Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,

Ελπιζω να το ανοιξα στο σωστο μερος...

 

Ειμαι στην σκεψη να αγορασω το νεο note 4, εχετε ακουσει τιποτα για αυτο; καπου διαβασα κ ειδα κ φωτο οι βιαστηκαν να το λανσαρουν λογω 6+ κ εχει αρκετο κενο αναμεσα στην οθονη κ το πλαισιο που την περιβαλει, εχετε ακουσει κατι εσεις?

Η γυναικα μου εχει το note 3 κ ηθελα κ εγω να το παρω αλλα περιμενα να βγει το καινουριο i phone το οποιο δεν με ενθουσιασε (εχω το 4s) οποτε σκεφτομαι για το note 4. Ξερετε να μου πειτε τι διαφορες θα εχουν το note 4 με το 3??

 

Επισης για να πω την αληθεια γλυκοκοιταζω κ το s5 λογω μεγεθους ....

 

Γενικα ειμαι αναμεσα στο s5 & το note 4 , καμια βοηθεια ??

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο ήχος δεν έχει πρόβλημα. Είναι καμπάνια, έτσι αναφέρεται από χρήστες και στο xda.

Το Πλαίσιο γράφει ότι να ναι. Με 4.4.4 έρχεται η συσκευή παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά μικρή σημασία έχει, πρόκειται μόνο για κάποια ενημέρωση ασφαλείας (σχετικό το μόνο βέβαια) από το .2 στο .4 και όχι αισθητικής ή στον πυρήνα ή για επιδιόρθωση τυχόν προβλημάτων.. αλλά έρχεται το Android L οπότε προσωπικά θα προτιμούσα να δουλεύουν επάνω σε αυτό. :p

 

Πόσο γρήγορα θα πάει στο L το πρώτο στοίχημα.

Και πόσο θα αλλάζει το Touchwiz σε σχέση με το L το δεύτερο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,απο την πειρα με το Note 2,σου λεω οτι αν δεν υπαρχει καποιο υφασμα,καμια κουβερτα να πνιγει τον ηχο,και ειναι σκετο τραπεζι πχ,μια χαρα ακουγεται το τηλεφωνο και μη στενοχωριεσαι.:)

ευχαριστω Θεοδωρε για την απαντηση αλλα εγω απο το νοτε 2 δεν ειμαι ευχαριστημενος σ αυτο το θεμα. Ειναι το κυριο τηλεφωνο μου και σε περιπτωση που ειναι σε μαξιλαρι, κρεβατι, μαλακο καθισμα ο ηχος πνιγεται αρκετα. Κατα τ αλλα ομως η συσκευη ειναι αριστη, γι αυτο δεν ανεβηκα στο 3.

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Η γρηγορη φορτιση θελει 30' λιγοτερο απο 13% σε 100% στο Note 4 απ οτι στο Note 3. Δεν ειναι ασχημο, αλλα δεν ειναι και τιποτα φοβερο.

 

Έχουμε πει και έχουμε γράψει τόσες φορές ότι το ποσοστό μπαταρίας που βλέπεις μπορεί να είναι και παραπλανητικό. Βάλτε το πρόγραμμα battery charging για να δεις με τί ταχύτητα φορτίζεις. Αν βγάλει πάνω από 1800 που είναι 2Α τότε πράγματι φορτίζει πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πει και έχουμε γράψει τόσες φορές ότι το ποσοστό μπαταρίας που βλέπεις μπορεί να είναι και παραπλανητικό. Βάλτε το πρόγραμμα battery charging για να δεις με τί ταχύτητα φορτίζεις. Αν βγάλει πάνω από 1800 που είναι 2Α τότε πράγματι φορτίζει πιο γρήγορα.

 

Απο androidauthority:

"Samsung claims that, using a 9V charger (instead of the standard 5V), you’d be able to charge the battery to 75% of it capacity in just 30 minutes. This isn’t entirely accurate, at least from my experience. But Samsung’s other claim — that you can fully charge the device in 100 minutes — turned out to be true."

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς από εσάς το παρακάτω βίντεο στο youtube, όπου το τέρας βγάζει σκορ στο Antutu 49.145 ?
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς από εσάς το παρακάτω βίντεο στο youtube, όπου το τέρας βγάζει σκορ στο Antutu 49.145 ?

Στην αρχη το Κινεζικο,ετρεχε πιο γρηγορα,αλλα απο ενα σημειο και μετά,το 4 εφυγε με χιλια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 4 Drop Test .........επισημο βεβαια,μεσα απο το εργοστασιο.

http://www.youtube.com/watch?v=Jj3Jy5ufhaY

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι αληθείς αν και δεν νομίζω. ..και τεστ σε κούφια λαμαρίνα δεν λέει κάτι. Ας το δοκιμάσουν σε πεζοδρόμιο σκάλες άσφαλτο εκεί δεν πρόκειται να αντέξει ..
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι αληθείς αν και δεν νομίζω. ..και τεστ σε κούφια λαμαρίνα δεν λέει κάτι. Ας το δοκιμάσουν σε πεζοδρόμιο σκάλες άσφαλτο εκεί δεν πρόκειται να αντέξει ..

 

Ε ναι,εδω συμφωνω,θα ειναι πιο ρελιστικο το αποτελεσμα ετσι οπως το γραφεις,ετοιμαζoνται σχετικα videos.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά μικρή σημασία έχει, πρόκειται μόνο για κάποια ενημέρωση ασφαλείας (σχετικό το μόνο βέβαια) από το .2 στο .4 και όχι αισθητικής ή στον πυρήνα ή για επιδιόρθωση τυχόν προβλημάτων.. αλλά έρχεται το Android L οπότε προσωπικά θα προτιμούσα να δουλεύουν επάνω σε αυτό. :p

Η samsung είχε ανακοινώσει κάποια στιγμή ότι θα δώσει το L πολύ σύντομα στο τεσσάρι! Ας ελπίσουμε ότι θα γίνει πολύ καλή δουλειά κι ας αργήσει και λίγο παραπάνω αν είναι έτσι ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,δεν ειναι δυνατον να μην παρει L το 4αρι.........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,δεν ειναι δυνατον να μην παρει L το 4αρι.........:)

L θα πάρει σίγουρα, το θέμα είναι να αναβαθμιστεί και το touchwiz σύμφωνα με τα πρότυπα του L.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

L θα πάρει σίγουρα, το θέμα είναι να αναβαθμιστεί και το touchwiz σύμφωνα με τα πρότυπα του L.

 

Είχε κυκλοφορήσει ένα βιντεάκι με το S5 να έχει touchwiz beta σε στυλ android L.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις link για το πρόγραμμα που λες?

 

Γιωργο κρατα μας ενημερους μολις παραλαβεις με εντυπώσεις.

Προσωπικα για πρωτη χρονια μετα τα note 1,2,3 που τιμησα δεόντως (με day 1 αγορα και όχι μονο) φετος θα το αγορασω στη σωστη τιμη και στο ενδιαμεσο θα παιζω με vfm συσκευες από την Απω Ανατολη που με εχουν εντυπωσιασει...

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια Βαγγέλη θα ενημερώσω.

Το email που πήρα στις 30 Σεπτεμβρίου έλεγε για αποστολή γύρω στις 17 του μήνα.

Η προσφορά με δώρο το Galaxy Fit ήταν πολύ καλή για το UK και για αυτό το χτύπησα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδη και ελληνικά μαγαζιά γράφουν σύντομα διαθέσιμο.. http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-4-32GB-BLACK-EU.1067984.html
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

759 το εβαλε το expansys

Καλή τιμή για αρχή, ελπίζω σύντομα να πάρει την κατηφόρα.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με τις OTA αναβαθμίσεις λογισμικού των note 4 μη-ελληνικής αντιπροσωπίας θα υπάρχει πρόβλημα;

Θυμάμαι παλαιότερα που είχα ένα ξένο htc δεν μου έρχονταν οι αναβαθμίσεις (και το κινητό ήταν γενικά για πέταμα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία τελείως).

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα μη-Ελληνικά νομίζω λαμβάνουν ΟΤΑ πιο γρήγορα :). Δεν θα έχεις πρόβλημα πάντως!
Link to comment
Share on other sites

Με τις OTA αναβαθμίσεις λογισμικού των note 4 μη-ελληνικής αντιπροσωπίας θα υπάρχει πρόβλημα;

Θυμάμαι παλαιότερα που είχα ένα ξένο htc δεν μου έρχονταν οι αναβαθμίσεις (και το κινητό ήταν γενικά για πέταμα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία τελείως).

 

Καλησπέρα κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις. οι αναβαθμίσεις γίνονται κανονικά.

 

Επίσης για όποιον ενδιαφέρεται μου ήρθε αυτό το mail από το extreme-mobile:

 

Η ναυαρχίδα της Samsung είναι γεγονός.

 

Διαθέσιμο αποκλειστικά στην extreme-mobile σε περιορισμένο στοκ Παρασκευή 10/10 έως Δευτέρα 13/10/2014!

 

Αποκτήστε το πρώτοι στην Ευρώπη!

 

Samsung Galaxy Note 4

 

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας!

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...