Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεταξύ note 4 και nexus 6 ποιο θα επιλέγατε;

Αν και φανατικός με την σειρά Note, έχοντας το Note 1, 2, 3, με βλέπω να αφήνω την αγορά του Note 4 και να πηγαίνω στο Nexus 6.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ note 4 και nexus 6 ποιο θα επιλέγατε;

 

Μου αρέσει που ψάχνεις απάντηση στο θέμα για το Note 4.:)

Όλοι αυτό προτείνουμε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα απο οι εχω διαβασει για το "κενο" που υπαρχει αναμεσα στην οθονη, ειχαν πει οτι ειναι ετσι το σχεδιο κ μαλιστα το ειχαν αναφερει πριν ακομα βγει στην κυκλοφορια. Πιστευετε οτι στις επομενες παραγωγες θα το διορθωσουν μια που γκρινιαξαν πολλοι ή θα παραμεινει ετσι?

Αν κ απο οτι διαβασα εδω δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο το λενε....

 

6 κ σημερα....

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα απο οι εχω διαβασει για το "κενο" που υπαρχει αναμεσα στην οθονη, ειχαν πει οτι ειναι ετσι το σχεδιο κ μαλιστα το ειχαν αναφερει πριν ακομα βγει στην κυκλοφορια. Πιστευετε οτι στις επομενες παραγωγες θα το διορθωσουν μια που γκρινιαξαν πολλοι ή θα παραμεινει ετσι?

Αν κ απο οτι διαβασα εδω δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο το λενε....

 

6 κ σημερα....

Είπαν ότι απλά δεν υφίσταται τέτοιο θέμα. Ανακαινίστηκε λόγω bedgate του iPhone 6+.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λογικο, μετα το σαλο που εγινε με το 6+ κ το λυγισμα , επρεπε να βρουνε κατι κ για το note μια που σε ολα τα αλλα ειναι απλα κορυφαιο..

Παντως σε μερικα βιντεο στο youtube που το δοκιμαζουν, οντως χωραει καποια καρτα.

Προσωπκα εμενα δεν με χαλαει μια που φαινεται αδιαφορο σε σχεση με ολα αυτα που σου προσφερει το note!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα εχθές μαύρο και σήμερα μετά τη δουλειά τεστ με το iPhone plus

 

Καλορίζικο.

Αν μπορείς Κάνε το εξής τεστ.

Μετά από κλείσιμο όλων των εφαρμογών, άνοιξε ταυτόχρονα τις κοινές εφαρμογές.

Όχι μόνο τις OEM γιατί στο ios τρέχουν μονίμως σχεδόν σε πλήρη κατάσταση. Αλλά κυρίως γιατί είναι ελλιπέστατες.

Δεν μπορεί να γίνει πχ σύγκριση σε ταχύτητα μεταξύ Notes και S_Note. Ακόμα και ο dialer του iPhone έχει ελάχιστες δυνατότητες.

 

Δοκίμασε εφαρμογές που έχουν εκδόσεις και για τα δύο λειτουργικά όπως το Evernote κλπ.

 

Επίσης κάνε τεστ σε ταχύτητα browsing έχοντας και στα δύο τον chrome και μετά με τους δικούς τους browsers.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε να εξαλείψει η Samsung το lag που είχε το Note3? Γιατί και το 3 smooth το περιμέναμε και λάγκαρε σαν τρελό...
:)
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε να εξαλείψει η Samsung το lag που είχε το Note3? Γιατί και το 3 smooth το περιμέναμε και λάγκαρε σαν τρελό...

Πουθενά πια λαγκ...

Και επισης άνοιγμα στοκ εφαρμογών όπως dialer και άλλα αστραπιαια.

Έχουν κάνει επιτέλους αυτό που έπρεπε τόσο καιρό.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά πια λαγκ...

Και επισης άνοιγμα στοκ εφαρμογών όπως dialer και άλλα αστραπιαια.

Έχουν κάνει επιτέλους αυτό που έπρεπε τόσο καιρό.

 

Νικόλα κάνε μια δουλίτσα κι εσύ. Πάρε το Alpha και τραβά μ αυτό ένα βίντεο ενώ ανοίγεις εφαρμογές στο Note 4 μετά από κλείσιμο όλων.

Ανέβασε το να το δούμε να πάρουμε μια ιδέα. :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα κάνε μια δουλίτσα κι εσύ. Πάρε το Alpha και τραβά μ αυτό ένα βίντεο ενώ ανοίγεις εφαρμογές στο Note 4 μετά από κλείσιμο όλων.

Ανέβασε το να το δούμε να πάρουμε μια ιδέα. :)

Με το Alpha αδύνατον να τραβήξει βίντεο, γιατί....... το έδωσε από ότι είπε, οπότε με κάποιο άλλο. χα!χα!χα!

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε να εξαλείψει η Samsung το lag που είχε το Note3? Γιατί και το 3 smooth το περιμέναμε και λάγκαρε σαν τρελό...

 

Εχω το note 3 ενα χρονο αν εξαιρεσουμε την γνωστη ψιλοκαθυστερηση στην gallery και στο dialer.(κι αυτο οχι παντα) ..lag αγνοοω!!:D

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι το nexus 6 θα βγαινει απευθειας με το android 5.0 Lollipop, οποτε λογικα μεσα στον νοεμβριο οπως ειπωθηκε κ εδω θα υπαρξει νεα αναβαθμιση κ σε samsung συσκευες..note 4 κτλ Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Αν αναρωτιεστε ακομα για την ποιοτητα της φωτογραφικης ....

 

http://www.phonearena.com/reviews/Camera-comparison-Samsung-Galaxy-Note-4-vs-iPhone-6-iPhone-6-Plus-Sony-Xperia-Z3-LG-G3-Galaxy-S5-Galaxy-Note-3_id3822/page/7

 

...τα σπαει!!!:lol:

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρία του εγώ ακόμα φοβάμαι φίλοι μου...

Δεύτερη πλήρη φόρτιση και με σχεδόν αποκλειστικά wifi χρήση είναι στις 5:30 ώρες.

Εκεί που φαίνεται ότι καταναλώνει αρκετά την μπαταρία είναι στις φωτογραφίες.

Έβγαλα καμία 20 ρια σήμερα και το διαπίστωσα αυτό.

Βέβαια είναι νωρίς ακόμα σε δύο τρεις μέρες θα ξέρω καλύτερα πως πάει. Πάντως αρχίζω και φοβάμαι πως με μικτή χρήση wifi 3g δύσκολο να ξεπεράσει τις 5 ώρες στο 24ωρο.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια είναι νωρίς ακόμα σε δύο τρεις μέρες θα ξέρω καλύτερα πως πάει. Πάντως αρχίζω και φοβάμαι πως με μικτή χρήση wifi 3g δύσκολο να ξεπεράσει τις 5 ώρες στο 24ωρο.

 

Αυτό που περιγράφεις είναι χειρότερη μπαταρία από το προηγούμενο ή είναι η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

Άσε να δούμε... Δύο τρεις φορτίσεις ακόμα και θα δείξει

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

απλα καλο ειναι να βλεπουμε εδω χαρακτηριστικα του νοτε 4 και οχι συγκρισεις με τα .....μηλα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.. Χθές παρέλαβα κι εγω... Μαύρο, Γερμανικό! Ποιότητα κατασκευής πλέον εξαιρετική. Πολύ όμορφο το μέταλο στα πλάγια. Η οθόνη φανταστική με πολύ έντονα χρώματα. Δεν κολάει πουθενά και τρέχει σφαίρα... Η κάμερά του όπως Galaxy S5 δηλαδη πολύ ωραίες φωτογραφίες... Το αστέρι όμως της συσκευής είναι το S-pen που πραγματικά είναι εργαλείο.

Χθες το πρωί το άνοιξα με 64% μπαταρία και όως καταλαβαίνετε μέχρι να το στήσω κατα τις 2 το μεσημέρι έκλεισε... Σήμερα το πρώι ξεκίνησε με 100% και με 2 τηλέφωνήματα, λίγο πείραγμα και 30 λεπτά αργότερα έφτασε 85%. Θα δούμε για την μπαταρία... Είναι πολύ νωρίς ακόμα ...

Γενικές εντυπώσεις : Άριστες

Link to comment
Share on other sites

Για μένα στο θέμα αυτονομία η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται.

Δεν υπάρχει να στρώσει.

Μόλις στηθεί το τηλέφωνο και Ή λειτουργία μπει στους καθημερινούς ρυθμούς, σπάνια σε γελάει.

 

Οι 5,5 ώρες με WiFi είναι αυτονομία iPhone.

Τελευταία είμαι χωρίς tablet. Θα το παραλάβω μόλις πάω Ελλάδα.

Το M8 μου βγάζει 5.5 -6 ώρες οθόνης με σκέτο 3g και χρήση που περιλαμβάνει πολύ browsing. Χρήση από 7 το πρωί μέχρι πολύ αργά το βράδυ.

 

Το Note πρέπει να βγάζει με σκέτο WiFi μέσα σ ένα 16 ωρο, τουλάχιστον 8ώρες οθόνη, όπως έκανε το note 2.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα τις 8 ώρες από το νοτελι δεν πρόκειται να τις δούμε.

Έχω πει πιο πίσω στο tread πως πάει και το δικό μου.

Περίπου ίδια με του φίλου πιο πάνω.

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι η κάμερα του καταναλώνει αρκετά την μπαταρία και χωρίς την χρήση του φλας. Αυτό είναι ένα μειονέκτημα παιδιά.

Θυμάμαι το alpha με τον exynos και τέτοια θέματα δεν είχε με την κάμερα σε κατανάλωση ενέργειας.

Περιμένω και ένα με τον exynos και λογικά αύριο θα το έχω για να μου φύγει η περιέργεια πιο πολύ.

Δεν με ενδιαφέρει η ταχύτητα αλλά η μπαταρία. Οποιο από τα δύο πάει καλά θα μείνει για παρέα τώρα το χειμώνα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για ατομα σαν εμενα,που το δουλευουμε επαγγελματικα το κντ,εαν μου βγαζει την μερα,δηλαδη απο τις 09.00-20.00,θα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.Με το 3αρι την εχω ευκολα την μερα.Ετσι και αλλιως καθε βραδυ σχεδον πριζα θα μπει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...