Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την τελευταία Beta κι αυτό που παρατήρησα είναι ότι στη Lockscreen δεν παίζει το Fingerprint Sensor όταν η οθόνη είναι σβηστή. Πρέπει να ανοίξεις την οθόνη για να ξεκλειδώσει.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δυστυχως φίλε μου δεν μπορουμε να κάνουμε root το κινητό έστω και με αυτό που αναφέρεις στο EDIT2

 

 

 

Εβαλα λοιπον τη Stable η οποια προφανως ειναι Α κι εχει πολλες κινεζιες!!!

Οταν ημουν U και διεγραψα ΟΛΑ τα κινεζικα,μου δημιουργηθηκε,και σε αλλους,θεμα με το ξυπνητηρι διαγραφοντας αυτην την εφαρμογη με τον καιρο!

Μπορουμε να προχωρησουμε σε διαγραφη ΟΛΩΝ των κινεζιων ή πρεπει καποια να τα αφήσουμε?

EDIT: Eπισης δε βρισκω πουθενα πως να το ρουταρω!στη προηγουμενη εκδοση γινοταν μεσω Flyme Account!τωρα δεν το βρισκω!

ΕDIT2: Tο βρηκα το ροοτ!βρισκεται εκει που ρυθμιζεις και το δαχτυλικο αποτυπωμα!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως φίλε μου δεν μπορουμε να κάνουμε root το κινητό έστω και με αυτό που αναφέρεις στο EDIT2

 

Τι εννοείς δεν μπορούμε να κάνουμε Root;

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

το εχω δυο ωρες σε flac με xiaomi piston 3, πραγματικα αψογο...ακουραστο... ηχος μελωδικος και περιγραφικος, στερεφωνικη εικονα τελεια, ειδικα σε michael jackson live (flac) dirty diana, σου δινει την αισθηση οτι εισαι πανω στη σκηνη, ειχα να ακουσω ετσι ηχο απο τοτε που ειχα τα b&w 604 s3 παρεα με τον yamaha dsp a7 , ιχνος παραμορφωσης και τα οδηγει αψογα, εντασεις δυνατες που δεν κουραζουν και δεν ενοχλουν το αυτι, τι να πω...... οθονη σε 4k ειναι real life..... αψογο....το γυρισα σε Ι εκδοση και δουλευω με flyme 4.5.7. Φανταζομαι τι θα κανει αν συνδυαστει με ενα ζευγος sennheiser ή AKG...... Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως φίλε μου δεν μπορουμε να κάνουμε root το κινητό έστω και με αυτό που αναφέρεις στο EDIT2

 

Έκανα πραγματα στο κινητο που μπορω να τα κανω μονο οταν ειμαι ροοτ!

οποτε τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου

το ενεργοποιείς μεν απο τα Settings - Security - Root Permission

ΑΛΛΑ κατι εχουν κλειδώσει σε αυτα το fimrware..

το ROOT CHECKER δειχνει ότι ΔΕΝ είναι root το κινητο !!!!!!!!!!!!!!

Δοκιμαστε το όλοι για επιβεβαίωση

 

Έκανα πραγματα στο κινητο που μπορω να τα κανω μονο οταν ειμαι ροοτ!

οποτε τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου

το ενεργοποιείς μεν απο τα Settings - Security - Root Permission

ΑΛΛΑ κατι εχουν κλειδώσει σε αυτα το fimrware..

το ROOT CHECKER δειχνει ότι ΔΕΝ είναι root το κινητο !!!!!!!!!!!!!!

Δοκιμαστε το όλοι για επιβεβαίωση

OK. Έκανα σκέτο update από 6.5.1.26 beta

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160202/5be37e45d408c50c92a32975485138ac.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160202/1ab3b4127751ff0b1c3fa18c2c5a3061.jpg

Edited by lagoskon
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

OK. Έκανα σκέτο update από 6.5.1.26 beta

 

Τα εικονίδια πάνω, πώς τα άλλαξες;

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ.Μου ήρθε απο minideal με την 4,2,8,2C . Να την αφήσω ή να την αλλάξω? και η ρομ C τι ακριβώς είναι, international

η Α?

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις οτι οι photo που βγαζει το messenger + snapchat ειναι κατώτερες απο την default εφαρμογη;

επισεις με 5,6+ δεν κανει autostart το playstore + viber+ google now ενω ειναι ενεργοποιημενο στα perimitions?

Edited by JustAguy
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ.Μου ήρθε απο minideal με την 4,2,8,2C . Να την αφήσω ή να την αλλάξω? και η ρομ C τι ακριβώς είναι, international

η Α?

 

 

A = Generic

U = China Unicom

C = China Mobile

I = International

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο Root Checker δειχνει ότι το κινητό δεν είναι root

 

Έχω να κάνω Root από την 5.6.1.κάτι, δε θυμάμαι, αλλά ποτέ δεν είχα θέμα.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το verify root μου έγινε κανονικά! Έχεις βάλει το super su ή απλά περιμένεις από το κινητό να δώσει δικαιώματα ροοτ? Βάλε super su και μετά όλα κομπλέ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

OK. Έκανα σκέτο update από 6.5.1.26 beta

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160202/5be37e45d408c50c92a32975485138ac.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160202/1ab3b4127751ff0b1c3fa18c2c5a3061.jpg

 

Ο λαός ζητεί να μάθει πως άλλαξες τα εικονίδια στη μπάρα πάνω πάνω. Πχ το σήμα :confused:

Link to comment
Share on other sites

Flyme tools EN για flyme 5 με τη χρήση xposed module v79 sdk 22. Όλα στο meizufans. Κάντε αναζήτηση στο google με τα παραπάνω και θα τα βρειτε
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, παρέλαβα σήμερα το εργαλείο μου κι εγώ και έχει την έκδοση 4.2.8.2c. Μπορώ να περάσω άλλη ρομ χωρίς υπολογιστή;
Link to comment
Share on other sites

Flyme tools EN για flyme 5 με τη χρήση xposed module v79 sdk 22. Όλα στο meizufans. Κάντε αναζήτηση στο google με τα παραπάνω και θα τα βρειτε

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

 

Aπο δω λες?

αν ειναι απο αυτο το λινκ,ποιο απ ολα κατεβασες?

1.xposed-v79-sdk22-arm.zip

2.xposed-v79-sdk22-arm64.zip

3.xposed-v79-sdk22-x86.zip

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

 

Aπο δω λες?

αν ειναι απο αυτο το λινκ,ποιο απ ολα κατεβασες?

1.xposed-v79-sdk22-arm.zip

2.xposed-v79-sdk22-arm64.zip

3.xposed-v79-sdk22-x86.zip

 

Θεωρητικά το ARM σκέτο, δεν είναι ARM64 επεξεργαστής, ούτε είναι Intel x86, όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά το ARM σκέτο, δεν είναι ARM64 επεξεργαστής, ούτε είναι Intel x86, όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον.

 

To θεμα ειναι οτι δεν ειναι ξεκαθαρος οδηγος για flyme 5.

Βρηκα και αυτο αλλα εχει οδηγο για flyme 5 σε ΜΧ5

http://forum.xda-developers.com/meizu-mx/help/meizu-mx5-flyme-5-xposed-how-t3290023

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι δεν ειναι ξεκαθαρος οδηγος για flyme 5.

Βρηκα και αυτο αλλα εχει οδηγο για flyme 5 σε ΜΧ5

http://forum.xda-developers.com/meizu-mx/help/meizu-mx5-flyme-5-xposed-how-t3290023

 

Δε σκοπεύω να το ρισκάρω γιατί με τα Κινέζικα, αν γίνει μια αστοχία, μετά τρέχα γύρευε.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε σκοπεύω να το ρισκάρω γιατί με τα Κινέζικα, αν γίνει μια αστοχία, μετά τρέχα γύρευε.

 

απ τη στιγμη που γραφει ΜΧ5 ουτε εγω προκειται!!!

θα περιμενω το lagoskon να μας πει που ακριβως ειναι αυτος ο οδηγος τι ακριβως κατεβασε κλπ!

lagoskon κρεμομαστε απ το τι θα πληκτρολογησεις!

 

Την κινεζικη εφαρμογη του FLYME 5 stable,αν τη διαγραψουμε θα εχουμε θεμα με ξυπνητηρι οπως στις αλλες εκδοσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω το Oneplus One σχεδον ενα χρονο και σκεφτομαι να το δωσω για να παρω το mx4 pro ή το mx5.

Θελω να ρωτησω αν ειστε γενικα ευχαριστημενοι απο την συσκευη και αν το θεωρειτε καλυτερο του mx5.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω το Oneplus One σχεδον ενα χρονο και σκεφτομαι να το δωσω για να παρω το mx4 pro ή το mx5.

Θελω να ρωτησω αν ειστε γενικα ευχαριστημενοι απο την συσκευη και αν το θεωρειτε καλυτερο του mx5.

λενε οτι ειναι καλυτερο του mx5, και να σου πω οτι ο mediatek x10 στα letv x500 και x600 που περασαν απο τα χερια μου, δεν μου αρεσε, στο mx5 φυσικα δεν ξερω τι κανει, ο samsung ειναι καλυτερος σε εμπειρια χρησης τουλαχιστον, τωρα σαν κινητο ειναι πολυ καλοφτιαγμενο, ποιοτικο σε ολες τις πλευρες του (καμερα-οθονη- και ηχο, πολυ καλο ηχο). Μπορεις να το παρεις πλεον κ ετοιμο με Ι rom.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αν δεν έπασχε από μπαταρία θα ήταν κορυφαίο

Η κάμερα που με ενδιαφέρει και το πήρα τον Μάιο με 380 ευρω:X με έβγαλε ασπροπρόσωπο, ειδικά με τη flyme 5 εχει βελτιωθεί απίστευτα, είναι μια στα καλύτερα για ημερήσιες τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...