Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είχα πει και πιο πριν μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα, αλλά μεγάλη έκπληξη για μένα η μπαταρία. Από το πρωί με τρελή χρήση και έχω άλλο 22%. Επιτέλους. Επιπλέον νομίζω ότι τα lag είναι αρκετά λιγότερα ως καθόλου. Για μένα μέχρι τώρα η καλύτερη έκδοση Android ως τώρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως είχα πει και πιο πριν μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα, αλλά μεγάλη έκπληξη για μένα η μπαταρία. Από το πρωί με τρελή χρήση και έχω άλλο 22%. Επιτέλους. Επιπλέον νομίζω ότι τα lag είναι αρκετά λιγότερα ως καθόλου. Για μένα μέχρι τώρα η καλύτερη έκδοση Android ως τώρα

Έτσι έτσι ακριβώς είναι φίλε μου, ίσως ότι καλύτερο update έχει δει το Ν4 μέχρι τώρα:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα πει και πιο πριν μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα, αλλά μεγάλη έκπληξη για μένα η μπαταρία. Από το πρωί με τρελή χρήση και έχω άλλο 22%. Επιτέλους. Επιπλέον νομίζω ότι τα lag είναι αρκετά λιγότερα ως καθόλου. Για μένα μέχρι τώρα η καλύτερη έκδοση Android ως τώρα

 

Έτσι έτσι ακριβώς είναι φίλε μου, ίσως ότι καλύτερο update έχει δει το Ν4 μέχρι τώρα:)

 

Ωραια ωραια και γω ετσι ακριβως τα βλεπω.το πιο καλο update που εχω παρει σε samsung συσκευή :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει διαδιασία για clean install; Η΄δεν χρειαζεται να γίνει με clean install και να την περάσω έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει διαδιασία για clean install; Η΄δεν χρειαζεται να γίνει με clean install και να την περάσω έτσι;

 

Όπως είσαι με την 5.0.1 κάνεις επαναφορά από Ρυθμίσεις>Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας>Επαναφορά μετά κατεβάζεις την 5.1.1 κάνεις την εγκατάσταση και αμέσως μετά πάλι επαναφορά και είσαι οκ κάνοντας ένα απλό «καθαρό» setup... ;)

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει διαδιασία για clean install; Η΄δεν χρειαζεται να γίνει με clean install και να την περάσω έτσι;

Θα σου γράψω τι κάνω όταν χρησιμοποιώ το οντιν:

1.Παίρνω backup τα πάντα.

2.Διαγράφω τα παντα απο την εσωτερική μνήμη.

3. Κλείσιμο.

4.Βγάζω κάρτα μνήμης και sim.

5. Άνοιγμα σε recovery και απο εκεί wipe data reset + wipe cache (το κάνω δυο φορές!)

6.Κλεισιμο.

7.Άνοιγμα σε d.mode και πέρασμα της ρομ μέσω οντιν.

8.Αφού μπουτάρει μετά το κλείνω.

9.Επανάληψη το βήμα 5.

10.Κλείσιμο.

11.Βάζω κάρτα μνήμης και σιμ.

12.Άνοιγμα και σετάρισμα πλέον της συσκευής με πέρασμα μιας μιας εφαρμογής (αποφεύγω τα restore).

 

Σε όλα τα samsung αυτά κάνω και δεν είχα ποτέ προβλήματα :)αλλά θέλει χρόνο, το ξέρω;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θα σου γράψω τι κάνω όταν χρησιμοποιώ το οντιν:

1.Παίρνω backup τα πάντα.

2.Διαγράφω τα παντα απο την εσωτερική μνήμη.

3. Κλείσιμο.

4.Βγάζω κάρτα μνήμης και sim.

5. Άνοιγμα σε recovery και απο εκεί wipe data reset + wipe cache (το κάνω δυο φορές!)

6.Κλεισιμο.

7.Άνοιγμα σε d.mode και πέρασμα της ρομ μέσω οντιν.

8.Αφού μπουτάρει μετά το κλείνω.

9.Επανάληψη το βήμα 5.

10.Κλείσιμο.

11.Βάζω κάρτα μνήμης και σιμ.

12.Άνοιγμα και σετάρισμα πλέον της συσκευής με πέρασμα μιας μιας εφαρμογής (αποφεύγω τα restore).

 

Σε όλα τα samsung αυτά κάνω και δεν είχα ποτέ προβλήματα :)αλλά θέλει χρόνο, το ξέρω;)

Ηρακλή, το κακό με τον τρόπο που το κάνεις, μέσω recovery δηλαδή, είναι ότι δεν γίνεται διαγραφή της εσωτερικής sd και παραμένουν πολλά αρχεία και φάκελοι της προηγούμενης ρομ. Ο καλύτερος τρόπος είναι μέσω επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων, γίνονται format τα πάντα :)

Link to comment
Share on other sites

Ηρακλή, το κακό με τον τρόπο που το κάνεις, μέσω recovery δηλαδή, είναι ότι δεν γίνεται διαγραφή της εσωτερικής sd και παραμένουν πολλά αρχεία και φάκελοι της προηγούμενης ρομ. Ο καλύτερος τρόπος είναι μέσω επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων, γίνονται format τα πάντα :)

 

Αγαπητέ Πάρη, για αυτό κάνω το βήμα 2, όχι;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οποίο τρόπο και αν χρησιμοποιησει κάνεις το ενεργό σημείωμα την 1η φορα μέτα από αρκετή ώρα χρήσης δεν ανοίγει ακαριαία, εννοείται ότι τις υπόλοιπες πεταει. Θα μπορούσαν να το είχαν φτιάξει και αυτό. Κατ' αλλά είναι άψογη η 5.1.1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Πάρη, για αυτό κάνω το βήμα 2, όχι;

Το να κάνεις επιλεκτική διαγραφή το βλέπω λίγο κάπως, θα συνεχίσουν να παραμένουν πολλές φορές κάποια σκουπίδια. Εγώ τουλάχιστον δεν το κάνω ποτέ. Τι πιο απλό, πιο γρήγορο και πιο ασφαλές από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και μετά το φλασάρισμα :)

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος εδώ,καλώς σας βρήκα !

 

Σε συσκευή με region Γερμανίας ποια 5.1.1 από εδώ: ( http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N910F ) να περάσω?

 

Ακολουθω αυτό τον οδηγό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=410999 ορθόν ?

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Το να κάνεις επιλεκτική διαγραφή το βλέπω λίγο κάπως, θα συνεχίσουν να παραμένουν πολλές φορές κάποια σκουπίδια. Εγώ τουλάχιστον δεν το κάνω ποτέ. Τι πιο απλό, πιο γρήγορο και πιο ασφαλές από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν και μετά το φλασάρισμα :)

Δεν νομίζω να μένει κάτι.

Βασικά, το κάνω έτσι γιατί ούτως η άλλως θα μπω recovery για wipe cache οπότε προτιμώ να κάνω απο εκει το wipe data κι όχι απο ρυθμίσεις-δημ.αντ.ασφαλείας-επαν.εργ.ρυθμίσεων. Έχοντας κάνει και erase την internal sd πάντα μου κάθονται σωστά οι ρομς. Μέχρι τώρα τουλάχιστον...

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

και γω "Μαυάρικο έχω".... ουγγρικό.... γι ανα δούμε?

 

Θα μας "χτυπήσει την πόρτα" από μόνη της...?????

Τώρα,ερχόμενος από Μύκονο,και διαβάζοντας μερικά σχόλια,λέω,δεν το βάζω να δω τι γίνεται;Και ω του θαύματος,μου λέει ότι έχει ενημέρωση,την οποία και κάνει,αυτήν ταύτην την στιγμήν.:)

Ο Θεός και η ψυχή του,τι θα βγάλει το καζάνι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ωραία παρέα το δικό μου το note είναι Vodafone μπορώ να του βάλω την cosmote rom μιας και πάω προς αλλαγή παροχου χωρίς να γράψει ο knox
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω ενα note 4 910f αγορασμένο απο πλαίσιο το οποίο το έχω ρουτάρει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω update απο τη συσκευή.Απο το kies ομως(σε mac) μου βγάζει οτι η έκδοση του κινητού(5.0.1) είναι και η πιο πρόσφατη(Ειμαι σε δίκτυο cosmote).Υπάρχει πρόβλημα και με το kies που ειναι ρουτ το κινητό και δε μου δείχνει την 5.1.1 ή απλά δεν έχει βγει ακόμη και να περιμένω;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω ενα note 4 910f αγορασμένο απο πλαίσιο το οποίο το έχω ρουτάρει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω update απο τη συσκευή.Απο το kies ομως(σε mac) μου βγάζει οτι η έκδοση του κινητού(5.0.1) είναι και η πιο πρόσφατη(Ειμαι σε δίκτυο cosmote).Υπάρχει πρόβλημα και με το kies που ειναι ρουτ το κινητό και δε μου δείχνει την 5.1.1 ή απλά δεν έχει βγει ακόμη και να περιμένω;

 

Ευχαριστώ.

 

Πρέπει να γυρίσεις σε stock rom για να μπορέσεις να βάλεις την 5.1.1…Λογικά για αυτό δεν σου βγάζει update από την στιγμή που είσαι root…

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προσπαθώ να περάσω με Odin την 5.1.1 της cosmote και λίγο πριν το τέλος μου βγάζει σφάλμα

Original csc eur

Firmware csc tpd

Active SCSI eur/tpd......

Edited by azaaza
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε stock ειμαι απλά την έχω ρουτάρει......:s
Από τη στιγμή που είσαι ρούτ η συσκευή σου είναι τροποποιημένη και δεν πρόκειται να πάρεις update. Κάνε unroot μέσω της εφαρμογής του su και δοκίμασε πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα τα πάντα αλλά δεν εμφανίστηκε ουτε στο kies ετσι την πέρασα μέσω odin.Το θέμα ειναι πως κάνουμε ρουτ τώρα;;;Έχει κανείς κανέναν οδηγό πρόχειρο;;;;:p
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα τις τελευταίες μερες.οταν εχω ωρα να το ξεκλειδωσω η σε ασχετο χρονο 2-3 φορες την μερα αρχιζει να κατεβαζει κατι ενα αρχιο apk η να ανοιγη στο bowser μια σελιδα απο αυτες που λενε κανε σαρωση την συσκευή και κατι τετια .κανω ελενχω με την ασφαλεια συσκευής με την έξυπνη διαχείριση που μπηκε με την 5.1.1 αλλα δεν βρήκε κατι.τη να ειναι?
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα τα πάντα αλλά δεν εμφανίστηκε ουτε στο kies ετσι την πέρασα μέσω odin.Το θέμα ειναι πως κάνουμε ρουτ τώρα;;;Έχει κανείς κανέναν οδηγό πρόχειρο;;;;:p

Περνάς μέσω Odin twrp recovery, από εκεί φλασάρεις κάποιον kernel που να έχει βγαλμένα τα restrictions για root όπως emotion kernel και τέλος φλασάρεις αν θέλεις να είσαι καλυμμένος και το τελευταίο superSU.zip.

Για περισσότερες πληροφορίες καλύτερα να απευθυνθείς στο θέμα των τροποποιήσεων.

Εχω ενα θεμα τις τελευταίες μερες.οταν εχω ωρα να το ξεκλειδωσω η σε ασχετο χρονο 2-3 φορες την μερα αρχιζει να κατεβαζει κατι ενα αρχιο apk η να ανοιγη στο bowser μια σελιδα απο αυτες που λενε κανε σαρωση την συσκευή και κατι τετια .κανω ελενχω με την ασφαλεια συσκευής με την έξυπνη διαχείριση που μπηκε με την 5.1.1 αλλα δεν βρήκε κατι.τη να ειναι?

Κάποια εφαρμογή πιθανολογώ σου δημιουργεί το πρόβλημα η οποία τρέχει στο παρασκήνιο.

Καλό θα ήταν να ψάξεις μια μια τις τελευταίες εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

Περνάς μέσω Odin twrp recovery, από εκεί φλασάρεις κάποιον kernel που να έχει βγαλμένα τα restrictions για root όπως emotion kernel και τέλος φλασάρεις αν θέλεις να είσαι καλυμμένος και το τελευταίο superSU.zip.

Για περισσότερες πληροφορίες καλύτερα να απευθυνθείς στο θέμα των τροποποιήσεων.

 

Κάποια εφαρμογή πιθανολογώ σου δημιουργεί το πρόβλημα η οποία τρέχει στο παρασκήνιο.

Καλό θα ήταν να ψάξεις μια μια τις τελευταίες εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει.

 

Ναι Λάζαρε και γω εκει καταλήγω.εβαλα μια εφαρμογή free και καλα antivirus σημερα ετσι να δω αν βρει τιποτα. βρηκε μια απειλη την εσβησε και απο τοτε δεν μου το ξαναεβγαλε για να δουμε.φυσικα την εσβησα μετα αυτην την εφαρμογή

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την rom της cosmote. Αν εξαιρέσεις το boot logo τίποτα δε θυμίζει branded. Και επιτέλους ταχύτητα. Χτες έκανα διάφορα με το τηλέφωνο και σε κανένα σημείο δεν κόπιασε. Θα περιμένω για την full Greek unbranded έτσι για το ****το και θα παραμείνω.

 

Παιδεύομαι 4 μήνες για να βρω μια σωστή rom.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...