Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και φλασαρα στοκ ρομς 100 φορές χωρίς αποτέλεσμα.

 

Αφού έχεις γράψει knox, τότε προσπάθησε να φλασάρεις custom recovery μέσω odin, αν το πάρει τότε από το custom recovery δοκιμάζεις να φλασάρεις μια custom rom, αν είσαι τυχερός θα ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού έχεις γράψει knox, τότε προσπάθησε να φλασάρεις custom recovery μέσω odin, αν το πάρει τότε από το custom recovery δοκιμάζεις να φλασάρεις μια custom rom, αν είσαι τυχερός θα ανοίξει.

 

οκ θα το δοκιμάσω όταν πάρω το κινητό πίσω

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι είμαι σε bootloop και μάλλον το πρόβλημα είναι στο hardware.

 

δεν νομιζω οτι το bootloop ειναι απο hardaware.μπορεις να το πας σε servise μηπως στο φτιαξουν.για να αλλαξεις bootloader και modem εχει μια διαδικασια δεν ειναι οτι τα περνας και τελος.πρεπει να κλεισεις το κιν.να μεινει 2 λεπτα κλειστο να μπεις σε download mode και μετα να τα περασεις μεσω odin.επισης σε στοκ δεν αλαζεις bl και cp απλα περνας στοκ ρομ που τα εχει μεσα.bl και cp μονα τους τα περνας μονο για custom rom.αν πας για custom και θες βοηθεια εδω ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εβδομάδα την unbranded αγγλική. Απλά δεν το πιστεύω. Είχα δοκιμάσει και άλλες 5.1.1 αλλά το γεγονός πως ερχόντουσαν με προεγκατεστημένα προγράμματα με έκανε διστακτικό και τις εδιωχνα μετά από λίγες ώρες.

 

Τώρα το τηλέφωνο έγινε όπως θα έπρεπε να ήταν από την αρχή. Έχασα 5 μήνες και την εγγύηση λόγω της μ.............ς της Samsung. Πέρασα όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ και δεν κάνει τακ. Η μπαταρία στο θεό. Κανένα battery drain από πουθενά. Χάνει βέβαια στην σπιρτάδα σε σχέση με την cyanogen αλλά όχι τίποτα φοβερό. Αν η cm είναι στο 10, αυτή είναι στο 7 και η άλλη στο 2.

 

Ενώ έλεγα να το σκότωνα και να χτυπήσω το 6p τώρα δε θα το κάνω. Δεν υπάρχει λόγος. Αν μάλιστα δώσουν και την 6 σε beta και είναι στα ίδια επίπεδα απόδοσης τότε άντε γεια.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ο μονος τροπος να επαναφερεις και τις εφαρμογες αλλα και τα δεδομενα τους ειναι το helium αλλα και παλι δεν λειτουργει παντα καλα.Το χρησιμοποιησα 1 φορα και τα εκανε μανταρα!

 

Αν θελεις 100% σιγουρια....τοτε ρουταρεις και παιρνεις backup με το titanium backup.εγγυημενο αποτελεσμα!!!

 

Όπως τα λες. Δοκίμασα το helium χθες για πρώτη φορά και άλλες εφαρμογές τις επανέφερε και άλλες όχι. Με root πιθανόν να δουλεύει καλύτερα αλλά αν έκανα root έχω και το titanium που μου είναι πάντα αξιόπιστο.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εβδομάδα την unbranded αγγλική. Απλά δεν το πιστεύω. Είχα δοκιμάσει και άλλες 5.1.1 αλλά το γεγονός πως ερχόντουσαν με προεγκατεστημένα προγράμματα με έκανε διστακτικό και τις εδιωχνα μετά από λίγες ώρες.

 

Τώρα το τηλέφωνο έγινε όπως θα έπρεπε να ήταν από την αρχή. Έχασα 5 μήνες και την εγγύηση λόγω της μ.............ς της Samsung. Πέρασα όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ και δεν κάνει τακ. Η μπαταρία στο θεό. Κανένα battery drain από πουθενά. Χάνει βέβαια στην σπιρτάδα σε σχέση με την cyanogen αλλά όχι τίποτα φοβερό. Αν η cm είναι στο 10, αυτή είναι στο 7 και η άλλη στο 2.

 

Ενώ έλεγα να το σκότωνα και να χτυπήσω το 6p τώρα δε θα το κάνω. Δεν υπάρχει λόγος. Αν μάλιστα δώσουν και την 6 σε beta και είναι στα ίδια επίπεδα απόδοσης τότε άντε γεια.

 

Και με τη γερμανικη εγω σφαιρα..μια εφαρμογη μονο για πιτσαριες ειχε και την εδιωξα..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Και με τη γερμανικη εγω σφαιρα..μια εφαρμογη μονο για πιτσαριες ειχε και την εδιωξα..

 

Την είχα βάλει και εγώ αλλά τη σούταρα μετά από 2 μέρες. Η ιδέα μόνο και μόνο με χαλούσε. Είμαι ψείρας. :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εβδομάδα την unbranded αγγλική. Απλά δεν το πιστεύω. Είχα δοκιμάσει και άλλες 5.1.1 αλλά το γεγονός πως ερχόντουσαν με προεγκατεστημένα προγράμματα με έκανε διστακτικό και τις εδιωχνα μετά από λίγες ώρες.

 

Τώρα το τηλέφωνο έγινε όπως θα έπρεπε να ήταν από την αρχή. Έχασα 5 μήνες και την εγγύηση λόγω της μ.............ς της Samsung. Πέρασα όλες τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ και δεν κάνει τακ. Η μπαταρία στο θεό. Κανένα battery drain από πουθενά. Χάνει βέβαια στην σπιρτάδα σε σχέση με την cyanogen αλλά όχι τίποτα φοβερό. Αν η cm είναι στο 10, αυτή είναι στο 7 και η άλλη στο 2.

 

Ενώ έλεγα να το σκότωνα και να χτυπήσω το 6p τώρα δε θα το κάνω. Δεν υπάρχει λόγος. Αν μάλιστα δώσουν και την 6 σε beta και είναι στα ίδια επίπεδα απόδοσης τότε άντε γεια.

Φίλε έχεις link; Μπορεί να περάσει χωρίς να γράψει ο knox;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ψιλό άσχετος, τι ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει η αγγλική έκδοση?

 

Φίλε έχεις link; Μπορεί να περάσει χωρίς να γράψει ο knox;

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/58887/N910FXXU1COJ3_N910FBTU1COI1_BTU/

 

Καλύτερα να την κατεβάσεις με το http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

 

Στο μοντέλο βάζεις "SM-N910F" και από κάτω βάζεις τη χώρα που θες.

 

BTU => United Kingdom unbranded

EUR => Greece unbranded

 

Μετά τσεκάρεις τα δυο κουτάκια δεξιά. Το πρώτο για να κάνει έλεγχο ακαιρεότητας και το δεύτερο για να το αποκρυπτογραφήσει.

 

Δεν έχει κάποια διαφορά σε σχέση με τις άλλες. Απλά επειδή σαν αγορά είναι σχεδόν δεκαπλάσια σε σχέση με την Ελλάδα έχει σχετικά πιο γρήγορη υποστήριξη.

 

Όσο για το KNOX πάντα μπορεί να γράψει. Θεωρητικά δε θα το κάνει καθώς παίζεις με επίσημες ROM αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Εγώ το είχα "κάψει" προ πολλού οπότε δεν με νοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Guest philliako
Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα νομιζω οτι με το νεο update εχει καλυτερεψει η διαχειριση της μνημης RAM Edited by philliako
Link to comment
Share on other sites

Θα παραμείνω στην Γερμανική πάει σφαίρα απλά έχει δύο εφαρμογές για πίτσα και ξενοδοχεία που έφυγαν αμέσως! Δεν είναι να χάνεις εγγύηση με 2 μηνών κινητό!
Link to comment
Share on other sites

να προχωρησω?ειμαι με τη μαμα ρομ οπως αγοραστηκε (χωρις ρουτ). ηρθε ota σημερα. ρωταω γτ δεν εχω παραπονο ετσι οπως ειναι οποτε μη παω για μαλλι και... εχω την n910fxxu1coi1

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=64517&stc=1&d=1446796842

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ποια μου προτείνετε να βάλω. Ειμαι με την 5.0.1 ελληνική. Αγγλική Ελληνική η κάποια αλλη;;;
From N9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Ποια μου προτείνετε να βάλω. Ειμαι με την 5.0.1 ελληνική. Αγγλική Ελληνική η κάποια αλλη;;;

 

βγηκε και η Ελληνικη 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

βγηκε και η Ελληνικη 5.1.1

Ναι βγήκε αλλα δεν μου ήρθε ούτε ΟΤΑ ούτε οταν το ενώνω με ΚΙΕΣ. Και ειπα να την περάσω μόνος. Τι προτείνετε εσείς οι έμπειροι; ;;

Υ.Σ. δοκιμαζω να την περάσω αλλά την στιγμή που προσπαθώ να βάλω το λογισμικό στην ΟΝΤΙΝ παγώνει και με πετάει έξω. ;;;;

Edited by Andreasole
From N9
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να σπάσω το πενάκι και μάλιστα να μείνει το μισό μέσα. Τί κάνουμε; μπορώ να το βγάλω κάπως μόνος μου; κόστος για να αγοράσω πενάκι;
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να σπάσω το πενάκι και μάλιστα να μείνει το μισό μέσα. Τί κάνουμε; μπορώ να το βγάλω κάπως μόνος μου; κόστος για να αγοράσω πενάκι;

Δε χρειάζεται να το γράφεις σε όλα τα θέματα του note. Κοίταξε πρώτα να το βγάλεις και κοιτάς στη συνέχεια για καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να σπάσω το πενάκι και μάλιστα να μείνει το μισό μέσα. Τί κάνουμε; μπορώ να το βγάλω κάπως μόνος μου; κόστος για να αγοράσω πενάκι;

 

Για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα κάνεις επιπλέον ζημιά, καλύτερα να το πάρεις στο service. Τώρα με μία σταγόνα super glue και πολλή προσοχή μπορείς να το βγάλεις και μόνος σου. Το κόστος για νέο S pen είναι 10-20 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να σπάσω το πενάκι και μάλιστα να μείνει το μισό μέσα. Τί κάνουμε; μπορώ να το βγάλω κάπως μόνος μου; κόστος για να αγοράσω πενάκι;

 

Το πρόβλημα είναι πως θα το βγάλεις! Μετά παίρνεις ένα καινούριο πριν από κάτι μήνες είχε κοντά στα 30 καινούριο

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να σπάσω το πενάκι και μάλιστα να μείνει το μισό μέσα. Τί κάνουμε; μπορώ να το βγάλω κάπως μόνος μου; κόστος για να αγοράσω πενάκι;

 

Το πας αντιπροσωπία για να στο αφαιρέσουν με ασφάλεια και αγοράζεις και απο αυτούς το καινούργιο.

Δεν θεωρώ οτι θα σου πάρουν πολλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...