Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πηγα να το κανω και εγω και μετα την αναβαθμιση δεν μπουταρει το κινητο.

failed to validate boot image.

πως μπορω να το περασω χειροκινητα την ρομ ωστε να ξεκινσει παλι;; μολις το ανοιγω αυτο βγαζει σε οτι και να πατησω nomral power up, recovery factory παντου τα ιδια:mad::mad::mad:

 

οριστε σε φωτο τι βγαζει

https://www.dropbox.com/s/1l0c6an87h1t0ey/NONDAS-TAB%20-%20WIN_20150116_213121.jpg?dl=0

Edited by nondaz
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι πήγε στραβά. Η έκδοση που είχες στο kit kat ήταν αυτή που έπρεπε για να περαστεί; Το αρχείο που κατέβασες ήταν αυτό από την Ινδία ή μήπως το βραζιλιάνικο που σώσανε; Από ότι καταλαβαίνω κάποιο αρχείο είχε πρόβλημα και έχει αυτό το αποτέλεσμα. Πιθανολογώ πως η λύση σου θα έρθει με κάποιον τρόπο σαν αυτόν εδώ. Προσοχή, στο link λέει για το 1st gen moto G. Πρέπει να βρεις το original firmware για το δικό σου.
Link to comment
Share on other sites

ναι ισως δεν κατεβηκε καλα το αρχειο. ξεκλειδωσα bootloader εβαλα μενυ για να περασω ρομ απο recovery και θα περασω ξανα εκδοση

ευχαριστω πολυ!

Το αρχειο που κατεβασαμε της lilipop μπορουμε να το περασουμε απο recovery λογικα ε; γιατι και παλι σφαλμα βγαζει

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Χμ αν κατάλαβα καλά πέρασες custom recovery; Επειδή αναφέρεις κάτι για μενού. Αν αυτή είναι η περίπτωση νομίζω πως δεν περνιέται έτσι το update. Θέλει stock recovery. Κοίτα πάντως να δουλέψει πρώτα και βλέπεις μετά τι θα κάνεις. Κρίμα ωστόσο που αναγκάστηκες να το ξεκλειδώσεις και να χάσεις την εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Χμ αν κατάλαβα καλά πέρασες custom recovery; Επειδή αναφέρεις κάτι για μενού. Αν αυτή είναι η περίπτωση νομίζω πως δεν περνιέται έτσι το update. Θέλει stock recovery. Κοίτα πάντως να δουλέψει πρώτα και βλέπεις μετά τι θα κάνεις. Κρίμα ωστόσο που αναγκάστηκες να το ξεκλειδώσεις και να χάσεις την εγγύηση.

 

ε δεν γινοταν κατι αλλο δεν υπηρχε αλλη λυση. θα περασω τωρα μια στοκ και το κλειδωνω μετα παλι

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα να το κανω και εγω και μετα την αναβαθμιση δεν μπουταρει το κινητο.

failed to validate boot image.

πως μπορω να το περασω χειροκινητα την ρομ ωστε να ξεκινσει παλι;; μολις το ανοιγω αυτο βγαζει σε οτι και να πατησω nomral power up, recovery factory παντου τα ιδια:mad::mad::mad:

 

οριστε σε φωτο τι βγαζει

https://www.dropbox.com/s/1l0c6an87h1t0ey/NONDAS-TAB%20-%20WIN_20150116_213121.jpg?dl=0

 

http://forum.xda-developers.com/moto-g-2014/general/restore-to-stock-t2873657

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Νιώθω άσχημα γιατί πλέον δεν έχω το κινητό και σήμερα τα ξημερώματα μου ήρθε email για να συμμετάσχω στις δοκιμές της Motorola λογικά με την ευρωπαϊκή έκδοση της Lollipop για το κινητό μας. Κρίμα και τη περίμενα τόσο καιρό την αναβάθμιση.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το Daul Sim me

 

Εκδοση συστηματος 21.11.14.titan

και

Αριθμο build

KXB21.85-14

 

Θα παιξει σε εμενα το ινδικοα OTA update?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το Daul Sim me

 

Εκδοση συστηματος 21.11.14.titan

και

Αριθμο build

KXB21.85-14

 

Θα παιξει σε εμενα το ινδικοα OTA update?

 

Όχι. Θέλει KXB21.85-23.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ΠΑΙΔΙΆ! Παρήγγειλα το κινητό εχθές! αυτή τη στιγμή έχω το m8 αλλά αναγκάζομαι να το δώσω για κάποιους προσωπικούς λόγους και επειδή δεν υπάρχουν λεφτά για ναυαρχίδα επέλεξα το moto g γιατί άκουσα και διάβασα πάρα πολύ καλά σχόλια! πιστεύετε θα ξενερώσω από αυτή τη μετάβαση? Η χρήση που του κάνω είναι browsing σε Facebook και Google και GPS! Δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις (πλεον) και απλά θέλω να μην λαγκαρει και να είναι γρήγορο το scrolling!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και του έβαλα μετά την λευκή και την μαύρη οriginal flip shell. Πολύ καλύτερη. Η λευκή το αναδεικνύει αλλά η μαύρη το κάνει πιο κυριλέ!!
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την έδωσα τη λευκή σε μια φίλη που πήρε λευκό moto g. Το σκέφτομαι για τη μαύρη, αλλά με κρατάει το γεγονός ότι το προσέχω και το καθαρίζω σχεδόν κάθε μέρα, και δεν έχει το παραμικρό. Από την άλλη, τελευταία το παίρνω μαζί όταν βγάζω βόλτα το σκύλο μου, το αφήνω στην τσέπη της φόρμας και φοράω Bluetooth h/f, και 2-3 φορές μου έχει τύχει να ξεκλειδώσει μόνο του και να καλέσει κάποια επαφή τυχαία. Δεν έχω κωδικό ή μοτίβο στο κλείδωμα οθόνης γιατί δε μ'αρέσει να το επαναλαμβάνω συνέχεια αυτό. Είναι μια λύση να πάρω μια μαύρη. Αλλά γενικά με χαλάει να την έχω μόνιμα πάνω. Όταν είχα π.χ. την άσπρη την έβγαζα εντός σπιτιού.
Link to comment
Share on other sites

Κρύβει τον όγκο του με το μαύρο μιας και με την θήκη είναι λιιιγο πιο χοντρό, το κάνει να φαίνεται πιο κυριλέ όπως προείπα (αυτό μου λένε όσοι το βλέπουν) και η λειτουργία να ανοίγει η οθόνη χωρίς να πατάω το άθλιας αίσθησης power button με έκαναν να την λατρέψω. Βρήκα το λιμάνι μου στο θέμα θήκη-Μοτο. Αποψη μου go for it. Τα αξίζει!!!

 

edit: ποιο camera app θεωρείτε ότι διαχειρίζεται καλύτερα την φωτογραφική; το google ή το στοκ;

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Προσωπικά δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με το power button. Το πιο κυριλέ δεν με απασχολεί καθόλου. Θα τσιμπήσω μια μαύρη μάλλον γιατί με τρώει να την έχω.

 

Για την κάμερα δεν έχω παρατηρήσει καμία σοβαρή διάφορα. Εκτός φυσικά από τις έξτρα δυνατότητες που δίνει η Google κάμερα (αυτό με την εστίαση και το photo sphere κλπ) τις οποίες δεν χρησιμοποιώ. Όμως δεν βρήκα επιλογή για να αποθηκεύει τις εικόνες/βίντεο στην εξωτερική κάρτα SD σε αντίθεση με την εφαρμογή της Motorola, και είναι κάτι που το θέλω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μετα απο πολύ ταλαιπωρία εγκατέστησα την official 5.0.2.

Ευχαριστώ πολύ τους @Mark_K και cyberbop

 

Ταλαιπωρήθηκα γιατί στο σπιτι τρέχω windows 8.1 και κατι δεν πηγαινε καλα με την συνδεση με το κινητό, αλλά και γιατι προσπαθουσα να φλασάρω την rom μέσω recovery οπως εκανα στα samsung.

 

Τελικά περασα 4.4.4. με εντολές και απ ευυθειας μολις άνοιξε το κινητό απο μόνο του εβγαλε την αναβάθμιση.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγώ την KXB21.85-14 με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω την αναβάθμιση. Πώς μπορώ να περάσω την KXB21.85-23 χωρίς να κάνω επαναφορά?
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και του έβαλα μετά την λευκή και την μαύρη οriginal flip shell. Πολύ καλύτερη. Η λευκή το αναδεικνύει αλλά η μαύρη το κάνει πιο κυριλέ!!

Τι χρώμα είναι η συσκευή σου;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω κι εγώ την KXB21.85-14 με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω την αναβάθμιση. Πώς μπορώ να περάσω την KXB21.85-23 χωρίς να κάνω επαναφορά?

 

 

εγω εκανα αυτο

http://forum.xda-developers.com/moto-g-2014/development/windows-tool-moto-g-2014-xt1068-dual-t2983295

 

κατεβασε την εκδοση με τα πρασινα γραμματα. ξεζιπαρεις το zip και τρεχεις ενα αρχειο bat.

Εγω εχθες περασα μια custom μετα μια αλλη official και τελικά με αυτο που σου δινω περασε την 21.85.23 και επειδη ειχα την 5.0.2. μεσα το βρηκε απ ευειας.

 

τωρα για χωρις επαναφορά δεν ξερω...

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Προσωπικά δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με το power button. Το πιο κυριλέ δεν με απασχολεί καθόλου. Θα τσιμπήσω μια μαύρη μάλλον γιατί με τρώει να την έχω.

 

Για την κάμερα δεν έχω παρατηρήσει καμία σοβαρή διάφορα. Εκτός φυσικά από τις έξτρα δυνατότητες που δίνει η Google κάμερα (αυτό με την εστίαση και το photo sphere κλπ) τις οποίες δεν χρησιμοποιώ. Όμως δεν βρήκα επιλογή για να αποθηκεύει τις εικόνες/βίντεο στην εξωτερική κάρτα SD σε αντίθεση με την εφαρμογή της Motorola, και είναι κάτι που το θέλω αυτό.

 

Λίγο που διάβασα από δω και από κει λένε ότι η google camera βγάζει καλύτερες φωτό. Και το Lens Blur είναι όλα τα €€€.:p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Black...τι άλλο; Κάνει και η λευκή ωραία αντίθεση σαν το Nexus 5 αλλά λερώνεται και πιο εύκολα.

Ερώτημα για την flip. Οταν μιλάς με την συσκευή στο αυτί, την έχεις κλειστή τη θήκη, η πρεπει να είναι ανοιχτή ή διπλωμένη προς τα πίσω για να ακούς.

 

Γενικότερα ακούς καλά;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω με βάση αυτά που δοκίμασα. Είχα και τις 2 εφαρμογές εγκατεστημένες, και την κάμερα της google την είχα δουλέψει αρκετά στο nexus 5. Καλό είναι το lens blur, αλλά στην καθημερινή χρήση δεν μου ήρθε ποτέ να το χρησιμοποιήσω. Χώρια που κάθε εικόνα που τραβάς μετά κάνει αρκετά δευτερόλεπτα να την επεξεργαστεί.

 

Αυτό που είδα εχθές και μου φαίνεται ενδιαφέρον, είναι η μετατροπή για να φορτίζει ασύρματα, όπως το λέει εδώ : http://forum.xda-developers.com/moto-g-2014/accessories/qi-wireless-charging-moto-g-2014-t2907558

 

Ερώτημα για την flip. Οταν μιλάς με την συσκευή στο αυτί, την έχεις κλειστή τη θήκη, η πρεπει να είναι ανοιχτή ή διπλωμένη προς τα πίσω για να ακούς.

 

Γενικότερα ακούς καλά;

Με κλειστό το καπάκι μιλάς γιατί έχει τρύπες για τα ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα αυτο

http://forum.xda-developers.com/moto-g-2014/development/windows-tool-moto-g-2014-xt1068-dual-t2983295

 

κατεβασε την εκδοση με τα πρασινα γραμματα. ξεζιπαρεις το zip και τρεχεις ενα αρχειο bat.

Εγω εχθες περασα μια custom μετα μια αλλη official και τελικά με αυτο που σου δινω περασε την 21.85.23 και επειδη ειχα την 5.0.2. μεσα το βρηκε απ ευειας.

 

τωρα για χωρις επαναφορά δεν ξερω...

Λογικά αν το κάνω αυτό θα σβηστούν τα πάντα έτσι? Μάλλον θα περιμένω να μου έρθει η επίσημη OTA γιατί θέλει αρκετή ώρα να το σετάρω πάλι όπως το έχω τώρα. Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...