Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια εβδομάδα ακόμα καθυστέρηση ανακοίνωσαν χθες μεγάλοι retailers (cwh,ee) και internet sites (clove,Amazon) στην Αγγλία. Η νέα ημερομηνία είναι 24-27 Οκτωβρίου.

Τα καταστήματα της Samsung και το restore παραμένουν σε παράδοση αυτή την Παρασκευή, 17 Οκτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μερικά σχόλια και απο μενα, μετα απο 1 μερα που το εχω

 

Πρώην κάτοχος G3 και ποιο πριν Ζ2 . Οθόνη απίστευτη με φωτεινότητα και χρώματα που σε κάνουν να μην ξεκολλάς. Κανένα προβλημα με ταχύτητα αν και στο setup ( θεωρώ φυσικό )κάποια κολληματακια τα έτρωγε. Μπαταρία ακομα δεν μπορω να βγαλω γνωμη μεχρι να στρώσει λιγο, πάντως μετα απο μια πλήρη φόρτιση και κατα την διαρκεια να το πειραματιστώ / settaro έπεφτε πολυ γρήγορα απο 100% σε 3,5 ώρες στο 40% αλλα και παλι ειναι νωρις ακομα και ολοι λενε τα καλυτερα ( ειχα βάλει το τελευταίο update ) κάμερα σε χαμηλό φως ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ, focus γρήγορο και ΟΚ η πίσω καμερα ειναι κορυφαία, αλλα εντύπωση με την ποιότητα μου εκανε και η μπροστινή. Λιγο ζεσταίνεται η συσκευή αλλα καμία σχέση με Ζ2 η G3 και χωρίς να σου βγαζει μηνύματα του είδους " κλείσε για ενα τσιγάρο να κρυώσω" . Είδα εχει επιλογή για ART γιατι στο ΝΟΤΕ3 δεν το είχα δει να υπήρχε . Και τέλος αυτο με το GAP τουλάχιστον στην δικιά μου συσκευή ειναι MEGA μουφα!!!! Το fingerprint scanner δουλεύει πολυ καλα αλλα οχι τέλεια ( σε σχέση με Iphone ) , ο Ηχος παρα πολυ καλος για το μονό ηχειο, και νομίζω η app-σαβουρα ειναι καπως μειωμενη σε σχεση με το Note 3.

 

Η συσκευή ειναι μια σίγουρη επιτυχία. Επιστρέφω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μερικά σχόλια και απο μενα, μετα απο 1 μερα που το εχω

 

Πρώην κάτοχος G3 και ποιο πριν Ζ2 . Οθόνη απίστευτη με φωτεινότητα και χρώματα που σε κάνουν να μην ξεκολλάς. Κανένα προβλημα με ταχύτητα αν και στο setup ( θεωρώ φυσικό )κάποια κολληματακια τα έτρωγε. Μπαταρία ακομα δεν μπορω να βγαλω γνωμη μεχρι να στρώσει λιγο, πάντως μετα απο μια πλήρη φόρτιση και κατα την διαρκεια να το πειραματιστώ / settaro έπεφτε πολυ γρήγορα απο 100% σε 3,5 ώρες στο 40% αλλα και παλι ειναι νωρις ακομα και ολοι λενε τα καλυτερα ( ειχα βάλει το τελευταίο update ) κάμερα σε χαμηλό φως ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ, focus γρήγορο και ΟΚ η πίσω καμερα ειναι κορυφαία, αλλα εντύπωση με την ποιότητα μου εκανε και η μπροστινή. Λιγο ζεσταίνεται η συσκευή αλλα καμία σχέση με Ζ2 η G3 και χωρίς να σου βγαζει μηνύματα του είδους " κλείσε για ενα τσιγάρο να κρυώσω" . Είδα εχει επιλογή για ART γιατι στο ΝΟΤΕ3 δεν το είχα δει να υπήρχε . Και τέλος αυτο με το GAP τουλάχιστον στην δικιά μου συσκευή ειναι MEGA μουφα!!!! Το fingerprint scanner δουλεύει πολυ καλα αλλα οχι τέλεια ( σε σχέση με Iphone ) , ο Ηχος παρα πολυ καλος για το μονό ηχειο, και νομίζω η app-σαβουρα ειναι καπως μειωμενη σε σχεση με το Note 3.

 

Η συσκευή ειναι μια σίγουρη επιτυχία. Επιστρέφω

 

Χαίρομαι που ακούω καλά σχόλια. Από ότι φαίνεται η συσκευή είναι απροβλημάτιστη out of the box.

Θυμάμαι τα πάρα πολλά προβλήματα που παρουσιάστηκαν στις πρώτες συσκευές G3.

Με γεια.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα ακόμα καθυστέρηση ανακοίνωσαν χθες μεγάλοι retailers (cwh,ee) και internet sites (clove,Amazon) στην Αγγλία. Η νέα ημερομηνία είναι 24-27 Οκτωβρίου.

Τα καταστήματα της Samsung και το restore παραμένουν σε παράδοση αυτή την Παρασκευή, 17 Οκτωβρίου.

Στη Γερμανια,μονον δυο μαγαζια,μιλανε για 1-2 μερες εκτελεση παραγγελιας.

https://www.google.gr/search?q=+Dimple+NFC+buttonsidealo.de&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=-To-VLjwKtiAcNqHgbAJ#rls=org.mozilla:el:official&channel=sb&q=Dimple%20NFC%20buttons

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω.Αμα μπαινει και πανω απο θηκη,μπορει να παρω κανενα,γιατι πανω στο ιδιο το τηλεφωνο,δεν θα ηθελα να το κολλησω.

Διαβασα εκει,οτι οι κατασκευαστες ισχυριζονται οτι μπαινει,αλλα ο reviewer,δεν καταφερε να το βαλει να δουλεψει ετσι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ θέλω να το πάρω από Σαουδική Αραβία ποτέ βγαίνει στην αγορά στις 17 ?

Διαφέρει από χώρα σε χώρα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον φίλο πιο πάνω σε όλα όσα είπε για την λειτουργία της συσκευής. Όντως είναι το πρώτο σαμμυ που σε κατάσταση εντελώς στοκ δεν έχει ίχνος λαγκ πουθενά παιδιά, επίσης επιτέλους ο dialer ανοίγει αστραπιαια αυτό και αν δεν το είχα δει ποτέ σε σαμμυ.

Ο ήχος τώρα για μονο ηχείο καλός αλλά θα έπρεπε παραπάνω, δεν θα το ευλογουμε μόνο έτσι?

Η μπαταρία φαίνεται να έχει καλά στατιστικά αλλά είμαι στην πρώτη φόρτιση και δεν εχω να πω πολλά.

Κάμερα τα είπαμε και χθες απλά απίστευτη.

Τώρα θερμοκρασία δεν φαίνεται ότι ανεβάζει σε νορμάλ χρήση αλλά πρέπει να το δω πιο πολύ. Edit

Έχω παραγγείλει την Original flip cover θήκη του αλλά βασικά ψάχνω μία πολύ λεπτή 0, 2-0,3 θήκη διαφανει εντελώς λεπτή μόνο για πίσω και γύρω γύρω.

Αν πάρει το μάτι σας κάτι μου λέτε.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον φίλο πιο πάνω σε όλα όσα είπε για την λειτουργία της συσκευής. Όντως είναι το πρώτο σαμμυ που σε κατάσταση εντελώς στοκ δεν έχει ίχνος λαγκ πουθενά παιδιά, επίσης επιτέλους ο dialer ανοίγει αστραπιαια αυτό και αν δεν το είχα δει ποτέ σε σαμμυ.

Ο ήχος τώρα για μονο ηχείο καλός αλλά θα έπρεπε παραπάνω, δεν θα το ευλογουμε μόνο έτσι?

Η μπαταρία φαίνεται να έχει καλά στατιστικά αλλά είμαι στην πρώτη φόρτιση και δεν εχω να πω πολλά.

Κάμερα τα είπαμε και χθες απλά απίστευτη.

Τώρα θερμοκρασία δεν φαίνεται ότι ανεβάζει σε νορμάλ χρήση αλλά πρέπει να το δω πιο πολύ. Edit

Έχω παραγγείλει την Original flip cover θήκη του αλλά βασικά ψάχνω μία πολύ λεπτή 0, 2-0,3 θήκη διαφανει εντελώς λεπτή μόνο για πίσω και γύρω γύρω.

Αν πάρει το μάτι σας κάτι μου λέτε.

Με γειά και καλοδούλευτο.

Πάντως αυτό με το dialer ισχύει και στο Alpha, με το που πατάς ανοίγει αμέσως. Δεν ήξερα ότι δεν ίσχυε αυτό σε όλα τα σαμυ.

Είχα πιο παλιά πριν 3 με 4 χρόνια ένα σαμυ ( πιο χαμηλής κατηγορίας βέβαια ) αλλά δε θυμάμαι τι συνέβαινε .

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο παιδιά! Το περιμετρικό μέταλλο στο λευκό είναι βαμμένο λευκό, σωστά; Πως βλέπετε την ποιότητα και την αντοχή του στο χρόνο; Γιατί καλοβλέπω το λευκό αλλά φοβάμαι μην ξεβάψει το πλαίσιο σταδιακά...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο παιδιά! Το περιμετρικό μέταλλο στο λευκό είναι βαμμένο λευκό, σωστά; Πως βλέπετε την ποιότητα και την αντοχή του στο χρόνο; Γιατί καλοβλέπω το λευκό αλλά φοβάμαι μην ξεβάψει το πλαίσιο σταδιακά...

 

Φαίνεται καλή η επίστρωση του λευκού αλλά το χέρι στην φωτιά δεν το βάζω να σου πω την αλήθεια!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τώρα πόσο γρήγορα θα γίνει η αναβάθμιση στο Android L.

Θα περίμενα πάντως μια γρήγορη ανακοίνωση-απάντηση στην Motorola για τις μελλοντικές αναβαθμίσεις. Πιστεύω ότι ήταν λάθος οι χθεσινές ανακοινώσεις για 4.4.4. Ποιος νοιάζεται. Ας πάνε κατευθείαν στο 5.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τώρα πόσο γρήγορα θα γίνει η αναβάθμιση στο Android L.

Θα περίμενα πάντως μια γρήγορη ανακοίνωση-απάντηση στην Motorola για τις μελλοντικές αναβαθμίσεις. Πιστεύω ότι ήταν λάθος οι χθεσινές ανακοινώσεις για 4.4.4. Ποιος νοιάζεται. Ας πάνε κατευθείαν στο 5.

 

Αν θυμάμαι καλά το χτεσινό ήταν leak, όχι ανακοίνωση.

Επίσης αν θυμάμαι καλά, η samsung έχει πει ότι θα δώσει το L μέσα στο '14 για τα s5 και note 4.

Link to comment
Share on other sites

Το L μην το περίμενε πριν τον Μάρτη εκτός και αν αλλάξει φέτος τακτική η Samsung

 

@Νικόλα galanakop πως το βλέπεις γενικά σε σχέση με το iPhone 6;

Δηλαδή τι εντύπωση σου αφήνει σε σχέση με την ναυαρχίδα της Apple;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχουν Note 3,και εχουν βαλει ασυρματη φορτιση,δεν εχουν αλλαξει ταυτοχρονα και πισω καπακι,ετσι;Μονον το receiver εχει μπει εκει,και το pad οπυ ειναι η βαση που το ακουμπαμε.

Για το 4,δε βλεπω τιποτα για ασυρματη φορτιση,εκτος απο το οτι η Samsung ,εβγαλε ηδη καπακια,με μεταλλικα λαμακια,που θα κανουν την επαγωγικη συνδεση με τη βαση.Αλλα κανουν,κοντα στα 40.00 $.

Ειδατε μηπως τιποτα στο eBay;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το L μην το περίμενε πριν τον Μάρτη εκτός και αν αλλάξει φέτος τακτική η Samsung

 

@Νικόλα galanakop πως το βλέπεις γενικά σε σχέση με το iPhone 6;

Δηλαδή τι εντύπωση σου αφήνει σε σχέση με την ναυαρχίδα της Apple;

 

Είναι πολύ μακριά ο Μάρτης Κώστα. Απελπιστικά μακριά.:worry:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το L μην το περίμενε πριν τον Μάρτη εκτός και αν αλλάξει φέτος τακτική η Samsung

 

@Νικόλα galanakop πως το βλέπεις γενικά σε σχέση με το iPhone 6;

Δηλαδή τι εντύπωση σου αφήνει σε σχέση με την ναυαρχίδα της Apple;

Το μόνο που έχω να πω είναι πως οι κάτοχοι των iPhone είναι τυχεροί και γενικώς ξοδεύουν λιγότερο από εμάς εδώ στο Android που ότι βγαίνει θέλουμε να το παίρνουμε.

Πέρα από την πλάκα Κώστα μια χαρά είναι το iphone 6 για συγκεκριμένα όμως πράγματα.

Ανέβασαν και την διάρκεια της μπαταρίας, που είχε θέμα με το προηγούμενο.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το L μην το περίμενε πριν τον Μάρτη εκτός και αν αλλάξει φέτος τακτική η Samsung

 

Υπάρχει αυτό χωρίς να είμαι σίγουρος για το πόσο αξιόπιστο site είναι.

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα θα σκάσει μύτη και ένα με exynos αλλά ακόμα δεν ξέρω σε τι χρώμα θα έχει.

Ερώτηση αν δεν μου κάτσει σε σχέση με τον Snapdragon το θέλει κανείς?

Αν μου κάτσει θα το κρατήσω και θα δώσω αυτό.

Όπως και να έχει ένα από τα δύο θα δωθει. Μην με ρωτάτε για τιμές και τέτοια πάντως δεν θα είναι πολύ ακριβό. Εκεί γύρω στα 650.

Υπόψιν ότι δεν θα το καλύπτει η εγγύηση, αλλά εμένα αν το κρατήσω μου είναι αδιάφορο, σε κάποιους από εσάς σίγουρα όχι.

Απλά πρέπει να τα λέμε όλα.

Όποιος ενδιαφέρεται όταν σας δώσω το σήμα π.μ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό χωρίς να είμαι σίγουρος για το πόσο αξιόπιστο site είναι.

 

Έτσι πρέπει να πορευτεί η Σάμμυ, και πολύ σύντομα να ακολουθήσουν και τα περσινά Note3 και S4.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σύμφωνα με το αρχείο που ποσταρίστηκε στο άλλο τοπικ το Note 3 και το S4 θα πάρουν το L τον Δεκέμβριο οπότε μέχρι Ιανουάριο θα έχουν αναβαθμιστεί όλες οι συσκευές. Θα δείξει.
Link to comment
Share on other sites

Note 4 - Color Options, Exynos 5433 vs Snapdragon…:

Αρχίζει να μου αρέσει το άσπρο.

Επίσης δεν έχω αποφασίσει ακόμα μεταξύ exynos και snapdragon... Δύσκολη απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...