Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω καιρό να διαβάσω το νήμα και ελπίζω να μην ξανακάνω την ίδια ερώτηση. ..

Στην έξυπνη διαχείριση σχετικά με την ασφάλεια συσκευής έχετε κάνει κάποια ενεργοποίηση ? Έχετε εγκαταστήσει το my knox ? Και γενικά έχετε κάνει την ενεργοποίηση που λέει στο τέλος? ? Και τι κάνει? ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, μήπως ξέρει κανείς που βρίσκεται το μενού βελτιστοποίησης εφαρμογών; Δεν το βρίσκω πουθενά. Εμφανίζεται κάθε 3 ήμερο μόνο του, και προσπαθώ να βρω σωστές ρυθμίσεις. Μου κλείνει τον launcher και δεν έχω διαχείρισή του. Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως ξέρει κανείς που βρίσκεται το μενού βελτιστοποίησης εφαρμογών; Δεν το βρίσκω πουθενά. Εμφανίζεται κάθε 3 ήμερο μόνο του, και προσπαθώ να βρω σωστές ρυθμίσεις. Μου κλείνει τον launcher και δεν έχω διαχείρισή του. Σας ευχαριστώ.

 

Είναι στην μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Καινούργιος στην παρεα σας.προχθες μου εκανε μια ενημερωση λογισμικου αλλα δεν αλλαξε κατι παρεμεινε στο 5.1.1 κ θυμαμαι πτι εγραφε για καλυτερη αποδοση στην μπαταρια που δεν ειδα διαφορα.κ σημερα με επαιρναν τηλ χτυπαγε αλλα σε μενα δεν εκανε τπτ κ ουτε ειχε κολλήσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου έσπασε σε ενα σημείο λίγο πολυ λίγο το πίσω καπάκι. Έκανα μια έρευνα για να παρω ενα καινούργιο και βρήκα αρκετά και γνήσια. Το πρόβλημα μου είναι ότι έμενα της μαμάς του εγγραφε πάνω και στο κάτω μέρος 4G. Όσα λοιπόν έχω δει κανένα δεν το αναφέρει. Μήπως ξέρει να μου πει κανεις που θα βρω ίδιο καπάκι με της μαμάς του; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου έσπασε σε ενα σημείο λίγο πολυ λίγο το πίσω καπάκι. Έκανα μια έρευνα για να παρω ενα καινούργιο και βρήκα αρκετά και γνήσια. Το πρόβλημα μου είναι ότι έμενα της μαμάς του εγγραφε πάνω και στο κάτω μέρος 4G. Όσα λοιπόν έχω δει κανένα δεν το αναφέρει. Μήπως ξέρει να μου πει κανεις που θα βρω ίδιο καπάκι με της μαμάς του; ευχαριστω

 

Τα ίδια είναι και τα άλλα γνήσια! Γιατί να μη πάρεις ; το 4G που γράφει λογικά θα είμαι από κάποιον παροχο ή από κάποια χώρα που τα έφερνε έτσι! Σε εμένα δεν γράφει Πχ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε που είναι η επιλογή για χρήση ή οχι της γρήγορης φόρτισης;Μετα την αναβάθμιση δεν τη βρίσκω.

 

Ρυθμίσεις>Μπαταρία>Χρήση μπαταρίας και πάνω ψηλά βρίσκεις την επιλογή…

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος NOTE 4 προέρχομαι από το εξαιρετικό για εμένα Νοτε3 . έχω κάποια θέματα που θα θελα να επίλυση και θεώρησα πώς σίγουρα κάποιος θα έχει αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο . Για να μην μακρυγορω.

1) όταν πάω να στείλω μήνυμα μου βγάζει μόνο κεφαλαία δεν έχω την επιλογή από το βελάκι να τα κάνω μικρά μεγάλα και μόνιμα μεγάλα πατάω το βελάκι αλλά δεν ανταπορινεται

2) προσπαθώ να κλείσω τους ήχους ειδοποιήσεων των μαιλ και δεν τα χω καταφέρει ακόμα οποιος θέλεις ας μου δώσει τα φώτα του ευχαριστώ.... Επίσης εχθές έκανα την πρώτη φόρτιση στο κινητό το σκαλιά αρκετά το άφησα γύρω στις 1κμιση που έπεσα για ύπνο με 61% και σηκώθηκα και είχα 38 τοWiFi ήταν ανοιχτό αλλά είναι φυσιολογικό να πέσει τόσο γρήγορα σε καινούργιο τηλ???

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα θελα να ρωτήσω σαν προσθήκη στο από πάνω ποστ μου ... Οι δυνατότητες που είχε το NOTE 3 όπως να γυρνάς φωτογραφίες χωρίς επαφή η την παύση στο βίντεο όταν δεν το κοιτάς η το ζουμ με τα δύο δάχτυλα που κινείς μπρος πίσω το κινητό και ζουμάρει η ξεζουμαρει δεν υπάρχουν ???
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου πήγαινε μηνύματα ..πάνω δεξιά ρυθμίσεις...μετά περισσότερες ρυθμίσεις ...και στο μέθοδος εισαγωγείς βαλέ το αυτόματο ..
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου πήγαινε μηνύματα ..πάνω δεξιά ρυθμίσεις...μετά περισσότερες ρυθμίσεις ...και στο μέθοδος εισαγωγείς βαλέ το αυτόματο ..

Σε ευχαριστώ πολύ δύο μήνες να το έψαχνα δεν θα το έβρισκα..... Γνωρίζεις μήπως οι κινήσεις χεριών που υπήρχαν στο note 3 μπορώ κάπως να τις βάλω και στο NOTE 4 ... όπως την αλλαγή φωτογραφιών τραγουδιών κτλπα χωρίς επαφή ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Καινούργιος στην παρεα σας.προχθες μου εκανε μια ενημερωση λογισμικου αλλα δεν αλλαξε κατι παρεμεινε στο 5.1.1 κ θυμαμαι πτι εγραφε για καλυτερη αποδοση στην μπαταρια που δεν ειδα διαφορα.κ σημερα με επαιρναν τηλ χτυπαγε αλλα σε μενα δεν εκανε τπτ κ ουτε ειχε κολλήσει.

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ δύο μήνες να το έψαχνα δεν θα το έβρισκα..... Γνωρίζεις μήπως οι κινήσεις χεριών που υπήρχαν στο note 3 μπορώ κάπως να τις βάλω και στο NOTE 4 ... όπως την αλλαγή φωτογραφιών τραγουδιών κτλπα χωρίς επαφή ???

 

Δεν δουλεύουν όλα είναι σε κρυφό μενού! Για να τα ενεργοποιησεις δες στο νήμα με τις τροποποιήσεις του NOTE 4

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα-οπως και με την 5.0.2-χανει σε ασχετες φασεις το σημα και εαν το ζορισω με 3g/4g καποιες φορες χανει το ιντερνετ.

βεβαια δεν εχω κανει ρισετ μετα το περασμα της 5.1.1,αλλα δεν νομιζω οτι παιζει ρολο.

τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , χθες το βραδυ αφησα το κινητο μου να φορτισει με τον φορτιστη του και ξυπνησα το πρωι και ηταν ακομα στο 91% ... εχει τυχει και σε κανεναν αλλο αυτο ? εχει χαλασει η μαπαταρια ?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ήρθε πάλι ενημέρωση COK1. Έχω Γερμανική έκδοση.

Ακόμα δεν έχω καταλάβει διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , χθες το βραδυ αφησα το κινητο μου να φορτισει με τον φορτιστη του και ξυπνησα το πρωι και ηταν ακομα στο 91% ... εχει τυχει και σε κανεναν αλλο αυτο ? εχει χαλασει η μαπαταρια ?

Μια φορά στο δίμηνο μου το κάνει και εμένα. Με ότι rom και να έχω πάνω. Μπορεί κάτι να έχει κολλήσει. Συνήθως όταν το ξαναβάλω θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μια ερώτηση να κάνω. Έχω το flex 2 και σκέφτομαι για αλλαγή σε note 4 dual SIM. Από άποψη γραφικών και γενικά απόδοσης χάνω λόγω 805 ή είναι παρόμοια; καλά για φωτογραφία δεν συζητάω ότι θα βγω κερδισμένος. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ήρθε πάλι ενημέρωση COK1. Έχω Γερμανική έκδοση.

Ακόμα δεν έχω καταλάβει διαφορές.

Δεν υπάρχουν διαφορες παρα μονο ενημερωσεις ασφαλειας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μια ερώτηση να κάνω. Έχω το flex 2 και σκέφτομαι για αλλαγή σε note 4 dual SIM. Από άποψη γραφικών και γενικά απόδοσης χάνω λόγω 805 ή είναι παρόμοια; καλά για φωτογραφία δεν συζητάω ότι θα βγω κερδισμένος. Ευχαριστώ.

 

Το υποσυστημα γραφικών του flex 2 ειναι ανωτερο απο του Note 4.

Στην πράξη βεβαια δεν θα δεις καμμια διαφορά.

Το note 4 ειναι σαφεστατα ανωτερη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μου τα έχει σπάσει το Accuweather που συνέχεια μου βγάζει ότι είμαι Τριανδρία Θεσσαλονίκης, υπάρχει καμία λύση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή μου τα έχει σπάσει το Accuweather που συνέχεια μου βγάζει ότι είμαι Τριανδρία Θεσσαλονίκης, υπάρχει καμία λύση?

 

Υπάρχει...να μετακομίσεις! :p

 

...ένα αστειάκι για να φύγουν τα νεύρα, χωρίς παρεξήγηση ελπίζω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...