Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καποιος με snapdragon να μας πει αν κολλανε οι πυρηνες online οπως στο s4 και note 3?

 

τι εννοεις κολλανε οι πυρηνες ?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις κολλανε οι πυρηνες ?

 

κολλάνε σε ζεύγη λόγω ετερωνύμου έλξεως και γίνεται διπύρηνο μάλλον....

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

κολλάνε σε ζεύγη λόγω ετερωνύμου έλξεως και γίνεται διπύρηνο μάλλον....

 

Λες να εχουν κανει τετοια πατατα μετα απο τοσες συσκευες που εχουν κυκλοφορισει?

Μου φαινετα περιεργο...

Link to comment
Share on other sites

Λες να εχουν κανει τετοια πατατα μετα απο τοσες συσκευες που εχουν κυκλοφορισει?

Μου φαινετα περιεργο...

 

Αλήθεια ήμουν τόσο πιστευτός? Αν θέλει κάποιος δηλαδή το ονομάζει και CoreGate... :ninja:

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει 2 κ με περιμενουν μολις παραλαβω θα παω να διαλεξω αν καθετε καποια απο τις 2 οκ ....

 

Η μια ειναι αυτη..

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-universal-63-puro-slim-essential-pcslimblkxxl-mayro/prod5480134pp/

 

 

Την αλλη δεν την βρισκω, ισως ηταν η τελευταια:p

 

Edit: τωρα ειδα το "not here"!!

Χωρις "καπακι";Δεν κανεις τιποτα ετσι.Υπαρχουν με ωραιο καπακι κριτς κρατς που προστατευει πληρως το τηλεφωνο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να πω κατι ηθελα..καποιος που εχει note 3 γιατι να μπει στη διαδικασια να παρει 4?δεν εχει τραγικη διαφορα στη ταχυτητα....σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Χωρις "καπακι";Δεν κανεις τιποτα ετσι.Υπαρχουν με ωραιο καπακι κριτς κρατς που προστατευει πληρως το τηλεφωνο.

 

Καπακι λες αυτο που κολαει με σκρατς για να μην βγαινει το τηλ? Αν λες αυτο ... ετσι ειναι η δευτερη θηκη που εχω παραγγειλει , οπότε αφου δω κ τις 2 θα παρω οποια με βολευει πεισσοτερο!

 

Επισης εχω ηδη κ το flipcover της samsung οπότε ειμαι κομπλε:D

 

Edit: αλλα δεν εχω ακομα το note:lol::lol::lol:

 

...αυτη την εβδομαδα θα το εχω μαλλον:D

Link to comment
Share on other sites

Καπακι λες αυτο που κολαει με σκρατς για να μην βγαινει το τηλ? Αν λες αυτο ... ετσι ειναι η δευτερη θηκη που εχω παραγγειλει , οπότε αφου δω κ τις 2 θα παρω οποια με βολευει πεισσοτερο!

 

Επισης εχω ηδη κ το flipcover της samsung οπότε ειμαι κομπλε:D

 

Edit: αλλα δεν εχω ακομα το note:lol::lol::lol:

 

...αυτη την εβδομαδα θα το εχω μαλλον:D

1. Ναι,αυτο λεω με το καπακι που κλεινει σαν τσεπη.

2. Ψαχνω να δω τι γινεται και για προστασιες για την οθονη ,αλλα και για ασυρματη φορτιση,μιας και γλυκαθηκα μ αυτη που εχω στο 3άρι.

Και για τα δυο,δεν εχει βγει τιποτα ακομη.Η μεν ασυρματη φορτιση,θα υποστηριχτει απο τη Samsung,με το ειδικο καπακι-θηκη,οπως εκανε στο 3,η δε προστασια της οθονης,εχει δυσκολια να υλοποιηθει,επειδη η οθονη κανει καμπυλωση στις ακρες,και ετσι,δεν καθεται καλα το γυαλακι,και γι αυτο κανει "νερά".

3. Κι εγω,δεν εχω παρει το 4.:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

τοδα πριν λιγο στο mediamarkt. πολυ ομορφα χρωματα η οθονη, σφαιρα παει παντου, η καμερα βγαζει σουπερ φωτο. πολυ γρηγορη παταγα το πληκτρο και εβγαλα 26 φωτο σε χρονο dt!!! δεν ειχε το πενακι για να παιξω. κριμα.
Link to comment
Share on other sites

εγώ μπήκα στην διαδικασία να πάρω το 4 γιατί βρίσκω μεγαλύτερες διαφορές απο ότι βρήκα στο 3 απο το 2....

Το μόνο πράγμα που με κόλλησε λίγο είναι ότι λόγω δουλειάς το ήθελα αδιάβροχο....Αλλά μην τα θέλουμε όλα δικά μας ....Και πρίμιουμ αίσθηση και αδιαβροχοποίηση...Θα μου πείς με 8,5 κατοσταρικά έπρεπε να τα θέλουμε ΟΛΑ!!!!

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι,αυτο λεω με το καπακι που κλεινει σαν τσεπη.

2. Ψαχνω να δω τι γινεται και για προστασιες για την οθονη ,αλλα και για ασυρματη φορτιση,μιας και γλυκαθηκα μ αυτη που εχω στο 3άρι.

Και για τα δυο,δεν εχει βγει τιποτα ακομη.Η μεν ασυρματη φορτιση,θα υποστηριχτει απο τη Samsung,με το ειδικο καπακι-θηκη,οπως εκανε στο 3,η δε προστασια της οθονης,εχει δυσκολια να υλοποιηθει,επειδη η οθονη κανει καμπυλωση στις ακρες,και ετσι,δεν καθεται καλα το γυαλακι,και γι αυτο κανει "νερά".

3. Κι εγω,δεν εχω παρει το 4.:lol:

 

 

τετοια θελω κ εγω μην μου φυγει καμια μερα κ μαζευω τα κομματια της οθονης..:X

γενικα ποτε δεν εβαζα στα τηλ θηκες, προστασιες για οθονη κτλ γιατι θεωρω οτι χανουν την ομορφια τους , κ απο την στιγμη που ειναι κ ''αναλωσιμα'' ειναι κριμα να το εχω φουλ στην προστασια κ να μην το χαρω αυτουσιο, αλλα με το note μια θηκη που απλα καθεται μεσα οσο δεν το χρησιμοποιω χρειαζεται..προστασια για οθονη δεν θα βαλω ..θελω να χαρω τα χρωματα ως εχει (ασχετα αν δεν αλλαζει το χαρακτηριστικα το τζαμακι που βαζουμε..πες το κολλημα δικο μου:O)

 

εγω ψαχνω το σετ με τον φορτιστη κ με μια δευτερη μπαταρια αλλα δεν εχω βρει ακομα...

παντως καλη προσφορα για το note ειναι αυτη + ασυρματη φορτιση...δυστυχως το εχω παραγγειλει απο αλλου...ψαξε εδω μηπως εχει το σετ της ασυρματης φορτισης..

 

http://www.expansys.com.gr/samsung-galaxy-note-4-black-265493/

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

εχει ολο το σετ ασυρματης φορτισης για οποιον ενδιαφερεται

 

http://www.expansys.com.gr/samsung-wireless-charging-kit-for-samsung-galaxy-note-4-black-267918/

 

 

βρηκα κ για εμενα το κιτ φορτισης εξωτερικης μπαταριας που ηθελα:D

 

 

για τιμες δεν ξερω εαν ειναι ακριβα ή φτηνα μια που δεν το εχω βρει καπου αλλου για να συγκρινω

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα μια βάση από τώρα. Την κλασσική που κάνει για s4, note 3 κτλ. Την βρήκα στο public 39.90. Είναι στο μέγεθος του note 3. Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]51567[/ATTACH]

Πραγματικά ειναι απο τα αξεσουάρ που θα σου λύσουν πολλές να πολλές φορές τα χέρια.

Το κιτ έρχεται με την μπαταρία τον φορτιστή καθώς και μια θήκη που χωράει ακριβώς την μπαταρία του Νοτε 3.

Το βρήκα στο Λονδίνο στο store της Samsung και το τσιμπισα μαζί με τις δυο θηκουλες πιο κάτω.

[ATTACH]51568[/ATTACH]

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις κολλανε οι πυρηνες ?

εννοω πως οταν το κινητο ειναι σε αδρανεια με ανοιχτη οθονη οι πυρηνες χοροπηδανε σαν τρελοι αντι να ειναι ο ενας πυρηνας online στα 300mhz και οι αλλοι να κοιμουνται. αυτο χωρις ρουτ λυνεται μονο με ρισταρτ η αν εχεις ρουτ με απενεργοποιηση και ενεργοποιηση του mpdecision η απενεργοποιοντας το samsung dvfs η χρησημοποιοντας καποιν custom kernel

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]51567[/ATTACH]

Πραγματικά ειναι απο τα αξεσουάρ που θα σου λύσουν πολλές να πολλές φορές τα χέρια.

Το κιτ έρχεται με την μπαταρία τον φορτιστή καθώς και μια θήκη που χωράει ακριβώς την μπαταρία του Νοτε 3.

Το βρήκα στο Λονδίνο στο store της Samsung και το τσιμπισα μαζί με τις δυο θηκουλες πιο κάτω.

[ATTACH]51568[/ATTACH]

 

Βλέπω ότι έχεις την original S-view case στο χρώμα του κόκκινου κρασιού. Με ποιο χρώμα κινητού την έχεις συνδυάσει ?

 

Έχω το ΝΟΤΕ 4 σε μαύρο χρώμα, έχω και την ίδια ακριβώς θήκη με την δική σου, και στο ίδιο χρώμα, αλλά ο συνδυασμός δεν μου κάθεται καλά στο μάτι.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πάντως παίρνει τα πάνω της με τις φορτισεις.. Σήμερα βλέπω να μου βγάζει 6,5 ώρες αν το αφήσω να πέσει εντελώς.. Στο 66% από το πρωί και έχω 2 ώρες και 25 λεπτά

 

Ένα επίσης θετικό που δεν ανέφερα είναι ότι το καλώδιο φόρτισης έχει μήκος 1.8 μέτρα που είναι άκρως πρακτικό

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη πραγματικά ειναι ένα αψεγάδιαστο κινητό φίλε.

Τώρα χωρίς να μιλήσω με βεβαιότητα μιας και το μοντέλο με τον snap το έδωσα σε φίλο έχω την εντύπωση πως αυτό με τον exynos εκτός των άλλων έχει και καλύτερη κάμερα.

Με κάποια επιφύλαξη βέβαια παιδιά μιας και δεν τα έχω πλέον ταυτόχρονα.

Αυτά που λέω ειναι απο δείγματα που έχω όταν τα είχα και τα δυο στην κατοχή μου.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη πραγματικά ειναι ένα αψεγάδιαστο κινητό φίλε.

Τώρα χωρίς να μιλήσω με βεβαιότητα μιας και το μοντέλο με τον snap το έδωσα σε φίλο έχω την εντύπωση πως αυτό με τον exynos εκτός των άλλων έχει και καλύτερη κάμερα.

Με κάποια επιφύλαξη βέβαια παιδιά μιας και δεν τα έχω πλέον ταυτόχρονα.

Αυτά που λέω ειναι απο δείγματα που έχω όταν τα είχα και τα δυο στην κατοχή μου.

 

Φίλε galanakop, από που πήρες αυτό με τον Exynos; Περιμένω και εγώ ένα (από Κορέα) και ήθελα να σε ρωτήσω αν αντιμετωπισες κάποιο θέμα με το SIM region lock.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Απο Ελλάδα εγώ το πήρα αδερφέ.

Τα έκανε κάποιος εισαγωγή και ευτυχώς πρόλαβα και τσιμπισα ένα γρήγορα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη πραγματικά ειναι ένα αψεγάδιαστο κινητό φίλε.

Τώρα χωρίς να μιλήσω με βεβαιότητα μιας και το μοντέλο με τον snap το έδωσα σε φίλο έχω την εντύπωση πως αυτό με τον exynos εκτός των άλλων έχει και καλύτερη κάμερα.

Με κάποια επιφύλαξη βέβαια παιδιά μιας και δεν τα έχω πλέον ταυτόχρονα.

Αυτά που λέω ειναι απο δείγματα που έχω όταν τα είχα και τα δυο στην κατοχή μου.

 

Απο οτι φαίνεται, το snapdragon έχει Sony exmor imx240 camera module ενω το exynos έχει Samsung. Τώρα ποιο είναι το καλυτερο απο τα δυο παίζεται. Δεν υπάρχει κάποιο αντικειμενικό τεστ, τουλάχιστον που να έχω βρει εγώ.

Το ίδιο και με το DAC. Θεωρητικά το Wolfson που έχει ο exynos είναι καλυτερο αυτου της Qualcomm που έχει το SD. Οι πρωτες μαρτυρίες λένε το αντίθετο απο την αλλη. Αλλά και παλι δεν υπάρχει κάποιο τεκμηριωμένο αποτέλεσμα σύγκρισης.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαίνεται, το snapdragon έχει Sony exmor imx240 camera module ενω το exynos έχει Samsung. Τώρα ποιο είναι το καλυτερο απο τα δυο παίζεται. Δεν υπάρχει κάποιο αντικειμενικό τεστ, τουλάχιστον που να έχω βρει εγώ.

Το ίδιο και με το DAC. Θεωρητικά το Wolfson που έχει ο exynos είναι καλυτερο αυτου της Qualcomm που έχει το SD. Οι πρωτες μαρτυρίες λένε το αντίθετο απο την αλλη. Αλλά και παλι δεν υπάρχει κάποιο τεκμηριωμένο αποτέλεσμα σύγκρισης.

Έτσι ακριβώς είναι, και μένα είναι με τον αισθητήρα της Sony, μόλις το είδα.. Περισσότερα εδώ

 

http://forum.xda-developers.com/note-4/general/note-4-variants-camera-sensor-t2901512

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...