Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερω οτι ειμαι offtopic αλλα ειναι το καλυτερο thread που μπορω να ρωτησω.Ποιον browser προτεινετε για το νοτε 4?

 

Για εμένα και ο στοκ είναι πολύ καλός και γρήγορος. Διαφορετικά chrome. Εχω δοκιμάσει dolphin, mozilla, opera, uc..δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος όσο οι 2 πρώτοι. Είναι καθαρά θέμα γούστου.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι ειμαι offtopic αλλα ειναι το καλυτερο thread που μπορω να ρωτησω.Ποιον browser προτεινετε για το νοτε 4?

 

Εγώ πάντα τον stock της Samsung χρησιμοποιώ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι ειμαι offtopic αλλα ειναι το καλυτερο thread που μπορω να ρωτησω.Ποιον browser προτεινετε για το νοτε 4?

 

Chrome γιατι πολυ απλα ο στοκ αφαιρεσε το open in new tab (background)

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ chrome λόγω του συγχρονισμού κωδικών και bookmarks με τον υπολογιστή, αν υπήρχαν αυτά και στον στοκ ίσως να πήγαινα εκεί λόγω των δυνατοτήτων του s pen.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα τις επιλογες του προγραμματιστη,πως μπορω να το απενεργοποιησω και να μην φαινεται στο μενου? Edited by lastm4n
Samsung Galaxy Note 4 N910C Black
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα τις επιλογες του προγραμματιστη,πως μπορω να τις απενεργοποιησω και να μην φαινονται στο μενου?

 

ρυθμισεις> εφαρμογες > ολα > βρισκεις τις ρυθμισεις μπαινεις και κανεις clear data

 

ΥΣ εχει μπακαρι η ιστοσελιδα τι εγινε; δεν με εμαφανιζει ολο το μνμ που εχω γραψει! :/

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις>εφαρμογες>ολα>βρισκεις τις ρυθμισεις μπαινεις και κανεις clear data

 

ok το βρηκα,thnx!

Edited by lastm4n
Samsung Galaxy Note 4 N910C Black
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα αλλά έχει πολλές σελίδες και δεν είναι εύκολο. Μπορεί να μου πει κάποιος με λίγα λόγια τα αρνητικά του πράγματα (προβληματάκια); Λογικά θα έχουν αναφερθεί πολλές φορές ότι έχει, εάν έχει. Ευχαριστώ πολύ! Edited by ggazas

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα αλλά έχει πολλές σελίδες και δεν είναι εύκολο. Μπορεί να μου πει κάποιος με λίγα λόγια τα αρνητικά του πράγματα (προβληματάκια); Λογικά θα έχουν αναφερθεί πολλές φορές ότι έχει, εάν έχει. Ευχαριστώ πολύ!

 

Καλησπέρα, το κινητό είναι απροβλημάτιστο out of the box. Πραγματικά τέλειο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό είναι απροβλημάτιστο out of the box. Πραγματικά τέλειο.

 

Για να μην λεμε και οτι θελουμε εχει μικρολαγκ οπως πχ στις προσφατες εφαρμογες.

Ενα tip ειναι να αλλαξετε το runtime σε art. Πολυ πιο γρηγορο το κινητο με καλυτερη αυτονομια

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Για να μην λεμε και οτι θελουμε εχει μικρολαγκ οπως πχ στις προσφατες εφαρμογες.

Ενα tip ειναι να αλλαξετε το runtime σε art. Πολυ πιο γρηγορο το κινητο με καλυτερη αυτονομια

 

Πάντως εγώ λαγκ με το C δεν είδα! Ερχόμενος από Σ3 ! Το art δουλεύει κανονικά;; παλιά μερικοί που το είχαν γυρίσει σε art αντιμετώπιζαν κάποια προβλήματα!το κινητό είναι άψογο σε όλα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ λαγκ με το C δεν είδα! Ερχόμενος από Σ3 ! Το art δουλεύει κανονικά;; παλιά μερικοί που το είχαν γυρίσει σε art αντιμετώπιζαν κάποια προβλήματα!το κινητό είναι άψογο σε όλα

 

Η καθυστέρηση για τα recent apps & για κάποια stock apps(που είναι τα μόνα ψεγάδια που μπορώ να καταλογίσω) είναι πιο έντονη στο snapdragon από το exynos(που είναι σχεδόν αμελητέο)

Το art εκτός από ασυμβατότητα με xposed, έχει κάποιο άλλο θέμα ασυμβατότητας?

Link to comment
Share on other sites

Η καθυστέρηση για τα recent apps & για κάποια stock apps(που είναι τα μόνα ψεγάδια που μπορώ να καταλογίσω) είναι πιο έντονη στο snapdragon από το exynos(που είναι σχεδόν αμελητέο)

Το art εκτός από ασυμβατότητα με xposed, έχει κάποιο άλλο θέμα ασυμβατότητας?

 

Όταν το είχαν βάλει μερικοί στις αρχές το κινητό αργού σε να ανοίξει έκανα κανένα δεκάλεπτοαν θυμάμαι καλά και σε κάποιες εφαρμογές γινόταν force closeη δεν ανοιγαν κκαθόλου κάτι τέτοιο! Με το λολλιποπ θα λειτουργήσει κανονικά και αψεγαδιαστα τώρα έχει κάποια bug

Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχαν βάλει μερικοί στις αρχές το κινητό αργού σε να ανοίξει έκανα κανένα δεκάλεπτοαν θυμάμαι καλά και σε κάποιες εφαρμογές γινόταν force closeη δεν ανοιγαν κκαθόλου κάτι τέτοιο! Με το λολλιποπ θα λειτουργήσει κανονικά και αψεγαδιαστα τώρα έχει κάποια bug

 

Εγω δεν εχω θεματα με το art. Γενικοτερα ειναι πιο γρηγορο το κινητο και δεν εχω αντιμετωπισει ακομα εφαρμογη που να εχει παραξενη αποκριση τοσες μερες που το χρησιμοποιω. Μακαρι το lolipop να εξαλειψει και αυτο το μικρο λαγκ που εμενα προσωπικα με ενοχλει αφου το νοτε 3 που ειχα δεν ειχε τετοια θεματα.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα....

Να ρωτήσω..έχει κανείς σας παρατηρήσει κολλήματα στα widget στο F?

Πχ: προχθές είχε κολλήσει στο widget απο το ψηφιακό ρολόι η ώρα και ενώ ήταν 7 μου έλεγε 5+ ενώ η ώρα πάνω στην γραμμή ήταν σωστή..όταν το έσβησα και το ξανατράβηξα πάνω δεν φαινόταν και έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση για να το εμφανίσει...και στου s health έλεγε πχ 0 βήματα και μέσα στην εφαρμογή τα μέτραγε κανονικά. Αυτο με την ώρα μου το είχε ξανακάνει και πριν μια εβδομάδα σχεδόν και το θέμα είναι οτι δεν έχω εγκαταστήσει κάποια άλλη διαφορετική εφαρμογή για ρολόι πχ κλπ τα custom χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω θεματα με το art. Γενικοτερα ειναι πιο γρηγορο το κινητο και δεν εχω αντιμετωπισει ακομα εφαρμογη που να εχει παραξενη αποκριση τοσες μερες που το χρησιμοποιω. Μακαρι το lolipop να εξαλειψει και αυτο το μικρο λαγκ που εμενα προσωπικα με ενοχλει αφου το νοτε 3 που ειχα δεν ειχε τετοια θεματα.

 

Πράγματι σε art κι εδώ και όλα παίζουν κανονικά. Το κινητο είναι πιο γρήγορο και με ελαφρως καλύτερη αυτονομία...

Σε αναμονή της lollipop που θα έχουμε art εξ'ορισμου

Link to comment
Share on other sites

Για να μην λεμε και οτι θελουμε εχει μικρολαγκ οπως πχ στις προσφατες εφαρμογες.

Ενα tip ειναι να αλλαξετε το runtime σε art. Πολυ πιο γρηγορο το κινητο με καλυτερη αυτονομια

 

Εγώ δεν είπα ότι δεν είχε μικρο-lag. Είπα ότι ήταν απροβλημάτιστο και δεν χρειάστηκε οι χρήστες να περιμένουν fixes από τη Σάμμυ.

Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αυτα λεω και εγω τοσο καιρο ...το κινητο εχει καποια κομπιαςματα που δεν ειχε το

νοτε 3...που καποιες στιγμες στην ψιλοσπανε....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ποσες επανεκινησεις χρειαζεται για να γυρισει σε Art?

Ειμαι στην 3η...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ποσες επανεκινησεις χρειαζεται για να γυρισει σε Art?

Ειμαι στην 3η...

 

Εγω μια εκανα...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ποσες επανεκινησεις χρειαζεται για να γυρισει σε Art?

Ειμαι στην 3η...

 

Με την 1η έκανε εμένα, απλά πήρε πολύ ώρα καθώς έκανε αναβάθμιση εφαρμογών. (περίπου μισή ώρα)

Link to comment
Share on other sites

και οταν το κλεινετε το κινητο και το ξανανοιγεται δεν κανει παλι ενημερωση εφαρμογων?

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το s health ...επισης νομιζω δεν δουλευει..

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αυτα λεω και εγω τοσο καιρο ...το κινητο εχει καποια κομπιαςματα που δεν ειχε το

νοτε 3...που καποιες στιγμες στην ψιλοσπανε....

 

Έπρεπε να πέσει στα χέρια σου το G3 και να περιμένεις το εβδομαδιαίο update μπας και στρώσει.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να πέσει στα χέρια σου το G3 και να περιμένεις το εβδομαδιαίο update μπας και στρώσει.

 

Επειδή μία συσκευή είχε θέματα γιατί πρέπει να έχει θέματα και το note δηλαδή? Και γιατί επειδή το G3 έχει θέματα να δικαιολογούμε και του Note?

Γιατί να μην το συγκρίνουμε δηλαδή με m8 ή z3?

Εν κατακλείδι, το note είναι άριστο(οθόνη, κάμερα, φοβερές λειτουργίες που δεν υπάρχουν ούτε κατά διάνοια στον ανταγωνισμό), πολύ καλή μπαταρία, επιτέλους καλή κατασκευή, με μόνο ψεγάδια αυτά τα μικροκολλήματα, τα οποία όμως δεν δικαιολογούνται για τέτοια συσκευή & για μένα δεν έχουν σχέση με το φόρτωμα της συσκευής αλλά με προχειρογραμμένες εφαρμογές της sammy, π.χ. dialer/μηνύματα/έκθεση/ tw(αν και βελτιωμένος σε σχέση με το παρελθόν)

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και οταν το κλεινετε το κινητο και το ξανανοιγεται δεν κανει παλι ενημερωση εφαρμογων?

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το s health ...επισης νομιζω δεν δουλευει..

 

s health δουλεύει, μόλις το τσέκαρα.

Δεν το ξαναέκανα reboot όταν το άλλαξα, αλλά τώρα που τα πάτησα για δοκιμή ξανακάνει ενημέρωση εφαρμογών αλλά όχι όλες.(την 1η έκανε 360 & τώρα 73) δεν ξέρω τι παίζει και αν θα το κάνει συνέχεια.

Επίσης βελτιώθηκε πολύ η καθυστέρηση στα recent apps.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...