Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα τα χάσεις όλα όμως

 

το οτι ειχα αυτοματο backup στο κινητο θα βοηθησει καθολου μετα ? το τελευταιο back up ειχε γινει πριν κανα δυο μερες.

φωτογραφιες - βιντεο τα εχω ολα στην εξωτερικη sd οποτε δεν με πειραζει...

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν πιάσει με recovery,υπάρχει αγγλική vodafone rom 4.4.4 αλλα ενδέχεται να μην ειναι η τελευταία πριν την 5.0.2 και δεν το συνιστώ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Sorry τελικά και εγώ με έκπληξη ανακάλυψα ότι τα σονυ δεν έχουν recovery.... Ότι να ναι... Οπότε αναγκαστικά πας με pc companion
Link to comment
Share on other sites

Sorry τελικά και εγώ με έκπληξη ανακάλυψα ότι τα σονυ δεν έχουν recovery.... Ότι να ναι... Οπότε αναγκαστικά πας με pc companion

 

για αυτο ειχα την απορια μηπως εχεις καμια λυση γιατι απο τι ξερω οι καλες εποχες galaxy s3 που εκανα παπαδες με ενα απλο συνδυασμο πληκτρων εχει τελειωσει.

και στην φωτο το pc companion που δεν θελει να δει το κινητο με τιποτα.

https://onedrive.live.com/redir?resid=EB379FC2F105F0F9!17015&authkey=!ALN6P9OEwO1gAw4&v=3&ithint=photo%2cjpg

Link to comment
Share on other sites

για αυτο ειχα την απορια μηπως εχεις καμια λυση γιατι απο τι ξερω οι καλες εποχες galaxy s3 που εκανα παπαδες με ενα απλο συνδυασμο πληκτρων εχει τελειωσει.

και στην φωτο το pc companion που δεν θελει να δει το κινητο με τιποτα.

https://onedrive.live.com/redir?resid=EB379FC2F105F0F9!17015&authkey=!ALN6P9OEwO1gAw4&v=3&ithint=photo%2cjpg

Το ίδιο μήνυμα σου βγάζει με η και χωρις την sim μεςα;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μήνυμα σου βγάζει με η και χωρις την sim μεςα;

 

ακριβως το ιδιο μηνυμα και με ή χωρις sim και με ή χωρις sd card. :mad:

και ο λογος δεν ειναι η σιμ ειναι ο δευτερος λογος που σου λεει make sure your phone/tablet is unlocked....

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο μηνυμα και με ή χωρις sim και με ή χωρις sd card. :mad:

και ο λογος δεν ειναι η σιμ ειναι ο δευτερος λογος που σου λεει make sure your phone/tablet is unlocked....

Δεν βλεπω αλλη λυςη πέρα απο το service απλά ιςως βοηθούσε αν τους έλεγες να μην σου περάσουν την 5.0.2 αλλα την 4.4.4

Λογικά θα έχουν όλες τις rom διαθέσιμες να σου φλαςαρουν,αρκεί να το θελήσουν διότι στην ουσία ειναι περιςςοτερο θέμα αν θα σε εξυπηρετήσουν οπως θα ζητούσες.

 

Πάντως η τελευταία 5.0.2(που τελειώνει σε 28) ειναι η πλέον αψογη,σταθερή-είχαν προηγηθεί άλλες 2 πριν σε διαςτημα 2 μηνών που είχαν καποια ελάχιστα bugs που δεν εμφανίζονταν σε όλους βέβαια.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

τα τελευταια χρονια το ξεκινησε αυτο το τροπαριο απο το Ζ1 και μετα

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος να βάλει το apk της κάμερας του meizu mx4 ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω αλλη λυςη πέρα απο το service απλά ιςως βοηθούσε αν τους έλεγες να μην σου περάσουν την 5.0.2 αλλα την 4.4.4

Λογικά θα έχουν όλες τις rom διαθέσιμες να σου φλαςαρουν,αρκεί να το θελήσουν διότι στην ουσία ειναι περιςςοτερο θέμα αν θα σε εξυπηρετήσουν οπως θα ζητούσες.

 

 

νεα εξελιξη...

παρολο που το pc companion δεν δεχεται να δει το τηλεφωνο....

πηγα στο μενου phone/tablet software update , πατησα start και μετα επιλογη hard reset phone...ξεκινησε μια διαδικασια αναβαθμισης αν δεν κανω λαθος και μου ζητησε να συνδεσω το τηλεφωνο που δεν βλεπει ετσι και αλλιως πατησα οκ οκ οκ οκ παρολο που δεν το βλεπε και κατεβασε το update και μου ειπε unplug the usb, turn off την συσκευη , ξανα βαλε το usb και ταυτοχρονα πατα volume down.... και δουλεψε! ειδε το τηλεφ ...η το διορθωνει η κανει update.....δε ξερω...

αν δεν γινει και με αυτο τιποτα θα παω σερβις αναγκαστικα.

Link to comment
Share on other sites

νεα εξελιξη...

παρολο που το pc companion δεν δεχεται να δει το τηλεφωνο....

πηγα στο μενου phone/tablet software update , πατησα start και μετα επιλογη hard reset phone...ξεκινησε μια διαδικασια αναβαθμισης αν δεν κανω λαθος και μου ζητησε να συνδεσω το τηλεφωνο που δεν βλεπει ετσι και αλλιως πατησα οκ οκ οκ οκ παρολο που δεν το βλεπε και κατεβασε το update και μου ειπε unplug the usb, turn off την συσκευη , ξανα βαλε το usb και ταυτοχρονα πατα volume down.... και δουλεψε! ειδε το τηλεφ ...η το διορθωνει η κανει update.....δε ξερω...

αν δεν γινει και με αυτο τιποτα θα παω σερβις αναγκαστικα.

Απλά να ξέρεις οτι την 5.0.2 θα σου περάσει.

Μετα εσυ πρέπει να βρεις την αντιςτοιχη Vodafone GR 4.4.4 αλλα πολυ αμφιβάλω αν την βρεις οπουδήποτε διότι προϋποθέτει κάποιος να την ανέβασε για να την κατεβάζεις εσυ για να μπορεςεις να την φλασαρεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά να ξέρεις οτι την 5.0.2 θα σου περάσει.

Μετα εσυ πρέπει να βρεις την αντιςτοιχη Vodafone GR 4.4.4 αλλα πολυ αμφιβάλω αν την βρεις οπουδήποτε διότι προϋποθέτει κάποιος να την ανέβασε για να την κατεβάζεις εσυ για να μπορεςεις να την φλασαρεις.

 

στην προκειμενη φαση τι να κανω ας ξεκλειδωσει το κινητο και ας παω σε lollipop.....

αυτη την στιγμη εχω αποσυνδεση το κινητο και κανενα πενταλεπτο κανει το λογκο της sony με το κυμα ασταματητα...

και μου λεει οτι μπηκε η version 23.1.A.1.28

 

update

τελος καλο ολα καλα επιτελους.......

το κινητο ανοιξε !!

Edited by xoxlasae
Link to comment
Share on other sites

στην προκειμενη φαση τι να κανω ας ξεκλειδωσει το κινητο και ας παω σε lollipop.....

αυτη την στιγμη εχω αποσυνδεση το κινητο και κανενα πενταλεπτο κανει το λογκο της sony με το κυμα ασταματητα...

και μου λεει οτι μπηκε η version 23.1.A.1.28

Η τελευταία 5.0.2 μπήκε.

Άστην εκεί,μια χαρά ειναι,εχει βέβαια αρκετές διαφορες στο UI αλλα θα συνηθίσεις,σε εμένα το ίδιο smouth ειναι,σταθερότητα και απροβλημάτιστη.

 

Κάνε τωρα και ενα hard reset απο το κινητό η repair απο pc companion ετςι ωςτε να μπει ως clean install να περιορίσεις στο ελαχιςτο μελλοντικά bugs επειδή εκατςε πάνω στην 4.4.4 ως μια απλή αναβαθμιςη.

 

Να σουταρεις και το AVG πλέον.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία 5.0.2 μπήκε.

Άστην εκεί,μια χαρά ειναι,εχει βέβαια αρκετές διαφορες στο UI αλλα θα συνηθίσεις,σε εμένα το ίδιο smouth ειναι,σταθερότητα και απροβλημάτιστη.

 

Κάνε τωρα και ενα hard reset απο το κινητό η repair απο pc companion ετςι ωςτε να μπει ως clean install να περιορίσεις στο ελαχιςτο μελλοντικά bugs επειδή εκατςε πάνω στην 4.4.4 ως μια απλή αναβαθμιςη.

 

ωραιος thanks για το tip! θα το κανω κατευθειαν γιατι με το που εκανα log in στο google αρχισε να μου κανει εγκατασταση τη σαρα και την μαρα.....αυτο υπαρχει τροπος να το παρακαμψω ? δηλ να του πω κανε μεν επαναφορα αλλα αυτο και αυτο οχι ολο το ιστορικο μου απο εποχες galaxy s....

Link to comment
Share on other sites

ωραιος thanks για το tip! θα το κανω κατευθειαν γιατι με το που εκανα log in στο google αρχισε να μου κανει εγκατασταση τη σαρα και την μαρα.....αυτο υπαρχει τροπος να το παρακαμψω ? δηλ να του πω κανε μεν επαναφορα αλλα αυτο και αυτο οχι ολο το ιστορικο μου απο εποχες galaxy s....

Οταν μπεις στο play store πήγαινε ρυθμίσεις και κάνε off να κανει αυτόματα update οτιδήποτε αφορα εφαρμογές.

Αλλα κάνε τωρα hard reset πρωτα και μετα στήνεις το κινητό.

Διέγραψε επιςης οτιδήποτε σε αφηνει που δεν χρησιμοποιείς πχ office pro,twiter,κατι δοκιμαστικοί χάρτες κλπ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν μπεις στο play store πήγαινε ρυθμίσεις και κάνε off να κανει αυτόματα update οτιδήποτε αφορα εφαρμογές.

Αλλα κάνε τωρα hard reset πρωτα και μετα στήνεις το κινητό.

Διέγραψε επιςης οτιδήποτε σε αφηνει που δεν χρησιμοποιείς πχ office pro,twiter,κατι δοκιμαστικοί χάρτες κλπ.

 

εχω ξεκινησει hard reset...

παντως κατι τετοιες στραβες οταν τυχαινουν σκεφτομαι οτι σαν το τεφτερι δεν ειναι κανενα...

ειχα μια εφαρμογη που ειχα αποθηκευμενους πανω απο 100 κωδικους εφοριες-forums-apps κλπ....

χαθηκαν ολα...αντε βρεστα τωρα γιατι με την αναβαθμιση χαθηκε το backup που ειχε το κινητο μεσα....

ποια λυση προτεινεις για κατι τετοιο ωστε να μην την ξανα πατησω ετσι ? titanium backup ?

Link to comment
Share on other sites

εχω ξεκινησει hard reset...

παντως κατι τετοιες στραβες οταν τυχαινουν σκεφτομαι οτι σαν το τεφτερι δεν ειναι κανενα...

ειχα μια εφαρμογη που ειχα αποθηκευμενους πανω απο 100 κωδικους εφοριες-forums-apps κλπ....

χαθηκαν ολα...αντε βρεστα τωρα γιατι με την αναβαθμιση χαθηκε το backup που ειχε το κινητο μεσα....

ποια λυση προτεινεις για κατι τετοιο ωστε να μην την ξανα πατησω ετσι ? titanium backup ?

Μου φαίνεται το τελευταίο απαιτεί root αν δεν κάνω λάθος.

Ας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα τα του backup

Εγω είμαι παραδοσιακός χρήστης.

Backup σε One Note αρχείο εχω τέτοιος κωδικούς εφορία,φόρουμ,τράπεζες,on line αγορές Amazon,ebay,Apple ID κ.α που το φυλάω σε 2 tablet ταυτόχρονα και σε 2 εξωτερικούς σκληρούς και 1 usb flash:p

Για καθε ενδεχόμενο άμα πες χαλάσει κατι,να εχω αντίγραφο.

Σε σύννεφο δεν το εχω διότι το φοβάμαι περιςςοτερο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται το τελευταίο απαιτεί root αν δεν κάνω λάθος.

Ας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα τα του backup

Εγω είμαι παραδοσιακός χρήστης.

Backup σε One Note αρχείο εχω τέτοιος κωδικούς εφορία,φόρουμ,τράπεζες,on line αγορές Amazon,ebay,Apple ID κ.α που το φυλάω σε 2 tablet ταυτόχρονα και σε 2 εξωτερικούς σκληρούς και 1 usb flash:p

Για καθε ενδεχόμενο άμα πες χαλάσει κατι,να εχω αντίγραφο.

Σε σύννεφο δεν το εχω διότι το φοβάμαι περιςςοτερο.

 

Ναι, το Titanium θέλει root.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία 5.0.2 που τελειώνει σε . 28 πως είναι από άποψη μπαταρίας ?είμαι ακόμα σε κιτ κατ λόγω των πολλών προβλημάτων που άκουγα!

Κι αν εξαληφθηκαν τα προβλήματα η μπαταρία είναι η ίδια, καλύτερη χειρότερη και πόσο ?

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται το τελευταίο απαιτεί root αν δεν κάνω λάθος.

Ας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα τα του backup

Εγω είμαι παραδοσιακός χρήστης.

Backup σε One Note αρχείο εχω τέτοιος κωδικούς εφορία,φόρουμ,τράπεζες,on line αγορές Amazon,ebay,Apple ID κ.α που το φυλάω σε 2 tablet ταυτόχρονα και σε 2 εξωτερικούς σκληρούς και 1 usb flash:p

Για καθε ενδεχόμενο άμα πες χαλάσει κατι,να εχω αντίγραφο.

Σε σύννεφο δεν το εχω διότι το φοβάμαι περιςςοτερο.

 

και εγω χρησιμοποιω one note αλλα δε το χα σκεφτει....

θα ακολουθησω την μεθοδο σου!

thanks again για την βοηθεια...

Ακομα σεταρω μετα απο το δευτερο restore.

Link to comment
Share on other sites

εχω ξεκινησει hard reset...

παντως κατι τετοιες στραβες οταν τυχαινουν σκεφτομαι οτι σαν το τεφτερι δεν ειναι κανενα...

ειχα μια εφαρμογη που ειχα αποθηκευμενους πανω απο 100 κωδικους εφοριες-forums-apps κλπ....

χαθηκαν ολα...αντε βρεστα τωρα γιατι με την αναβαθμιση χαθηκε το backup που ειχε το κινητο μεσα....

ποια λυση προτεινεις για κατι τετοιο ωστε να μην την ξανα πατησω ετσι ? titanium backup ?

 

Καμιά εφαρμογή δε χρειάζεσαι!

 

Ένας λογαριασμός σε μία (η περισσότερες) υπηρεσίες clouds = dropbox - onedrive - googledrive, (με ρύθμιση να σου ζητάει password αν σε κάνει να νιώθεις πιο ασφαλής κάθε φορά που κάνεις login)

 

(πχ μπορείς να στέλνεις τις φωτογραφίες στο onedrive και τα πιο ευαίσθητα στοιχεία στο dropbox (έχει πολλές επιλογές ρυθμίσεων ασφαλείας, φτάνει να ξέρεις τι κάνεις! και βεβαίως μπορείς να στέλνεις και ότι άλλο backup θέλεις = επαφές - email - bookmarks εξαρτάται και από τις εφαρμογές που έχεις (τα backup)

 

 

Αν είναι ασφαλές? = περισσότερο από το να πέσει η συσκευή σε λάθος χέρια (τώρα αν βάλεις pass 1234.... Ε...)

 

Κάθε φορά που χρειάζεται θα μπορείς να έχεις πρόσβαση στα αρχεία που θες (χρειάζεται μόνο ίντερνετ) από οποία συσκευή έχεις *εκτός αν βάλεις ρύθμιση συγκεκριμένη συσκευή μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Και ένα συγκριτικό σε σχεδόν σκοτάδι με το S5... iso 3200 στο Z3 και ρυθμίσεις για νυχτερινή λήψη στο s5...Χωρίς φλας εννοείται και στα 2...απίστευτη διαφορά υπέρ του Sony... Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο μηνυμα και με ή χωρις sim και με ή χωρις sd card. :mad:

και ο λογος δεν ειναι η σιμ ειναι ο δευτερος λογος που σου λεει make sure your phone/tablet is unlocked....

 

Εγώ στη θέση σου θα είχα φλασαρει σε πέντε λεπτά μια ελληνική ρομ και τέλος. Εγγύηση δεν χάνεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εδώ του s5

https://www.dropbox.com/s/lexfewlqm0pof52/20150525_232152.jpg?dl=0

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα το κινητό. Μου έχει γρατζουνιθεί λίγο στην οθόνη αλλα απο τι διαβασα κ ειδα , η σονυ τοποθετεί ένα εργοστασιακό προστατευτικό στην οθόνη. Θα ήθελα να ρωτήσω αυτο μπορούμε να το αλλάξουμε?
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...