώ
From N9
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εμένα μου το κάνει αυτό με το χαμήλωμα του ήχου και έχω χάσει κλήσεις. Πολύ εκνευριστικό.

Ελπίζω να βρεθεί καμία λύση σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εμένα μου το κάνει αυτό με το χαμήλωμα του ήχου και έχω χάσει κλήσεις. Πολύ εκνευριστικό.

Ελπίζω να βρεθεί καμία λύση σύντομα.

Όντως πολύ εκνευριστικό. Τελευταία εφαρμογη που έχω κατεβάσει ειναι το game tuner. Απλά το λέω μπας και εκανες και συ το ίδιο και βρούμε τη λύση

From N9
Link to comment
Share on other sites

Και ο συνάδελφος μου έχει το ιδιο θέμα με της κλήσεις του. Είναι προβλημα της 6ρας λέτε?
From N9
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι... Μου το έκανε και εμένα τελευταία...

 

Γενικά πέρασα την 6 χωρίς να κάνω hard reset μετά, λόγω έλλειψης χρόνου... Η κατάσταση ήταν τρε απελπιστικ... Lag μέχρι αηδίας και μπαταρία με το ζόρι μισή μέρα.... Φαντάζομαι αν έκανα hard reset θα έστρωνε κάπως η κατάσταση, αλλά πόσο.... Στα όρια του υποφερτού υποθέτω καθώς δεν το δοκίμασα μετά από hard reset επειδή το πούλησα....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι θέμα κάποιας εφαρμογής, αλλά μάλλον κάτι στο λειτουργικό του.

Την δικιά σου εφαρμογή πάντως δεν την έχω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου το έκανε αυτό με τον χαμηλό ήχο κλήσης. Ελληνική rom με wipe πριν και μετα την εγκατάσταση της mm. Μιλούσα με μια φίλη κλείσαμε και με ξαναπήρε . Ο ήχος κλήσης ήταν πολύ πιο χαμηλός. Της είπα να κλείσει και να ξαναπάρει και πάλι τα ίδια. Bug μάλλον και αρκετά ενοχλητικό.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...