Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4G+ δεν υποστηρίζουν τα iPhone, μην ξεγελιέστε από τους πωλητές.

 

 

Επίσης, δεν πρόκειται να δούμε τον διακόπτη 3G. Απο την στιγμή που υπάρχει 4G δίκτυο η Apple απαγορεύει την χρήση του διακόπτη. Ήταν ξεκάθαρο από την αρχή.

Edited by antonispap40
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

4G+ δεν υποστηρίζουν τα iPhone, μην ξεγελιέστε από τους πωλητές.

 

 

Επίσης, δεν πρόκειται να δούμε τον διακόπτη 3G. Απο την στιγμή που υπάρχει 4G δίκτυο η Apple απαγορεύει την χρήση του διακόπτη. Ήταν ξεκάθαρο από την αρχή.

 

καταρχην το iphone 6 δεν υποστριζει 4+...μια αναζητηση πρωτα στο νετ δεν θα ηταν κακο να δειτε ποιες συσκευες υποστηριζουν και να μην σας λενε οτι θελουν....

διακοπτης στην 8.3 υπαρχει!!!δεν την φοραω τωρα γιατι ειχε αρκετα bugs και ειμαι με 8.2 που δεν υπαρχει!!!

στην 8.3 ειχε διακοπτη ξεχωριστο για 2g,3g,4g.....

Link to comment
Share on other sites

 

διακοπτης στην 8.3 υπαρχει!!!δεν την φοραω τωρα γιατι ειχε αρκετα bugs και ειμαι με 8.2 που δεν υπαρχει!!!

 

στην 8.3 ειχε διακοπτη ξεχωριστο για 2g,3g,4g.....

 

 

Μακάρι..!!! Από την Apple βέβαια για το iOS 8 και 8.1 αυτή ήταν η ανακοίνωσή της.

 

Σκέφτομαι το jb μόνο και μόνο για να έχω τον διακόπτη.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι..!!! Από την Apple βέβαια για το iOS 8 και 8.1 αυτή ήταν η ανακοίνωσή της.

 

Σκέφτομαι το jb μόνο και μόνο για να έχω τον διακόπτη.

υπομονη σημερα θα δωσουν την 8.2 και διαθεση την 8.3 beta ...περιμενουμε και ειμαστε ξανα εδω ....

Link to comment
Share on other sites

καταρχην το iphone 6 δεν υποστριζει 4+...μια αναζητηση πρωτα στο νετ δεν θα ηταν κακο να δειτε ποιες συσκευες υποστηριζουν και να μην σας λενε οτι θελουν....

διακοπτης στην 8.3 υπαρχει!!!δεν την φοραω τωρα γιατι ειχε αρκετα bugs και ειμαι με 8.2 που δεν υπαρχει!!!

στην 8.3 ειχε διακοπτη ξεχωριστο για 2g,3g,4g.....

 

Σαν να διαβαζω το δικο μου ποστ :)

Εννεοιτε iphone 6 και 4g+ ΔΕΝ παιζει (και δεν ξερω αν θα παιξει κιολας ποτε)

Επισης το θεμα του διακοπτη ειναι κατι που ολοι το περιμενουμε για να ξεφευγουμε απο το προβλημα του ανυπαρκτου πολλες φορες 4G (μην σου πω οτι σερνεται κ το 3g - σε πολλες περιοχες - like χαλκιδικη 2ο ποδι στην πλευρα του αρμενιστη κτλ κτλ)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Παμε να το παρουμε απο την Αρχη για τα iPhone.

4G+ η LTE-A ειναι το ιδιο?

Πιανει μεχρι 150Μbps ?

η Ταχυτητα 100 και ανω δεν ειναι LTE A η 4G+ ?

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_devices_with_LTE_Advanced#Apple

 

Θα τρελαθουμε

Link to comment
Share on other sites

Παμε να το παρουμε απο την Αρχη για τα iPhone.

4G+ η LTE-A ειναι το ιδιο?

Πιανει μεχρι 150Μbps ?

η Ταχυτητα 100 και ανω δεν ειναι LTE A η 4G+ ?

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_devices_with_LTE_Advanced#Apple

 

Θα τρελαθουμε

 

Τι να σου πω φιλαρακι απο τα ωραια Χανια! Εδω λεει για LTE-Advance (σαν το γιαουρτι ενα πραγμα)

Εγω πηγα στο mall πουχω κολλητο που δουλευει στην βονταφον και μου λεει οτι μονο τα samsung note 4 και galaxy A τα υποστηριζουν. και του λεω καλα τα 6αρια δηλαδη τιποτα? Και μου λεει προς το παρον ΟΧΙ - Βγαλε ακρη τωρα

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Το 4G+ αναφέρεται σε LTE cat6 με ταχύτητες LTE Cat6 300/50 Mbps. Κάτι που έχει το Samsung s6. Τα iPhone έχουν κεραία LTE cat4 που σημαίνει LTE Cat4 150/50 Mbps.

 

Να γιατί δεν πρόκειται να δούμε τα iPhone με τις σούπερ ταχύτητες 4G+ της cosmote & Vodafone.

 

Ούτε με κάποια αναβάθμιση ούτε με τίποτα άλλο. Ίσως το 6s και 6s plus να έχουν την δυνατότητα για το 4G+

Link to comment
Share on other sites

Το 4G+ αναφέρεται σε LTE cat6 με ταχύτητες LTE Cat6 300/50 Mbps. Κάτι που έχει το Samsung s6. Τα iPhone έχουν κεραία LTE cat4 που σημαίνει LTE Cat4 150/50 Mbps.

 

Να γιατί δεν πρόκειται να δούμε τα iPhone με τις σούπερ ταχύτητες 4G+ της cosmote & Vodafone.

 

Ούτε με κάποια αναβάθμιση ούτε με τίποτα άλλο. Ίσως το 6s και 6s plus να έχουν την δυνατότητα για το 4G+

 

Σωστός ο παιχτης!! Αντε λοιπον να ετοιμαζομαστε να μαζευουμε απο τωρα για τα νεα 6s μπας και εχουμε καλυτερες ταχυτητες. Το θεμα ομως πότε θα αποφασισουν οι εταιρειες να βελτιωσουν το mobile internet αφου ακομη και στο κεντρο υπαρχουν περιπτωσεις που εχεις κινητο 700 και ευρώ και δουλευει σαν μπακατελα με τα ανυπαρκτα g που εκπεμπουν (τουλαχιστον η βοντα)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο παιχτης!! Αντε λοιπον να ετοιμαζομαστε να μαζευουμε απο τωρα για τα νεα 6s μπας και εχουμε καλυτερες ταχυτητες. Το θεμα ομως πότε θα αποφασισουν οι εταιρειες να βελτιωσουν το mobile internet αφου ακομη και στο κεντρο υπαρχουν περιπτωσεις που εχεις κινητο 700 και ευρώ και δουλευει σαν μπακατελα με τα ανυπαρκτα g που εκπεμπουν (τουλαχιστον η βοντα)

 

Οσο ειχαμε 4G τοσο θα εχουμε και φορ τζι πλας.... αυτο ξερω.

Link to comment
Share on other sites

^^

Τι 4G+ ρε παιδιά;

Εδώ σε πάρα πολλά σημεία δεν πιάνω καν 3G και σε κάποια ούτε GPRS/EDGE (data δλδ, vodafone).

:mad:

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

^^

Τι 4G+ ρε παιδιά;

Εδώ σε πάρα πολλά σημεία δεν πιάνω καν 3G και σε κάποια ούτε GPRS/EDGE (data δλδ, vodafone).

:mad:

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Ελα το καλοκαίρι στο Πευκοχώρι της Χαλκιδικής να δεις το φανταστικό δίκτυο της Vodafone με 3G (ο θεός να το κανει) στα 0,7 Μbps download, συγκριτικά με τα 40 φεύγα της Cosmote στο ίδιο σημείο. (οπτική επαφή με τις κεραίες-απάντηση του CC της Voda: το γνωρίζουμε κύριε αλλα τι να κάνουμε??)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω. Ελα το καλοκαίρι στο Πευκοχώρι της Χαλκιδικής να δεις το φανταστικό δίκτυο της Vodafone με 3G (ο θεός να το κανει) στα 0,7 Μbps download, συγκριτικά με τα 40 φεύγα της Cosmote στο ίδιο σημείο. (οπτική επαφή με τις κεραίες-απάντηση του CC της Voda: το γνωρίζουμε κύριε αλλα τι να κάνουμε??)

 

Χαχαχα τι μου θυμισες!!! Ημουν καλοκαιρι 2 ποδι κ ειχα τοτε το 5s... Ολη η πλευρα της Χαλκιδικης προς το Αγ. Ορος εχει σημα για τον π@@@@ο. Φαντασου σε ενα πολυ γνωστο beach bar (manassu) εγινε το κορυφαιο. Ανυπαρκτο σημα η βοντα εκτος απο ενα σημειο- ενα δεντρακι στο οποιο μαζευονταν οσοι ειχαν βοντα με την σειρα για να μιλησουν με σημα ουτε 2g :lol:

Ολο το 2ο ποδι ειχε μονο 2g κ το μονο σημειο με 3g ηταν στην νικητη και στον νεο μαρμαρα οπου εχει καταστηματα η βοντα.

Μετα μου λες για 4g+ και επανασταση;;; Για γελιααααα ειναι

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα τι μου θυμισες!!! Ημουν καλοκαιρι 2 ποδι κ ειχα τοτε το 5s... Ολη η πλευρα της Χαλκιδικης προς το Αγ. Ορος εχει σημα για τον π@@@@ο. Φαντασου σε ενα πολυ γνωστο beach bar (manassu) εγινε το κορυφαιο. Ανυπαρκτο σημα η βοντα εκτος απο ενα σημειο- ενα δεντρακι στο οποιο μαζευονταν οσοι ειχαν βοντα με την σειρα για να μιλησουν με σημα ουτε 2g :lol:

Ολο το 2ο ποδι ειχε μονο 2g κ το μονο σημειο με 3g ηταν στην νικητη και στον νεο μαρμαρα οπου εχει καταστηματα η βοντα.

Μετα μου λες για 4g+ και επανασταση;;; Για γελιααααα ειναι

 

δυστυχως χαλκιδικη μονο κοσμοτε σε περισσοτερα σημεια....

αλλα η βοντα σε φερνει πιο κοντα:p:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενω στη συσκευή υπάρχει ενδειξη για ενημέρωση στο IOS 8.2 στο itunes που την σύνδεσα δεν μου βγάζει τίποτα ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως. IOS 8.2 "προ πυλών" :lol:

 

Κατεβαίνει τώρα για iPhone 6 ~ 467ΜΒ. Αρκετά μεγάλη αναβάθμιση.

Μεσω itunes την κάνεις φίλε μου ?

Link to comment
Share on other sites

Για το iTunes αργεί πάντα! Νομίζω τώρα πρέπει να βγήκε! Προτιμότερο μέσω iTunes.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενω στη συσκευή υπάρχει ενδειξη για ενημέρωση στο IOS 8.2 στο itunes που την σύνδεσα δεν μου βγάζει τίποτα ?

 

Στο κινητό όντως τη βγάζει, βέβαια δε την κάνω από το κινητό. Το σύνδεσα στο iTunes και στην αρχή έλεγε πως δε μπορεί να συνδεθεί με το διακομιστή, κλασικά θα έχει κίνηση. Ντάξει μετά από 3-4 προσπάθειες έγινε, κατεβαίνει τώρα.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό όντως τη βγάζει, βέβαια δε την κάνω από το κινητό. Το σύνδεσα στο iTunes και στην αρχή έλεγε πως δε μπορεί να συνδεθεί με το διακομιστή, κλασικά θα έχει κίνηση. Ντάξει μετά από 3-4 προσπάθειες έγινε, κατεβαίνει τώρα.

Και σε εμένα εντάξει...ευχαριστώ φίλε μου.....δεν ξέρω..πιο σωστό είναι μέσω itunes η ΟΤΑ ?.....δεν ξέρω:(

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα εντάξει...ευχαριστώ φίλε μου.....δεν ξέρω..πιο σωστό είναι μέσω itunes η ΟΤΑ ?.....δεν ξέρω:(

 

Να προτιμάς μέσω itunes, με ΟΤΑ κρατάει "σκουπιδάκια" από πριν!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

^^

Τι 4G+ ρε παιδιά;

Εδώ σε πάρα πολλά σημεία δεν πιάνω καν 3G και σε κάποια ούτε GPRS/EDGE (data δλδ, vodafone).

:mad:

Και εγω το ιδιο στο σπιτι μου, Γλυφαδα. Με δυσκολία εχω 3G με Vodafone μονο στο σαλόνι μου κοντα σε παράθυρο.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μεσω itunes την κάνεις φίλε μου ?

 

Sorry που δεν απάντησα άμεσα. Βγήκα αμέσως χθες. OTA την έκανα. Όπως είπαν και άλλοι μέσω iTunes αργεί ποιο πολύ και είναι καλύτερα αφού δεν κρατάει "σπουπιδάκια".

 

Και εγώ έχω την αίσθηση ότι το κινητό πάει ποιο γρήγορα.

 

Τις καλημέρες μου.

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή που πήρα το 6αρι όταν κάνω επανεκκίνηση η σβήσω και ανάψω το κινητό χάνονται οι ώρες χρήσης και αναμονής , μου βγάζει παύλες ....και δεν φτιάχνει ούτε με reset η επαναφορά , το κάνει και σε εσάς αυτό ; Πάντως στής γυναίκας μου το 5 αρι δεν το κάνει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...