Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην ενημερωση του facebook μου κανει κατι τρελλα...Κολλαει και μετα αλλαζει μεχρι και αρχικη ταπετσαρια. Αλλος με τα ιδια θεματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρυθμίσεις>Μπατάρια και πάνω ψηλά επιλέγεις Χρήση Μπαταρίας. Εκεί θα δεις πάνω πάνω την επιλογή…

 

Σε ευχαριστώ πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.Η ταχεία φόρτιση που λέει 50% σε μισή ώρα,είναι δυνατότητα του φορτιστή ή του κινητού;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.Η ταχεία φόρτιση που λέει 50% σε μισή ώρα,είναι δυνατότητα του φορτιστή ή του κινητού;Ευχαριστώ.

 

Νομίζω και των δύο, το κινητό έχει αυτήν τη δυνατότητα, αλλά χρειάζεται και τον αντίστοιχο φορτιστή.

Εγώ πάντως αποφεύγω να χρησιμοποιώ τον γρήγορο φορτιστή, το κάνω μόνο όταν πρέπει να φορτίσω πραγματικά γρήγορα την μπαταρία. Θα μου πείτε βέβαια, και να χαλάσει η μπαταρία τί έγινε; Ανοίγουμε την πλάτη, την πετάμε και πέρνουμε άλλη, αποσπώμενη είναι! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και των δύο, το κινητό έχει αυτήν τη δυνατότητα, αλλά χρειάζεται και τον αντίστοιχο φορτιστή.

Εγώ πάντως αποφεύγω να χρησιμοποιώ τον γρήγορο φορτιστή, το κάνω μόνο όταν πρέπει να φορτίσω πραγματικά γρήγορα την μπαταρία. Θα μου πείτε βέβαια, και να χαλάσει η μπαταρία τί έγινε; Ανοίγουμε την πλάτη, την πετάμε και πέρνουμε άλλη, αποσπώμενη είναι! :yahoo:

 

Κατάλαβα.Αρα θέλει και τον φορτιστή του.Συμφωνώ με την άποψη σου.Και να χαλάσει τι έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ήρθε χθες το βράδυ ενημέρωση ΟΤΑ γύρω στα 90MB για το Ν910F.

Πριν είχα την COH4 (Γερμανική unbranded) και τώρα εγκαταστάθηκε η COI3.

 

Διαφορές δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα. :p

Μάλλον διορθώσεις σταθερότητας πρέπει να είναι!

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι πηρα ειδοποιηση για OTA αναβαθμιση σε 5.1.1 ~ 600mb(εχω την μαμα 5.0.1). εψαξα να δω σε ελληνικα σαητ αλλα δεν εχει γραφτει τιποτα. να προχωρησω σε αναβαθμιση? κερδιζω τιποτα σοβαρο ή να μην ρισκαρω? αφου υποτιθεται πως συντομα αναμενεται να παρει android 6. ξαναλεω ειμαι με την μαμα ρομ οπως ακριβως αγοραστηκε
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι πηρα ειδοποιηση για OTA αναβαθμιση σε 5.1.1 ~ 600mb(εχω την μαμα 5.0.1). εψαξα να δω σε ελληνικα σαητ αλλα δεν εχει γραφτει τιποτα. να προχωρησω σε αναβαθμιση? κερδιζω τιποτα σοβαρο ή να μην ρισκαρω? αφου υποτιθεται πως συντομα αναμενεται να παρει android 6. ξαναλεω ειμαι με την μαμα ρομ οπως ακριβως αγοραστηκε

 

Να την κάνεις. Η 5.0.1 δεν ήταν καθόλου καλή. Η 5.1.1 βελτιώνει πολύ το κινητό μας (για την official μιλάω πάντα).

Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πριν θα βρεις και τα σχόλια των άλλων μελών που την έβαλαν.

Link to comment
Share on other sites

Να την κάνεις. Η 5.0.1 δεν ήταν καθόλου καλή. Η 5.1.1 βελτιώνει πολύ το κινητό μας (για την official μιλάω πάντα).

Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πριν θα βρεις και τα σχόλια των άλλων μελών που την έβαλαν.

Συμφωνώ και εγώ.. Η 5.0.1 από τις χειρότερες ρομ που είχα ποτέ. Με την 5.1.1 όλα καλά μέχρι στιγμής

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι πηρα ειδοποιηση για OTA αναβαθμιση σε 5.1.1 ~ 600mb(εχω την μαμα 5.0.1). εψαξα να δω σε ελληνικα σαητ αλλα δεν εχει γραφτει τιποτα. να προχωρησω σε αναβαθμιση? κερδιζω τιποτα σοβαρο ή να μην ρισκαρω? αφου υποτιθεται πως συντομα αναμενεται να παρει android 6. ξαναλεω ειμαι με την μαμα ρομ οπως ακριβως αγοραστηκε

 

Όταν λες σύντομα τι ακριβώς εννοείς??? Στα ελληνικά unbranded δεν έχουμε πάρει ούτε την 5.1.1 ακόμα!!! Εγώ πιστεύω ότι την 6 θα την δούμε στα κινητά μας σε κανένα χρόνο από τώρα...

Edited by super_f
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες σύντομα τι ακριβώς εννοείς??? Εγώ πιστεύω ότι την 6 θα την δούμε στα κινητά μας σε κανένα χρόνο από τώρα...

Ε όχι και ένα χρόνο :lol:

Αν δεν κάνει μια έκπληξη η Samsung πιστεύω κατά το Φλεβάρη θα εμφανιστεί

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και ένα χρόνο :lol:

Αν δεν κάνει μια έκπληξη η Samsung πιστεύω κατά το Φλεβάρη θα εμφανιστεί

 

Ντάξει σε ένα χρόνο ίσως όχι (όχι ότι είναι απίθανο όμως) αλλά πριν το Πάσχα βάζω και στοίχημα ότι δεν θα την δούμε! Καταρχήν, σκέψου ότι με αυτήν θα λανσαριστεί το S7. Αν επιβεβαιωθούν οι φήμες που λένε ότι αυτό θα βγει νωρίτερα φέτος κατά το Φλεβάρη και αν πάρουμε σαν δεδομένο ότι η Samsung συνήθως αφήνει 1-2 μήνες μετά την κυκλοφορία της καινούριας flagship μέχρι να αρχίσει να δίνει τις αναβαθμίσεις στα παλαιότερα μοντέλα τότε θα πιάσουμε καλοκαιράκι χαλαρά. Άμα βάλεις από πάνω και το ότι τα ελληνικά unbranded παίρνουν τις αναβαθμίσεις πιο μετά ακόμα και από αυτούς που μένουν στον πλανήτη Κρόνο νάτος ο χρόνος!!!

Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια βάση COI3 φαίνεται να έχει διορθώσει το θέμα που υπήρχε με το δακτυλικό αποτύπωμα ως τρόπο κλειδώματος.

Σήμερα τουλάχιστον όλη την ημέρα δεν μου εμφανίστηκε το πρόβλημα.

Γενικότερα η συσκευή πιστεύω λειτουργεί εξαιρετικά πλέον.

 

Μην βιάζεστε για την έκδοση 6.0, έχει πολύ μέλλον ακόμα.

 

Edit: Κρίμα να μην έχουμε το theme store παρεμπιπτόντως, σήμερα έδωσε 57 νέα θέματα!

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά αγόρασα αυτές τις μέρες ένα note 4 demo είναι η έκδοση sd805 και έχω πρόβλημα γιατί έχει μέσα το retail Mode που καταστρέφει την συσκευή έχει κανένας σας μήπως την 4 4.4 το firmware να το περάσω μήπως και καταφέρω να ευχαριστήθω την συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά αγόρασα αυτές τις μέρες ένα note 4 demo είναι η έκδοση sd805 και έχω πρόβλημα γιατί έχει μέσα το retail Mode που καταστρέφει την συσκευή έχει κανένας σας μήπως την 4 4.4 το firmware να το περάσω μήπως και καταφέρω να ευχαριστήθω την συσκευή;

 

δεν υπαρχει στο sam firmware ?google ψαξε καπου θα υπαρχει.αλλιως περνα custom αν παιρνει

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα στο sammobile για αυτό κοιτάω εδώ δεν θέλω να το κάνω ροοτ γιατί ο λόγος ποιο πολύ που το πήρα είναι το πενακι...
Link to comment
Share on other sites

Η coi3 είναι μεχρι στιγμής η καλύτερη στοκ. Αλλά επειδή είμαι αυστηρός κριτής της συγκεκριμένης συσκευής, έχω να πω ότι ακομη παραμένει (σε μικρότερο βαθμό βεβαια) το σκάλωμα στο gallery όταν το ανοίγεις μετά από αδράνεια όπως και η εφαρμογή του ρολογιού αργεί να ανοίξει σε σχέση με την nk4 4.4.4. Με την 4.4.4 ένιωθες το κινητό ελαφρύ με την gallery και τα πάντα να ρολάρουν αέρας. . Από την 5.0.1 είναι λες και την τραβάει κάποιος κοντρα με σχοινί. Κρίμα πάντως για μια τέτοια συσκευή. Την χαντακωσε η σαμμυ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες.

μια ερωτησουλα.

μου ηρθε σημερα το πρωι η αναβαθμιση 5.1.1 στο note f γαλλικο . οτα.

πρεπει να κανω κατι εκτος απο εγκατασταση για να γινει cleαn install?

χωρις βεβαια να χασω δεδομενα ή να χρειαστει να ξαναστησω το τηλεφωνο?

ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Απλά επιλέγεις εγκατάσταση και τέλος (Αφού δεν θέλεις να χάσεις δεδομένα).
Link to comment
Share on other sites

αυτο που εκανα δηλαδη.

αλλα για να γινει κατσει καλυτερα πρεπει να κανω κατι αλλο, κι ασ χασω δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εκανα δηλαδη.

αλλα για να γινει κατσει καλυτερα πρεπει να κανω κατι αλλο, κι ασ χασω δεδομενα?

 

Μόνο αν σου βγάλει κανένα bug κάνε μια επαναφορά(θα τα χάσεις όλα όμως να έχεις το νου σου ) αλλιώς άμα δεν βγάλει τπτ δεν χρειάζεται το αφήνεις όπως είναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτός ο αισθητήρας καρδιακών παλμών ξέρετε πως λειτουργεί;Δεν τα εχω καταφέρει.Εχω και τη θήκη της spigen την neo hybrid.Λετε να φταίει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτός ο αισθητήρας καρδιακών παλμών ξέρετε πως λειτουργεί;Δεν τα εχω καταφέρει.Εχω και τη θήκη της spigen την neo hybrid.Λετε να φταίει αυτό;

 

ναι δεν πιανει καλα! αμα την βγαλεις θα πιανει καλυτερα! το ειχα παθει και εγω μολις την εβγαλα επιασε κατευθειαν! επισης με την protective cover της σαμη δουλευει επισης τελεια

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν πιανει καλα! αμα την βγαλεις θα πιανει καλυτερα! το ειχα παθει και εγω μολις την εβγαλα επιασε κατευθειαν! επισης με την protective cover της σαμη δουλευει επισης τελεια

Επίσης βλέπω οτι δεν πιάνει και τόσο καλό σήμα δικτύου με τη θήκη.Εγω στο σπίτι είχα σχεδόν full σήμα και τώρα ζορίζεται.Πιάνει μια με δύο γραμμές.Μα καλά απο τι υλικό είναι αυτή η θήκη;Τόσο καλά προστατεύει πια;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...