Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς το drawer πάνω πως είναι; Φυσικά και δεν είναι material στα settings. Έβγαλα και screenshot που εκτός από την έκδοση φαίνεται πως δεν έχει διαφορά από την KitKat. Μόνο ο Google launcher άλαξε, λογικά είναι όπως στο lollipop.

 

Και δεν σου ήρθε κανένα firmware notific?.. Δεν αναφέρομαι στο moto services app που ήρθε η περιβόητη ενημέρωση που ετοίμαζε τους χρήστες για το lolli..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και δεν σου ήρθε κανένα firmware notific?.. Δεν αναφέρομαι στο moto services app που ήρθε η περιβόητη ενημέρωση που ετοίμαζε τους χρήστες για το lolli..

 

Όχι, τίποτα. Απλά ειδοποίηση για εφαρμογές που χρειάζονταν ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ hondacivic_s. Αν τελικα παρω την αποφαση για τη μεταβαση και χρειαστω πληροφοριες, θα επικοινωνησω μαζι σου. Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε κανα φορτιστη για το G?εννοω περισσοτερο σαν αξιοπιστο.

π.χ?

http://www.e-shop.gr/forever-travel-charger-with-micro-usb-2a-box-p-TEL.016841

Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε κανα φορτιστη για το G?εννοω περισσοτερο σαν αξιοπιστο.

π.χ?

http://www.e-shop.gr/forever-travel-charger-with-micro-usb-2a-box-p-TEL.016841

 

https://www.cosmomarket.gr/index.php?p=4&item_id=64127&skr=skr15946&cat_id=00628003

 

 

original για να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου

:dizzy:Αν η κοπέλα σου παραπονιέται ότι δεν την πας ποτέ κάπου ακριβά, πήγαινέ την σε ένα βενζινάδικο
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα έλεγα να πάρει έναν επώνυμο στα 2Α για να φορτίζει γρήγορα και με ασφάλεια παρά στα 850mA που θα κάνει το διπλό χρόνο να φορτίσει.
Link to comment
Share on other sites

Στην επιφάνεια εργασίας έχω δημιουργήσει φακέλους για να έχω μαζεμένες κάποιες εφαρμογές. Π.χ. έχω έναν φάκελο μέσα στον οποίο έχω τα εικονίδια από τα 4 gps προγράμματα που έχω εγκαταστήσει. Παρατήρησα λοιπόν, ότι με επανεκίνηση της συσκευής, φεύγουν κάποια από αυτά και συνήθως μένει μόνο ένα. Έχω το Nova Launcher. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα θα έλεγα να πάρει έναν επώνυμο στα 2Α για να φορτίζει γρήγορα και με ασφάλεια παρά στα 850mA που θα κάνει το διπλό χρόνο να φορτίσει.

 

οπως.....?:)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Motorola και στο 2nd Gen προτείνει φορτιστές με output 0.5-1.5 A.

 

"Any Motorola charger with the correct micro-USB tip will charge your Moto G. You will see the best results when the output of the charger is between 500 mA and 1.5 A. The higher the output, the faster your Moto G will charge.

 

If your charger output is higher, the MOTO G will automatically restrict the charging rate. If your charger is lower, it will simply take longer to reach a full charge."

 

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/99841/p/30,6720,9151

Link to comment
Share on other sites

οκ-νομιζα οτι ελεγες καποιον "ουδετερο" επωνυμο.

ευχαριστω και παλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1,5A παντως δεν εχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Το είχαμε συζητήσει και παλιότερα. Με φορτιστή 1Α φθάνει στο κινητό 0,9-1. Με 3 διαφορετικούς στα 2Α που δοκίμασα (2 Samsung και 1 Lenovo) δεν φθάνει παραπάνω από 1,2Α. Σίγουρα παίζει ρόλο και το καλώδιο πόσο χοντρό είναι κλπ. Οπότε για αυτό λέω καλύτερα ένας καλός στα 2Α και για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (μην είναι κανένας ανώνυμος κινέζικος δηλαδή) αλλά και να επωφεληθούμε στο έπακρο τον όσο μικρότερο χρόνο φόρτισης γίνεται, μιας και έτσι κι αλλιώς το 1,5 Α δύσκολα θα το φτάσει.

 

 

Για λίγη ώρα μου έβγαζε ότι δε μπορούσε να ελέγξει για ενημέρωση λογισμικού. Ελπίζω να είναι για καλό....

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να παω να το παρω αυριο απο Θεσσαλονικη πιο Public εχει πιο νεες παρτιδες αυτο στο Cosmos η στο κεντρο;Aν το εχει παρει καποιος τωρα στα κοντα ας ενημερωσει μη πεσουμε σε παρτιδα με προβληματα στην οθονη και τρεχουμε μολις το παρουμε...
Link to comment
Share on other sites

για πεστε ρε παιδια τωρα που εφαγα το φλας-αντε και το τηλεφωνο κολλαει σε μια εφαρμογη και δεν φευγει με τιποτε...

home button δεν εχω και η μπαταρια δεν βγαινει.τι κανω...?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να παω να το παρω αυριο απο Θεσσαλονικη πιο Public εχει πιο νεες παρτιδες αυτο στο Cosmos η στο κεντρο;Aν το εχει παρει καποιος τωρα στα κοντα ας ενημερωσει μη πεσουμε σε παρτιδα με προβληματα στην οθονη και τρεχουμε μολις το παρουμε...

 

στο κατάστημα που αναφέρεις θα πληρώσεις το νέο Motorola Moto G (2nd Gen) 199 ευρώ αν νομίζεις ότι αξίζει όταν η χαμηλότερη τιμή είναι κοντά στα 170 ευρώ (178 ευρώ το πήρα εγώ και δεν έχει κανένα πρόβλημα με οθόνη κτλ (δεν υπάρχει η πρώτη παρτίδα κυκλοφορίας άλλωστε στην αγορά.)

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

για πεστε ρε παιδια τωρα που εφαγα το φλας-αντε και το τηλεφωνο κολλαει σε μια εφαρμογη και δεν φευγει με τιποτε...

home button δεν εχω και η μπαταρια δεν βγαινει.τι κανω...?

 

Πατάς για 10 με 15" το power κουμπί.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

για πεστε ρε παιδια τωρα που εφαγα το φλας-αντε και το τηλεφωνο κολλαει σε μια εφαρμογη και δεν φευγει με τιποτε...

home button δεν εχω και η μπαταρια δεν βγαινει.τι κανω...?

πατας το power button για 10 δευτερα νομιζω και κανει reboot

Link to comment
Share on other sites

ααα..τοσο απλα.ενταξει γιατι κολλησα οταν συνειδητοποίησα οτι δεν εχω τους συνηθισμενους τροπους ξεκολληματος...

Thx...;)

Link to comment
Share on other sites

για πεστε ρε παιδια τωρα που εφαγα το φλας-αντε και το τηλεφωνο κολλαει σε μια εφαρμογη και δεν φευγει με τιποτε...

home button δεν εχω και η μπαταρια δεν βγαινει.τι κανω...?

 

μέχρι τώρα που μιλάμε δεν το έχω καταφέρει να κολλήσει (αν συμβεί με κάποια εφαρμογή αυτή κλείνει και κάνει επανεκκίνηση

 

κάπου μου φαίνεται τα έχετε μπερδέψει λίγο στο μυαλό σας ποιος σας είπε ότι δεν υπάρχει HOME

 

για δείτε πιο προσεκτικά την εικόνα και δείτε τα κουμπάκια που διακρίνονται στην οθόνη.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν σου εχει κολλησει,ειναι πολυ καλο νεο.εαν εννοεις το "εικονικο" homebutton,αυτο προφανως εαν σκαλωσει το τηλεφωνο,δεν εμφανιζεται.
Link to comment
Share on other sites

στο κατάστημα που αναφέρεις θα πληρώσεις το νέο Motorola Moto G (2nd Gen) 199 ευρώ αν νομίζεις ότι αξίζει όταν η χαμηλότερη τιμή είναι κοντά στα 170 ευρώ (178 ευρώ το πήρα εγώ και δεν έχει κανένα πρόβλημα με οθόνη κτλ (δεν υπάρχει η πρώτη παρτίδα κυκλοφορίας άλλωστε στην αγορά.)

 

Eχω επιστροφη απο το συγκεκριμενο καταστημα για αυτο αναφερα...;)

Link to comment
Share on other sites

Eχω επιστροφη απο το συγκεκριμενο καταστημα για αυτο αναφερα...;)

 

αν σου ρίχνει την τιμή αρκετά από τα 199 ευρώ ναι προχώρα αλλιώς για μένα δεν αξίζει να πληρώσεις κάτι κοντά στα 200 ευρώ όταν κοστίζει 170+ ευρώ η αγορά του.

 

το λέω γιατί στο συγκεκριμένο κατάστημα είχαν 299 ευρώ το tablet Asus Google Nexus 7 που αγόρασα εγώ 230 ευρώ από άλλο κατάστημα.

 

για μένα πλέον η καλύτερη αναζήτηση αγοράς εντός ελλάδας είναι το skroutz εκτός e-bay/amazon

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το οτι δεν σου εχει κολλησει,ειναι πολυ καλο νεο.εαν εννοεις το "εικονικο" homebutton,αυτο προφανως εαν σκαλωσει το τηλεφωνο,δεν εμφανιζεται.

 

ναι αλλά στο tablet μου (asus google nexus 7) που φοράει την Android 5.0.1 που λογικά θα πάρουμε και εμείς τα εμφανίζει και στις εφαρμογές , όπως και αν κολλήσει εφαρμογή την κλείνει αυτόματα και κάνει επανεκκίνηση.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...