Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω και δεν μπορώ να το εξηγήσω. Απλά έβαλα την δεύτερη μπαταρία και αντί για την flip φόρεσα το καπάκι.

24 ώρες μετά η συσκευή συνεχίζει να είναι ένα κλικ πιο γρήγορη σε όλα.

Περίεργο μου φαίνεται και να σου πω την αλήθεια μου κινησες την περιέργεια, την έβγαλα και έβαλα μια nilkin σιλικόνης που έχω. Για την ώρα τα ίδια!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περίεργο μου φαίνεται και να σου πω την αλήθεια μου κινησες την περιέργεια, την έβγαλα και έβαλα μια nilkin σιλικόνης που έχω. Για την ώρα τα ίδια!

Μην ξεχνάς ότι το δικό μου είναι το edge. Πιθανώς να υπάρχουν άλλοι συσχετισμοί.

Είναι γνωστό το θέμα με την αυξημένη κατανάλωση λόγο flip στα edge.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι οτι δεν πιάνει μάλλον, απλα αργεί να ανοίξει τις εφαρμογές και σου δίνει την αίσθηση οτι δεν πιανει. Για πατά το μια φορά και περιμενε λίγο να δεις τι παιζει.

 

καποιες φορες παιζει ρολο και το δαχτυλο....

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι πατά στον dialer *#0*# και μετά δοκίμασε το sub key και δες αν σου λειτουργούν σωστά ?...... Αλλιώς στο service
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε ενα update περιπου 1gb.

Μαλλον ηρθε επιτελους η Lollipop και στα ελληνικα unbranded!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε ενα update περιπου 1gb.

Μαλλον ηρθε επιτελους η Lollipop και στα ελληνικα unbranded!

 

Ναι, σημερα βγηκε η BOC5 Lollipop για τα EUR κινητα.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ... Τελικά ποια ειναι η τελευταία αναβαθμηση ;
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση. Τα μυνήματα που αφορούσαν συζητήσεις ανάμεσα στα δύο μοντέλα του note 4 μεταφέρθηκαν στο κατάλληλο θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή η BOD2 μέχρι στιγμής. Γρήγορη ,άμεση με τουλάχιστον 25-30% ανώτερη σε ταχύτητα σε σχέση με την 4.4.4. Αυτό που μου αρέσει όμως πιο πολύ από ολα, είναι η φωτεινότητα της οθόνης που σου επιτρέπει πλέον να έχεις την μέγιστη φωτεινότητα που έχει η συσκευή όταν είναι υπο κόντρα φως ηλίου όποτε την θέλεις εσύ διαθέσιμη ! :D

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δεν μου αρεσει ως τωρα ειναι οτι πριν με την ΚιτΚατ η γραμμη ειδοποιησεων κατεβαινε ακομα κι αν σκρολαρες με τον αντιχειρα απο το μεσο της οθονης.. Τωρα πρεπει κλασσικα να ξεκινας απο τερμα πανω οπως σε ολες τις αλλες συσκευες.. Δεν ειναι κατι τρομερο το ξερω αλλα βοηθουσε σιγουρα στην χρηση με το ενα χερι..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δεν μου αρεσει ως τωρα ειναι οτι πριν με την ΚιτΚατ η γραμμη ειδοποιησεων κατεβαινε ακομα κι αν σκρολαρες με τον αντιχειρα απο το μεσο της οθονης.. Τωρα πρεπει κλασσικα να ξεκινας απο τερμα πανω οπως σε ολες τις αλλες συσκευες.. Δεν ειναι κατι τρομερο το ξερω αλλα βοηθουσε σιγουρα στην χρηση με το ενα χερι..

Εμένα πάλι μου αρέσει περισσότερο γιατί κάνεις το μισό χρόνο να δεις τις ειδοποιήσεις και να κλείσεις! Γούστα είναι αυτά! :)

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Για δειτε εδω μπορει καποιον να ενδιαφερει https://download.chainfire.eu/568/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-trlte-trltexx-smn910f.zip ....εγω να πω την αληθεια με γαργαλαει:lol::lol::lol:ο απαυτος μου:rolleyes::rolleyes:
:)
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή δημοσίευση από την σελίδα Samsung Mobilers Greece στο facebook "Nα γλυκάνουμε λίγο τη μέρα σας Mobilers; Ξεκίνησε η αναβάθμιση του GALAXY Note 4 στην έκδοση Lollipop!"

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Πάτησα να δω αν ήρθε και σε εμένα και ξαφνικά άρχισε να κατεβάζει την αναβαθμιση χωρίς να πατήσω Οκ ή κάτι άλλο..@#;#_/;/#@#)

Τέλος πάντων έσβησα το WiFi έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και τώρα μου την κατεβάζει OTA μαζί με το back up που είχα με τις επαφές κτλ... Ελπίζω να γίνει σωστή δουλειά... Μόλις γίνει η αναβάθμιση θα ξανακάνω επαναφορά εργοστασιακων... Αντε και ο Θεός βοηθός!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάτησα να δω αν ήρθε και σε εμένα και ξαφνικά άρχισε να κατεβάζει την αναβαθμιση χωρίς να πατήσω Οκ ή κάτι άλλο..@#;#_/;/#@#)

Τέλος πάντων έσβησα το WiFi έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και τώρα μου την κατεβάζει OTA μαζί με το back up που είχα με τις επαφές κτλ... Ελπίζω να γίνει σωστή δουλειά... Μόλις γίνει η αναβάθμιση θα ξανακάνω επαναφορά εργοστασιακων... Αντε και ο Θεός βοηθός!!!

 

Μπορούσες να την κατεβάσεις και να πατήσεις εγκατάσταση αργότερα δεν χρειάζεται άγχος :P

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το ήξερα ότι γίνεται έτσι...βλέπεις είμαι πρωτάρης σε Android...

Πάω για λολιποπ... Ελπίζω να μην γκρινιάζω μετά... Με το Ζ ultra που έχω είμαι ευχαριστημένος με την λολιποπ...

Μέχρι να στείλω το μήνυμα ήδη είμαι στο 80%...

 

 

[ATTACH]60772[/ATTACH]

[ATTACH]60773[/ATTACH]

[ATTACH]60774[/ATTACH]

[ATTACH]60775[/ATTACH]

 

Βγήκαν λίγο μπερδεμένες οι φώτο αλλά οκ βγαίνει νόημα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει τον συνδετήρα για να ανεβάσω φώτο όταν κάνω επεξεργασία πάρα μόνο σε νέο μήνυμα οπότε ξαναγράφω...

Όλα καλά με την λολιποπ πάω για σεταρισμα τώρα...

 

[ATTACH]60779[/ATTACH]

 

 

 

1-2 πράγματα που είδα και δεν μου άρεσε είναι στις αγαπημένες επαφές έχει μόνο αυτές και δεν υπάρχουν οι πιο συχνές κλήσεις μετά τις αγαπημένες επαφές παρακάτω όπως ήταν στην κιτ κατ.

Επίσης οι φωτογραφίες που έχω περασμένες στις επαφές είναι πολύ μικρότερες και δεν έχουν καλή ανάλυση.. Πριν ήταν πιο όμορφο που έβλεπες στην μισή οθόνη του νοτε αυτόν που σε καλεί ... Αυτά για την ώρα...

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δεν μου αρεσει ως τωρα ειναι οτι πριν με την ΚιτΚατ η γραμμη ειδοποιησεων κατεβαινε ακομα κι αν σκρολαρες με τον αντιχειρα απο το μεσο της οθονης.. Τωρα πρεπει κλασσικα να ξεκινας απο τερμα πανω οπως σε ολες τις αλλες συσκευες.. Δεν ειναι κατι τρομερο το ξερω αλλα βοηθουσε σιγουρα στην χρηση με το ενα χερι..

Αν χρησιμοποιείς nova... Στα settings - updates- έχει επιλογή για beta... Βάλε την είναι πολύ καλή και επαναφέρει το swipe από τη μέση της οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς nova... Στα settings - updates- έχει επιλογή για beta... Βάλε την είναι πολύ καλή και επαναφέρει το swipe από τη μέση της οθόνης...

 

Καλά και ο Apex launcher εδω και 1,5 χρόνια έχει αυτή την λειτουργία απ οποιοδήποτε μέρος της οθονης εστω και αν είσαι 1cm πανω απο τα dock apps.....και μπορείς να βαλεις και άλλη ρύθμιση προς τα πάνω, με 1 δάχτυλο,2 δάχτυλα κτλ

Το θέμα είναι να το κάνει ο launcher της Samsung....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ,αν και είμαι μακράν αγραμματότατος περί τις λειτουργίες του τηλεφώνου,είχα βάλει στο Note 3 τον Apus,(που κατά τύχη τον είδα),και επειδή μου άρεσε,τον ξαναέβαλα και στο 4.

Δεν ξέρω αν έχετε 'αποψη περί του συγκεκριμένου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς nova... Στα settings - updates- έχει επιλογή για beta... Βάλε την είναι πολύ καλή και επαναφέρει το swipe από τη μέση της οθόνης...

Καλησπερα. Εχω nova αλλα δεν μπορω με καμμια κίνηση (swipe) να κατεβασω την status bar οπως επισης δεν βρηκα και την επιλογη για beta που λες.. Εστειλα mail κιολας στον προγραμματιστη αλλα απάντηση δεν πήρα. Εσενα λειτουργεί κανονικα φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω nova αλλα δεν μπορω με καμμια κίνηση (swipe) να κατεβασω την status bar οπως επισης δεν βρηκα και την επιλογη για beta που λες.. Εστειλα mail κιολας στον προγραμματιστη αλλα απάντηση δεν πήρα. Εσενα λειτουργεί κανονικα φιλε μου?

Εκανες αυτό και δεν μπορείς ;

[ATTACH]60785[/ATTACH]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...