Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα Βλάση να κάνω λίγο το συνήγορο του Διαβόλου; :p

Το θέμα του G3 είχαμε "τσακωθεί" όταν έλεγα ότι το G3 δεν είναι smooth ή μάλλον δεν έχετε πιάσει ναυαρχίδα της προκοπής. Κλασικά πέσανε να με φάνε πάλι καθώς δεν μπορούμε να πούμε κάτι κακό για μια συσκευή.

 

Καλορίζικο και καλομίλητο φίλε μου!

Κοίτα το g3 έχει βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με το παρελθόν...λογικά για την ταχύτητα εκτέλεσης των διαφόρων εντολών θα είχα διαφωνήσει μαζί σου...το g3 είναι γρήγορο και απροβλημάτιστο πλέον.Αλλά το smoothness του Z3 είναι σε άλλο επίπεδο σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει λίγο έως πολύ αδύναμο φλας ή μου φαίνεται;

 

Αυτο με το φλας το ειδα και εγω και σε σχεση με το G2 εχει μεγαλη διαφορα.

 

Ναι το διαπίστωσα...εντάξει δεν τρέχει και κάτι...πάντως έχω πάθει πλάκα με το ποσό smooth είναι το λειτουργικό...σε σχέση με g3 και flex 2...

 

Και εγω εχω παθει πλακα ειδικα οταν εκανα ρουτ και δεν σταματησα κανενα service απο το titanium και η μπαταρια κραταει αιωνες.

Για την οθονη οτι και να πω ειναι λιγο, εβαλα και το Auto hide soft keys για να μην χανω ουτε pixel.

H φωτογραφικη στο iAuto μου φαινεται λιγο μετρια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τώρα Βλάση να κάνω λίγο το συνήγορο του Διαβόλου; :p

Το θέμα του G3 είχαμε "τσακωθεί" όταν έλεγα ότι το G3 δεν είναι smooth ή μάλλον δεν έχετε πιάσει ναυαρχίδα της προκοπής. Κλασικά πέσανε να με φάνε πάλι καθώς δεν μπορούμε να πούμε κάτι κακό για μια συσκευή.

 

Καλορίζικο και καλομίλητο φίλε μου!

Ποιού διαβόλου βρε συ; Τον συνήγορο του εαυτού σου κάνεις!!! :lol::lol::lol::p:p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι ανάμεσα σε ζ3 g3 k s6 τι λέτε για το σου έχει κάποια προβληματα; ξέρετε αν τα μαγαζιά πουλάνε branded? Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα η μπαταρία κ να είναι πραγματικά απροβληματιστο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι ανάμεσα σε ζ3 g3 k s6 τι λέτε για το σου έχει κάποια προβληματα; ξέρετε αν τα μαγαζιά πουλάνε branded? Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα η μπαταρία κ να είναι πραγματικά απροβληματιστο

 

αν και εδω δεν ειναι το σωστο σημειο να ρωτησεις, υπαρχει σχετικο θεμα για προτασεις συσκευων, εν ολιγοις, αν θες καμερα παρε S6, αν θες μπαταρια..Ζ3! Απο εκει και περα, καπου θα υποχωρησεις. Η μπαταρια για μενα ειναι πιο σημαντικη, καθως το σονυ εχει καλη φωτο, απλα το samsung ειναι καλυτερο. Οποτε ειναι θεμα επιλογης. Το g3 θεωρω οτι αυτη τη στιγμη δεν αξιζει εαν εισαι διατεθειμενος να πας σε S6.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι ανάμεσα σε ζ3 g3 k s6 τι λέτε για το σου έχει κάποια προβληματα; ξέρετε αν τα μαγαζιά πουλάνε branded? Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα η μπαταρία κ να είναι πραγματικά απροβληματιστο

Τα πιο πολλά μαγαζιά branded πουλάνε.

Θέλει ψάξιμο unbranded να πετύχεις.

Αλλα φλασαρεις μια unbranded rom εύκολα,αλλα και να μην φλασαρεις δεν τρέχει τιποτα μιας και τα branded παίρνουν σε ορισμένες χώρες πιο γρήγορα τα update.

 

Απροβλημάτιστη ειναι η συσκευη,αυτονομια εχει εξαιρετική,κάμερα εκεί πασχει σε σχεςη με τους Κορεατες.

Αυτα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα πιο πολλά μαγαζιά branded πουλάνε.

Θέλει ψάξιμο unbranded να πετύχεις.

Αλλα φλασαρεις μια unbranded rom εύκολα,αλλα και να μην φλασαρεις δεν τρέχει τιποτα μιας και τα branded παίρνουν σε ορισμένες χώρες πιο γρήγορα τα update.

 

Απροβλημάτιστη ειναι η συσκευη,αυτονομια εχει εξαιρετική,κάμερα εκεί πασχει σε σχεςη με τους Κορεατες.

Αυτα.

Εγώ χωρίς ψάξιμο unbranded βρήκα από kaizerstore

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χωρίς ψάξιμο unbranded βρήκα από kaizerstore

Έτυχε απλά.

Στις 10 να ψωνίσεις τα 8 branded θα ειναι απο σκουτζομαγαζα χωρις ψάξιμο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Με προβλημάτισε αυτό που λέτε για την καμερα

Ουδείς τέλειος οπως ξέρεις.

Κάπου κερδίζει το ενα κάπου το αλλο.

Στα Sony ειναι γνωστό οτι η κάμερα πασχει σε σχεςη με τους Κορεατες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα το πρωί μου έκανε το εξής: σταμάτησαν να εμφανίζονται τα εικονίδια στην μπάρα ειδοποιήσεν και τα 3 στο κάτω μέρος της οθόνης. Δεν πρέπει να είναι θέμα οθόνης γιατί πατώντας στο χώρο όπου υπήρχαν τα εικονίδια γίνονται οι ενέργειες που έπρεπε να γίνουν. Καμιά ιδέα;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα το πρωί μου έκανε το εξής: σταμάτησαν να εμφανίζονται τα εικονίδια στην μπάρα ειδοποιήσεν και τα 3 στο κάτω μέρος της οθόνης. Δεν πρέπει να είναι θέμα οθόνης γιατί πατώντας στο χώρο όπου υπήρχαν τα εικονίδια γίνονται οι ενέργειες που έπρεπε να γίνουν. Καμιά ιδέα;;

Έκανες επανεκκίνηση; Έστρωσε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έστρωσε με επανεκκίνηση. Μετά από ένα σύντομο ψάξιμο δεν βρήκα κάτι σχετικό οπότε τώρα του κάνω repair :(

Ενώ είναι καταπληκτικό τηλέφωνο κάποια θεματάκια με το SW με χαλάνε. π.χ. Μου έχει κάνει restart στα καλά καθούμενα (05:00 το πρωί ενώ ήταν στο τραπέζι) και τώρα αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έστρωσε με επανεκκίνηση. Μετά από ένα σύντομο ψάξιμο δεν βρήκα κάτι σχετικό οπότε τώρα του κάνω repair :(

Ενώ είναι καταπληκτικό τηλέφωνο κάποια θεματάκια με το SW με χαλάνε. π.χ. Μου έχει κάνει restart στα καλά καθούμενα (05:00 το πρωί ενώ ήταν στο τραπέζι) και τώρα αυτό...

 

στην lollipop τα επαθες αυτα? αν ναι. πως την εβαλες?εκανες καθαρη εγκατασταση ή απο πανω?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

στην lollipop τα επαθες αυτα? αν ναι. πως την εβαλες?εκανες καθαρη εγκατασταση ή απο πανω?

 

Είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση στη Lollipop αλλά την τελευταία αναβάθμιση (.28) που έδωσαν την έβαλα με το pc companion από πάνω. Ίσως αυτό ήταν λάθος, ήθελα να αποφύγω τη μανούρα αλλά τελικά δεν τα κατάφερα...

Πάντως κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε οι εταιρίες να λένε ξεκάθαρα ότι με κάθε αναβάθμιση κάντε reset και καθαρή εγκατάσταση. Αυτή η "σύμβαση" ότι ναι δεν χρειάζεται reset αλλά καλό είναι να το κάνετε δεν είναι σωστή.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση στη Lollipop αλλά την τελευταία αναβάθμιση (.28) που έδωσαν την έβαλα με το pc companion από πάνω. Ίσως αυτό ήταν λάθος, ήθελα να αποφύγω τη μανούρα αλλά τελικά δεν τα κατάφερα...

Πάντως κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε οι εταιρίες να λένε ξεκάθαρα ότι με κάθε αναβάθμιση κάντε reset και καθαρή εγκατάσταση. Αυτή η "σύμβαση" ότι ναι δεν χρειάζεται reset αλλά καλό είναι να το κάνετε δεν είναι σωστή.

 

δε νομιζω οτι θελει καθαρη καθε αναβαθμιση, ποτε δεν χρειαζοταν. Ισως κατι αλλο να φταιει, κανεις μας δεν εκανε καθαρη απο οσο εχω καταλαβει..οποτε δες το λιγο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντα κάνω καθαρή εγκατάσταση.

Ίσχυε στο παρελθόν στο παρόν και στο μέλλον.

Δεν ειναι απαραίτητο να μας το πει η καθε Sony.

 

Ισχύει για ολα τα λειτουργικά mobile η full.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι ανάμεσα σε ζ3 g3 k s6 τι λέτε για το σου έχει κάποια προβληματα; ξέρετε αν τα μαγαζιά πουλάνε branded? Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα η μπαταρία κ να είναι πραγματικά απροβληματιστο

Z3 και σου μένει και η 200αρα στην τσέπη! Πραγματικά κινητό με smooth λειτουργία χωρίς προβλήματα, στα S6 διάβασα πρόβλημα στην Ραμ (πρωτότυπο για samsung :D) Το S6 έχει καλύτερη κάμερα αλλά το Ζ3 μπαταριαρα σΣταθερό λειτουργικό και πιο κοντά στο pure Android που αρέσει σε μένα

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση αλλά από τι στιγμή που επίσημα η κάθε εταιρία στέλνει μια αναβάθμιση και λέει δεν θα χάσεις δεδομένα, δεν χρειάζεται καθαρή εγκατάσταση κλπ εγώ πρέπει να ακολουθήσω αυτό που λέει. Γιατί θα πρέπει ο χρήστης μιας συσκευής ευρείας "κατανάλωσης" όπως είναι το τηλέφωνο να παρακολουθεί τα φόρουμ ή τις παράλληλες πηγές ενημέρωσης για να κάνει τελικά τη δουλεία του;

Τέλος πάντων στο προκείμενο, το πρόβλημά μου λύθηκε μετά από repair με το pc companion.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Με προβλημάτισε αυτό που λέτε για την καμερα

 

Στο αυτοματο εχει κανει καλη δουλεια η Samsung στο software αλλα στο manual ειναι πολυ καλυτερο το Ζ3 αρκει να εχεις λιγες φωτογραφικες γνωσεις. Αλλα πιστευω και με εφαρμογες στο playstore οπως το Camera fv5 βγαζεις πολυ καλυτερες φωτογραφιες χωρις να ταλεπωριεσαι με ρυθμισεις και με τη τελευταια αναβαθμιση της εφαρμογης μπορεις να αποθηκευσεις τις φωτογραφιες στη καρτα SD.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση αλλά από τι στιγμή που επίσημα η κάθε εταιρία στέλνει μια αναβάθμιση και λέει δεν θα χάσεις δεδομένα, δεν χρειάζεται καθαρή εγκατάσταση κλπ εγώ πρέπει να ακολουθήσω αυτό που λέει. Γιατί θα πρέπει ο χρήστης μιας συσκευής ευρείας "κατανάλωσης" όπως είναι το τηλέφωνο να παρακολουθεί τα φόρουμ ή τις παράλληλες πηγές ενημέρωσης για να κάνει τελικά τη δουλεία του;

Τέλος πάντων στο προκείμενο, το πρόβλημά μου λύθηκε μετά από repair με το pc companion.

 

και συμφωνω και διαφωνω.

Δηλαδη, θεωρω οτι θα πρεπει να μπορει να μπει και να δουλεψει σωστα ΟΤΑ, οποτε να μην παιδευεσαι να ξαναστηνεις κινητο, αλλωστε οπως λες και εσυ, στο δινει σα δυνατοτητα, επομενως πρεπει να γινεται σωστα..

Απο την αλλη, εγω πηγα να κανω ΟΤΑ την 5 (την μεταβαση απο 4) για πειραμα, να δω τι θα βγαλει, και μπρικαρε, δεν αναβε το κινητο ενω δεν ειχα παρει back up (ειχα παρει στην SD δηλαδη απλα δεν ειχα σωσει SMS γιατι βαρεθηκα και δε με ενοιαζε, αφου ελεγε οτι δε θα χαθει τιποτα) και φυσικα μου εκανε καθαρη εγκατασταση το pc companion, καθως δεν ανοιγε το κινητο..αρα καλο ειναι αν εχεις ορεξη να την κανεις..

Στην προκειμενη περιπτωση, για 10ΜΒ αναβαθμιση δε θα εκανα, παρα μονο αν μου εβγαζε καποιο θεμα οπως στον φιλο. Ξανα θα κανω οταν θα παμε σε 5.1 και μετα απο ΟΤΑ, αν δω το παραμικρο σφαλμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο αυτοματο εχει κανει καλη δουλεια η Samsung στο software αλλα στο manual ειναι πολυ καλυτερο το Ζ3 αρκει να εχεις λιγες φωτογραφικες γνωσεις. Αλλα πιστευω και με εφαρμογες στο playstore οπως το Camera fv5 βγαζεις πολυ καλυτερες φωτογραφιες χωρις να ταλεπωριεσαι με ρυθμισεις και με τη τελευταια αναβαθμιση της εφαρμογης μπορεις να αποθηκευσεις τις φωτογραφιες στη καρτα SD.

 

εγω με το Fv σε πληρη εκδοση, δεν ειδα διαφορα στην ουσια..ποσο μαλλον οταν δεν λειτουργουν τα Iso, χρονοι κλειστρου κτλ που τα αλλαζεις, αλλα η φωτο βγαινει με τις ρυθμισεις που θελει το κινητο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

εγω με το Fv σε πληρη εκδοση, δεν ειδα διαφορα στην ουσια..ποσο μαλλον οταν δεν λειτουργουν τα Iso, χρονοι κλειστρου κτλ που τα αλλαζεις, αλλα η φωτο βγαινει με τις ρυθμισεις που θελει το κινητο..

 

Ναι έχεις δίκιο για manual χρήση δεν είναι πέρα του EV με το live histogram αλλά για αυτόματο μου φαίνεται καλύτερο από το stock.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο για manual χρήση δεν είναι πέρα του EV με το live histogram αλλά για αυτόματο μου φαίνεται καλύτερο από το stock.

 

χαχα, να σου πω την αληθεια στο auto δεν το δοκιμασα :lol: :p καθως το πηρα για να παιξω με χρονο κλειστρου κυριως και iso και ξενερωσα τοσο που το παρατησα. Εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την καμερα του κινητου, μετα το Ν8 που ειχα (ποσο μαλλον καποιοι το 808) δεν με ικανοποιει τιποτα στο ανδροιδ τοσο πολυ, οποτε και με αυτο δεν εχω τρελες απαιτησεις. Θεωρω οτι τραβαει καλα αν ξερεις λιγο να παιξεις με ρυθμισεις, ακομα και με την εστιαση .

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απευθύνομαι σε αυτούς που έχουν και το flex 2 και το Ζ3...Ποιο από τα 2 να κρατήσω ρε παιδιά;;; Είμαι πραγματικά σε μεγάλο δίλημμα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...