Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ ταλαιπωρια το 4 εργασιμες, θελω να το παω για αλλαγη οθονης και το σκεφτομαι οτι θα ειμαι χωρις κινητο.

Στο LG G2 μου την αλλαξαν σε μιση ωρα επιτοπου.

 

Ασχετο,

εβαλα marshmallow , καλη ηταν αλλα ηταν αδεια , σχεδον aosp, πολλα υποσχομενη σε ταχυτητα και αυτονομια.

Τωρα γυρισα σε Kit Kat και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και γενικα μου αρεσει αισθητικα πιο πολυ απο την lollipop. Το μονο που μου λειπει ειναι οι ειδοποιησεις στην lock screen.

Κατεβασε την εφαρμογη floatify για lockscreen ειδοποιησεις. Φουλ παραμετροποιηση.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα εχω το εν λογω κινητο και εχω ενα θεματακι με το wifi,οταν το ανηγω αργει να συνδεθει στο ιντερνετ κανει δηλαδη 10 με 15 δευτερολεπτα,οταν κλεινω το stamina mode τοτε ψιλο φτιαχνεται,εχει κανεις το ιδιο προβλημα η πρεπει να το στειλω για επισκευη?

 

Ναι με την τελευταία αναβάθμιση έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, σε παλαιότερη έκδοση το WiFi ήταν τέλειο, τώρα καθυστερεί κάθε φορά που ξυπνάω το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ το θέμα που έχω είναι ότι όταν μπω σπίτι δεν συνδέεται με το ρουτερ αυτόματα, πρέπει να ξυπνήσω το κινητό για να συνδεθεί... δεν έχω σταμινα.

Γιατί συμβαίνει αυτό;

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος και εγώ. Να κάνω και την 1η ερώτηση. Δεν άντεξα και ξεκλείδωσα τον bootloader για να δοκιμάσω την marshmallow αλλά δεν έμεινα και πολύ ικανοποιημένος. Έβαλα ξανά την Kitkat αλλά από ότι βλέπω δεν κάνει update πια μόνο του. Χάνεται η λειτουργία όταν κάνεις unlock τον bootloader? Τι άλλο χάνω εάν χάνω κάτι? (πέρα της εγγύησης). Υπάρχει τρόπος να τον ξανακλειδώσω? Ευχαριστώ!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη προκειτε να το αγορασω σε μαυρο χρωμα...και επειδη γνωριζω οτι τα υλικα κατασκευης του ειναι ευαισθητα,πια θηκη μου προτεινετε για αμμεση αγορα....??? θελω να το προστατευει πιο πολυ....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος και εγώ. Να κάνω και την 1η ερώτηση. Δεν άντεξα και ξεκλείδωσα τον bootloader για να δοκιμάσω την marshmallow αλλά δεν έμεινα και πολύ ικανοποιημένος. Έβαλα ξανά την Kitkat αλλά από ότι βλέπω δεν κάνει update πια μόνο του. Χάνεται η λειτουργία όταν κάνεις unlock τον bootloader? Τι άλλο χάνω εάν χάνω κάτι? (πέρα της εγγύησης). Υπάρχει τρόπος να τον ξανακλειδώσω? Ευχαριστώ!

Όταν ξεκλειδώσει σε βλέπει σαν τροποιημενο λογισμικό και δεν παιζει τίποτα....θα σε φαει το flashtool ...recovery etc

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Λύση υπάρχει;

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Λύση υπάρχει;

 

Εγω δοκιμασα ολες τις official και το android 6 και τώρα είμαι με Κιτ Κατ και δεν με βλέπω να αλλαζω. Δουλευει τελεια και το auto hide soft keys, μου αρεσουν και τα quick settings, αλλαζει πιο ευκολα απο 3g σε 2g ενω μιλας, να μου λείπει κατι δεν ειδα ουτε από την 5.1.1 ουτε απο την 6.

 

Υ. Γ. εχω βεβαια titanium backup και δεν χανω τίποτα στο πηγαινε ελα απο ρομ σε ρομ.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Χάνονται λειτουργείες όπως bravia engine noice canselation η φωτογραφική γίνεται χειρότερη κτλπ κτλπ. Άμα το γνώριζα πριν το κάνω δεν θα το έκανα!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να είχες κάνει backup το TA partition που βρίσκονται τα DMR keys, μετά να το επαναφέρεις και να ξανακλειδώσεις τον bootloader. Αλλά την διαδικασία του backup έπρεπε να την κάνεις πριν το ξεκλείδωμα
Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκα δυστυχώς! Τώρα θα δοκιμάσω κάτι άλλο μήπως και και θα ενημερώσω...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκα δυστυχώς! Τώρα θα δοκιμάσω κάτι άλλο μήπως και και θα ενημερώσω...

 

Βαλε μια ελληνική μαμα ρομ με το flashtool και θα κάνει κανονικά update και εγγυηση θα εχεις. (θα σου χρειαστεί αμα αρχισει να κιτρινιζει η οθονη σου).

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Βαλε μια ελληνική μαμα ρομ με το flashtool και θα κάνει κανονικά update και εγγυηση θα εχεις. (θα σου χρειαστεί αμα αρχισει να κιτρινιζει η οθονη σου).

 

Είσαι σίγουρος ότι θα κάνει update με Ελληνική rom?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη προκειτε να το αγορασω σε μαυρο χρωμα...και επειδη γνωριζω οτι τα υλικα κατασκευης του ειναι ευαισθητα,πια θηκη μου προτεινετε για αμμεση αγορα....??? θελω να το προστατευει πιο πολυ....

Το εχω εναν χρονο χωρις θηκη, η φθορα του ειναι ελαχιστη και χαιρομαι που πιανω τη συσκευη και οχι καποια θηκη. Το μοναδικο που εχει ξεθωριασει ειναι το πλαινο πληκρο on off.

Εχω tempered glass μπρος-πισω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι θα κάνει update με Ελληνική rom?

Αν φλασαρεις το .ftf file με το flashtool, ναι.

 

Οταν εβαλα marshmallow εκανα κανονικα ολα τα updates.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το εχω εναν χρονο χωρις θηκη, η φθορα του ειναι ελαχιστη και χαιρομαι που πιανω τη συσκευη και οχι καποια θηκη. Το μοναδικο που εχει ξεθωριασει ειναι το πλαινο πληκρο on off.

Εχω tempered glass μπρος-πισω

 

Εχει ζελατινα πισω......??? μπορω να του βαλω εμπρος-Πισω....??

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εγω δοκιμασα ολες τις official και το android 6 και τώρα είμαι με Κιτ Κατ και δεν με βλέπω να αλλαζω. Δουλευει τελεια και το auto hide soft keys, μου αρεσουν και τα quick settings, αλλαζει πιο ευκολα απο 3g σε 2g ενω μιλας, να μου λείπει κατι δεν ειδα ουτε από την 5.1.1 ουτε απο την 6.

 

Υ. Γ. εχω βεβαια titanium backup και δεν χανω τίποτα στο πηγαινε ελα απο ρομ σε ρομ.

 

Συμφωνώ απόλυτα την 4.4.4 την θεωρω μακραν την πληρέστερη android έκδοση.

 

Εχει ζελατινα πισω......??? μπορω να του βαλω εμπρος-Πισω....??

Μπορείς να βάλεις skin μπρος πισω.

Και προστατεύεις απο μικρό γρατζουνιές και κακουχίες και δεν χάνεις την αίσθηση στο κράτημα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα την 4.4.4 την θεωρω μακραν την πληρέστερη android έκδοση.

 

Μπορείς να βάλεις skin μπρος πισω.

Και προστατεύεις απο μικρό γρατζουνιές και κακουχίες και δεν χάνεις την αίσθηση στο κράτημα.

 

Υπαρχουν καταστηματα..που τις περνανε...??

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καταστηματα..που τις περνανε...??

 

Το βάζεις μονο σου.

Ειναι πολυ πιο εύκολο απο το tempered glass να φανταστείς.

Πάρε πχ μια ιδεα απο εδω σε διαφορα σχέδια και χρωματα.

https://slickwraps.com/devices/phones/android/sony-xperia-z3-wraps-skins.html

Εχει και στο eBay αντίστοιχα,ψάξε θα βρεις εύκολα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις μονο σου.

Ειναι πολυ πιο εύκολο απο το tempered glass να φανταστείς.

Πάρε πχ μια ιδεα απο εδω σε διαφορα σχέδια και χρωματα.

https://slickwraps.com/devices/phones/android/sony-xperia-z3-wraps-skins.html

Εχει και στο eBay αντίστοιχα,ψάξε θα βρεις εύκολα.

 

Θα ηθελα διαφανο...ειμαι τις αποψης οτι οταν βαρεθω να αλλαξω skin....αλλαζει δεν αλλαζει...?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...