Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο έγραφα πιο πριν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Προώθηση κλήσεων όταν ειναι εκτός δικτύου η δεν είσαι διαθέσιμος θα κανεις όχι πάντα

 

Άστο το βρήκα.

 

To setup “Call forward if unreachable”, simply dial *62*{NumberRetrieved}*11# and tap “Call” - See more at: http://www.ideas4ios.com/2012/08/Call-Forwarding-in-iPhone-Simplified.html#sthash.FGPpVdOr.dpuf

 

Στο συγκεκριμένο site αναφέρει ότι το συγκεκριμένο feature δεν είναι ορατό σαν λειτουργία απλώς πρέπει να κάνεις αυτό το τρικ. Ελπίζω να κατάλαβες ότι δεν έχω άδικο αλλά άλλο εννοούσες και εξακολουθείς να εννοείς και άλλο εννοούσα εγώ. Και φυσικά να επιμένεις ότι έχω άδικο χωρίς καν να ξέρεις γιατί μιλάω. Σε ευχαριστώ πάντως για την προσπάθεια χωρίς να έχω καμία διάθεση για αντιπαράθεση. :D

 

http://www.ideas4ios.com/2012/08/Call-Forwarding-in-iPhone-Simplified.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άστο το βρήκα.

 

 

 

Στο συγκεκριμένο site αναφέρει ότι το συγκεκριμένο feature δεν είναι ορατό σαν λειτουργία απλώς πρέπει να κάνεις αυτό το τρικ. Ελπίζω να κατάλαβες ότι δεν έχω άδικο αλλά άλλο εννοούσες και εξακολουθείς να εννοείς και άλλο εννοούσα εγώ. Και φυσικά να επιμένεις ότι έχω άδικο χωρίς καν να ξέρεις γιατί μιλάω. Σε ευχαριστώ πάντως για την προσπάθεια χωρίς να έχω καμία διάθεση για αντιπαράθεση. :D

 

http://www.ideas4ios.com/2012/08/Call-Forwarding-in-iPhone-Simplified.html

 

Φίλε συγνώμη τώρα μπήκα στην συσκευή μου να το κάνω. Όντως κάνει εκτροπή μόνο όλες τις κλήσεις. Παλιά νομίζω δεν ήταν έτσι είχε αντίστοιχα για ότι θέλεις.

Όποτε μπορείς να το κανεις αυτό μόνο μέσω εντολών πχ **31*69........ Και λοιπά.

Αν θέλεις πες μου τι προγράμματος έχεις πχ cosmote καρτοσυμβολαιο για να σου βρω την εντολή

Στο Android έχω δει μέσα στις ρυθμίσεις ξεχωριστές εντολές για προώθηση κατάσταση και ακύρωση.

Όμως όλα αυτά ειναι θέμα δικτύου να ξέρεις δεν ειναι θέμα συσκευής.

Απλά το iPhone δεν σου δίνει πρόσβαση στην συγκεκριμένη εντολή λιγο παράξενο μου φαίνεται το γιατί το έχουν κάνει έτσι

Apple τι να πεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φίλε συγνώμη τώρα μπήκα στην συσκευή μου να το κάνω. Όντως κάνει εκτροπή μόνο όλες τις κλήσεις. Παλιά νομίζω δεν ήταν έτσι είχε αντίστοιχα για ότι θέλεις.

Όποτε μπορείς να το κανεις αυτό μόνο μέσω εντολών πχ **31*69........ Και λοιπά.

Αν θέλεις πες μου τι προγράμματος έχεις πχ cosmote καρτοσυμβολαιο για να σου βρω την εντολή

Στο Android έχω δει μέσα στις ρυθμίσεις ξεχωριστές εντολές για προώθηση κατάσταση και ακύρωση.

Όμως όλα αυτά ειναι θέμα δικτύου να ξέρεις δεν ειναι θέμα συσκευής.

Απλά το iPhone δεν σου δίνει πρόσβαση στην συγκεκριμένη εντολή λιγο παράξενο μου φαίνεται το γιατί το έχουν κάνει έτσι

Apple τι να πεις

 

Σωστά. Το έκανα με τον παραπάνω οδηγό και λειτούργησε σε cosmote κανονικό συμβόλαιο. Τώρα αν βάλω άλλη εταιρεία δε ξέρω αν θα πιάσει. Πάντως εχεις δικίο κακώς το έχουν βγάλει από επιλογή αν το είχαν γιατί θα πρέπει να ψάχνουμε και να θυμόμαστε όλες αυτές τις αλληλουχίες χαρακτήρων όταν θέλουμε να τα κάνουμε αυτά. Apple τι να πεις... χαχα

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα:

 

Το παρακάτω είναι φυσιολογικό;

 

[ATTACH]63536[/ATTACH]

 

στο ibackup_bot φαίνεται ότι έχω κύκλους 53 designcapacity 1751 kai fullchargecapacity 1800.

 

Δηλαδή μεγαλύτερο capacity όταν είναι φουλ φορτισμένο από αυτό που σχεδιάστηκε;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Το έκανα με τον παραπάνω οδηγό και λειτούργησε σε cosmote κανονικό συμβόλαιο. Τώρα αν βάλω άλλη εταιρεία δε ξέρω αν θα πιάσει. Πάντως εχεις δικίο κακώς το έχουν βγάλει από επιλογή αν το είχαν γιατί θα πρέπει να ψάχνουμε και να θυμόμαστε όλες αυτές τις αλληλουχίες χαρακτήρων όταν θέλουμε να τα κάνουμε αυτά. Apple τι να πεις... χαχα

 

Αν βάλεις άλλη κάρτα sim μέσα δεν ισχύει αυτό που έχεις κάνει. Ειναι μόνο για την συγκεκριμένη sim

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Το έκανα με τον παραπάνω οδηγό και λειτούργησε σε cosmote κανονικό συμβόλαιο. Τώρα αν βάλω άλλη εταιρεία δε ξέρω αν θα πιάσει. Πάντως εχεις δικίο κακώς το έχουν βγάλει από επιλογή αν το είχαν γιατί θα πρέπει να ψάχνουμε και να θυμόμαστε όλες αυτές τις αλληλουχίες χαρακτήρων όταν θέλουμε να τα κάνουμε αυτά. Apple τι να πεις... χαχα

 

Αυτο που έγραψα εγώ εξαρχής. Οι επιλογές δικτύου ειναι προσβάσιμες πάντα μέσω κωδικού. Ειναι δηλαδή εντολές του δικτύου. Απο εκεί και πέρα το πως στις δίνει η συσκευή (για πρόσβαση) ειναι θέμα λογισμικού.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι οι υπηρεσίες προώθησης είναι θέμα δικτύου/παρόχου και όχι συσκευής. Ορίστε και μια ολοκληρωμένη λίστα με όλες τις ενέργειες που μπορείτε να κάνετε ανεξαρτήτως συσκευής:

 

**21*αριθμός# Ενεργοποίηση και προώθηση όλων των κλήσεων σε συγκεκριμένο αριθμό

*21# Ενεργοποίηση προώθησης όλων των κλήσεων

#21# Απενεργοποίηση προώθησης όλων των κλήσεων

##21# Κατάργηση προώθησης όλων των κλήσεων

*#21# Ελεγχος κατάστασης της προώθησης όλων των κλήσεων

**61*PhoneNumber# Ενεργοποίηση και προώθηση κλήσεων σε συγκεκριμένο αριθμό όταν δεν απαντηθεί η κλήση

*61# Ενεργοποίηση προώθησης όταν δεν απαντηθεί η κλήση

#61# Απενεργοποίηση προώθησης όταν δεν απαντηθεί η κλήση

##61# Κατάργηση προώθησης όταν δεν απαντηθεί η κλήση

*#61# Ελεγχος κατάστασης της προώθησης όταν δεν απαντηθεί η κλήση

**62*PhoneNumber# Ενεργοποίηση και προώθηση κλήσεων όταν δεν υπάρχει πρόσβαση στο δίκτυο

*62# Ενεργοποίηση προώθησης όταν δεν υπάρχει πρόσβαση στο δίκτυο

#62# Απενεργοποίηση προώθησης όταν δεν υπάρχει πρόσβαση στο δίκτυο

##62# Κατάργηση προώθησης όταν δεν υπάρχει πρόσβαση στο δίκτυο

*#62# Ελεγχος κατάστασης της προώθησης όταν δεν υπάρχει πρόσβαση στο δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η έκδοση iOS 8.4.1 με κάποιες διορθώσεις. Λογικά η τελευταία πριν το 9.

[ATTACH]63542[/ATTACH]

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η έκδοση iOS 8.4.1 με κάποιες διορθώσεις. Λογικά η τελευταία πριν το 9.

[ATTACH]63542[/ATTACH]

 

Την πέρασα. Σε 5s όμως.

Για να δούμε τι θα μας πει.

Όχι ότι είχα κανένα θέμα με 8.4

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η έκδοση iOS 8.4.1 με κάποιες διορθώσεις. Λογικά η τελευταία πριν το 9.

[ATTACH]63542[/ATTACH]

 

Να δουμε αυτονομία που με την 8.4 πήγε περίπατο.

Αν θα διάλεγα σημερα θα ηταν η 8.3. Αξιόπιστη και με πόλη καλή διαχείριση μνήμης και αυτονομίας (και έχω ενα σωρό μεγάλα παιχνίδια και πολλές εφαρμογές με background refresh)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως ίδια χρήση με ολα τα τηλέφωνα μου μου βγάζει την ημέρα κανονικά. Άντε να μη με βγάζει μέχρι τις 3 το βράδυ.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως ίδια χρήση με ολα τα τηλέφωνα μου μου βγάζει την ημέρα κανονικά. Άντε να μη με βγάζει μέχρι τις 3 το βράδυ.

 

Θα πρότεινα να μείνετε μακριά από την 8.4.1

Πρώτα δείγματα της μπαταρίας χειρότερη από 8.4.

Δεν προλαβαίνεις να ακουμπήσεις το τηλέφωνο και πέφτει ένα τις εκατό.

Κάτι παίζει επίσης με το σήμα από εχθές ενώ έχω σήμα με παίρνουν αλλά λέει κλειστό και μετα μου έρχονται οι κλήσεις.

Μείνετε μακριά από την αναβάθμιση-υποβάθμιση μέχρι νεοτέρας

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα πρότεινα να μείνετε μακριά από την 8.4.1

Πρώτα δείγματα της μπαταρίας χειρότερη από 8.4.

Δεν προλαβαίνεις να ακουμπήσεις το τηλέφωνο και πέφτει ένα τις εκατό.

Κάτι παίζει επίσης με το σήμα από εχθές ενώ έχω σήμα με παίρνουν αλλά λέει κλειστό και μετα μου έρχονται οι κλήσεις.

Μείνετε μακριά από την αναβάθμιση-υποβάθμιση μέχρι νεοτέρας

 

Ήμουν στα πρόθυρα να το πουλήσω η όχι. Πλέον βαρέθηκα με τα ίδια και τα ίδια με αυτήν την εταιρία. Κάθε πέρσι και καλύτερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να μείνετε μακριά από την 8.4.1

Πρώτα δείγματα της μπαταρίας χειρότερη από 8.4.

Δεν προλαβαίνεις να ακουμπήσεις το τηλέφωνο και πέφτει ένα τις εκατό.

Κάτι παίζει επίσης με το σήμα από εχθές ενώ έχω σήμα με παίρνουν αλλά λέει κλειστό και μετα μου έρχονται οι κλήσεις.

Μείνετε μακριά από την αναβάθμιση-υποβάθμιση μέχρι νεοτέρας

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ήμουν στα πρόθυρα να το πουλήσω η όχι. Πλέον βαρέθηκα με τα ίδια και τα ίδια με αυτήν την εταιρία. Κάθε πέρσι και καλύτερα

 

Έκανα το λάθος. Νεράκι η μπαταρία. Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή λες;

 

Διάβασα ένα gmail μήνυμα και έκανα ρύθμιση του touch id. Αυτες ήταν οι κινήσεις μου. Και δε φταίει η μπαταρία.

 

Η ζωή της είναι άριστη με πολύ λίγους κύκλους φόρτισης

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο χάλια τότε γυρίστε στην 8.4 όσο ακόμα η apple την υπογράφει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο χάλια τότε γυρίστε στην 8.4 όσο ακόμα η apple την υπογράφει.

 

Γυρίστε πίσω κάνοντας όλο τον κόπο του στησίματος από την αρχή.

Δεν ειναι δουλειά αυτή όμως για κάποιον που θέλει μια απροβλημάτιστη συσκευή.

Έχω μια μικρή υπόνοια ότι μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή και ας περιμένουμε μήπως με κάποια αναβάθμιση των εφαρμογών αλλάξει κάτι.

Έτσι κι αλλιώς εγώ θα το πουλήσω ας καίει όσο θέλει πια βαρέθηκα

 

Σαν να βλέπω την συσκευή να δουλεύει καλύτερα όμως από πριν.

Ο Safari που χρησιμοποιώ πολύ μου φαίνεται ότι πάει πιο αεράτα

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σας τον πρότεινα απλά σαν έσχατη λύση. Δεν είπα κάντε το τώρα ούτε με το ζόρι

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση κυρίως βγήκε για τα προβλήματα του apple music.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση κυρίως βγήκε για τα προβλήματα του apple music.

 

 

Εμένα αυτό μου κανει τρομερή εντύπωση. Πως οι διορθώσεις του Apple music κάνουν τόσο κακό στη διαχείριση της μπαταρίας.ελπιζω όταν με το καλο έρθει η 9 να μην έχει τέτοια θέματα και να ειναι απροβλημάτιστη σε όλους τους τομείς και κυρίως στην μπαταρια αν και δεν έχω παράπονο με την 8.4

Διαβάζω πάντως στις beta της 9 αρκετά θεματάκια όπως lags κτλ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό μου κανει τρομερή εντύπωση. Πως οι διορθώσεις του Apple music κάνουν τόσο κακό στη διαχείριση της μπαταρίας.ελπιζω όταν με το καλο έρθει η 9 να μην έχει τέτοια θέματα και να ειναι απροβλημάτιστη σε όλους τους τομείς και κυρίως στην μπαταρια αν και δεν έχω παράπονο με την 8.4

Διαβάζω πάντως στις beta της 9 αρκετά θεματάκια όπως lags κτλ

 

Εισαι ευχαριστημενος με την 8.4;

Που να εβλεπες τις προηγουμενες. Πολυ καλυτερες ως προς την μπαταρια.

Την 8.4.1 δεν τη βαζω (στο ipad mini3 που εχω) με αυτα που διαβαζω, αλλα πιστευω οτι το προβλημα προκαλειται λογω μη clean install.

Οσο για την 9, το μαθαμε το εργο. Θα στρωσει με την 9.1, με το νεο ετος.

 

Κατι αλλο ρε παιδια. Οσα μα οσα iphone 6 εχω πιασει, εχουν loosε screen. Δεν ειναι κατι φοβερο, αλλα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ευχαριστημενος με την 8.4;

Που να εβλεπες τις προηγουμενες. Πολυ καλυτερες ως προς την μπαταρια.

Την 8.4.1 δεν τη βαζω (στο ipad mini3 που εχω) με αυτα που διαβαζω, αλλα πιστευω οτι το προβλημα προκαλειται λογω μη clean install.

Οσο για την 9, το μαθαμε το εργο. Θα στρωσει με την 9.1, με το νεο ετος.

 

Κατι αλλο ρε παιδια. Οσα μα οσα iphone 6 εχω πιασει, εχουν loosε screen. Δεν ειναι κατι φοβερο, αλλα...

 

Clean install για τόσο μικρή αναβάθμιση δεν υπάρχει καν λόγος.

Βασικά ειναι χειρότερο από ότι άλλο πλέον το iOS. Ότι πρόβλημα και να έχεις. Ότι αναβάθμιση και να κανεις όλοι λένε clean install

Παλιά δεν υπήρχε αυτό ρε παιδιά είμαι iOS user από iOS 1.2

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...