Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σιγα να ειμαι root :lol:

εδω δν μπορω να ξεκλειδωσω το κινητο μου γτ δν θυμαμαι το κωδικο..θα καταφερνα να κανω root?? ουτε καν!! εχω λογαριασμο samsung

Έπρεπε να ρωτήσω :)

Δοκίμασε να μπεις εδώ μήπως καταφέρεις κάτι, https://findmymobile.samsung.com/login.do

 

Αν δεν βγει κάτι, δοκίμασε να μπεις σε recovery

* Κλείνεις τη συσκευή

* Πατάς ταυτόχρονα παρατεταμένα τα πλήκτρα - Πλήκτρο έντασης επάνω, πλήκτρο κλειδώματος, κεντρικό πλήκτρο - μέχρι να σε βάλει στο stock recovery

* Ψάχνεις επιλογή για Wipe Cache/dalvik, όποια από τις 2 σου δίνει και την επιλέγεις (όχι Factory reset, όχι reset data/system κλπ.)

* Επανεκκίνηση

 

Μήπως έτσι τουλάχιστον ξεκολλήσει το δαχτυλικό αποτύπωμα, αλλιώς μόνο με επαναφορά εργοστασιακών, χάνοντας δυστυχώς όλα τα αρχεία σου.

 

Edit: Τώρα είδα πως τα κατάφερες, μπράβο :) Καλό θα ήταν να δοκιμάσεις καθαρή εγκατάσταση στην επόμενη αναβάθμιση σου ώστε να μην αντιμετωπίσεις ανάλογα προβλήματα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω παρα παρα πολυ!!! Παρ ολα αυτα, το δακτυλικο αποτυπωμα κολλαει σε αλλους ή μονο σε μενα?? τι μπορω να κανω για να στρωσει??
Μην θεωρείται κανέναν ως "δεδομένο". Όσο κι αν σας αγαπά, κάποια στιγμή κουράζεται..
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα παρα πολυ!!! Παρ ολα αυτα, το δακτυλικο αποτυπωμα κολλαει σε αλλους ή μονο σε μενα?? τι μπορω να κανω για να στρωσει??

Δυστυχώς η πλειοψηφία έχει το ίδιο πρόβλημα, είναι πρόβλημα της πρώτης έκδοσης 5.1.1 το οποίο φαίνεται να λύνεται σε μελλοντική αναβάθμιση.

Προς το παρών θα σου συνιστούσα να το βγάλεις, να διαγράψεις όλα σου τα αποτυπώματα και να τα περάσεις ξανά έτσι ώστε να αλλάξεις και τον εφεδρικό κωδικό που σου ζητάει μετά (και που δεν μπορούσες να θυμηθείς).

 

Αν δεις ότι και με την αλλαγή πάλι έχεις κολλήματα αναγκαστικά θα πρέπει να αλλάξεις μέθοδο κλειδώματος.. ή να περάσεις κάποια νέα έκδοση λογισμικού χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο ωραιο μου ακουστηκε..αλλα πως το κανω??:D
Μην θεωρείται κανέναν ως "δεδομένο". Όσο κι αν σας αγαπά, κάποια στιγμή κουράζεται..
Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο ωραιο μου ακουστηκε..αλλα πως το κανω??:D

Υπάρχει οδηγός που τα λέει αναλυτικά στην υπογραφή μου. :-)

Αν μπεις στη διαδικασία να αναβαθμίσεις μόνη σου θα σου συνιστούσα να κατεβάσεις τη γερμανική 5.1.1 COI3 για τη συσκευή μας, έχει νεότερο changelist και διορθωμένο το πρόβλημα με το δακτυλικό αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα..οοολα αυτα που ακουγονται κινεζικα.:lol::lol::lol:
Μην θεωρείται κανέναν ως "δεδομένο". Όσο κι αν σας αγαπά, κάποια στιγμή κουράζεται..
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με 5.1 stock ολα και εχει οριο τα 10 λεπτα σε FHD 60fps. Κανενας τροπος να βγει το οριο;;; Edited by laskos54
Link to comment
Share on other sites

Καλα..οοολα αυτα που ακουγονται κινεζικα.:lol::lol::lol:

Τότε θα σου συνιστούσα είτε να διαβάσεις με περισσότερη προσοχή τον οδηγό πριν προχωρήσεις, είτε να περιμένεις για τυχόν αυτόματη αναβάθμιση μέσω της συσκευής. :-)

Ειμαι με 5.1 stock ολα και εχει οριο τα 10 λεπτα σε FHD 60fps. Κανενας τροπος να βγει το οριο;;;

Δυστυχώς μόνο με root. Ίσως κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας από Play Store να μην έχει τέτοιους περιορισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειμαι σιγουρος οτι με root υπαρχει τροπος να αφαιρεθει το οριο, να το κανω το root... Οι αλλες καμερες απο το playstore... δεν βλεπω να καταλαβαινουν τι ειναι το 60fps... Εντομεταξυ το οριο αυτο παλια δεν υπηρχε... Τωρα μου εμφανιστηκε....
Link to comment
Share on other sites

Αν ειμαι σιγουρος οτι με root υπαρχει τροπος να αφαιρεθει το οριο, να το κανω το root... Οι αλλες καμερες απο το playstore... δεν βλεπω να καταλαβαινουν τι ειναι το 60fps... Εντομεταξυ το οριο αυτο παλια δεν υπηρχε... Τωρα μου εμφανιστηκε....

 

Που σου εμφανίζει το όριο των 10 λεπτών; Δοκιμάζω να κάνω εγγραφή, αλλά δεν φαίνεται κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειμαι σιγουρος οτι με root υπαρχει τροπος να αφαιρεθει το οριο, να το κανω το root... Οι αλλες καμερες απο το playstore... δεν βλεπω να καταλαβαινουν τι ειναι το 60fps... Εντομεταξυ το οριο αυτο παλια δεν υπηρχε... Τωρα μου εμφανιστηκε....

Βασικά είμαι αρκετά σίγουρος πως αυτός ο περιορισμός υπήρχε και στις προηγούμενες εκδόσεις λογισμικού αλλά μιας και δεν θυμάμαι να το έχω δοκιμάσει.. υπάρχει το ενδεχόμενο να κάνω λάθος.

Με root ναι υπάρχει mod που βγάζει τον περιορισμό αλλά να υπενθυμίσω πως προχωρώντας σε root χάνεις την εγγύηση μόνιμα.

Αν πατήσεις στα καπάκια να αρχίσει και πάλι η εγγραφή δεν στο επιτρέπει;

Link to comment
Share on other sites

Στο 4κ και 2κ υπήρχε σίγουρα. Στο 1080 60 fps δεν θυμάμαι να σας πω ούτε εγώ. Αν είσαι root πάντως υπάρχουν στο XDA αρκετές modified cameras για να το λύσεις.
Link to comment
Share on other sites

Οι οποιες λυσεις απο μια ματια που εριξα, στον εναν δουλευουν, στον αλλον οχι και οταν παρει αναβαθμιση το κινητο δεν δουλευουν σε κανεναν...

Σε εμενα ειναι μεγαλο προβλημα αυτο γιατι θελω να τραβαω που και που και πολυ μεγαλα βιντεο, πχ σε ταξιδια με αυτοκινητο... αφου ξεπερασω το εξτρα προβλημα με την σταθεροποιηση, που το κινητο πιανει εντονα καποιες μικροδονησεις του αμαξιου και ετσι το βιντεο δεν βλεπεται... Εξεταζω αυτον τον καιρο καποιες αντικραδασμικες πατεντες και καποιες βασεις.... Ενα ακομα κουφο ειναι οτι ο σταθεροποιητης βιντεο και καλα συμφωνα με αυτα που λεει η καμερα... δεν δουλευει στα 60fps και στα 4κ ενω στην πραγματικοτητα δουλευει παντα... Προγραμματιστες της Samsung και τα μυαλα στα καγκελα!

Edited by laskos54
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε περιπου ποτε θα παρει το φαμπλετακι μας την 6.0;;;;

Με τον καινούργιο χρόνο λέω εγώ...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε περιπου ποτε θα παρει το φαμπλετακι μας την 6.0;;;;

 

Προσωπικά δεν βιάζομαι...Η 5.1.1 έχει κάτσει πολύ καλά και έχει βελτιώσει κατά πολύ την συσκευή! ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι δεν νομίζω να πάρει. και για μένα με αυτά που έχω διαβάσει δεν υπάρχει λόγος για να τη πάρει μιας και 5.1.1 έχει κάτσει πολυ καλά και δεν έχει μεγάλες διαφορές από την 6.0
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η 5.1.1. Ας μας κάνει όμως η Samsung την ελεημοσύνη και ας μας δώσει το Theme store των "καλών" την μοντέλων...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...