Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλο μεσημερι....

ηθελα να σας ρωτησω αν με το iPhone6 και χωρις κανενα παιχνιδι,μπορει καποιος να φτασει ανετα στο βραδυ.

 

Πχ βγαζει χρηση 6 ωρες;

Γνωριζω άλλο πραγμα η SOT που εχουν τα android και άλλο πραγμα η usage που εχει το iOS

Απλα επομενως να μαθω αν ξεπερναμε τις 6ωρες usage.

ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι εννοείς 6 ώρες; να μιλάς 6 ώρες;

 

εμένα μου βγάζει άνετα μέχρι το βράδυ με 3 email accounts , καμια ώρα ομιλία και κλασική χρήση και φτάνω την επόμενη

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς 6 ώρες; να μιλάς 6 ώρες;

 

εμένα μου βγάζει άνετα μέχρι το βράδυ με 3 email accounts , καμια ώρα ομιλία και κλασική χρήση και φτάνω την επόμενη

 

To iOS εχει στις γενικες ρυθμισεις την ενδειξη χρηση,εκει που λεει ποσες ωρες το κινητο χρησιμοποιειται γενικα και ποιες εφαρμογες εχουν καταναλωσει μπαταρια.

αυτο εννοουσα :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλο μεσημερι....

ηθελα να σας ρωτησω αν με το iPhone6 και χωρις κανενα παιχνιδι,μπορει καποιος να φτασει ανετα στο βραδυ.

 

Πχ βγαζει χρηση 6 ωρες;

Γνωριζω άλλο πραγμα η SOT που εχουν τα android και άλλο πραγμα η usage που εχει το iOS

Απλα επομενως να μαθω αν ξεπερναμε τις 6ωρες usage.

ευχαριστω

 

Ειναι όλα σχετικά. Άλλο 6 ώρες με WiFi άλλο με βίντεο άλλο με 3g.

Γενικά το iPhone περίπου μια μέρα πάει στους περισσότερους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

To iOS εχει στις γενικες ρυθμισεις την ενδειξη χρηση,εκει που λεει ποσες ωρες το κινητο χρησιμοποιειται γενικα και ποιες εφαρμογες εχουν καταναλωσει μπαταρια.

 

αυτο εννοουσα :)

 

 

Εμενα εκεί στο τελος της ημέρας λεει 7-8 ώρες χρηςη και 18 ώρες γενικά. Με βγάζει άνετα μια γεμάτη ημέρα με μικτή χρηςη 50-50

Μια χαρά τα παει και περίμενα πολυ χειρότερα με αυτά που διάβαζα και άκουγα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εκεί στο τελος της ημέρας λεει 7-8 ώρες χρηςη και 18 ώρες γενικά. Με βγάζει άνετα μια γεμάτη ημέρα με μικτή χρηςη 50-50

Μια χαρά τα παει και περίμενα πολυ χειρότερα με αυτά που διάβαζα και άκουγα.

 

tpal τα είχαμε γράψει και παλιότερα που λέγαμε για θήκες κλπ

δες εδώ το ποστ μου όπως και των υπολοίπων:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6237407#post6237407

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

tpal τα είχαμε γράψει και παλιότερα που λέγαμε για θήκες κλπ

 

δες εδώ το ποστ μου όπως και των υπολοίπων:

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6237407#post6237407

 

 

Το θυμαμαι και συμφωνώ. Κάποτε ήμουν καμένος και κοίταγα συνέχεια την μπαταρια.

Πλέον να βγάζει τη μέρα θελω και να μη με αφήνει. Αυτό το κανει το 6αρι και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το θυμαμαι και συμφωνώ. Κάποτε ήμουν καμένος και κοίταγα συνέχεια την μπαταρια.

Πλέον να βγάζει τη μέρα θελω και να μη με αφήνει. Αυτό το κανει το 6αρι και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Εγώ θα ήθελα να γύριζα στην 8.3! Εβγαζα πάνω απο μέρα! Ευελπιστούμε για την 9 τώρα ειδικά με την "νέα" λειτουργία εξοικονόμησης.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εγώ πάλι με wi-fi σπίτι γραφείο, 4g εκτός αυτών, πολλές φορές το φορτίζω στο τέλος της δεύτερης μέρας.Συνήθως 30 με 31 ώρες.Είμαι πολύ ικανοποιημένος,ιδίως σε σχέση με αυτά που περίμενα.Α,βέβαια δεν παίζω καθόλου παιχνίδια.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εγώ πάλι με wi-fi σπίτι γραφείο, 4g εκτός αυτών, πολλές φορές το φορτίζω στο τέλος της δεύτερης μέρας.Συνήθως 30 με 31 ώρες.Είμαι πολύ ικανοποιημένος,ιδίως σε σχέση με αυτά που περίμενα.Α,βέβαια δεν παίζω καθόλου παιχνίδια.

 

 

Εσυ το τερμάτισες Χαχαχα.

Μια χαρά ειναι το τηλέφωνο και περιμένουμε αυριο το 9 να μας φτιάξει οποία θέματα εχει με την μπαταρια και να ειναι μια αξιοπρεπής αναβάθμιση.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ειναι όλα σχετικά. Άλλο 6 ώρες με WiFi άλλο με βίντεο άλλο με 3g.

Γενικά το iPhone περίπου μια μέρα πάει στους περισσότερους

 

Εχω πει πολλες φορες μην κρινεις με τα δικα σου μετρα και σταθμα!

 

Εμενα βγαζει 3+ γεματες μερες με ολα ανοιχτα που σημαινει ανετα πλεον 72+ ωρες!

 

4G/BT/WiFi με low battery στην 9!

 

(Δικη μου επιλογη φυσικα να μην εχω notification οποτε θελει το κινητο αλλα οποτε θελω εγω!)

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εχω πει πολλες φορες μην κρινεις με τα δικα σου μετρα και σταθμα!

 

Εμενα βγαζει 3+ γεματες μερες με ολα ανοιχτα που σημαινει ανετα πλεον 72+ ωρες!

 

4G/BT/WiFi με low battery στην 9!

 

(Δικη μου επιλογη φυσικα να μην εχω notification οποτε θελει το κινητο αλλα οποτε θελω εγω!)

Δηλ υπάρχει διαφορά στην κατανάλωση με το low battery mode ? πως το βλέπετε ;

Link to comment
Share on other sites

Δηλ υπάρχει διαφορά στην κατανάλωση με το low battery mode ? πως το βλέπετε ;

 

Τεραστια!!! Σημερα πχ εχω 30% μπαταρια κ θα βγαλω ολη τη μερα χωρις αγχος!!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Να σας κάνω μία ερώτηση.

Έβαλα να χρησιμοποιήσω το mail app της apple και ενώ έχω ενεργοποιήσει την ώθηση δεν μου σκάνε ειδοποιήσεις. Πρέπει να πειράξω τίποτα άλλο?

Ίσως εκεί που λέει μετάκληση? (αν και λέει οτι αυτό είναι για όταν η ώθηση είναι απενεργοποιημένη)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Να σας κάνω μία ερώτηση.

Έβαλα να χρησιμοποιήσω το mail app της apple και ενώ έχω ενεργοποιήσει την ώθηση δεν μου σκάνε ειδοποιήσεις. Πρέπει να πειράξω τίποτα άλλο?

Ίσως εκεί που λέει μετάκληση? (αν και λέει οτι αυτό είναι για όταν η ώθηση είναι απενεργοποιημένη)

Default ειναι ενεργό το puch χωρις να κανεις τίποτα απόλυτος.

Κάποιο λάθος έχεις κάνει.

Ποτε δεν εχω ασχοληθεί με ρυθμίσεις όσον αφορά puch notification σε iOS.

Πάντα απο την μάνα τους ειναι ενεργά.

Αυτο μονο σε android που τα κανεις χειροκίνητα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Να σας κάνω μία ερώτηση.

Έβαλα να χρησιμοποιήσω το mail app της apple και ενώ έχω ενεργοποιήσει την ώθηση δεν μου σκάνε ειδοποιήσεις. Πρέπει να πειράξω τίποτα άλλο?

Ίσως εκεί που λέει μετάκληση? (αν και λέει οτι αυτό είναι για όταν η ώθηση είναι απενεργοποιημένη)

Τι email ρύθμισες στην εφαρμογή της apple; Αν έβαλες gmail τότε μην περιμένεις push, γιατί το έχει κόψει εδώ και 1-2 χρόνια. Push στέλνουν το icloud, outlook (ή hotmail ή τέλος πάντων γενικά της microfost) και το yahoo. Επίσης push στέλνουν και όσοι exchange servers υποστηρίζουν push.

 

Για gmail χρησιμοποιείς την εφαρμογή gmail ή κάποιες 3rd party εφαρμογές για mail όπως το spark, cloudmagic, boxer, outlook, mailbox, κτλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Default ειναι ενεργό το puch χωρις να κανεις τίποτα απόλυτος.

Κάποιο λάθος έχεις κάνει.

Ποτε δεν εχω ασχοληθεί με ρυθμίσεις όσον αφορά puch notification σε iOS.

Πάντα απο την μάνα τους ειναι ενεργά.

Αυτο μονο σε android που τα κανεις χειροκίνητα.

 

Συγνώμη που στέλνω έτσι την φώτο.

https://drive.google.com/file/d/0B2JBCwvXIaojX1k5M0tNdnJtd3AySFBmdHRHd2w2ZWNYc1pv/view?usp=sharing

 

Μήπως επειδή το έχω στο χειροκίνητο την μετάκληση φταίει?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που στέλνω έτσι την φώτο.

https://drive.google.com/file/d/0B2JBCwvXIaojX1k5M0tNdnJtd3AySFBmdHRHd2w2ZWNYc1pv/view?usp=sharing

 

Μήπως επειδή το έχω στο χειροκίνητο την μετάκληση φταίει?

 

Μπορεί να εχει σχέση που έχεις gmail όπως αναφέρθηκε πανω.

Εγω το gmail το εχω ξεχωριστά στο Gmail app όπου εχω κανονικα push notification.

Στο default mail εχω μονο iCloud και outlook.

 

Σωστα τα έχεις στη φωτό πάντως,αν και εγω στο iCloud το εχω εξίσου στο push.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι email ρύθμισες στην εφαρμογή της apple; Αν έβαλες gmail τότε μην περιμένεις push, γιατί το έχει κόψει εδώ και 1-2 χρόνια. Push στέλνουν το icloud, outlook (ή hotmail ή τέλος πάντων γενικά της microfost) και το yahoo. Επίσης push στέλνουν και όσοι exchange servers υποστηρίζουν push.

 

Για gmail χρησιμοποιείς την εφαρμογή gmail ή κάποιες 3rd party εφαρμογές για mail όπως το spark, cloudmagic, boxer, outlook, mailbox, κτλ.

 

Μπορεί να εχει σχέση που έχεις gmail όπως αναφέρθηκε πανω.

Εγω το gmail το εχω ξεχωριστά στο Gmail app όπου εχω κανονικα push notification.

Στο default mail εχω μονο iCloud και outlook.

 

Σωστα τα έχεις στη φωτό πάντως,αν και εγω στο iCloud το εχω εξίσου στο push.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Χρησιμοποιώ το inbox αλλά δεν το αναγνωρίζουν εφαρμογές office να στείλουν κατευθείαν mail το αρχείο και γιαυτό πήγα στο στοκ.

Θα δοκιμάσω και κανένα άλλο και βλέπω.Σας ευχαριστώ και πάλι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Χρησιμοποιώ το inbox αλλά δεν το αναγνωρίζουν εφαρμογές office να στείλουν κατευθείαν mail το αρχείο και γιαυτό πήγα στο στοκ.

Θα δοκιμάσω και κανένα άλλο και βλέπω.Σας ευχαριστώ και πάλι

Βάλε το gmail app για το gmail account και όλα τα υπόλοιπα(outlook,hotmail,iCloud) στην μαμισια εφαρμογή της Apple.

 

Ετσι θα έχεις πάντα push notifications και συγχρονισμό.

Εγω ετσι κάνω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πρόβλημα με το wifi ,το κινητό δεν βρίσκει κανένα δίκτυο ...με το ζόρι πιάνει αυτό στο σπίτι ...πρέπει να είμαι δίπλα στο ρουτερ ...αν πάω δυο μέτρα μακριά αποσυνδέεται.Εκανα επαναφορά το iPhone σαν καινούργιο ,έκανα επαναφορά ρυθμίσεις δίκτυο αλλά το πρόβλημα συνεχίζει .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω πρόβλημα με το wifi ,το κινητό δεν βρίσκει κανένα δίκτυο ...με το ζόρι πιάνει αυτό στο σπίτι ...πρέπει να είμαι δίπλα στο ρουτερ ...αν πάω δυο μέτρα μακριά αποσυνδέεται.Εκανα επαναφορά το iPhone σαν καινούργιο ,έκανα επαναφορά ρυθμίσεις δίκτυο αλλά το πρόβλημα συνεχίζει .

 

Εάν η συσκευή έχει πέσει κάτω, πιθανότητα να έχει ξεκουμπωθει ο connector της κεραίας Wi-Fi. Θα πρέπει να δει τη συσκευή σου τεχνικός.

Link to comment
Share on other sites

ενώ έκανα και εγώ το update σε iphone 6, η ώρα δείχνει 2 ώρες μπροστά παρόλο που επέλεξα Ελλάδα στην αρχή. Πως επαναφέρω την κανονική ώρα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά, σχετικά καινούριος στον χώρο. Η απορία μου είναι η εξής: Έχω αυτην την στιγμη ενα xperia Z, 2 χρονια και λιγο παραπανω, το κινητο ειναι πραγματικο κτηνος και είμαι αρκετα ευχαριστημένος μαζι του. Όμως στενος μου φιλος μου προτεινει να μου δωσει το iphone6 του επειδη θα του κανουν επιδοτηση και θα παρει δωρεαν το iphone6s. Ο φίλος μου μου το δινει στα 250, χωρίς να έχει καποια γρατζουνια το κινητο ή οτιδηποτε, σε πολυ καλη κατάσταση! Η τιμη ομολογουμενως είναι αρκετα καλη για αυτο το κινητο. Αξίζει η μετάβαση ή θα το μετανιωσω; Το λεω γιατι σπαζομαι που δεν έχει πχ ενα shortcut για δεδομένα κινητης όπως το Ζ μου! ή πχ θελει ολοκληρη διαδικασία για να περασεις τραγουδια και δεν μπορεις να τα κατεβασεις απο πχ bittorent απευθείας. Τι λετε, κάποιος που να έχει κανει παρόμοια μετάβαση και είναι ευχαριστημένος; Απο ενα σχετικά καλο android εννοω σε iphone6?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...