Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά σχετικό:

 

...είδα ότι έγινε λόγος για τα βίντεο του Note 4....

...δε νομίζω να έχει δει κανείς βίντεο γραμμένο σε 4Κ σε Samsung τηλεόραση, γιατί πολύ απλά ακόμη δεν μπορεί να παίξει αυτούσιο 4Κ! Δεν επιμένω κιόλας, μπορεί κάποιο νεότερο μοντέλο να έχει αυτή τη δυνατότητα μιας και η δική μου έχει κλείσει χρόνο, αλλά λίγο δύσκολο, από απόψεως hardware και συγκεκριμένα λόγω HDMI. Η σειρά F9000 που έχω, βίντεο από Note 4 δεν παίζει... Αυτά τα λίγα!

Edited by Savvin_Diesel
Ο δαίμων του πληκτρολογίου!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ παιδιά. Πως βγάζουμε ενεργή σημείωση στην αρχική οθόνη? Ίσως δεν γνωρίζω αλλά σε εμένα δεν βγάζει την "καρφίτσα".
Link to comment
Share on other sites

πατα μια φορα το κουμπακι απ το s pen πανω στην οθονη και θα στο εμφανισει...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά σχετικό:

 

...είδα ότι έγινε λόγος για τα βίντεο του Note 4....

...δε νομίζω να έχει δει κανείς βίντεο γραμμένο σε 4Κ σε Samsung τηλεόραση, γιατί πολύ απλά ακόμη δεν μπορεί να παίξει αυτούσιο 4Κ! Δεν επιμένω κιόλας, μπορεί κάποιο νεότερο μοντέλο να έχει αυτή τη δυνατότητα μιας και η δική μου έχει κλείσει χρόνο, αλλά λίγο δύσκολο, από απόψεως hardware και συγκεκριμένα λόγω HDMI. Η σειρά F9000 που έχω, βίντεο από Note 4 δεν παίζει... Αυτά τα λίγα!

 

Ουτε εμενα παιζει σε F6000 σειρα. Την τηλεοραση την εχω βεβαια σαν οθονη του υπολογιστη, οποτε μεσω υπολογιστη τα βλεπω.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Απ την στιγμή που οι ανάλυση των τηλεοράσεων ειναι FHD(1080p), λογικό ειναι να μην μπορει να παίξει 4K. Για 4K video πρέπει να διαθετεις Ultra HD TV
Link to comment
Share on other sites

Απ την στιγμή που οι ανάλυση των τηλεοράσεων ειναι FHD(1080p), λογικό ειναι να μην μπορει να παίξει 4K. Για 4K video πρέπει να διαθετεις Ultra HD TV

 

...η σειρά F9000 είναι Ulta HD! Αυτό προσπαθώ να πω... Αλλά αυτούσιο 4Κ δεν μπορεί να παίξει ακόμη λόγω του τρέχοντος προτύπου HDMI. Το ίδιο ισχύει και για τις υπόλοιπες εταιρίες. Σε αυτές δεν ξέρω με ποια διαδικασία 'παίζεται' 4Κ, στην δική μου όμως προς το παρόν 'παίζεται' ΜΟΝΟ με stitching. Δηλαδή ο επεξεργαστής stitchάρει 4 βίντεο* ανάλυσης 1080p και το αποτέλεσμα είναι 4Κ. Αυτά!

 

 

* Κάθε ένα από τα τέσσερα βίντεο είναι το 1/4 της συνολικής εικόνας τραβηγμένο φυσικά σε 1080p.

Link to comment
Share on other sites

...η σειρά F9000 είναι Ulta HD! Αυτό προσπαθώ να πω... Αλλά αυτούσιο 4Κ δεν μπορεί να παίξει ακόμη λόγω του τρέχοντος προτύπου HDMI. Το ίδιο ισχύει και για τις υπόλοιπες εταιρίες. Σε αυτές δεν ξέρω με ποια διαδικασία 'παίζεται' 4Κ, στην δική μου όμως προς το παρόν 'παίζεται' ΜΟΝΟ με stitching. Δηλαδή ο επεξεργαστής stitchάρει 4 βίντεο* ανάλυσης 1080p και το αποτέλεσμα είναι 4Κ. Αυτά!

 

 

* Κάθε ένα από τα τέσσερα βίντεο είναι το 1/4 της συνολικής εικόνας τραβηγμένο φυσικά σε 1080p.

 

Δε μπορεί, μεσω dlna θα παίζει. Ανοίγεις ενα 4k video και πατωντας την επιλογή που εχω στο βελακι και το πετάει ασύρματα https://www.dropbox.com/s/xnt64z9gxkdyy31/Studio_20141228_190818.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί, μεσω dlna θα παίζει. Ανοίγεις ενα 4k video και πατωντας την επιλογή που εχω στο βελακι και το πετάει ασύρματα https://www.dropbox.com/s/xnt64z9gxkdyy31/Studio_20141228_190818.png?dl=0

 

Δεν γίνεται... Εμφανίζει μήνυμα ότι προς το παρόν η ανάλυση δεν υποστηρίζεται! Μόνο με 'πλάγιο τρόπο' μπορεί να παιχτεί -τουλάχιστον- στις Samsung τηλεοράσεις 4Κ περιεχόμενο... Εν αναμονή του νέου προτύπου HDMI 2.0!

 

edit: ...θα μπορούσα να γράψω περισσότερα πάνω στο θέμα, μιας και λόγο κατοχής UHD το έχω ψάξει το θέμα, θα είμαι όμως off-topic!

Edited by Savvin_Diesel
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται... Εμφανίζει μήνυμα ότι προς το παρόν η ανάλυση δεν υποστηρίζεται! Μόνο με 'πλάγιο τρόπο' μπορεί να παιχτεί -τουλάχιστον- στις Samsung τηλεοράσεις 4Κ περιεχόμενο... Εν αναμονή του νέου προτύπου HDMI 2.0!

 

edit: ...θα μπορούσα να γράψω περισσότερα πάνω στο θέμα, μιας και λόγο κατοχής UHD το έχω ψάξει το θέμα, θα είμαι όμως off-topic!

 

Κι εμενα το ιδιο μου λέει αλλα η δικια μου ειναι 1080p οπότε είναι λογικο. Απαράδεκτο βέβαια να μην μπορεις να εκμεταλλευτεις ενα 4K video σε μια πανάκριβη Ultra HD TV.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε panoramix και ggazas το κινητό το πήρα απο kinito.gr και σε σημερινή μου επίσκεψη για να τους πω το πρόβλημα μου είπαν ότι ακόμα και doa να ήταν η διαδικασία είναι ίδια, δηλ. παει για έλεγχο σε Samsung service center και απο εκεί βλέπουμε ... γιατι η εγγύηση είναι αντιπροσωπείας και το κατάστημα δεν μπορεί να κάνει κάτι αλλο. Οποτε αύριο καρφί για Samsung αναγκαστικά... Αλλά φανταστείτε κινητό αξίας 620€ και να σου βγαίνει με ελάττωμα το οποίο δεν φαίνεται και εύκολα γιατι το εργαλείο ενώ κατα τα αλλά παει ωραία, ξαφνικά σε ανύποπτες στιγμές κάνει restart όπως επίσης χάνει και σε τυχαίες στιγμές το σήμα κινητής. Δοκίμασα και με διαφορετικές sim αλλά τα restarts συνεχίστηκαν. Επίσης τα restarts δεν έχουν να κάνουν με εφαρμογές με intensive processing, συμβαίνουν εντελώς random και σε απλές εφαρμογές s note και remote desktop.
Link to comment
Share on other sites

...η σειρά F9000 είναι Ulta HD! Αυτό προσπαθώ να πω... Αλλά αυτούσιο 4Κ δεν μπορεί να παίξει ακόμη λόγω του τρέχοντος προτύπου HDMI. Το ίδιο ισχύει και για τις υπόλοιπες εταιρίες. Σε αυτές δεν ξέρω με ποια διαδικασία 'παίζεται' 4Κ, στην δική μου όμως προς το παρόν 'παίζεται' ΜΟΝΟ με stitching. Δηλαδή ο επεξεργαστής stitchάρει 4 βίντεο* ανάλυσης 1080p και το αποτέλεσμα είναι 4Κ. Αυτά!

 

 

* Κάθε ένα από τα τέσσερα βίντεο είναι το 1/4 της συνολικής εικόνας τραβηγμένο φυσικά σε 1080p.

 

Σε δίσκο ή στικάκι αν το συνδέσεις στο USB ή απλά σε δίσκο μέσω DLNA θα πρέπει να παίζει.

 

Ας μείνουμε όμως στo θέμα μας που είναι το τηλέφωνο :)

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Εγινε καμμια εκδοση ΝΟΤΕ 4 Lollipop?

Τα ελληνικης κασκευης και προελευσεως ποτε θα την δεχτουν υπαρχει καμμια ενημερωση απο τους ιθυνοντες?

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν έχει πάρει κανείς την αναβάθμιση μια που δεν έχει βγει στην κυκλοφορία ακόμα επίσημα για κανένα note C, F, U (και υπόλοιπη άλφα-βήτα :) )

 

Σκοπός είναι όταν έρθει να μην υπάρχουν προβλήματα οπότε και Πάσχα να έρθει εμένα προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου. .Από την άλλη υπάρχουν πολλοί που αν δεν πάρουν την αναβάθμιση από τους πρώτους ξενερώνουν. .. γούστα είναι αυτά οπότε περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λένε. ..

 

Edit

Τα "ελληνικα" λογικά σε 10-15 μέρες το πολύ από την επίσημη κυκλοφορία της αναβάθμισης θα την πάρουν και αυτά. .

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Εγινε καμμια εκδοση ΝΟΤΕ 4 Lollipop?

Τα ελληνικης κασκευης και προελευσεως ποτε θα την δεχτουν υπαρχει καμμια ενημερωση απο τους ιθυνοντες?

Οχι,αλλα εγινε απο ο,τι δειχνουν τα πραγματα ενα LTE-A,με τον 810 πανω.

http://www.anandtech.com/show/8805/samsung-announces-snapdragon-810-powered-galaxy-note-4 .

Αλλα μονον για την Κορεα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα πριν καιρό, αλλα δε μου απαντήσατε, μάλλον επειδή τότε, ελάχιστοι είχαν στα χέρια τους το κινητό. Τώρα που το έχετε περισσότεροι, θα ξαναρωτήσω (απευθύνομαι σε χρήστες που έχουν δουλέψει και το Note III):

Ισχύει ότι, όταν γράφεις με το στυλό στο Note IV, σου δίνει μια αίσθηση ότι γράφεις σε χαρτί, σε αντίθεση με το Note III, που έδεινε την αίσθηση ότι γράφεις σε πλαστικό;

 

Με ενδιαφέρει να ξέρω, καθώς είμαι fan των Note και του S-Pen.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα πριν καιρό, αλλα δε μου απαντήσατε, μάλλον επειδή τότε, ελάχιστοι είχαν στα χέρια τους το κινητό. Τώρα που το έχετε περισσότεροι, θα ξαναρωτήσω (απευθύνομαι σε χρήστες που έχουν δουλέψει και το Note III):

Ισχύει ότι, όταν γράφεις με το στυλό στο Note IV, σου δίνει μια αίσθηση ότι γράφεις σε χαρτί, σε αντίθεση με το Note III, που έδεινε την αίσθηση ότι γράφεις σε πλαστικό;

 

Με ενδιαφέρει να ξέρω, καθώς είμαι fan των Note και του S-Pen.

Γιατι δεν πας σε καποιο καταστημα να το διαπιστωσεις ο ιδιος?

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από σήμερα...Μια πρώτη ερώτηση..Αυτές οι δύο κάθετες άσπρες γραμμές που βρίσκονται πάνω και κάτω στο μεταλλικό περίβλημα τι είναι;
Link to comment
Share on other sites

Καλοροζικο, μηπως ειναι κεραιες? Γιατι ειχα και εγω στην αρχη την ιδια απορια αλλα δεν το εψαξα...
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από σήμερα...Μια πρώτη ερώτηση..Αυτές οι δύο κάθετες άσπρες γραμμές που βρίσκονται πάνω και κάτω στο μεταλλικό περίβλημα τι είναι;

 

Καλορίζικο & καλομίλητο!

Οι γραμμές είναι για το σήμα λόγω μεταλλικού περιβλήματος.(Αν δεις τέτοιες έχουν και τα nexus 6,m8,iphone γενικά όσα έχουν μεταλλικό περίβλημα)

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει καποιες φορες το εξης ...τρεχω nova...παταω με s pen να παρω screenshot...και δεν ανοιγει η Εφαρμογη "Γραφη στη Οθονη" ...κλεινω εφαρμογες ...και μετα ανοιγει...

Ποση μνημη χρειαζεται και δεν ανοιγει?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά μήπως ξέρει κανείς γιατί στο ενεργό μήνυμα δεν μου εμφανίζει το pin(πινέζα) να κάνω το σημείωμα widget ?
Link to comment
Share on other sites

ή μηπως εννοεις αυτο?

 

οκ με το nova δυστυχως δεν το βγαζει

Edited by StratosGR

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...