Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω προβλημα απορια

με την εφαρμογη XperiFirm κατεβασα την εκδοση Release: 23.1.A.0.726 / R4C

με το flashtool εκανα το απαραιτητο αρχειο .ftf

με το flashtool και παλι περασα την παραπανω εκδοση στο κινητο μου Z3 6603 και τρεχω το giefroot rooting tool v3 για να αποκτησω επιτελους root access στο κινητο μου

.... τρεχει βγαζει κατι γραμματα...

ERROR Error message: error: only position independent executables (PIE) are supported

 

τι κανω λαθος????

R U MAD

"http://www.milka-home.gr"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις ανακάλυψα ένα ακόμη bug με την Lollipop, αν ανοίξετε οποιαδήποτε "μικρή εφαρμογή" έπειτα κάνετε lock το τηλέφωνο και unlock η μικρή εφαρμογή έχει εξαφανιστεί και δεν εμφανίζεται ούτε αν πατήσετε το notification της στο drop down.

 

Σε z3 dual με την 23.1.1.Ε.0.1 δεν υπάρχει αυτό το bug (όπως υπάρχει και το close all) :D οπότε σε επόμενη αναβάθμιση θα διορθωθούν πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

το μονο κακο με την rooted kitkat που ειμαι ειναι οτι που και που εχω θεμα με το mediaserver που προκαλει σοβαρο battery draining..

 

μεσα σε 8 ωρες το βραδυ η μπαταρια κατεβηκε ενα 10-15% εξαιτιας αυτου.. διαβαζω οτι πολλα μπορει να φταινε αλλα δε ξερω απο που να ξεκινησω..

Link to comment
Share on other sites

ο φιλος fasttam εχει μια απορια

Παράθεση από unitrax >

 

Την Customized GR 23.1.Α.0.726 πέρασα κι εγώ όταν το πήρα πίσω από το service της Arvato. Όλα μια χαρά (και φυσικά χωρίς τις βλακείες της cosmote)...

 

Από που μπορώ να τη βρω;

Απαντω λοιπον οτι μπορει ευκολα με το εργαλειο XperiFirm να την κατεβασει ανετα και ευκολα

R U MAD

"http://www.milka-home.gr"

Link to comment
Share on other sites

Sony details changelog for new Xperia Z2/Z3 series Lollipop update

http://www.xperiablog.net/2015/05/05/sony-details-changelog-for-new-xperia-z2z3-series-lollipop-update/

 

New Lollipop update for Xperia Z2/Z3 series changelog

 

Ensured the lock screen / notification bar doesn’t indicate “no service” when the device has coverage

 

– Added a Sony feature; bringing back the “close-all-button” in the activity menu, so you can easily close all apps at once

 

– Unblocked devices with server policies (such as Exchange Active Sync for e-mail), to enable the new Lollipop lock-screen notifications

 

– Ensured the LED light is lit across all sound modes – and no longer offset by “silent”

 

– Made the necessary fixes to enable the easy movement of content from internal memory to external microSD card (something we saw affecting a few devices)

 

– Improved messaging functionality in Ultra stamina mode – some conversations could not be opened before in Ultra stamina mode

 

Ηδη βγηκε για Σκανδιναβικες/Βαλτικες χωρες και αναμενεται σε ολους σταδιακα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχαν root & recovery έχει βγει prerooted flashable zip (Nordic&Baltic) η 23.1.Α.1.28 ,παίζει μια χαρά & close all button etc ..

 

http://forum.xda-developers.com/z3/general/d6603-5-0-2-flashable-stock-23-1-0-690-t3056361/page68

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε για ένα bug που είχα αναφέρει σχετικά με το Track Id της Sony που δε μπορούσε να αναγνωρίσει κομμάτια μέσα από την εφαρμογή του ραδιοφώνου; Ε σήμερα βγήκε update για το Track Id, πλέον το ραδιόφωνο δεν παίζει καθόλου (!) εκτός αν έχεις ανοιχτή και στο προσκήνιο την εφαρμογή Track Id

 

Κάποια εφαρμογή ήταν που το μπλοκαρε τελικά όλα καλά διορθώθηκε και το θέμα με το Track Id

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχαν root & recovery έχει βγει prerooted flashable zip (Nordic&Baltic) η 23.1.Α.1.28 ,παίζει μια χαρά & close all button etc ..

 

http://forum.xda-developers.com/z3/general/d6603-5-0-2-flashable-stock-23-1-0-690-t3056361/page68

Δεν έχει τους 160 χαρακτήρες στα μηνύματα όμως ε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τους 160 χαρακτήρες στα μηνύματα όμως ε?

 

Όχι ,μικρό το κακό

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε ένα κατάστημα το Ζ3 με lollipop. Τα εικονίδια μου φάνηκαν κάπως πιο μεγάλα από το συνηθισμένο. Είναι όντως έτσι με το lollipop ή είχαν χαρχαλέψει τη συσκευή;

 

Επανέρχομαι και όντως είχαν χαρχαλέψει την συσκευή. Τα εικονίδια ήταν φυσιολογικά και το slide-in μενού στον launcher επίσης με φυσιολογικού μεγέθους γράμματα. Επίσης, βρήκα χρόνο και ασχολήθηκα λίγο και γενικά μου φάνηκε πιο ωραία η λολιποπ από την κιτκατ.

Επειδή έχω κάποιο καιρό να διαβάσω το τοπικό και δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί :

α) έχει ακόμα την δυνατότητα να αλλάξεις το κορεσμό/ισορροπία λευκού της οθόνης;

β) με λόλιποπ πως πάει από μπαταρία; Εξακολουθεί να είναι στα προηγούμενα (κορυφαία για το είδος-μέγεθος συσκευής κατά την προσωπική μου άποψη) επίπεδα;

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά αυτό το Android θα μας τρελάνει... Προχτές μου έβγαλε πρώτη φορά 8 μισή ώρες οθόνη με ίδια χρήση και αυτό που παρατήρησα είναι ότι στα στατιστικά δεν εμφανίζεται το mediaserver αλλά ούτε το σύστημα ανδροιντ παρά μόνο το λειτουργικό σύστημα ανδροιντ

 

[ATTACH]60507[/ATTACH]

 

[ATTACH]60508[/ATTACH]

 

Σήμερα με μια ώρα οθόνης και 15 λεπτά κλήσεις έχει φάει 23 % με τα παρακάτω στατιστικά (το βράδυ ήταν flight Mode και δεν έπεσε από το 100%)

 

Τέτοια αστάθεια δεν την καταλαβαίνω

 

[ATTACH]60509[/ATTACH]

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη εξήγηση είναι ότι 1) στην δεύτερη μέτρηση κάτι τρέχει στο background, ή πιο ενεργοβόρες εφαρμογές για αυτό το 23%. 2) δεν είναι σωστή η πρώτη (???) , 3)συνδυασμός των 1+2.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στις προηγούμενες σελίδες και εγώ τέτοια θέματα έχω.. Είναι θεωρώ αστάθεια.. Είτε εφαρμογών είτε android 5 είτε ο συνδυασμός τους...

Εγώ πχ τέτοια νούμερα που βλέπω τώρα στο viber και στο fb σε ώρες χρήσης δεν έχω δει ποτέ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη εξήγηση είναι ότι 1) στην δεύτερη μέτρηση κάτι τρέχει στο background, ή πιο ενεργοβόρες εφαρμογές για αυτό το 23%. 2) δεν είναι σωστή η πρώτη (???) , 3)συνδυασμός των 1+2.

Τα ίδια πράγματα όμως χρησιμοποιώ, κλήσεις viber tapatalk και Facebook, ίσα ίσα που στις 8μιση ώρες χρησιμοποίησα πολύ Facebook και tapatalk αυτό το mediaserver τι είναι ?

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια πράγματα όμως χρησιμοποιώ, κλήσεις viber tapatalk και Facebook, ίσα ίσα που στις 8μιση ώρες χρησιμοποίησα πολύ Facebook και tapatalk αυτό το mediaserver τι είναι ?

 

η lollipop εχει καλυτερη αυτονομια οταν ειναι σωστη..αλλα οταν σκαλωνει κατι σου κανει τρελλα drains. εγω αυτο παρατηρω, οτι για την ζεστη που εχουμε, για την διαρκεια ημερας και για την χρηση που του κανω, βγαζω παραπνω..ομως τα στατιστικα ειναι διαφορετικα απο πριν, πολυ διαφορετικα..και επισης οταν τρωει σκαλωματα με τις ιδιες εφαρμογες που ειχα και πριν, πχ με το viber που δεν ξερω γιατι του δινει 5-6 ωρες χρησης, πεφτει πολυ γρηγορα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έβαλα να ξεκλειδώνει με μοτίβο και τώρα δεν μπορώ να βγάλω το μοτίβο ξέρει κανένας τι κάνουμε
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έβαλα να ξεκλειδώνει με μοτίβο και τώρα δεν μπορώ να βγάλω το μοτίβο ξέρει κανένας τι κάνουμε

http://support.sonymobile.com/gb/xperiaz3compact/kb/02310188027b445c5013d73c192e8004723/

Αλλιως κοιτά 10-15 σελίδες πίσω που έγραψα εξιςου σε παρόμοιο θέμα άλλου παιδιού αντιςτοιχο link

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

η lollipop εχει καλυτερη αυτονομια οταν ειναι σωστη..αλλα οταν σκαλωνει κατι σου κανει τρελλα drains. εγω αυτο παρατηρω, οτι για την ζεστη που εχουμε, για την διαρκεια ημερας και για την χρηση που του κανω, βγαζω παραπνω..ομως τα στατιστικα ειναι διαφορετικα απο πριν, πολυ διαφορετικα..και επισης οταν τρωει σκαλωματα με τις ιδιες εφαρμογες που ειχα και πριν, πχ με το viber που δεν ξερω γιατι του δινει 5-6 ωρες χρησης, πεφτει πολυ γρηγορα..

Δεν έχω Λολιποπ... Το drain συνεχίζεται 43 % υπόλοιπο με 2 ώρες οθόνη και μισή ώρα κλήσεις, drain που δεν δικαιολογειται από κάποια εφαρμογή κι εδώ είναι το περίεργο [ATTACH]60526[/ATTACH]

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

restart έκανες ? εγώ σε 1-2 περιπτώσεις που είχα μεγάλη κατανάλωση χωρίς λόγο με επανεκκίνηση σταμάτησε ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

περασα την λολιποπ 28,,νομιζω ειναι η ποιο ολοκληρωμενη λολιποπ εως τωρα.

Θα την περάσω και εγω μεςα στο Σ/Κ αν και ευχαριστημένος ήμουν και με την 690 και την 726.

Ο εχθρός του πολυ καλού το καλύτερο παντα :D

Δεν λεμε οχι:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα την περάσω και εγω μεςα στο Σ/Κ αν και ευχαριστημένος ήμουν και με την 690 και την 726.

Ο εχθρός του πολυ καλού το καλύτερο παντα :D

Δεν λεμε οχι:p

 

ναι ναι,σε εμενα που ειχα προβλημα με την πρωτη λολιποπ στην μπαταρια και αλλαξα 2,3 και μετα ξαναπηγα κιτκατ,,τωρα που περασα την ιταλικη λολιποπ την 28 μπορω να πω η μπαταρια καλυτερη και απο κιτκατ

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν κανείς ψάχνεται για glass protector είχα και το ultimate shield που κάνει 10Ε και έχει μόνο ένα κομμάτι για μπροστά αλλά είχα πάρει και κάτι mocolo από Κίνα 6.5Ε με δύο κομμάτια ένα μπρος και ένα πίσω. Το ultimate δε κατάφερα να το τοποθετήσω σωστά και γενικά δεν έμεινα ευχαριστημένος. Τα mocolo και μπρος και πίσω είναι πάρα πολύ καλά παρόλο που είναι φθηνά και σε αίσθηση αφής και σε όλα τους

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν κανείς ψάχνεται για glass protector είχα και το ultimate shield που κάνει 10Ε και έχει μόνο ένα κομμάτι για μπροστά αλλά είχα πάρει και κάτι mocolo από Κίνα 6.5Ε με δύο κομμάτια ένα μπρος και ένα πίσω. Το ultimate δε κατάφερα να το τοποθετήσω σωστά και γενικά δεν έμεινα ευχαριστημένος. Τα mocolo και μπρος και πίσω είναι πάρα πολύ καλά παρόλο που είναι φθηνά και σε αίσθηση αφής και σε όλα τους

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Sony-xperia-Z3-Premium-tempered-Glass-9H-Oleophobic-Ver-2-Screen-Protector.1085457.html

 

Πολύ καλή ποιότητα, made in Taiwan και όχι Κίνα, και με τοποθέτηση δωρεάν για όσους μπορούν να περάσουν από το μαγαζί.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...