Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι οδηγία της ΕΕ να υπάρχει κοινός φορτιστής για όλα τα κινητά . http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/rtte/chargers/questions/index_el.htm

Δεν είναι οδηγία απλά, είναι μνημόνιο συμφωνίας (ΜΣ). Και για το Moto G και όλα τα κινητά με μια λογική μπαταρία τελος πάντων, ένας φορτιστής micro usb από 1-1.5Α τα φορτίζει σε 2 ώρες το πολύ. Πιο μικρος, αργεί, πιο μεγάλος, πάει τζάμπα. Τόσο απλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικο μου σημερα το επιασε η μερα (Παρασκευη 13) και κατεληξε στο public για να σταλει για επισκευη.

Στα καλα καθουμενα εκανε reboot και εκτοτε δεν ξαναδουλεψε wifi και καρτες sim. Εκανα και επαναφορα αλλά τζιφος.Ελπιζω να ειναι γρηγοροι εκει στη motorola μιας και ηδη δεν τη παλευω με ενα παλιο κινητο που εχω.

Ταχύτατη η επισκευή τελικά.Σε λιγοτερο απο μια βδομάδα Γιάννενα Αθήνα και πίσω. Αλλαγή πλακέτας και υποδοχών για τις καρτες sim απ οτι μου είπαν.Για την ωρα όλα καλά μετα το στήσιμο απ την αρχή.

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

nightlies δεν ειναι ακομα για την cm12? εχει βγει κατι stable? εχεις δοκιμασει κατι εσυ;

Ναι nightly είναι αλλά λένε ότι κάνει για daily driver

Μόνο σοβαρό bug ότι θέλει προηγούμενη έκδοση για google play services διότι με την τελευταία δεν μπαίνει σε deep sleep

 

Εννοείται θα την περάσω διότι αναφέρουν ότι είναι πιο γρήγορη από την stock lollipop και γιατί θέλω να περάσω kernel που έχει double tap 2 wake και Swype 2 wake, συν ρυθμίσεις για επιδόσεις και overclock GPU

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πορτοκαλί με την εξοικονόμηση με χαλάει πολύ. Email για διαμαρτυρίες έχουμε;

Ααστο, έστειλα εγώ. Ζήτησα να γίνει ροζ με άσπρες βουλίτσες...

Link to comment
Share on other sites

Όποτε ξεκλειδώνω το κινητό μου πετάει ειδοποίηση για να αναβαθμίσω σε Lolipop. Υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιησω?

Εδώ ο φίλος μου έδωσε μία απάντηση αλλά δεν βρίσκω το "Ενημέρωση Λογισμικού" στην διαχείριση των εφαρμογών.

 

Ξέρει κανείς?

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Όποτε ξεκλειδώνω το κινητό μου πετάει ειδοποίηση για να αναβαθμίσω σε Lolipop. Υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιησω?

Εδώ ο φίλος μου έδωσε μία απάντηση αλλά δεν βρίσκω το "Ενημέρωση Λογισμικού" στην διαχείριση των εφαρμογών.

 

Ξέρει κανείς?

 

απενεργοποίησε το motorola ΟΤΑ από τις ρυθμίσεις-εφαρμογές. Αυτό έκανα εγώ και δεν το ξαναέβγαλε

:dizzy:Αν η κοπέλα σου παραπονιέται ότι δεν την πας ποτέ κάπου ακριβά, πήγαινέ την σε ένα βενζινάδικο
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν αντεξα, τα ξεκλειδωσα όλα και τώρα τρέχω official cm12 με unnamed kernel

Μέχρι στιγμής πάει καλά, από μπαταρία δεν ξέρω ακόμα

Δείχνει να μην μπαίνει deepsleep αλλά μπαταρία δεν τρώει

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν αντεξα, τα ξεκλειδωσα όλα και τώρα τρέχω official cm12 με unnamed kernel

Μέχρι στιγμής πάει καλά, από μπαταρία δεν ξέρω ακόμα

Δείχνει να μην μπαίνει deepsleep αλλά μπαταρία δεν τρώει

 

Eμας τους στοκ τα google services μας πινουν το μεδουλι...30% στην τελευταια φορτιση, και αλλα 20% το android OS.............:(

Link to comment
Share on other sites

Ααστο, έστειλα εγώ. Ζήτησα να γίνει ροζ με άσπρες βουλίτσες...

 

Δεν κάνω πλάκα, ειλικρινά με έχει ξενερωσει αυτή η μα@@@ια. Μια επιλογή χρώματος βρε αδερφέ, τόσο δύσκολο πια; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω πλάκα, ειλικρινά με έχει ξενερωσει αυτή η μα@@@ια. Μια επιλογή χρώματος βρε αδερφέ, τόσο δύσκολο πια; :mad:

Εμένα δεν αλλάζει χρώμα και ας το φτάνω κάθε μέρα στο 0% , δεν ξέρω τι έχω κάνει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση ενέργειας ή ρυθμίσει να ενεργοποιείται αυτόματα όταν πέσει σε συγκεκριμένο ποσοστό;
Link to comment
Share on other sites

το πορτοκαλί εμφανίζεται όταν ενεργοποιείται χειροκίνητα ή αυτόματα η εξοικονόμιση ενέργειας και φεύγει όταν απενεργοποιείται ή αρχίζει η φόρτιση του κινητού.

είναι χαρακτηριστικό του καθαρού android 5.0.x

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω πλάκα, ειλικρινά με έχει ξενερωσει αυτή η μα@@@ια. Μια επιλογή χρώματος βρε αδερφέ, τόσο δύσκολο πια; :mad:

 

Kάνω πλάκα εγώ όμως. Τι να κάνω; Με αυτά που διαβάζω; Μη βάζεις εξοικονόμηση στο 15%...

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια ενεργοποιημένη την έχω, διαφορετικά θέλω κάνα δυο φορτίσεις την μέρα. Εσάς δηλαδή το πορτοκαλί μπαίνει απο το 15 και κάτω;
Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια ενεργοποιημένη την έχω, διαφορετικά θέλω κάνα δυο φορτίσεις την μέρα. Εσάς δηλαδή το πορτοκαλί μπαίνει απο το 15 και κάτω;

Μηπως έχεις μείνει σε kit kat? Σε Lollipop γίνεται πορτοκάλι όταν ενεργοποιηθεί, άσχετα από το ποσοστό

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Σ/Κ. Απλα έχω εντυπωσιαστεί απο την μπαταρία του κινητού και ειδικα σε σχέση με οτι είχα διαβάσει και θέλω να ποσταρω την απόδειξη οτι για δικιά μου χρηση (όχι WiFi, δεδομένα παντα ανοιχτα) η διαρκεια ζωής της μπαταριας ειναι ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ.http://i61.tinypic.com/2urmr75.png

Να σημείωση οτι το βράδυ που κοιμαμαι το βάζω flight mode, και οτι αυτή η φόρτιση που επισυναπτω ξεκίνησε απο το 90% γιατί βιαζομουν και δε το φόρτισα πληρως!!! Τα σημεία με μεγαλύτερη πτώση είναι σημεία ομιλίας.

Το πιο σημαντικό είναι όλα τα WiFi options στο off καθώς και τα locations off. Background data τα έχω on.

Edited by argostrofos
Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια ενεργοποιημένη την έχω, διαφορετικά θέλω κάνα δυο φορτίσεις την μέρα. Εσάς δηλαδή το πορτοκαλί μπαίνει απο το 15 και κάτω;

Aν έχεις κι εσύ κανα spotify ή/και 6 ώρες οθόνη και άλλα, προφανώς θα θελεις 2 φορτίσεις τη μέρα...δε θα σε σώσει κανένα battery saving mode.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν αλλάζει χρώμα και ας το φτάνω κάθε μέρα στο 0% , δεν ξέρω τι έχω κάνει όμως.

 

 

Λόλιποπ έχεις; Πως το κατάφερες αυτό; Κάνε μια προσπάθεια να θυμηθείς ρε φίλε! Μήπως τίποτα έχει καμιά ρύθμιση ο Launcher που χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία. Μπορεί κανείς να μου πει αν μπορώ να έxω διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε sim? Το dual sim ringtone δεν δουλεύει...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κάτοχος κι εγώ του κινητού αυτου εδώ και περιπου μια εβδομαδα και μπορω να πω οτι είμαι σχεδόν απόλυτα ικανοποιημενος απο τις ως τώρα επιδόσεις του, αν και δεν έχω ξεπεράσει ακόμα έτσι απλα το γεγονος οτι δεν έχει δυνατότητα βίντεο κλήσεων μέσω του παροχου μου ( vodafone ) στερώντας μου έτσι μια δυνατότητα την οποία είχα με το παλαιότερο κινητό μου το οποίο έχω ως αβατάρ εδώ και τιμής ένεκεν θα το αφήσω το ιδιο, με υπηρέτησε μια χαρά το συγκεκριμένο κινητό ( sony ericsson) περιπου...εξι χρόνια δίχως κανένα απολύτως πρόβλημα! Οσον αφορά τώρα το ίντερνετ είμαι μπορω να πω μαγεμένος σπό το motorola, τρέχει πραγματικα χωρίς κανένα κολημα μέχρι τώρα. Σε καταστηματα επίσης που έριξαν μια μάτια για θήκες κλπ δεν βρήκα σχεδόν τίποτα κι αυτό είναι ενα θεματακι, επομένως το ebay είναι μονόδρομος. Κι εδώ θα θελα την άποψη σας επειδή σκέπτομαι να του βάλω μεμβράνη προστασιας και βρίσκω πολλές στο ebay, πρεπει να είναι ακριβή η φθινη, σκέπτομαι μήπως με τις πολύ φθηνές υπάρξει κάποιο πρόβλημα με την κόλλα που έρχεται σε επαφη με την οθόνη....γνώμες;

Γενικά είμαι ικανοποιημένος απο την αγορά του κινητού αυτου.

Edited by jonid1523
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...