Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά είναι απαράδεκτοι τώρα! Ενώ είναι όλα καλά (προς το παρόν) με την 9.0.1 (ΟΤΑ την έβαλα) είπα να περάσω τα τραγούδια στο iPhone! Αμ δε! Βγάζει την οθόνη καλωσορίσματος στο iTunes!!! Ξέρει κανείς πως την προσπερνάμε;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά είναι απαράδεκτοι τώρα! Ενώ είναι όλα καλά (προς το παρόν) με την 9.0.1 (ΟΤΑ την έβαλα) είπα να περάσω τα τραγούδια στο iPhone! Αμ δε! Βγάζει την οθόνη καλωσορίσματος στο iTunes!!! Ξέρει κανείς πως την προσπερνάμε;

 

Πες μας περισσότερες λεπτομέρειες καθώς δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα, δεν έχεις κάνει διαμόρφωση στο iTunes;

Link to comment
Share on other sites

Πες μας περισσότερες λεπτομέρειες καθώς δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα, δεν έχεις κάνει διαμόρφωση στο iTunes;

 

Ενα περίεργο πρόβλημα συνάντησα σήμερα, και δεν μου άρεσαν οι λύσεις που βρήκα στο ίντερνετ. Συγκεκριμένα, έχω κάνει μέσω iTunes την αναβάθμιση σε 9.0 και έκτοτε δεν χρειάστηκε να το ξανασυνδέσω. Το διαμόρφωσα ως setup as new και όταν βγήκε η 9.0.1 την έκανα ΟΤΑ. Θέλω να περάσω μουσική και συνδέω σήμερα το κινητό με το PC και μου βγάζει την οθόνη όπου ενώ λέει το όνομα κανονικά που του έδωσα έχει τις δυο επιλογές setup as new και restore το οποίο restore σημειωτέων είναι απο την 8.4 παρόλο που στο iCloud κάνει κάθε μέρα!!!

 

Τι μπορώ να κάνω για να το δει σωστά; Δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναστήσω τώρα το iphone απο την αρχή ειδικά μετά τα θέματα του restore...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ενα περίεργο πρόβλημα συνάντησα σήμερα, και δεν μου άρεσαν οι λύσεις που βρήκα στο ίντερνετ. Συγκεκριμένα, έχω κάνει μέσω iTunes την αναβάθμιση σε 9.0 και έκτοτε δεν χρειάστηκε να το ξανασυνδέσω. Το διαμόρφωσα ως setup as new και όταν βγήκε η 9.0.1 την έκανα ΟΤΑ. Θέλω να περάσω μουσική και συνδέω σήμερα το κινητό με το PC και μου βγάζει την οθόνη όπου ενώ λέει το όνομα κανονικά που του έδωσα έχει τις δυο επιλογές setup as new και restore το οποίο restore σημειωτέων είναι απο την 8.4 παρόλο που στο iCloud κάνει κάθε μέρα!!!

 

Τι μπορώ να κάνω για να το δει σωστά; Δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναστήσω τώρα το iphone απο την αρχή ειδικά μετά τα θέματα του restore...

Απλά θα πατήσεις setup as new. Δεν θα σε κάνει να το στήσεις από την αρχή. Θα σου εμφανίσει όπως είναι στημένο ήδη το iphone σου και θα το συγχρονίσεις για να περάσει την μουσική που θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να βρω την την χώρα προέλευσης του κινητού..για iPhone 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να βρω την την χώρα προέλευσης του κινητού..για iPhone 6

 

Καλησπέρα φίλε μου φαίνεται στο serial number η χώρα προέλευσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μου εχει δωσει η αδερφη μου το iphone 6 της κ θελει να της κατεβασω ενα αρχειο word απ τον safari που εχει το προγραμμα της σχολης της. Αλλα παταω επανω κ δεν το κατεβαζει καν... Τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μου εχει δωσει η αδερφη μου το iphone 6 της κ θελει να της κατεβασω ενα αρχειο word απ τον safari που εχει το προγραμμα της σχολης της. Αλλα παταω επανω κ δεν το κατεβαζει καν... Τι κανω?

 

Στείλε της το αρχείο με email. Εάν πατήσεις παρατεταμένα πάνω στο αρχείο δεν σου δίνει επιλογές;

Link to comment
Share on other sites

Στείλε της το αρχείο με email. Εάν πατήσεις παρατεταμένα πάνω στο αρχείο δεν σου δίνει επιλογές;

 

Ok. Το εκανα! Ευχαριστω πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει πως αν κάνεις launch ένα app, από το spotlight (siri suggestion),

μετά κολλάει κ χαλάει το smoothness και το motion των γραφικών σε όλο το κινητό;

Π.χ. μετά ανοίγουν, κλείνουν και αλλάζουν μεταξύ τους (μετάβαση multitasking) οι εφαρμογές αστραπιαία χωρίς "animation" εφέ κτλ.

Αν κάνεις resart στρώνει, μέχρι να επαναλάβεις την διαδικασία...

Έχω την εντύπωση ότι αυτό συμβαίνει μόνο αν κάνεις launch κάποιες εφαρμογές, αλλά δεν έχω τεστάρει ακόμη ποιες... :p :p :lol:

 

Ακόμα είμαι με 9.0 (iPhone 6)

Καλημέρα φίλε μου , μήπως κατάλαβες τι μας δημιουργεί αυτό το πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου , μήπως κατάλαβες τι μας δημιουργεί αυτό το πρόβλημα ;

 

Καλημέρα!

Όχι δεν βρήκα τι ακριβώς το δημιουργούσε/ργει, αλλά έχω την εντύπωση πως σταμάτησε πλέον να το κάνει.

(δεν έχω "καταφέρει" να αναδημιουργήσω το bug) Το μυαλό μου πήγε μήπως και ήταν πεσμένοι οι servers της siri και το έκανε αυτό.

Εσένα το κάνει ακόμα;

Επίσης να σου πω ότι αυτό που αναφέρεις στο κλείσιμο με το power button δεν το έχω παρατηρήσει.

 

Ακόμα ΔΕΝ έχω κάνει το update σε 9.0.1

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Όχι δεν βρήκα τι ακριβώς το δημιουργούσε/ργει, αλλά έχω την εντύπωση πως σταμάτησε πλέον να το κάνει.

(δεν έχω "καταφέρει" να αναδημιουργήσω το bug) Το μυαλό μου πήγε μήπως και ήταν πεσμένοι οι servers της siri και το έκανε αυτό.

Εσένα το κάνει ακόμα;

Επίσης να σου πω ότι αυτό που αναφέρεις στο κλείσιμο με το power button δεν το έχω παρατηρήσει.

 

Ακόμα ΔΕΝ έχω κάνει το update σε 9.0.1

Είμαι στην 8.4.1 ,Μετά από ένα σωρό επαναφορές το έχω μόνιμα στην 8αρα, Μου έκανε ακριβώς τα ίδια με εσένα συν την αναλαμπή .Δεν πρόκειται να κάνω καμμία ενημέρωση αν δεν το φτιάξει η Apple γιατί δεν παλεύεται.δεν θέλω να βάλω την 9αρα με το θέμα αυτό γιατί κάποια στιγμή θα σταματήσει να υπογράφεται η 8.4.1 και δεν θα μπορώ να κάνω downgrade ξανά

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 8.4.1 ,Μετά από ένα σωρό επαναφορές το έχω μόνιμα στην 8αρα, Μου έκανε ακριβώς τα ίδια με εσένα συν την αναλαμπή .Δεν πρόκειται να κάνω καμμία ενημέρωση αν δεν το φτιάξει η Apple γιατί δεν παλεύεται.δεν θέλω να βάλω την 9αρα με το θέμα αυτό γιατί κάποια στιγμή θα σταματήσει να υπογράφεται η 8.4.1 και δεν θα μπορώ να κάνω downgrade ξανά

 

Κατάλαβα..

Εμένα πάντως αυτό μου το έκανε μια μέρα όταν έβαλα την 9.0 και όταν άνοιγα κάποια εφαρμογή από spotlight,

με το siri suggestions ενεργοποιημένο.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Αν πάμε σε 8.4.1 ΦΕΝ μπορούμε να επαναφέρουμε backup?

Μπορείς να επαναφέρεις κανονικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επαναφέρεις κανονικά.

 

 

Δηλαδή αν έχω backup από 9 θα το περάσει κανονικά στην 8.4.1 ;

Και μέχρι ποτε υπογράφεται η 8.4.1

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχω backup από 9 θα το περάσει κανονικά στην 8.4.1 ;

Και μέχρι ποτε υπογράφεται η 8.4.1

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Όχι από πιο καινούργια έκδοση δεν μπορείς να κάνεις επαναφορά backup σε παλιότερη, το αντίθετο μόνο

Link to comment
Share on other sites

Όχι από πιο καινούργια έκδοση δεν μπορείς να κάνεις επαναφορά backup σε παλιότερη, το αντίθετο μόνο

 

 

Τελικά έχεις δίκιο.

Κάηκα με την απάντηση του παιδιού από πάνω και έχασα τα πάντα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχεις δίκιο.

Κάηκα με την απάντηση του παιδιού από πάνω και έχασα τα πάντα.

 

Δεν είχες κρατήσει backup πριν κάνεις επαναφορά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες κρατήσει backup πριν κάνεις επαναφορά;

 

 

Είχα κρατήσει από την 9 και δεν περνούσε στο 8.4.1

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Χθες εβαλα την 9.0.1 αλλα θελω να παω ξανα στην 9.0 λογω καλυτερου σηματος που παρατηρησα στο κινητο. Πως μπορω να το κανω?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Χθες εβαλα την 9.0.1 αλλα θελω να παω ξανα στην 9.0 λογω καλυτερου σηματος που παρατηρησα στο κινητο. Πως μπορω να το κανω?

 

Ευχαριστω

Κατέβασε το αρχείο εγκατάστασης της 9.0 και πέρασε την με restore.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Χθες εβαλα την 9.0.1 αλλα θελω να παω ξανα στην 9.0 λογω καλυτερου σηματος που παρατηρησα στο κινητο. Πως μπορω να το κανω?

 

Ευχαριστω

 

Κατέβασε το iOS 9. Με απλή αναζήτηση στο Google iOS 9 iPhone 6 download θα βρεις το αρχείο.

Μετά συνδεσε την συσκευή στο iTunes και πάτα shift στο πληκτρολόγιο και με το ποντίκι κλικ στο restore στο iTunes.

Θα ανοίξει ένα παράθυρο στο οποίο θα επιλέξεις το αρχείο που είχες προηγουμένως κατεβάσει και θα περάσει την έκδοση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Στα καλά καθούμενα,από χθες το βράδυ δεν λειτουργεί ο φορτιστής του κινητού...Δεν μεσολάβησε τίποτα περίεργο.Μάλλον οι apple είναι ιδιαίτερα ευαίσθητοι,αφού και του 5αριού βγήκε off σχετικά νωρίς και από τότε φορτίζει με το φορτιστή του Ν9...Τελοσπάντων,μπορεί να το κοιτάξω μέσω εγγύησης.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Χθες εβαλα την 9.0.1 αλλα θελω να παω ξανα στην 9.0 λογω καλυτερου σηματος που παρατηρησα στο κινητο. Πως μπορω να το κανω?

 

Ευχαριστω

Πριν δοκιμάσεις για downgrade κλπ και εχεις Cosmote πήγαινε ρυθμίσεις, ενεργοποιησε δεδομένα και 3g, πήγαινε απο κάτω που λέει κινητο δίκτυο δεδομένων πάτα το και μετά πηγαινε τέρμα κάτω και πατα επαναφορά ρυθμίσεων μερικές φορές....εμένα εφτιαξε οταν είχα την 9 αρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...