Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φορτιση θελουμε δεν θελουμε,εχουμε μονο γρηγορη?γιατι βλεπω εξαφανιστηκε η επιλογη απο το μενου της μπαταριας(που αλλαξε κι`αυτο).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φορτιση θελουμε δεν θελουμε,εχουμε μονο γρηγορη?γιατι βλεπω εξαφανιστηκε η επιλογη απο το μενου της μπαταριας(που αλλαξε κι`αυτο).

 

Όχι! Μπαταρία>>χρήση μπαταρίας>>πάνω από το διάγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε να μην φαίνεται το update της Samsung ρε παιδιά;

 

πολυ απλα πενρα το update αδερφε! ειδικα αμα ειναι η 5.1.1 ! δεν καταλαβαινω που κολλας το κινηο γινεται σφαιρα!

Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα πενρα το update αδερφε! ειδικα αμα ειναι η 5.1.1 ! δεν καταλαβαινω που κολλας το κινηο γινεται σφαιρα!

Μα ήδη πάει σφαίρα και δεν θέλω να κάνω πειράματα. . Άλλος τρόπος δεν υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

μόλις αγόρασα και εγώ το Note 4 και ηθελα να σας ρωτήσω το εξής.

Ενώ συνδέομαι κανονικά μέσω ethernet me το νοτε 12.2

δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ με τον ιδιο τροπο και το ιδιο καλώδιο με το νοτε 4.

 

Μηπως υπάρχει κάποια ρυθμιση που δεν κάνω καλά?

Εψαξα στο ιντερνετ και δε βρηκα κατι σχετικό οπότε θεωρώ ότι είναι κάτι εύκολο αλλα για κάποιο λόγο εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όπως βλέπουμε την lock screen να μπει κάτω αριστερά το τηλέφωνο για κλήσεις; ( Όπως είναι στο Note 5;) Όπως η γρήγορη πρόσβαση στην κάμερα. .
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όπως βλέπουμε την lock screen να μπει κάτω αριστερά το τηλέφωνο για κλήσεις; ( Όπως είναι στο Note 5;) Όπως η γρήγορη πρόσβαση στην κάμερα. .

 

Τέτοια επιλογή μόνο με custom rom λογικά θα βρεις...

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα! Εχει παρει κανενας με Ελληνικο unbranded εκτος απο την 5.1.1, αλλη αναβαθμιση? Αναφερομαι στα 85 περιπου mb που αναφερει φιλος παραπανω...
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια επιλογή μόνο με custom rom λογικά θα βρεις...

 

Eβαλα PIN Lock και μου εμφανίζει το emegercy call button, εκεί τώρα μπορώ να προσθέσω 2-3 επαφές που χρειάζομαι άμεσα! :)

Edited by hackertom
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να φορτίσω το κινητό με οποιδήποτε φορτιστή 2Α;

Φυσικά και 1000 Αmpere να είναι δεν έχεις πρόβλημα, αρκεί να έχεις τη σωστή τάση (εφόσον μιλάμε για usb δεν έχεις θέμα). Η συσκευή θα τραβήξει μόνο όσο ρεύμα της χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ακομη και με την OJ3 το σκρολαρισμα στη Συλλογη με τις φωτογραφίες να φαινονται στην μικροτερη προβολή, ειναι απαραδεκτο! Λες και η καθε φωτο ειναι 20mb. Γιατι έτσι ρε παιδια; Ενω στην NK4 (4.4.4), οτι και να πετούσα στη Συλλογή το πήγαινε μπάλα!! Εβλεπες οτι το κινητό δε μασαει πουθενά!
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα που παταω να φωτισει η οθονη μου βγαζει σημα μηδεν και μετα απο δευτερολεπτα μου φορτωνει η μπαρα με το σημα. Φυσιολογικο?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω την Ελληνική unbranded και όταν παίρνω ή με παίρνουν τηλέφωνο, ακούω χαμηλά τον άλλο από το ακουστικό. Του βάζω την ένταση στο τέρμα , όλα μια χαρά και στην επόμενη κλήση πάλι τα ίδια! Το κάνει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο μου ήρθε η αναβάθμιση και πέρασα την 5.1.1 πάνω από την 5.0.1

Τώρα καλό είναι να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να την δουλεύει σωστά ή να το αφήσω όπως έχει;

Βλέπω όλα λειτουργούν σωστά μέχρι στιγμής που το δούλεψα λίγο. Τι λέτε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο μου ήρθε η αναβάθμιση και πέρασα την 5.1.1 πάνω από την 5.0.1

Τώρα καλό είναι να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να την δουλεύει σωστά ή να το αφήσω όπως έχει;

Βλέπω όλα λειτουργούν σωστά μέχρι στιγμής που το δούλεψα λίγο. Τι λέτε παιδιά;

 

Άμα όλα δουλεύουν καλά και δεν έχει βγάλει κάποιο bug άστο !άμα δεις κάτι που δεν δουλεύει σωστά κάνε τότε

Link to comment
Share on other sites

Άμα όλα δουλεύουν καλά και δεν έχει βγάλει κάποιο bug άστο !άμα δεις κάτι που δεν δουλεύει σωστά κάνε τότε

 

Εμένα μήπως είναι bug αυτό που ανέφερα με την ένταση στην κλήση ; Το έχετε και εσείς αυτό το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα και το πρώτο κόλλημα και επανεκκίνηση με 5.1.1..

 

Μήπως είναι κάποια εφαρμογή που στο προκάλεσε αυτό;Παρακολούθησε το… Γενικά η 5.1.1 είναι το καλύτερο update και οι επανεκκινήσεις στο note 4 είναι άγνωστες λέξεις και δεν θα πρέπε να σου συμβαίνει αυτό..Επαναφορά είχες κάνει πριν το update ή και μετά; Μήπως δεν έκατσε κάτι σωστά…

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα έβαλα ota 5.0.1 και 5.1.1 .όλα καλά . Έκανα ένα Hard reset έτσι για να το στήσω από την αρχη.. και σήμερα μετά από μια εβδομάδα ξαφνικά δεν άκουγε το touch και κόλλησε το κινητο. Παίζει να έτυχε γιατί σε γενικές γραμμές δεν έχω άλλα προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς μιλάτε μάλλον για την μαμά rom. Έβαλα του Alexander την 5.1.1 που είναι odex χωρίς καμία αλλαγή μόνο root και το τηλέφωνο πετάει. ΔΕΝ κολλάει ΠΟΥΘΕΝΆ και σε τίποτα. Έβαλα και xposed που δουλεύει σε odex rom και όλα καλά. Την έχω μια βδομάδα και είναι άψογη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...