Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα, μια γρήγορη ερώτηση, αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει..Φίλος έχει βρει να αγοράσει ενα 6αρι σε καλή τιμή το οποίο όμως είναι λίγο στραβωμένο. Είναι από Ελληνικό κατάστημα με απόδειξη κλπ. Παίζει επισκευή, αντικατάσταση ή κάτι τέτοιο αν το στείλει στο service/το πάει πίσω στο κατάστημα κλπ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ποιος λογικός άνθρωπος θα πάει να αγοράσει στραβό κινητό και να θέλει μετά να μπλέξει με εγγυήσεις και service?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταοχος απο χθες ενος space gray 64gb προερχομενς απο windows phone.Πρωτη εντυπωση εντυπωσιασμενος με το κινητο. Το πρωτο προβλημα που συναντησα ειναι με το upload φωτογραφιων στο onedrive. Οσο ειμαι μεσα στο onedrive ανεβαζει τις φωτο ενω οταν κλεισω την εφαρμογη σταματαει. Απο το backround app refresh εχω ενοργοποιημενο το onedrive. Τι μπορει να φταει?

Πρίν μερικές μέρες το ONE DRIVE μου εδωσε μια ενημέρωση εφαρμογής στο IPAD μου...ισως να διόρθωνε και αυτο το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Ποιος λογικός άνθρωπος θα πάει να αγοράσει στραβό κινητό και να θέλει μετά να μπλέξει με εγγυήσεις και service?

 

Κάποιος που θα το αγοράσει 60% φθηνότερο από την αρχική του τιμή? Και ειδικά αν επισκευάζεται στα πλαίσια της εγγύησης

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που θα το αγοράσει 60% φθηνότερο από την αρχική του τιμή? Και ειδικά αν επισκευάζεται στα πλαίσια της εγγύησης

 

Εαν ηταν επισκευασιμο και δη εντος εγγυησης, θα το επισκευαζε δωρεαν στην εγγυηση του αυτος που το πουλαει και θα το πουλουσε σε κανονικη τιμη κι οχι 60% κατω. Τοσο απλο

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που θα το αγοράσει 60% φθηνότερο από την αρχική του τιμή? Και ειδικά αν επισκευάζεται στα πλαίσια της εγγύησης

 

Αν σιγουρευτεί οτι γινεται αντικατάσταση τοτε ας το παρει!!! Αλλα ειναι ύποπτο που ο ιδιοκτήτης του δε το παει!!!:shifty:

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς σας το πρόβλημα που έχει αναφερθεί με το κλικ της οθόνης; Και ξέρουμε πόσες μέρες DOA έχει το iPhone 6 αγορασμένο από Γερμανό; (Cosmote)
Link to comment
Share on other sites

Εαν ηταν επισκευασιμο και δη εντος εγγυησης, θα το επισκευαζε δωρεαν στην εγγυηση του αυτος που το πουλαει και θα το πουλουσε σε κανονικη τιμη κι οχι 60% κατω. Τοσο απλο

 

Αν σιγουρευτεί οτι γινεται αντικατάσταση τοτε ας το παρει!!! Αλλα ειναι ύποπτο που ο ιδιοκτήτης του δε το παει!!!:shifty:

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας :)

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα βιντεο που εχουμε δει, τα στραβωνουν απο την μερια του αλουμινιου.

Οποιος το βαζει στην κ0λ0τσεπη, οπως ο γραφων, καλο θα ηταν η οθονη να ειναι παντα προς τα μεσα.

Πολυ δυσκολα να στραβωσει ετσι.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς σας το πρόβλημα που έχει αναφερθεί με το κλικ της οθόνης; Και ξέρουμε πόσες μέρες DOA έχει το iPhone 6 αγορασμένο από Γερμανό; (Cosmote)

 

Ξέρει κανείς για το DOA παιδιά? Γιατί κάποιοι λένε καθόλου και κάποιοι 3 μέρες... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Και ξέρουμε πόσες μέρες DOA έχει το iPhone 6 αγορασμένο από Γερμανό; (Cosmote)

 

Στο Γερμανο ειναι 3 μερες (εκτος και εχεις γνωστο!)

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήγε από κωλότσεπη...

 

Εαν βαζετε 6.9 χιλιοστα κινητο σε κωλοτσεπη.....ε τα θελει ο κ@λ$ς σας :lol::lol:

 

Και κωλότσεπη και έκατσε, ε;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Στο Γερμανο ειναι 3 μερες (εκτος και εχεις γνωστο!)

 

 

Δεν υπάρχει κάποιος νόμος για το DOA? Όσο θέλει ο καθένας δίνει; Και μάλιστα για το ίδιο προϊόν;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιο αξιοπιστο ιντερνετ μαγαζι οπου μπορω να βρω 64αρι 6?Καταστηματα κινητης κτλ δεν εχουν τιποτα! Τα 16αρια να τα κρατησουν αυτοι.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιο αξιοπιστο ιντερνετ μαγαζι οπου μπορω να βρω 64αρι 6?Καταστηματα κινητης κτλ δεν εχουν τιποτα! Τα 16αρια να τα κρατησουν αυτοι.

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Διάλεξε ένα από το σκρουτζ και πάρε, όλα αξιόπιστα είναι.

 

1 μήνας κατοχής της συσκευής και δεν έχω να πω πολλά. Η άποψή μου είναι διττή.

Από τη μια ειλικρινά είναι πολύ γρήγορο. Δεν υπάρχει καμιά καθυστέρηση σε καμία εφαρμογή και από το 4S που είχα πριν η διαφορά είναι μεγάλη. Δε το πιάνει λόξιγκας. Είναι λεπτό και είναι πολύ ελαφρύ και όμορφο.

 

Από την άλλη θα εκμυστηρευτώ πως νιώθω πολύ ηλίθιος που έδωσα τόσα χρήματα για να το αγοράσω. Μόλις πέρασε η πρώτη εβδομάδα και το συνήθισα, κατάλαβα ότι τελικά είναι απλά ένα μεγαλύτερο και γρηγορότερο iPhone. Θεωρώ ότι κυρίως νιώθω βλάκας επειδή διαβάζω τόσους πολλούς χρήστες να αντιμετωπίζουν τόσα πολλά προβλήματα και φοβάμαι μη μου βγάλει και εμένα τίποτα.

 

Δεν είναι η πρώτη φορά που δίνω τόσα χρήματα για την απόκτηση μιας συσκευής, πέρυσι άλλωστε έκανα την πατάτα να δώσω 550 για το 5C. Δημιουργήθηκε όμως πολύς ντόρος για το 6 και τελικά... είναι απλά μια συσκευή τηλεφώνου. Είναι πολύ θλιβερό να βλέπεις όλον τον κόσμο να θεοποιεί κάτι άψυχο. Και πιστεύω το καταλαβαίνεις μόνο αν αποκτήσεις αυτό το κάτι το άψυχο, γιατί πριν το αγοράσω ήμουν πολύ ενθουσιασμένος σε σημείο αηδίας. Όπως και να έχει, με τις τωρινές τιμές, προφανώς και δεν αξίζει να αγοράσεις ένα παλαιότερο iPhone των 6/Plus. Η χρηματική απόκλιση είναι λίγη. Παρ' όλα αυτά και συγχωρήστε με για το offtopic θα τολμήσω να πω ότι είναι πολύ ηλίθιο από τη μεριά της Apple να μην ανοίγει ένα ρημάδι Apple Store τουλάχιστον στην Αθήνα ενώ βλέπεις όλο τον κόσμο με iPhones, iPads και MacBooks.

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

Από το 5c ή από το 4s πήγες στο 6;

 

Το 4S. Με το 5C δεν άντεξα πάνω από 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Διάλεξε ένα από το σκρουτζ και πάρε, όλα αξιόπιστα είναι.

 

1 μήνας κατοχής της συσκευής και δεν έχω να πω πολλά. Η άποψή μου είναι διττή.

Από τη μια ειλικρινά είναι πολύ γρήγορο. Δεν υπάρχει καμιά καθυστέρηση σε καμία εφαρμογή και από το 4S που είχα πριν η διαφορά είναι μεγάλη. Δε το πιάνει λόξιγκας. Είναι λεπτό και είναι πολύ ελαφρύ και όμορφο.

 

Από την άλλη θα εκμυστηρευτώ πως νιώθω πολύ ηλίθιος που έδωσα τόσα χρήματα για να το αγοράσω. Μόλις πέρασε η πρώτη εβδομάδα και το συνήθισα, κατάλαβα ότι τελικά είναι απλά ένα μεγαλύτερο και γρηγορότερο iPhone. Θεωρώ ότι κυρίως νιώθω βλάκας επειδή διαβάζω τόσους πολλούς χρήστες να αντιμετωπίζουν τόσα πολλά προβλήματα και φοβάμαι μη μου βγάλει και εμένα τίποτα.

 

Δεν είναι η πρώτη φορά που δίνω τόσα χρήματα για την απόκτηση μιας συσκευής, πέρυσι άλλωστε έκανα την πατάτα να δώσω 550 για το 5C. Δημιουργήθηκε όμως πολύς ντόρος για το 6 και τελικά... είναι απλά μια συσκευή τηλεφώνου. Είναι πολύ θλιβερό να βλέπεις όλον τον κόσμο να θεοποιεί κάτι άψυχο. Και πιστεύω το καταλαβαίνεις μόνο αν αποκτήσεις αυτό το κάτι το άψυχο, γιατί πριν το αγοράσω ήμουν πολύ ενθουσιασμένος σε σημείο αηδίας. Όπως και να έχει, με τις τωρινές τιμές, προφανώς και δεν αξίζει να αγοράσεις ένα παλαιότερο iPhone των 6/Plus. Η χρηματική απόκλιση είναι λίγη. Παρ' όλα αυτά και συγχωρήστε με για το offtopic θα τολμήσω να πω ότι είναι πολύ ηλίθιο από τη μεριά της Apple να μην ανοίγει ένα ρημάδι Apple Store τουλάχιστον στην Αθήνα ενώ βλέπεις όλο τον κόσμο με iPhones, iPads και MacBooks.

 

Σιγουρα ειναι οπως ακριβως το λες και το καταλαβαινω και γω.Το θεμα ειναι οτι εχω ενα θεμα. Δεν γουσταρω καθολου μα καθολου το Android!Ενω κατανοω οτι υπαρχουν συσκευες απιστευτες μενω στο iPhone για το iOS και μονο.Εχω δωσει αρκετα λεφτα για εφαρμογες που χρειαζομαι γενικα και αυτην την στιγμη εχω το 5αρι που το αγορασα περσι τον Ιουνιο ειναι οπως το πηρα και θα το δωσω στην γυναικα οπου εχει ενα 4αρι σακατεμενο απο τις πτωσεις.επισης εχω cloud υπηρεσια αγορασμενη μεχρι και του χρονου το καλοκαιρι και ολα αυτα θα χαθουν.Θα τα σταξω και ας ελπισω να μην πεσω σε συσκευη για πεταμα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι οπως ακριβως το λες και το καταλαβαινω και γω.Το θεμα ειναι οτι εχω ενα θεμα. Δεν γουσταρω καθολου μα καθολου το Android!Ενω κατανοω οτι υπαρχουν συσκευες απιστευτες μενω στο iPhone για το iOS και μονο.Εχω δωσει αρκετα λεφτα για εφαρμογες που χρειαζομαι γενικα και αυτην την στιγμη εχω το 5αρι που το αγορασα περσι τον Ιουνιο ειναι οπως το πηρα και θα το δωσω στην γυναικα οπου εχει ενα 4αρι σακατεμενο απο τις πτωσεις.επισης εχω cloud υπηρεσια αγορασμενη μεχρι και του χρονου το καλοκαιρι και ολα αυτα θα χαθουν.Θα τα σταξω και ας ελπισω να μην πεσω σε συσκευη για πεταμα.

 

Ακριβώς για αυτό το λόγο επιλέγω και εγώ iPhone κάθε φορά, κυρίως λόγω του σύννεφου. Είναι πολύ μεγάλη ευκολία και το έπαιξαν πολύ σωστά με την όλη υπηρεσία. Αν, παρ' όλα αυτά, τόσα χρόνια το σύννεφό μου ήταν Google κι όχι Apple και το iMessage που όλοι έχουν ήταν Hangouts θα επέλεγα Android. Ας μη κοροϊδευόμαστε, υπάρχουν συσκευές με τα μισά λεφτά και τις ισάξιες δυνατότητες του 6 και πλέον το Lollipop είναι μια πολύ καλή προσφορά λειτουργικού.

 

Ας μη το θάβουμε όμως, είναι πραγματικά εκπληκτικό τηλέφωνο :) Απλά ελπίζω να διορθώσουν τα θέματα hardware που έχει με το 6S και θα είμαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου λιγο .. η μπαταρια ειναι καλυτερη δηλαδη εχει καλυτερη αυτονομια απο το 5αρι ??? αυτο εχω διαβασει οτι εχει καλυτερη αυτονομια...
Link to comment
Share on other sites

Πες μου λιγο .. η μπαταρια ειναι καλυτερη δηλαδη εχει καλυτερη αυτονομια απο το 5αρι ??? αυτο εχω διαβασει οτι εχει καλυτερη αυτονομια...

 

Κατά πολύ, προσωπικά το φορτίζω μέρα παρά μέρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...