Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να σερφαρεις κανονικά με το θαυμάστικο; Περίεργο. Θα στρώσει δεν είναι τίποτα.

 

ναι σερφαρο κανονικα,εκανα μια επανεκκινηση στο wifi του κινητου και ολα ειναι ενταξει....:rolleyes:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα!!! Σήμερα είπα να βάλω glass tempered. Έντω μεταξύ τα ηχεία είχαν βρώμα οπότε έβαλα λίγο οινόπνευμα σε ένα βαμβάκι και τα καθάρισα. Τοποθέτησα και το glass tempered. Μετά από τα παραπάνω τα ηχεία δεν ακούγονται όπως πριν. Όταν σε παίρνει κάποιος τηλ. ακούγεται χαμηλότερα. Τι έγινε ξαφνικά? Τσέκαρα κ ρυθμίσεις και είναι όλα οκ.

 

Παρατήρησα ότι μόνο στον ήχο κλήσης και στην ανοιχτή ακρόαση ακούγεται χαμηλότερα, βίντεο μουσική όλα ακούγονται όπως πριν.

Edited by stef587
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!!! Σήμερα είπα να βάλω glass tempered. Έντω μεταξύ τα ηχεία είχαν βρώμα οπότε έβαλα λίγο οινόπνευμα σε ένα βαμβάκι και τα καθάρισα. Τοποθέτησα και το glass tempered. Μετά από τα παραπάνω τα ηχεία δεν ακούγονται όπως πριν. Όταν σε παίρνει κάποιος τηλ. ακούγεται χαμηλότερα. Τι έγινε ξαφνικά? Τσέκαρα κ ρυθμίσεις και είναι όλα οκ.

 

Παρατήρησα ότι μόνο στον ήχο κλήσης και στην ανοιχτή ακρόαση ακούγεται χαμηλότερα, βίντεο μουσική όλα ακούγονται όπως πριν.

Ισως επηρεαστηκαν απο το οινοπνευμα.

Ισως αυριο στρωσει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε χτες το τηλ για Αρβατο...... Τα προβληματα ηταν:

-Ξεκολησε το τζαμι πανω αριστερα

-Κιτρινησε η οθονη στη μεση αριστερα (μαλλον απο τη κολα του τζαμιου)

-Η αυτονομια του τηλ δεν ηταν η αναμενομενη (1,5 ημερα) και υπο πιεση ζεστενοταν πολυ ευκολα ακομα και τον χειμωνα

-Το καπακι της φορτισης δεν εκλεινε τελειως καλα απο τη πρωτη μερα

Ειμαι περιεργος να δω τι τηλ θα γυρισει απο το service......:cry:

 

Mε πηραν τηλ απο το καταστημα οτι παρελαβαν το τηλ απο αρβατο και να περασω να το παρω:D.......μαζι με το τηλ παρελαβαν και 5 σελιδες α4 στις οποιες αναγραφεται το τι αλλαξαν στο τηλεφωνο μου :cry:.....τι διαλο κανανε; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ισως επηρεαστηκαν απο το οινοπνευμα.

Ισως αυριο στρωσει.

 

Δυστυχώς η ένταση στο ήχο κλήσης και στην ανοιχτή ακρόαση δεν επανήλθε. τι μπορεί να έχει συμβεί? έχουμε καμιά ιδέα πως να το φτιάξω?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η ένταση στο ήχο κλήσης και στην ανοιχτή ακρόαση δεν επανήλθε. τι μπορεί να έχει συμβεί? έχουμε καμιά ιδέα πως να το φτιάξω?

 

Εμενα το παθαίνει αυτό οταν το πλενω, πλεον το "ταμποναρω" με μια πετσέτα ή το αφηνω κοντα στον αφυγραντήρα. Τα δυο ηχεία δεν παιζουν στην ιδια ενταση, τι ενα ειναι πιο χαμηλα απο το άλλο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είχα κάνει και εγώ την πατάτα να καθαρίσω τα ηχεία με οινόπνευμα όταν το είχα και η ένταση δεν είχε επανέλθει ποτέ στα αρχικά επίπεδα. Ευτυχώς στα Z3+/Z5 τα έβαλαν πάλι στην άκρη. Ελπίζω να είσαι πιο τυχερός από εμένα και να επανέλθει ο ήχος στα αρχικά επίπεδα.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από λεπτομερες ψάξιμο του τηλεφώνου έχω να πω τα καλύτερα για την αρβατο..... Οθόνη καινούρια μαζί με τζαμακι (αναμενόμενο λόγω εγγύησης )...καινούρια καλύμματα στις θύρες (δεν προεξεχει τίποτα πλέον) και το σημαντικότερο από όλα έγινε κάποιου είδους αναβάθμιση λογισμικού και το τηλέφωνο πλέον ούτε ζεσταίνεται, η μπαταρία του κρατάει πάρα πολύ καλά και τα ανοίγματα των εφαρμογών γίνονται με ταχύτητα S6...Να μη το ματιασω το τηλέφωνο πάει παντού σφαίρα!

 

ΥΓ. Μαζί με το τηλέφωνο ήρθαν δώρο και δύο ματ μεμβρανες (μια για μπροστά και μια για πίσω) και το τηλέφωνο πλέον εκτός από πανέμορφο δεν γεμίζει και δαχτυλιες.. . Έχω πάθει πλάκα με το service.

Edited by zlatcokimi
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είχα κάνει και εγώ την πατάτα να καθαρίσω τα ηχεία με οινόπνευμα όταν το είχα και η ένταση δεν είχε επανέλθει ποτέ στα αρχικά επίπεδα. Ευτυχώς στα Z3+/Z5 τα έβαλαν πάλι στην άκρη. Ελπίζω να είσαι πιο τυχερός από εμένα και να επανέλθει ο ήχος στα αρχικά επίπεδα.

 

Εσένα όμως δεν έπαιζε μόνο στον ήχο κλήσης η σε όλα? Γιατί εμένα δεν μου παίζει μόνο στον ήχο κλήσης κ στην ανοιχτή ακρόαση. Στα βίντεο τραγούδια κλπ παίζει όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, σε εμένα ήταν γενικό το ''κακό''... Και σε multimedia και σε ήχο κλήσης. Όχι κάτι τραγικό, αλλά σίγουρα η απόδοση της έντασης είχε πέσει από το αρχικό επιπεδο.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Εσένα όμως δεν έπαιζε μόνο στον ήχο κλήσης η σε όλα? Γιατί εμένα δεν μου παίζει μόνο στον ήχο κλήσης κ στην ανοιχτή ακρόαση. Στα βίντεο τραγούδια κλπ παίζει όπως πριν.

 

Τότε φίλε δεν έχουν θέμα τα ηχεία. Είναι software το πρόβλημα. Θα σου συνιστούσα μια επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,εχω ενα Xperia Z2 και εδω και 4-5 μηνες μου εβγαλε μια κιτρινιλα πανω αριστερα στην οθονη και προς τα κατω...Μιλησα με τη σονυ και μου ειπαν πως μαλλον εχει μπει υγρασια και πως δεν το καλυπτει η εγγυηση..Μου προτειναν να μιλησω με την Οmnitech καθως βρισκεται πιο κοντα στην τοποθεσια διαμονης μου (Nεα Μακρη) για να δω τι μπορω να κανω και ετσι το αμελησα (Λογω μη καλυψης απο εγγυηση)...Το κινητο ειναι αγορασμενο Μαιο του 14 και ειναι οπως μου ειπαν ακομα σε εγγυηση.Χθες διαπιστωσα πως εβγαλε ακομα μια κιτρινιλα δεξια στην οθονη μικροτερη σε μεγεθος στο υψος του power button και αποφασισα να ξανα γκουγκλαρω το προβλημα..Απο οτι διαβασα εδω,ειναι καπιο θεμα της οθονης.Μπορει καποιος να με βοηθησει πανω σε αυτο το θεμα?Ισχυει πως το καλυπτει η εγγυηση και αν ναι στην Omnitech θα μπορεσουν να με εξυπηρετησουν δειχνοντας απλα την αποδειξη αγορας?Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για το κατεβατο!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου συντοπιτη,

εγω που πηγα στο Γερακα στην omnitech και τους εδειξα το Z3 μου με την κιτρινιλλα μου ειπαν οτι το καλυπτει η εγγυηση αλλα επειδη θελουν 4 μερες το κινητο να το αφησω εκει δεν το αφησα και θα το παω οταν με ενοχλει πολυ.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,εχω ενα Xperia Z2 και εδω και 4-5 μηνες μου εβγαλε μια κιτρινιλα πανω αριστερα στην οθονη και προς τα κατω...Μιλησα με τη σονυ και μου ειπαν πως μαλλον εχει μπει υγρασια και πως δεν το καλυπτει η εγγυηση..Μου προτειναν να μιλησω με την Οmnitech καθως βρισκεται πιο κοντα στην τοποθεσια διαμονης μου (Nεα Μακρη) για να δω τι μπορω να κανω και ετσι το αμελησα (Λογω μη καλυψης απο εγγυηση)...Το κινητο ειναι αγορασμενο Μαιο του 14 και ειναι οπως μου ειπαν ακομα σε εγγυηση.Χθες διαπιστωσα πως εβγαλε ακομα μια κιτρινιλα δεξια στην οθονη μικροτερη σε μεγεθος στο υψος του power button και αποφασισα να ξανα γκουγκλαρω το προβλημα..Απο οτι διαβασα εδω,ειναι καπιο θεμα της οθονης.Μπορει καποιος να με βοηθησει πανω σε αυτο το θεμα?Ισχυει πως το καλυπτει η εγγυηση και αν ναι στην Omnitech θα μπορεσουν να με εξυπηρετησουν δειχνοντας απλα την αποδειξη αγορας?Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη για το κατεβατο!

 

Εμενα φιλε η κιτρινιλα ηταν απο τη κολα του τζαμιου που ειχε ξεκολησει απο υπερθερμανση του επεξεργαστη.....σε καθε περιπτωση με την αποδειξη αγορας αποστολη στην αρβατο και εκει πιστευω θα ληθει το προβλημα σου .:)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις γρηγορες απαντησεις σας.Οποτε ισχυει κανονικα για 2 χρονια η εγγυηση οπως μου ειπαν και επισης θα με εξυπηρετησουν διχως καποιο κοστος εντος εγγυησης?Συγγνωμη που ξανα ρωταω αλλα αυτους τους καιρους δεν ειμαστε για αγορα αλλου κινητου :D Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις γρηγορες απαντησεις σας.Οποτε ισχυει κανονικα για 2 χρονια η εγγυηση οπως μου ειπαν και επισης θα με εξυπηρετησουν διχως καποιο κοστος εντος εγγυησης?Συγγνωμη που ξανα ρωταω αλλα αυτους τους καιρους δεν ειμαστε για αγορα αλλου κινητου :D Ευχαριστω!

Φίλε το Ζ3 έχει δείκτες υγρασίας και στις δυο τάπες (sim+usb). Το Ζ2 δεν ξέρω, έχει ?

Η sony κακός έβγαλε συμπέρασμα από τηλεφωνική επικοινωνία. Σε ρώτησαν να τους πεις το Imei του τηλεφώνου σού ?

Σε οποίο σέρβις και αν το πας (arvato ή Οmnitech) ΜΗΝ τους πεις ότι μίλησες με Sony.....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νμζ κατι καταχωρησε ο υπαλληλος οταν μιλησα με τη σονυ...αλλα για κιτρινιλες στην οθονη...μου ειπε τα κλασικα...βγαλε τη μεμβρανη και κανε αναβαθμιση..τα οποια εκανα και τπτ...δε νμζ παντως να καταχωρησε κατι για υγρασια..
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που ξανα ρωταω αλλα αυτους τους καιρους δεν ειμαστε για αγορα αλλου κινητου :D Ευχαριστω!

 

Θα έπρεπε;

Κάποιοι ναι, κάποιοι όχι, δεν καταλαβαίνω την γενικολογία του ερωτήματος;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε;

Κάποιοι ναι, κάποιοι όχι, δεν καταλαβαίνω την γενικολογία του ερωτήματος;

Προφανώς και δεν μιλάει για όλους. Για τον εαυτό του μιλάει. Απλά μερικές φορές γενικεύουμε κάτι χωρίς να σημαίνει ότι απευθύνεται σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Τότε φίλε δεν έχουν θέμα τα ηχεία. Είναι software το πρόβλημα. Θα σου συνιστούσα μια επαναφορά.

 

Καλησπέρα και πάλι, δυστυχώς μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων τπτ δεν έγινε. Εξακολουθεί και στον ήχο κλήσης και στην ανοιχτή ακρόαση ίσα που ακούγεται.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας,πηγα τη συσκευη στην Omnitech Τριτη μεσημερι,παρελαβα Πεμπτη μεσημερι.Μου εστειλαν μνμ στο κινητο.Αψογη εξυπηρετηση.Αλλαξαν οθονη και εκαναν αναβαθμιση απ οτι μου ειπε η υπαλληλος.Εγω απ οτι βλεπω εχουν βαλει καινουριο housing γυρω γυρω.Καινουρια μπαταρια (με επιφυλαξη γιατι ηταν στο 1% οταν το παρελαβα).Καθως επισης εβαλαν και ζελατινες μπροστα και πισω.Για τον φιλο πανω εννοουσα τον εαυτο μου,πως δεν εχω τη δυνατοτητα να παρω αλλο κινητο,συγγνωμη αν εγινε παρεξηγηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα υπάρχει δυνατότητα κανεις ροοτ στην 23.4.Α.1.264 κατευθειαν; Χωρις downgrade, ροοτ, και μετα ξανα πέρασμα τις τελευταίας prerouted. Χωρίς ξεκλείδωμα bootloader. Επίσης με την εγγύηση τι γίνετε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...