Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/z3/development/rom-pre-rooted-xzdr-2-8-21-t3162851 Εγω σημερα θα κατεβασω...

 

ΥΓ Ισως οχι ακομα γιατι διαβασα οτι καποιος εχασε τα αρχεια απο την sd του μολις πηγε να περασει το NUT recovery!!!

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χθες το μεσημέρι την έκανα .Όλα καλά προς το παρόν .Θέλω να δω αν άλλαξε κάτι ως προς την αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση οτι παραμένει βράχος σε αναμονή(ενα οχτάωρο το βράδυ έχασε μόλις 1% απο 71 σε 70%)

Δεύτερη παρατήρηση οτι πλέον δεν εχω την επιλογή 2g only στις ρυθμίσεις κινητής και πλέον το βάζω auto 2/3G.

Δεν γνωρίζω αν ειναι γενικό σε όλες τις χώρες η μονο σε εμένα με γαλλική rom.

Οταν βγει η 5.1.1 για την γερμανική συσκευη μου θα την περάσω και θα το τσεκάρω.

 

Ιδεα μου ειναι η ελάχιστα εχει αυξηθεί η φωτεινότητα σε χαμηλή στάθμη πχ 10-15%;

Smouthness άψογα ειναι πάντως.

Περαιτέρω εντυπώσεις τις επόμενες ημέρες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Back to back νέα έκδοση λογισμικού από Sony!!!

http://www.xperiablog.net/2015/07/22/new-android-5-1-1-firmware-23-4-a-0-570-certified-for-xperia-z2-and-z3-series/

Για να δούμε αν για όλους είναι η κάποιων συγκεκριμενων περιοχών η branded συσκευών.

 

Πάντως ένα αξιοπεριεργο που παρατήρησα είναι όταν πατάω το task manager των ενεργών εφαρμογών για να κλείσουν με το κουμπί στην οθόνη,κάνει ένα ελαφρύ στιγμιαιο flickering 1-1.5".

 

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από 4.4.4 πρεπει να αναβαθμίσω πρώτα σε 5.0.2 και μετά σε 5.1.1 ?
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση οτι παραμένει βράχος σε αναμονή(ενα οχτάωρο το βράδυ έχασε μόλις 1% απο 71 σε 70%)

Δεύτερη παρατήρηση οτι πλέον δεν εχω την επιλογή 2g only στις ρυθμίσεις κινητής και πλέον το βάζω auto 2/3G.

Δεν γνωρίζω αν ειναι γενικό σε όλες τις χώρες η μονο σε εμένα με γαλλική rom.

Οταν βγει η 5.1.1 για την γερμανική συσκευη μου θα την περάσω και θα το τσεκάρω.

 

Ιδεα μου ειναι η ελάχιστα εχει αυξηθεί η φωτεινότητα σε χαμηλή στάθμη πχ 10-15%;

Smouthness άψογα ειναι πάντως.

Περαιτέρω εντυπώσεις τις επόμενες ημέρες.

 

Και σε μενα η μπαταρια ξεχνα να κατεβει....πολυ καλυτερα απο τη 5.0.2. 2g only εξακολουθω να εχω....καμερα ισως λιγο καλυτερη θελω λιγο χρονο ακομα για να πω με σιγουρια.....κατα τάλλα ολα τελεια . Επισης μου φαινεται οτι ζεστενεται και λιγο λιγοτερο.....

Link to comment
Share on other sites

Από 4.4.4 πρεπει να αναβαθμίσω πρώτα σε 5.0.2 και μετά σε 5.1.1 ?

Κατευθείαν σε 5.1.1

Και σε μενα η μπαταρια ξεχνα να κατεβει....πολυ καλυτερα απο τη 5.0.2. 2g only εξακολουθω να εχω....καμερα ισως λιγο καλυτερη θελω λιγο χρονο ακομα για να πω με σιγουρια.....κατα τάλλα ολα τελεια . Επισης μου φαινεται οτι ζεστενεται και λιγο λιγοτερο.....

Ποιας χώρας συσκευη εχεις;

Σου κανει το ελαφρύ flickering(κάθετες γραμμές στην οθονη για 1 δευτερόλεπτο περίπου στο πανω μισό της οθόνης που τρεμοπαίζουν)οταν πατάς να κλείσεις εφαρμογές στο task manager.

Οταν κάνω swype δεν μου το κανει μονο οταν πατάω το εικονίδιο κλεισίματος στην οθονη.

 

Αυτο εννοώ με το πορτοκαλί χρώμα.

http://www.static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2015/03/Close-All-Lollipop-315x560.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν σε 5.1.1

 

Ποιας χώρας συσκευη εχεις;

Σου κανει το ελαφρύ flickering(κάθετες γραμμές στην οθονη για 1 δευτερόλεπτο περίπου στο πανω μισό της οθόνης που τρεμοπαίζουν)οταν πατάς να κλείσεις εφαρμογές στο task manager.

Οταν κάνω swype δεν μου το κανει μονο οταν πατάω το εικονίδιο κλεισίματος στην οθονη.

 

Αυτο εννοώ με το πορτοκαλί χρώμα.

http://www.static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2015/03/Close-All-Lollipop-315x560.jpg

 

Ελληνικο απο vodafone........οχι δεν μου το κανει

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο απο vodafone........οχι δεν μου το κανει

 

Ok μάλλον δεν εκατσε η γαλλική rom απολυτα σωστα,αν και σε ολα τα αλλα άψογα.

Θα το αφήσω ως εχει εως βγει για την γερμανική συσκευη μου η επισημη 5.1.1 και ξανα φλασαρω.

Πάντως αυτο που παρατήρησα οτι με λιγότερο bloatware ήρθε σε αντιθεση με την 5.0.2 που ειχε παραπάνω.

Επισης ο χώρος μεταξυ σήμα κινητής και ποσοστο μπαταρίας πανω στην μπάρα εχει μεγαλώσει σε σχεση με πριν.

Οχι οτι με ενοχλεί αλλα ειναι εμφανής η διαφορά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές το κινητό από Αρβάτο. Αν και αλλάχθηκε η κάμερα(ενδέχεται να αλλάχθηκε και η μπαταρία και η πλάτη απ΄οτι λέει ένα χαρτί), συνεχίζει να μην είναι είναι στο κέντρο. Μπορεί να είναι ελαφρώς καλύτερη. Το πρόβλημα είναι ότι δεν είχαν συνδέσει τη μπροστά κάμερα και το φλας. Ευτυχώς που μόλις έφυγα ξεκίνησα τα διαγνωστικά και το ανακάλυψα. Μεγάλη προσοχή παιδιά.. 2/2 φορές είχα προβλήματα μετά το service. Στην omnitech το ledακι των ειδοποιήσεων και τώρα αυτά..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές το κινητό από Αρβάτο. Αν και αλλάχθηκε η κάμερα(ενδέχεται να αλλάχθηκε και η μπαταρία και η πλάτη απ΄οτι λέει ένα χαρτί), συνεχίζει να μην είναι είναι στο κέντρο. Μπορεί να είναι ελαφρώς καλύτερη. Το πρόβλημα είναι ότι δεν είχαν συνδέσει τη μπροστά κάμερα και το φλας. Ευτυχώς που μόλις έφυγα ξεκίνησα τα διαγνωστικά και το ανακάλυψα. Μεγάλη προσοχή παιδιά.. 2/2 φορές είχα προβλήματα μετά το service. Στην omnitech το ledακι των ειδοποιήσεων και τώρα αυτά..

 

τσαμπα τους πληρωνει η αρβατο τους υπαλληλους για το service μαλλον...

δηλαδη ειναι σαν να παω εγω σε ενα πελατη με το φορτηγο και να εχω ξεχασει το δεμα του και εκτος αυτου να του πω να ερθει να το παραλαβει απο την εδρα μου αφου εκανα εγω το λαθος...

ΩΡΑΙΑΟΙ

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η 5.1.1, αλλά δεν θυμάμαι τι χώρας rom είχα περάσει.

Όχι δεν κάνει filckering στο κλείσιμο των εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η 5.1.1, αλλά δεν θυμάμαι τι χώρας rom είχα περάσει.

Όχι δεν κάνει filckering στο κλείσιμο των εφαρμογών.

 

εγω που εχω περασει ιταλικη νομιζω δεν μου εχει ερθει

 

EDIT:ψεματα μου ηρθε

 

να ρωτησω ρε παιδια ποση ωρα κανει να φορτισει το κινητο σας?

εμενα κανει περιπου 2 ωρες και... απο το 1% αν ειναι ετσι αυτο που γραφει στις πληροφορεις του τηλεφωνου τι ειναι?

 

Fast battery charging: 60% in 30 min (Quick Charge 2.0)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια ποση ωρα κανει να φορτισει το κινητο σας?

εμενα κανει περιπου 2 ωρες και... απο το 1% αν ειναι ετσι αυτο που γραφει στις πληροφορεις του τηλεφωνου τι ειναι?

 

Fast battery charging: 60% in 30 min (Quick Charge 2.0)

Δυστυχώς δεν έχει quick charge το κινητό

Link to comment
Share on other sites

καλα,υμαρτον δηλαδη,γιατι το γραφουν σε ατα που εχει?

θυμαμαι το g3 που ειχα ειχε κανονικα το quick charge και οντως πηγαινε 60% σε 30 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

καλα,υμαρτον δηλαδη,γιατι το γραφουν σε ατα που εχει?

θυμαμαι το g3 που ειχα ειχε κανονικα το quick charge και οντως πηγαινε 60% σε 30 λεπτα

 

Μηπως απλα θελει αλλο φορτιστη ρε παιδες? εγω ξερω οτι ειναι θεμα φορτιστη, θεωρω πως φορτιζει αλλα δεν δινει τον αντιστοιχο φορτιση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την ιταλική και όντως χωρίς ίχνος flickering και έχω και 2g only επιλογή.:)

Με αυτήν θα μείνω πλέον έως βγει η γερμανική για την συσκευή μου.

Btw άψογη η προσθήκη στην τελευταία έκδοση flashtool να κατεβάσεις απευθείας από εκεί την τελευταία rom(μιας και ενσωματώνει το xperiafirm πλέον) που θες και παράλληλα στο καπάκι δημιουργια του ftf αρχείου για απευθείας φλασαρισμα.

 

Έγινε η διαδικασία ακόμα πιο απλή και σύντομη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την ιταλική και όντως χωρίς ίχνος flickering και έχω και 2g only επιλογή.:)

Με αυτήν θα μείνω πλέον έως βγει η γερμανική για την συσκευή μου.

Btw άψογη η προσθήκη στην τελευταία έκδοση flashtool να κατεβάσεις απευθείας από εκεί την τελευταία rom(μιας και ενσωματώνει το xperiafirm πλέον) που θες και παράλληλα στο καπάκι δημιουργια του ftf αρχείου για απευθείας φλασαρισμα.

 

Έγινε η διαδικασία ακόμα πιο απλή και σύντομη.

 

ιταλικη και εγω στις δυο τελευταιες αναβαθμισεις και σουπερ ευχαριστημενος,,,,να ρωτησω κατι,,,γιατι να το γυρισουμε σε 2τζι οταν πιανουμε 4τζι με πολυ καλες ταχυτητες,μηπως οσοι το γυρνατε δεν πιανετε εκει που ειστε 4τζι? δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.Επισης οσοι βλεπουν διαφορες απο την προηγουμενη ας τις γραψουν αν δεν βαριουνται,εκτος βεβαια απο αυτα που ηδη αναφερθηκαν στις τελευταιες δυο σελιδες,νομιζω ηταν αρκετα επιδερμικη αναβαθμιση η κανω λαθος?

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

ιταλικη και εγω στις δυο τελευταιες αναβαθμισεις και σουπερ ευχαριστημενος,,,,να ρωτησω κατι,,,γιατι να το γυρισουμε σε 2τζι οταν πιανουμε 4τζι με πολυ καλες ταχυτητες,μηπως οσοι το γυρνατε δεν πιανετε εκει που ειστε 4τζι? δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.Επισης οσοι βλεπουν διαφορες απο την προηγουμενη ας τις γραψουν αν δεν βαριουνται,εκτος βεβαια απο αυτα που ηδη αναφερθηκαν στις τελευταιες δυο σελιδες,νομιζω ηταν αρκετα επιδερμικη αναβαθμιση η κανω λαθος?

εγω παντος διαφορες δεν ειδα... μονο στα εικονιδια της οθονης οτι ειναι πιο μεγαλα και μου κακοφενεται λιγο

Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδω αλλαγές αν και οι πιο πολλες έγιναν under the hood στον πύρινα του android και δεκαδες βελτιώσεις και optimization σε σχέση με την αρχικές εκδόσεις που έφερε η Lollipop στην αρχή(5.0.1-5.0.2)που στην πλειοψηφία των συσκευων έφερε αρκετα θεματα άλλου λιγότερο άλλου περισσοτερο και που η 5.1.1 τα εξαλείφει η βελτιώνει σε σημαντικό βαθμό ετσι ωστε να προσεγγίσει την σταθερότητα και ομαλότητα της 4.4.4 που ηταν απο τις πιο ομαλές και σταθερές εκδόσεις ever στο android.

http://www.xperiablog.net/2015/07/24/android-5-1-sony-xperia-video-demo/

 

Btw Τα εικονίδια μικραίνουν,οπως φαίνεται στα βίντεο πανω.

 

Πολυ πιο ουσιαστικές αλλαγές στο UI θα φέρει το android M που βέβαια αργεί πολυ ακόμα(τέλη του έτους αρχές του 16 θα το πάρουν οι OEM)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ναι μικραινουν τελικα ευχαριστω.

κατι αλλο που θελω να ρωτησω. γινετε να μην πηγαινοερχετε το φοντο αλλα να μενει σταθερο? υπαρχει κανενα προγραμμα η καμια ρυθμιση που δεν εχω βρει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...