Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αγόρασα το note στις 19/11. Όλα καλά όλα ωραία με το νέο μου απόκτημα ώσπου στις 4/12 και ενω το τηλέφωνο ήταν στην αναμονή πάω να το ανοίξω για να κάνω μια κλήση και το βλέπω σβηστό. Προσπάθησα να το ανοίξω με όλους τους γνωστούς τρόπους και τίποτα. Η μπαταρία υπόψη ήταν στο 90%. Το τηλέφωνο πέθανε. Ξενερωμενος απίστευτα το πήγα στο πλησιέστερο service Samsung ο οποίος το έστειλε στην Samsung(arvato η smartec). Έχω ζητήσει αντικατάσταση και περιμένω απάντηση. Το κινητό είναι ελληνικό από wind αγορασμένο.

Αν μετράω σωστά είσαι δυστυχώς εκτός των 15 ημερών του DOA. Θα είσαι τυχερός αν στο αλλάξουνε, αλλά να συνεχίσεις να επιμένεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις ενεργοποιημένο το USB debugging και στις δύο συσκευές? (Για να το ενεργοποιήσεις πηγαίνεις στις ρυθμίσεις της συσκευής, κάτω κάτω στις Πληροφορίες Συσκευής και έπειτα πατάς πολλές φορές στην έκδοση λογισμικού ή στο About Phone μέχρι να σου βγάλει - Έμειναν 3,2,1 βήματα για να γίνεις Προγραμματιστής), αφού γίνεις στις ρυθμίσεις θα εμφανιστεί νέο μενού για Προγραμματιστές όπου και θα βρεις την επιλογή USB Debbuging.

 

Έπειτα ανοίγεις την εφαρμογή και προχωράς μέχρι να σου πει να συνδέσεις τη συσκευή σου με τον υπολογιστή, θεωρητικά ο υπολογιστής πρέπει να τη δει και να συνεχίσεις τη διαδικασία.

Τελικά δούλεψα με το sms backup and restart και δούλεψε SUPER!!!:) Μου εμφανίσθηκαν σε μορφή διαλόγου κανονικότατα στην θέση τους και τα 18000 περίπου sms και μάλιστα δίχως να χαθούν όσα είχα κάνει το τριήμερο που χρησιμοποιούσα ήδη το ΝΟΤΕ. Και 2 εφαρμογές που με ενδιέφεραν πάρα πολύ έγινε κάτι το αναπάντεχο. Με το που δήλωσα τα στοιχεία μου όπως email και passwort στις εφαρμογές οι οποίες τα ζητούσαν τότε με την εγκατάσταση, πέρασαν αυτομάτως τα δεδομένα τους!!! Ευχαριστώ λοιπόν το φόρουμ και όλους για την βοήθεια.

 

Στο θέμα των sms εαν έχετε πάντως να προτίνετε κάποια άλλη εφαρμογή αντί αυτής που έχει εγκατεστημένη θα το ήθελα διότι μου κολλάει μερικές φορές. Και επίσης εαν μπορούν να υπάρχουν τα σημεία στίξης μαζί με τα γράμματα. Διότι τώρα τα έχει δίπλα απο την αλλαγή γλώσσας και είναι δίσχρηστο. Θα ήθελα πχ να έχει το κόμμα σε κάποιο σημείο ξεχωριστό, την τελεία το θαυμαστικό κλπ!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας πω κάτι; Διαβάζω πάνω από δέκα σελίδες και όλοι λέτε για κολλήματα και προβλήματα που έχει ολοένα το κινητό. Τελικά αξήζει η αγορά του; Η αλήθεια είναι ότι με αποτρέπετε να το αγοράσω με αυτά που γράφετε. Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας γιατί αγοράζω κάθε τρία χρόνια κινητό και δεν θα ήθελα να το μετανιώσω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας πω κάτι; Διαβάζω πάνω από δέκα σελίδες και όλοι λέτε για κολλήματα και προβλήματα που έχει ολοένα το κινητό. Τελικά αξήζει η αγορά του; Η αλήθεια είναι ότι με αποτρέπετε να το αγοράσω με αυτά που γράφετε. Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας γιατί αγοράζω κάθε τρία χρόνια κινητό και δεν θα ήθελα να το μετανιώσω.

 

Στην συντριπτική πλειοψηφία το τηλέφωνο δουλεύει πραγματικά απροβλημάτιστα out of the box.:)

Εγώ πάντως στο προτείνω ανεπιφύλακτα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cosmote και ακόμα το update δεν έχει έρθει πάντως!

Τι περιμένεις να έρθει;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η Nk4. και δε με νοιάζει τόσο για αυτό το update όσο το ότι αυτό το θέμα με τις καθυστερήσεις θα είναι μόνιμο!

Μάλλον θα επιλέξω μια άλλη έκδοση και θα την εγκαταστήσω.

την ολλανδική ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Η Nk4. και δε με νοιάζει τόσο για αυτό το update όσο το ότι αυτό το θέμα με τις καθυστερήσεις θα είναι μόνιμο!

Μάλλον θα επιλέξω μια άλλη έκδοση και θα την εγκαταστήσω.

την ολλανδική ίσως.

 

προσεχ μην γραψει ο knox..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δούλεψα με το sms backup and restart και δούλεψε SUPER!!!:) Μου εμφανίσθηκαν σε μορφή διαλόγου κανονικότατα στην θέση τους και τα 18000 περίπου sms και μάλιστα δίχως να χαθούν όσα είχα κάνει το τριήμερο που χρησιμοποιούσα ήδη το ΝΟΤΕ. Και 2 εφαρμογές που με ενδιέφεραν πάρα πολύ έγινε κάτι το αναπάντεχο. Με το που δήλωσα τα στοιχεία μου όπως email και passwort στις εφαρμογές οι οποίες τα ζητούσαν τότε με την εγκατάσταση, πέρασαν αυτομάτως τα δεδομένα τους!!! Ευχαριστώ λοιπόν το φόρουμ και όλους για την βοήθεια.

 

Στο θέμα των sms εαν έχετε πάντως να προτίνετε κάποια άλλη εφαρμογή αντί αυτής που έχει εγκατεστημένη θα το ήθελα διότι μου κολλάει μερικές φορές. Και επίσης εαν μπορούν να υπάρχουν τα σημεία στίξης μαζί με τα γράμματα. Διότι τώρα τα έχει δίπλα απο την αλλαγή γλώσσας και είναι δίσχρηστο. Θα ήθελα πχ να έχει το κόμμα σε κάποιο σημείο ξεχωριστό, την τελεία το θαυμαστικό κλπ!

 

Για τα sms μπορεις να δοκιμασεις και textra , chomp sms...

Για τους τονους δοκιμασε αλλο πληκτρολογιο δες Εδω

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν μετράω σωστά είσαι δυστυχώς εκτός των 15 ημερών του DOA. Θα είσαι τυχερός αν στο αλλάξουνε, αλλά να συνεχίσεις να επιμένεις.

 

Ναι το ξέρω αλλά όπως εξήγησα και στην Samsung θεωρω πιο σωστη αντιμετωπιση την αντικατασταση καθως προφανως προκειται για προβληματικη συσκευη. Έτσι τους ειπα πραττει

μια εταιρεία που σέβεται τον πελάτη της. Κοντός ψαλμός. Θα δείξει αλλά θα επιμείνω όσο μπορέσω.

Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιποι που έχετε cosmote έχετε πάρει την τελευταία αναβάθμιση?

Πήρα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι η αναβάθμιση του λογισμικού δεν έχει καμία σχέση με τον παροχο πάρα μόνο με την συσκευή.

Τι πιστεύετε ότι ισχύει τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιποι που έχετε cosmote έχετε πάρει την τελευταία αναβάθμιση?

Πήρα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι η αναβάθμιση του λογισμικού δεν έχει καμία σχέση με τον παροχο πάρα μόνο με την συσκευή.

Τι πιστεύετε ότι ισχύει τελικά?

Σαφώς δεν έχει σχέση με τον πάροχο αλλά μόνο με τον κατασκευαστή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιποι που έχετε cosmote έχετε πάρει την τελευταία αναβάθμιση?

Πήρα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι η αναβάθμιση του λογισμικού δεν έχει καμία σχέση με τον παροχο πάρα μόνο με την συσκευή.

Τι πιστεύετε ότι ισχύει τελικά?

 

βλεπε εδω αν εχει βγει θα ειναι εδω..

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N910F

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιποι που έχετε cosmote έχετε πάρει την τελευταία αναβάθμιση?

Πήρα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι η αναβάθμιση του λογισμικού δεν έχει καμία σχέση με τον παροχο πάρα μόνο με την συσκευή.

Τι πιστεύετε ότι ισχύει τελικά?

 

Απ οτι παρατηρησα, η Samsung βγαζει την ενημερωση καθε μερα για 2 περιοχες και μονο Δευτερα ως Παρασκευη. Οποτε αν κρινω απο το ποσες υπαρχουν στην Ευρωπη, θα περιμενουμε λιγακι ακομα.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς δεν έχει σχέση με τον πάροχο αλλά μόνο με τον κατασκευαστή.

 

Η έκδοση που πουλάει η Cosmote δεν έχει προεγκατεστημένες εφαρμογές της; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που πουλάει η Cosmote δεν έχει προεγκατεστημένες εφαρμογές της; :confused:

Αυτές όμως δεν χρειάζονται αλλαγή κατά την αναβάθμιση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αυτές όμως δεν χρειάζονται αλλαγή κατά την αναβάθμιση.

 

Η έκδοση που πουλάει η Cosmote δεν έχει προεγκατεστημένες εφαρμογές της; :confused:

 

Σαφώς δεν έχει σχέση με τον πάροχο αλλά μόνο με τον κατασκευαστή.

 

Οι υπόλοιποι που έχετε cosmote έχετε πάρει την τελευταία αναβάθμιση?

Πήρα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι η αναβάθμιση του λογισμικού δεν έχει καμία σχέση με τον παροχο πάρα μόνο με την συσκευή.

Τι πιστεύετε ότι ισχύει τελικά?

 

Kαι ο πάροχος παίζει ρόλο.

Αν δεν έπαιζε ρόλο θα παίρναμε συγχρόνως όλοι τις αναβαθμίσεις (EUR, COS, VGR), το οποίο δε συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειπε και η google gia to nexus 6 παιζει ρολο και ο παροχος που εισαι να στο δωσει το update http://www.slashgear.com/nexus-updates-no-longer-guaranteed-in-2-weeks-02358119/
Link to comment
Share on other sites

Kαι ο πάροχος παίζει ρόλο.

Αν δεν έπαιζε ρόλο θα παίρναμε συγχρόνως όλοι τις αναβαθμίσεις (EUR, COS, VGR), το οποίο δε συμβαίνει.

Θα έπερναν και όλοι μαζί σε όλες τις χώρες, μια και δεν υπάρχουν διαφορές.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θα έπερναν και όλοι μαζί σε όλες τις χώρες, μια και δεν υπάρχουν διαφορές.

 

Δεν είναι χώρος να αναλύσουμε τις διαφορές, αλλά το αποτέλεσμα δεν αλλάζει.

Παίζει ρόλο και ο πάροχος.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς δεν έχει σχέση με τον πάροχο αλλά μόνο με τον κατασκευαστή.

Εδω που ειμαι παντως στις αναβαθμίσεις τον τελικό λόγο τον εχει ο πάροχος. Από τους παρόχους περιμένουμε και τουλάχιστον ο ένας από τους 3 έχει thread στο φόρουμ υποστήριξης με το status της επόμενης αναβάθμισης για κάθε συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαζετε μιας αλλης χωρας να τελειωνεται...ειχα ελληνικο και το κανα ισπανικο και Τελος

..και εγγυηση κομπλε!!!

 

γιατι να περιμενω 3,4 εβδομαδες....

 

Το ιδιο θα κανω μολις σκασει τον αλλο μηνα το lollipop....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος που το αφηνω ελληνικο εκτος το οτι δεν ξερω πως να το αλλαξω (χεχεχεχε ειπαμε ειμαι νεος στα android/samsung) ειναι οτι μεχρι να ερθει σε εμας βγαινουν στην φορα και τυχον πρβληματα...οποτε ή δεν χρειαζεται να αναβαθμησουμε γιατι θα μαθαινουμε αν αξιζει η αλλαγη ή θα ερχεται μια και καλη μαζι με την διορθωση της αναβαθμισης..εξαλλου το note εως τωρα δουλευει μια χαρα ...ποιος ο λογος βιασυνης....
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χειροκίνητο έλεγχο μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση σε ΑΝΚ4 μεγέθους 139μβ αν θυμάμαι καλά. Το κινητό είναι στη Κύπρο, αγορασμένο από την ΑΤΗΚ.
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ισχυει οτι τα γερμανικα ειναι τα πρωτα που παιρνουν αναβαθμιση? Ειμαι στη φαση ψαξιματος τωρα, αξιζει να ξεψαχνισω ολα τα σκρουτζομαγαζα μεχρι να βρω γερμανικο?
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...